Matowy sufit Biały Stretch Beżowy Stojak i koło zębate w kuchni, Podwieszane oświetlenie tkanin w salonie, Jak prać kolorowe konstrukcje na korytarzu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Szczotkowany sufit w nowoczesnym stylu (26 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Stretch matowe sufity mocno podbiły serca nie tylko właścicieli mieszkań, ale także projektantów. Być może nie znajdziesz już właściciela mieszkania lub domu, który nie słyszał o sufitach podwieszanych.

Wzory mają wiele zalet: funkcjonalność, trwałość, estetyka, idealnie gładka powierzchnia. Producenci oferują tkaniny i tkaniny z PVC.

Nieprzezroczyste, rozciągliwe sufity winylowe wykonane są z indywidualnych rozmiarów i kształtów dla określonych pomieszczeń. Specyfiką materiału jest absolutna wodoodporność. Do instalacji płótno jest ogrzewane specjalnymi pistoletami, rozciągane i mocowane na wstępnie zainstalowanych profilach. Matowa powierzchnia sufitu dokładnie oddaje kolor.


matovij-potolok-v-sovremennom-dizajne-26-foto


matovij-potolok-v-sovremennom-dizajne-26-foto-2

Tkanina jest wykonana z przędzy poliestrowej i impregnowana specjalnymi mieszankami. Dostępne w rolkach o szerokości do 5 m. Podczas instalacji nie jest wymagane specjalne ogrzewanie ani żadna dodatkowa obróbka. Charakterystyczna cecha - sufit z tkaniny jest dobrze tolerowany przez znaczne różnice temperatur.

Klasyczna opcja montażu sufitowego to jednopoziomowa konstrukcja, która doskonale ozdabia niskie przestrzenie. W przestronnych lub wysokich pomieszczeniach można zainstalować dwupoziomowe sufity napinane. Takie projekty pozwalają wizualnie strefować pokój, zmieniać jego geometrię lub ogranicznik.


matovij-potolok-v-sovremennom-dizajne-26-foto.png">


matovij-potolok-v-sovremennom-dizajne-26-foto.gif">

Wady:

  • Folię PVC można łatwo uszkodzić ostrymi przedmiotami;
  • nie toleruje niskich temperatur;
  • kiedy konstrukcja jest zamontowana, wysokość pomieszczenia jest tracona (około 5 cm);
  • o wątpliwej jakości, folia może wydzielać nieprzyjemny zapach (z czasem znika);
  • Nie możesz samodzielnie zainstalować struktury bez odpowiednich umiejętności i niezbędnych narzędzi.

Przy naprawie stosuje się różne materiały (tkaniny, PCV) i metody montażu konstrukcji podwieszanych (listwa, naprężenie). Z tego powodu nie jest trudno wybrać opcję odpowiednią dla różnych stylistycznych kierunków projektowania.

Cechą nie błyszczącej powierzchni jest brak olśnienia lub odbić. Sufity w kolorze matowym doskonale podkreślają lub uzupełniają wystrój szerokiej gamy odcieni, dlatego sufit podwieszany jest uważany za najlepszy wybór do tworzenia dowolnych wnętrz w różnych odcieniach.

Sufity napinane do hali

Można podkreślić luksus dekoracji lub powściągliwość salonu za pomocą elastycznego sufitu z tkaniny. Płótna tekstylne są łatwe do malowania farbami akrylowymi, co pozwala na łatwą zmianę projektu pokoju przy niewielkich kosztach.


matovij-potolok-v-sovremennom-dizajne-26-foto-7


matovij-potolok-v-sovremennom-dizajne-26-foto-8

Kolory na suficie, możesz wybrać odmianę. Biały matowy sufit stretch w salonie z żyrandolem nadaje się do wnętrza w stylu klasycznym, gdzie głównym akcentem są meble lub akcesoria. Jeśli używasz ciemnych odcieni (szary, brązowy), musisz połączyć je z nastrojem w pomieszczeniu. Aby salon nie nabrał ponurego wyglądu, wskazane jest ustawienie w nim małych, małych przedmiotów (dekoracyjne poduszki, wazony) o jasnych kontrastowych kolorach (czerwony, pomarańczowy, piasek).

Świetnym sposobem na stworzenie kreatywnego projektu przestronnego pokoju jest instalacja dwupoziomowych sufitów napinanych. Struktury krzywoliniowe muszą koniecznie być wsparte odpowiednimi liniami we wnętrzu - może to być wzór podłogi lub odpowiedni układ mebli.


matovij-potolok-v-sovremennom-dizajne-26-foto-9


matovij-potolok-v-sovremennom-dizajne-26-foto-10

Komfortowy sufit matowy w sypialni

To spokój i komfort pomogą stworzyć matową powierzchnię sufitu w sypialni. Za pomocą struktury naciągowej łatwo jest wizualnie zmienić geometrię pomieszczenia. Jeśli pokój ma niski sufit, kolory są lepsze do wyboru jasne i spokojne, pastelowe odcienie. Kolor biały to klasyk, który współgra z każdym stylem wnętrza.

