Jak szyć francuskie rzymskie zasłony na oczkach organzy i tkaniny w dwóch kolorach do kuchni i pokoju dziennego, tworząc austriackie podwójne zasłony z chwytaniem ramion w sypialni - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Jak szyć zasłony: od doskonałej prostoty po niedrogi luksus (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Nie lekceważ wartości tekstyliów podczas tworzenia wnętrza pokoju. Zasłony i zasłony chronią pokój i wystrój przed bezpośrednim światłem słonecznym. Równie ważną funkcją wystroju okna jest stworzenie komfortowej i przytulnej atmosfery w pokoju. Zasłony na oknach - ostateczny akcent ucieleśnienia wizerunku pokoju.


kak-sshit-shtori-ot-iziskannoj-prostoti-k-dostupnoj-roskoshi-23-foto


kak-sshit-shtori-ot-iziskannoj-prostoti-k-dostupnoj-roskoshi-23-foto-2

Szyj zasłony własnymi rękami - najlepsza opcja do dekorowania okien w domu. Dzięki temu łatwiej jest wybrać tkaninę i styl zasłon, które pasują do projektu pomieszczenia i pasują do gustu właścicieli domów.

Ta przezroczysta tkanina wygląda bardzo elegancko na oknach, zarówno niezależnie, jak iw połączeniu z innymi tkaninami. Aby zasłona nie wyglądała jak gładkie płótno, ale żeby zebrać się w piękne fałdy, szerokość zasłony musi być dwukrotnie większa niż długość gzymsu. Długość kurtyny jest opcjonalna. Około 3 cm leży na krawędziach do obróbki (co najmniej 5 cm na dolnej krawędzi). Jeśli fałdy są układane ręcznie, taśma kurtynowa jest przymocowana nad nimi. Przy miękkim montażu taśma kurtynowa jest początkowo regulowana, a następnie równomiernie dokręcana.


kak-sshit-shtori-ot-iziskannoj-prostoti-k-dostupnoj-roskoshi-23-foto-6


kak-sshit-shtori-ot-iziskannoj-prostoti-k-dostupnoj-roskoshi-23-foto-7

Jak uszyć zasłony na przelotce?

Ta metoda mocowania wygląda stylowo i nietypowo. Liczba oczek jest wybierana nawet - zapewni piękną zasłonę płótna. Odległość między nimi (optymalna wartość to 15 cm) określa głębokość fałd, szerokość kurtyny. Aby zapiąć oczka na górze kurtyny, zużywa się fałd około 5-7 cm (w zależności od średnicy pierścienia i jakości tkaniny). Położenie pierścieni jest dokładnie obliczone. Następnie otwory są ostrożnie wycinane, a przelotki są instalowane (po prostu klikają na miejsce lub są wciskane za pomocą prasy). Dzięki oczkom możesz uszyć piękne zasłony z różnych tkanin do przedszkola, kuchni. Tiul w kuchni z przelotkami będzie wyglądał nietypowo.


kak-sshit-shtori-ot-iziskannoj-prostoti-k-dostupnoj-roskoshi-23-foto-8


kak-sshit-shtori-ot-iziskannoj-prostoti-k-dostupnoj-roskoshi-23-foto-9

Jak uszyć zasłony własnymi rękami?

Zasłony z chwytakami zapewniają komfort i przytulność w pokojach. Przed szyciem zasłon do sypialni wybierana jest piękna miękka tkanina, którą łatwo się drapuje. Określona przez długość pickupa, biorąc pod uwagę pożądaną gęstość fałd lub okryć płótno. Przed cięciem tkaniny rysowany jest wzór. Przednie i tylne detale są wycinane z wybranej tkaniny. Zagęszczarka zapewni sztywność produktu (lepiej użyć kleju dublerinowego). Szczegóły są szyte z niewłaściwych stron. Chwytanie obraca się na przedniej stronie, ostrożnie wyrównane i zayuzhuyvaetsya. Zamocuj go do ściany, lepiej dla specjalnych uchwytów.


kak-sshit-shtori-ot-iziskannoj-prostoti-k-dostupnoj-roskoshi-23-foto-10


kak-sshit-shtori-ot-iziskannoj-prostoti-k-dostupnoj-roskoshi-23-foto-11

Jak uszyć podwójne zasłony?

Podobna dekoracja okien wygląda luksusowo w salonach, sypialniach. W tym wystroju wybierane są różne rodzaje tkanin i nie ma ograniczeń co do interesujących opcji ich łączenia i cięcia. Na lekkie przezroczyste zasłony wybierz tiul, organza. Drugie zasłony wykonane są z gęstszych tkanin: lnu, wełny, jedwabiu.

Trend w modzie - wybór tkanin o różnej jakości, ale w jednym odcieniu.

