Jak wybrać drzwi do sypialni oklejone metalowym wejściem do mieszkania, jaki kolor wybrać szkło do kąpieli i toalety z dobrego materiału - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak wybrać drzwi: wejście i wnętrze, materiały, niuanse, ważne kryteria

Pin
Send
Share
Send
Send


Myśląc o tym, które drzwi wybrać, każda osoba powinna przede wszystkim odpowiedzieć sobie - dobra. Ale to jest zbyt ogólnikowa odpowiedź. Z jakiego materiału należy to zrobić? Jakie powinny być jego cechy projektowe? Czy ma znaczenie, jaki będzie kolor? Na co jeszcze zwrócić uwagę? Zrozum to wszystko i dowiedz się, jak wybrać drzwi, których potrzebujesz konsekwentnie.

Dobre drzwi mogą służyć wiernie przez kilka dziesięcioleci, ale tylko wtedy, gdy nadają się do konkretnego mieszkania, pasują do jego miejsca i spełniają wszystkie wymagania. Aby było to możliwe, musisz wziąć pod uwagę:

 1. Lokalizacja drzwi. Drzwi wejściowe i wewnętrzne muszą mieć różne cechy i wyglądać inaczej. Istnieje kilka opcji:
  • drzwi wejściowe wymagają większej niezawodności, izolacji akustycznej i izolacji cieplnej - jeśli nie są wystarczająco grube, będą stale zimne w korytarzu i hałaśliwe w samym domu (podczas gdy drzwi do prywatnego domu muszą być ogrzewane bardziej niż drzwi do mieszkania);
  • drzwi wewnętrzne mogą być cienkie i praktycznie nie wpływają na poziom hałasu, ale powinny zajmować mało miejsca i dobrze wpasować się w wnętrze - idealne, jeśli jest ono również wystarczająco odporne na uszkodzenia mechaniczne;
  • drzwi balkonowe powinny być dobrze osłonięte przed zimnem i przeciągiem, a także posiadać specjalną szklaną wkładkę, aby wpuścić więcej światła - a wybór drzwi balkonowych nie jest łatwiejszy niż drzwi wejściowych;
  • Drzwi do łazienki niewiele różnią się od drzwi wewnętrznych, ale muszą być wykonane z materiału odpornego na trwałe skutki wysokiej wilgotności.
 2. Materiał. W zależności od materiału, z którego wykonane są drzwi, jego główne cechy różnią się. W tym przypadku, w przypadku drzwi wejściowych, ważne jest również, aby wziąć pod uwagę materiał izolacji - może to wcale nie być, ale od tego zależy charakterystyka hałasu i izolacji termicznej.
 3. Waga Zbyt lekkie drzwi wejściowe są niewiarygodne - zbyt ciężkie drzwi interroomu mogą uszkodzić staw i stać się problemem dla dzieci i zwierząt domowych.
 4. Projekt. Drzwi powinny pasować do ogólnej sytuacji i harmonijnie je uzupełniać.
 5. Funkcje projektowe. Zwłaszcza w przypadku drzwi wewnętrznych - zależy od ich urządzenia, jak wygodne będzie ich używanie w życiu codziennym.


kak-vibrat-dver-vhodnie-i-mezhkomnatnie-materiali-nyuansi-vazhnie-kriterii-2


kak-vibrat-dver-vhodnie-i-mezhkomnatnie-materiali-nyuansi-vazhnie-kriterii-3

Ponadto, wybierając drzwi wejściowe, należy również zwrócić uwagę na:

 • poziom ochrony, który obejmuje grubość drzwi, konstrukcję ramy, konstrukcję zamka i obecność wizjera;
 • cechy ognia, od których zależy, czy drzwi się zapalą;
 • ochrona przed wandalami, co jest szczególnie istotne, gdy wejście jest pozbawione concierge lub interkomu.

Wybór dobrej jakości drzwi nie jest banalnym zadaniem. Musisz podejść do tego ostrożnie.


kak-vibrat-dver-vhodnie-i-mezhkomnatnie-materiali-nyuansi-vazhnie-kriterii-6


kak-vibrat-dver-vhodnie-i-mezhkomnatnie-materiali-nyuansi-vazhnie-kriterii-7

Funkcje projektowe

Pytając, jak wybrać jakość drzwi wewnętrznych, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób ich wykonania. Istnieje kilka rodzajów wzorów:

 • Drzwi wahadłowe. Najpopularniejsza opcja - większość ludzi, stawiając nowe drzwi, wybiorą je. Drzwi są uchylne i otwierają się w jednym kierunku - najczęściej są to pojedyncze drzwi w mieszkaniu, z wyjątkiem tego, że w dużych domach można zainstalować podwójne drzwi. Wadą jest otwieranie takich drzwi, potrzebujesz pustej przestrzeni, która może nie być w małym pokoju.
 • Drzwi przesuwne (są również drzwiami przedziałowymi). Ich konstrukcja jest prosta - drzwi przedziału nie otwierają się ani nie otwierają, a wzdłuż dwóch pionowych prowadnic przesuwa się na bok. Idealne rozwiązanie dla wnętrza w stylu japońskim - drzwi przedziału idealnie do niego pasują. Może być również rozwiązaniem dla małego mieszkania, w którym każde miejsce jest cenne i po prostu nie ma dostępu do drzwi wahadłowych.
 • Drzwi składane. Twardsze niż drzwi coupe ze względu na dużą liczbę zawiasów. Wyglądają jak „akordeon”, który składa się na jedną lub drugą stronę drzwi. Ich główną zaletą jest dekoracyjność. Wyglądają znacznie bardziej oryginalnie niż coupe i idealnie pasują do designerskiego wnętrza. Wadą jest to, że z czasem zawiasy stają się bezużyteczne. Przy aktywnym użyciu może się zdarzyć dość szybko.
 • Drzwi wahadłowe. Oryginalne rozwiązanie - drzwi przypominają „gramofon” zainstalowany w drzwiach. Nie otwiera się, ale się obraca. Niestety łatwo się nie powiedzie - myśląc o tym, co lepiej wybrać, powinieneś przestać zwracać uwagę na inne struktury. „Wiatraczki” są z reguły istotne w miejscach publicznych, gdzie wiele osób przechodzi co godzinę.