W zbyt przestronnym pokoju chcę dodać komfort i bardziej domową atmosferę. Pomoże to w ciemniejszych odcieniach pokrycia.

Jeśli chcesz niestandardowych rozwiązań, jasnym odcieniem szarości lub beżu byłoby doskonałym rozwiązaniem. Szlachetne odcienie doskonale podkreślają modne monochromatyczne wyposażenie sypialni.


matovij-potolok-v-sovremennom-dizajne-26-foto-11


matovij-potolok-v-sovremennom-dizajne-26-foto-12

Matowy rozciągliwy sufit w kuchni - porządek i wygoda

Zalety sufitu napinanego dla kuchni są niezaprzeczalne: bezpieczeństwo pożarowe, łatwość czyszczenia, nie pochłania aromatów kuchennych, spokojnie przenosi spadki temperatury i wilgotności, wystarczy wybrać model dla każdego wnętrza kuchennego.

Szary odcień sufitu jest idealny do kuchni wyposażonej w metalowe przedmioty lub urządzenia o błyszczącej powierzchni. Ponadto, biorąc pod uwagę cechy pomieszczenia (dużo pary, sprayu), łatwiej jest dbać o szary matowy sufit. Aby umyć sufit napinany, użyj płynnych detergentów.


matovij-potolok-v-sovremennom-dizajne-26-foto-14


matovij-potolok-v-sovremennom-dizajne-26-foto-15

Stylowy sufit stretch w łazience i korytarzu

Te dwa pokoje z reguły różnią się na małych obszarach. Biały matowy sufit, zgodnie z zasadami projektowania, wizualnie podnosi sufit. Jednak dla niektórych właścicieli mieszkań ta tradycja jest nudna. Tak więc, jeśli wybierzesz matowy szary sufit, pamiętaj, aby zainstalować wystarczające oświetlenie. Czarny matowy sufit w łazience nadaje pomieszczeniu tajemnicę i głębię.

Świetnym rozwiązaniem do zaprojektowania sufitu w korytarzu jest również wąski i lakierowany na biało sufit. Matowe wkładki akrylowe nadają pomieszczeniu lekkości.


matovij-potolok-v-sovremennom-dizajne-26-foto-16


matovij-potolok-v-sovremennom-dizajne-26-foto-17

Jak myć sufit napinany?

Sufity napinane są w różnych kolorach. Producenci obiecują, że powierzchnia nie pęka, nie żółknie i nie gromadzi kurzu (z powodu obróbki antystatycznej). Jednak nikt nie jest odporny na pojawienie się przypadkowych plam na płótnie.


matovij-potolok-v-sovremennom-dizajne-26-foto-18


matovij-potolok-v-sovremennom-dizajne-26-foto-19

Do czyszczenia sufitów napinanych za pomocą konwencjonalnych kompozycji detergentowych, które nie zawierają dodatków ściernych. Przed praniem sufitu napinanego za pomocą nieznanych środków, wskazane jest wstępne zabezpieczenie niewielkiego obszaru gdzieś z boku. Konieczne jest oczyszczenie powierzchni miękkimi serwetkami. W żadnym wypadku nie należy używać policzków. Po czyszczeniu na mokro zaleca się pocieranie powierzchni suchą szmatką.


matovij-potolok-v-sovremennom-dizajne-26-foto-20


matovij-potolok-v-sovremennom-dizajne-26-foto-21

Oczywiście, dla jakości matowej pielęgnacji powierzchni, lepiej jest używać specjalistycznych detergentów.

Wybierając sufity napinane dla małego pokoju, możesz uporządkować tylko odcienie, ale po zamontowaniu w dużym pokoju możesz już pozwolić sobie na zabawę i bawić się opcjami. Nikt oczywiście nie zabrania montażu zwykłego płaskiego sufitu podwieszanego w przestronnym salonie. Jednak lepiej jest stworzyć złożone formy, które nadadzą charakter pokojowi i jego cechom.


matovij-potolok-v-sovremennom-dizajne-26-foto-22


matovij-potolok-v-sovremennom-dizajne-26-foto-23


matovij-potolok-v-sovremennom-dizajne-26-foto-24

Jeśli masz trudności z wyborem, pożądane jest zwrócenie się do profesjonalistów.

Obejrzyj film: Shou sugi ban, elewacja z desek opalanych ogniem (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send