Szycie zasłon w dwóch kolorach tkaniny jest łatwe. Głównym niuansem jest właściwe łączenie tkanin. Jeśli zasłony są umieszczone na podwójnym okapie, wtedy całe krawiectwo będzie składało się z pary operacji. Płótno jest wycinane z uwzględnieniem parametrów okna i życzeń gospodyni. Krawędzie zasłon są przetwarzane, a płótno jest dekorowane w razie potrzeby. Jeśli wybrano tkaniny o ciemnych, pastelowych odcieniach, to elegancki pelmet może nadać kolor kompozycji tekstylnej. Łatwo jest dowiedzieć się, jak szyć lamówkę niezależnie.


kak-sshit-shtori-ot-iziskannoj-prostoti-k-dostupnoj-roskoshi-23-foto-12


kak-sshit-shtori-ot-iziskannoj-prostoti-k-dostupnoj-roskoshi-23-foto-13

Jak zrobić rolety?

Rolety rzymskie i rolety świetnie prezentują się we wnętrzach każdego stylu. Z reguły takie zasłony na oknach nie zamykają parapetu i dlatego nadają się do dekoracji okien różnych pomieszczeń: kuchni, klas, pokoi dziecięcych. Kurtyny wiejskie szyją z naturalnych lekkich tkanin (można używać zwykłych tkanin lub jasnych wzorów). Należy również zainstalować takie zasłony na balkonie, na strychu. Przy wyborze tekstyliów bierze się pod uwagę lokalizację lokalu. Na północnych balkonach zasłony są uszyte z lekkich, półprzezroczystych tkanin. Okna od strony południowej ozdobione są gęstymi, lekkimi płótnami.

  1. Fałd dla agenta wagowego jest marnowany na dole sieci.
  2. Górna część tkaniny jest owinięta wokół pręta i zamocowana za pomocą zszywacza.
  3. Dwa zebrane podwiązki są rzucane na poprzeczkę i mocowane do drzewa za pomocą zszywek lub przyszywane do tkaniny za pomocą nici.
  4. Belka jest mocowana za pomocą śrub do ramy okna. Punkty mocowania są ukryte pod tkaniną.
  5. Środek ważący jest wstawiany do zszytego fałdu.

Przed szyciem rolet należy dokładnie zmierzyć otwór w oknie. Długość płótna powinna być o 10-15 cm dłuższa niż otwór okna (do zawijania pręta). Jeśli okno jest ciasno złożone z kilku skrzydeł, to roleta jest szyta dla każdego skrzydła.


kak-sshit-shtori-ot-iziskannoj-prostoti-k-dostupnoj-roskoshi-23-foto-17


kak-sshit-shtori-ot-iziskannoj-prostoti-k-dostupnoj-roskoshi-23-foto-18

Jak zrobić francuskie zasłony własnymi rękami?

Wykonywanie otworów okiennych w podobny sposób można przypisać klasycznemu typowi wnętrz. Eleganckie fałdy podkreślają atmosferę luksusu i szacunku przestronnych wysokich pomieszczeń.

Zasłony w holu, uszyte z drogich tkanin, wyglądają elegancko i szlachetnie. Tkaniny są preferowane do wyboru płuc, które po prostu układają się w fałdy. Podniesiona francuska kurtyna może być wzięta do austriackiego wyglądu.


kak-sshit-shtori-ot-iziskannoj-prostoti-k-dostupnoj-roskoshi-23-foto-19


kak-sshit-shtori-ot-iziskannoj-prostoti-k-dostupnoj-roskoshi-23-foto-20

Jak uszyć francuskie zasłony: etapy pracy

  1. Tkanina jest obliczana. Uwzględnia to długość tkaniny, naddatek szwu. Długość gotowej kurtyny jest mnożona przez dwa, a współczynnik 1,8 jest używany przy obliczaniu szerokości.
  2. Festony są oznaczone (postrzępione frędzle). Średnio odległość między przegrzebkami wynosi od 55 cm do 67, co zależy od szerokości sieci. Znaczniki są wykonywane za pomocą linijki. Wzdłuż linii są paski tkaniny o szerokości do 3 cm (szuflady są formowane) lub specjalny pasek zasłonowy jest ulepszany.
  3. W sznurku przeciągane są sznurki, które przy równomiernym naprężeniu tworzą fałdy. Na zasłonach kuchennych fałdy mogą być uformowane tylko wzdłuż dna zasłon. W przypadku zasłon żywych fałdy są równomiernie rozmieszczone na całej długości płótna.

Zasłony mogą być zarówno statyczne, jak i podnoszące (za pomocą mechanizmu podnoszenia łańcucha obrotowego). Dla początkujących krawcowych francuskie zasłony są najlepiej wykonane z tiulu.


kak-sshit-shtori-ot-iziskannoj-prostoti-k-dostupnoj-roskoshi-23-foto-21


kak-sshit-shtori-ot-iziskannoj-prostoti-k-dostupnoj-roskoshi-23-foto-22

Nie ma zasadniczych różnic w tym, jak szyć francuskie zasłony i jak szyć austriackie zasłony. Różnice zasłon pojawiają się w stanie obniżonym. Austriackie zasłony wyglądają jak gładkie płótno, a francuskie zasłony zatrzymują festony.

Obejrzyj film: Jak uszyć zasłony (Październik 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send