kak-vibrat-dver-vhodnie-i-mezhkomnatnie-materiali-nyuansi-vazhnie-kriterii-8


kak-vibrat-dver-vhodnie-i-mezhkomnatnie-materiali-nyuansi-vazhnie-kriterii-9

W przypadku drzwi wejściowych wszystko jest inne, warto wybrać drzwi stalowe:

 • Płótno. Samo drzwi nazywane są płótnem - i powinno być dobrze. Nie powinny być spawane, powinny być dokładnie zabezpieczone i wystarczająco grube, aby nie można było wiercić. W takim przypadku bezpieczne drzwi w większości apartamentów będą nieodpowiednie i będą przyciągać zbyt wiele uwagi.
 • Zawiasy Powinny być wystarczające, aby wytrzymać ciężar drzwi, a jednocześnie powinny być jak najdalej wewnętrzne - nie pozostawi to ich odciętych przez usunięcie drzwi i odłożenie ich na bok.
 • Izolacja. Musi być wystarczająco gęsty, aby zapewnić izolację termiczną i izolację akustyczną. Ponadto drzwi powinny pasować do ramy tak, aby nie tworzyły się przeciągi.
 • Blokada. Co najważniejsze, jeśli jest ich więcej niż jeden i nie są one zbyt proste i nie są zbyt skomplikowane, może się zakleszczyć w najbardziej nieodpowiednim momencie. Najlepszą, choć kosztowną opcją, jest wykonanie zamka na zamówienie. Dobrze jest również umieścić śrubę lub łańcuch - nawet na ciężkich drzwiach.
 • Wiedząc, jak wybrać metalowe drzwi, na podstawie jego cech konstrukcyjnych, możesz przejść do sklepu, ale przedtem powinieneś także wziąć pod uwagę ogólne porady.


kak-vibrat-dver-vhodnie-i-mezhkomnatnie-materiali-nyuansi-vazhnie-kriterii-10


kak-vibrat-dver-vhodnie-i-mezhkomnatnie-materiali-nyuansi-vazhnie-kriterii-11

Niuanse i ciekawostki

Wybierając drzwi, powinieneś również wziąć pod uwagę pewne niuanse, które pozwolą ci cieszyć się wybraną rzeczą, a nie obwiniać się za zły wybór.

Projekt

Drzwi muszą pasować do reszty wnętrza. Szlachetne drzewo wygląda dobrze w klasycznym stylu, drzwi przesuwne w stylu japońskim, ogromne drzwi wejściowe, sejfy high-tech - i tak dalej.

Za pomocą lustra na drzwiach możesz rozszerzyć pomieszczenie, używając poprawnego koloru, aby przekształcić go w rodzaj obrazu. Najważniejsze jest oszacowanie przed wyjściem do sklepu, które drzwi będą najlepiej wyglądać w pokoju.


kak-vibrat-dver-vhodnie-i-mezhkomnatnie-materiali-nyuansi-vazhnie-kriterii-12


kak-vibrat-dver-vhodnie-i-mezhkomnatnie-materiali-nyuansi-vazhnie-kriterii-13

Rozmiar

Przy zamawianiu drzwi należy zmierzyć główne wskaźniki przejścia (są one standardem w budynkach mieszkalnych, ale zawsze lepiej jest być bezpiecznym) i iść z nimi do mistrza. Ważne jest, aby drzwi nie były mniej lub bardziej, a nie perekashivalas, nie utknęły.

Producent

Nie jest ważne, jaką firmą będą drzwi - ważne jest, aby miała paszport i kartę gwarancyjną. Jeśli podczas produkcji i transportu naruszono podstawowe przepisy technologiczne, musisz mieć dokumenty, z których możesz złożyć skargę na małżeństwo. Istnieje wiele firm produkujących drzwi. Przed zakupem przydatne będzie również przeczytanie recenzji o nich w Internecie.


kak-vibrat-dver-vhodnie-i-mezhkomnatnie-materiali-nyuansi-vazhnie-kriterii-14


kak-vibrat-dver-vhodnie-i-mezhkomnatnie-materiali-nyuansi-vazhnie-kriterii-15

Wybierz cierpliwie drzwi, aby pasowały do ​​konkretnego domu. Bezpieczne drzwi będą bezużyteczne w małym Chruszczowie, drzwi na zawiasach w małym pokoju będą tylko przeszkadzać. Elementy dekoracyjne, materiał, konstrukcja, design - to wszystko jest ważne, aby stworzyć idealne wnętrze, w którym będzie całkiem wygodnie.

Obejrzyj film: Projektowanie i uczestnictwo dla wszystkich cz. 1 PJM, napisy (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send