Jak wybrać drzwi do sypialni oklejone metalowym wejściem do mieszkania, jaki kolor wybrać szkło do kąpieli i toalety z dobrego materiału - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jak wybrać drzwi: wejście i wnętrze, materiały, niuanse, ważne kryteria

Myśląc o tym, które drzwi wybrać, każda osoba powinna przede wszystkim odpowiedzieć sobie - dobra. Ale to jest zbyt ogólnikowa odpowiedź. Z jakiego materiału należy to zrobić? Jakie powinny być jego cechy projektowe? Czy ma znaczenie, jaki będzie kolor? Na co jeszcze zwrócić uwagę? Zrozum to wszystko i dowiedz się, jak wybrać drzwi, których potrzebujesz konsekwentnie.

Główne kryteria

Dobre drzwi mogą służyć wiernie przez kilka dziesięcioleci, ale tylko wtedy, gdy nadają się do konkretnego mieszkania, pasują do jego miejsca i spełniają wszystkie wymagania. Aby było to możliwe, musisz wziąć pod uwagę:

 1. Lokalizacja drzwi. Drzwi wejściowe i wewnętrzne muszą mieć różne cechy i wyglądać inaczej. Istnieje kilka opcji:
  • drzwi wejściowe wymagają większej niezawodności, izolacji akustycznej i izolacji cieplnej - jeśli nie są wystarczająco grube, będą stale zimne w korytarzu i hałaśliwe w samym domu (podczas gdy drzwi do prywatnego domu muszą być ogrzewane bardziej niż drzwi do mieszkania);
  • drzwi wewnętrzne mogą być cienkie i praktycznie nie wpływają na poziom hałasu, ale powinny zajmować mało miejsca i dobrze wpasować się w wnętrze - idealne, jeśli jest ono również wystarczająco odporne na uszkodzenia mechaniczne;
  • drzwi balkonowe powinny być dobrze osłonięte przed zimnem i przeciągiem, a także posiadać specjalną szklaną wkładkę, aby wpuścić więcej światła - a wybór drzwi balkonowych nie jest łatwiejszy niż drzwi wejściowych;
  • Drzwi do łazienki niewiele różnią się od drzwi wewnętrznych, ale muszą być wykonane z materiału odpornego na trwałe skutki wysokiej wilgotności.
 2. Materiał. W zależności od materiału, z którego wykonane są drzwi, jego główne cechy różnią się. W tym przypadku, w przypadku drzwi wejściowych, ważne jest również, aby wziąć pod uwagę materiał izolacji - może to wcale nie być, ale od tego zależy charakterystyka hałasu i izolacji termicznej.
 3. Waga Zbyt lekkie drzwi wejściowe są niewiarygodne - zbyt ciężkie drzwi interroomu mogą uszkodzić staw i stać się problemem dla dzieci i zwierząt domowych.
 4. Projekt. Drzwi powinny pasować do ogólnej sytuacji i harmonijnie je uzupełniać.
 5. Funkcje projektowe. Zwłaszcza w przypadku drzwi wewnętrznych - zależy od ich urządzenia, jak wygodne będzie ich używanie w życiu codziennym.Ponadto, wybierając drzwi wejściowe, należy również zwrócić uwagę na:

 • poziom ochrony, który obejmuje grubość drzwi, konstrukcję ramy, konstrukcję zamka i obecność wizjera;
 • cechy ognia, od których zależy, czy drzwi się zapalą;
 • ochrona przed wandalami, co jest szczególnie istotne, gdy wejście jest pozbawione concierge lub interkomu.

Wybór dobrej jakości drzwi nie jest banalnym zadaniem. Musisz podejść do tego ostrożnie.

Materiał

Zadając pytanie, z jakiego materiału lepiej wybrać drzwi, należy rozumieć, że dla różnych typów drzwi odpowiedź będzie inna. Drzwi wejściowe mogą być wykonane z:

 • Drzewo Najbardziej zawodny i lekki materiał, z którego wykonane są tylko najtańsze opcje. Palny, nie izoluje zbyt dobrze ciepła, można go przeciąć odpowiednim narzędziem.
 • Metal. Najczęstszą opcją - najczęściej są metalowe drzwi do mieszkania. Ciężki materiał, dobrze izoluje hałas, przy odpowiedniej konstrukcji zatrzymuje ciepło. Dość trudno jest go uszkodzić, przy odpowiedniej grubości okazuje się on bezpieczny dla drzwi, który nie jest pęknięty.
 • Połączone materiały. Najczęściej są metalowe drzwi pokryte drewnem. Daje im to szlachetny, estetyczny wygląd, pozwala świetnie wyglądać, ale czyni je znacznie droższymi.

Drzwi wewnętrzne mogą być wykonane z:

 • Drzewo Drewniane drzwi są uważane za najbardziej szlachetne i estetyczne - nadają się do każdego wnętrza, są dobrze izolowane, są przyjazne dla środowiska, ale są wrażliwe na wysoką wilgotność, podatne na wysychanie i nie są odporne na zagrożenia biologiczne - pleśń, grzyby, pasożyty. Nieprawidłowo przetworzone drewno będzie służyć przez bardzo krótki czas, dlatego powinny być starannie wybierane i kupowane tylko od renomowanych producentów.
 • Tektura komórkowa. Najtańszy, ale jednocześnie lekki i krótkotrwały materiał. Wrażliwe na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne, owady i pleśń szybko zawodzą.
 • MDF i płyta wiórowa. Lekkie, tanie i całkiem dobre materiały. Służą mniej niż drewno, ale są bardziej odporne na wilgoć i suszenie, i mogą wyglądać równie dobrze.

Oprócz materiału głównych drzwi, zastanawiając się, jak wybrać odpowiednie drzwi wewnętrzne, należy wziąć pod uwagę materiał jego pokrywy. To on dostarcza rozkoszy projektowych i zapewnia znaczną część odporności na uszkodzenia. Może to być:

 • Podłogi laminowane. Najtańsza opcja. Zazwyczaj jest po prostu przyklejony do podstawy, imitując drewno wzorem. Z czasem ma tendencję do łuszczenia się, ale jeśli dobrze się nim zajmiesz, przez długi czas zachowa reprezentacyjny wygląd.
 • Powłoka PVC. Opcja droższa i wyższej jakości. Jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, oferuje ogromną liczbę opcji kolorystycznych - aż do druku według gustu klienta. Potrafi utrzymać kolor tła przez bardzo długi czas.
 • Fornir Powłoka fornirowa jest cienkim cięciem z drewna, które jest przyklejone do podstawy. Bardzo dokładnie przekazuje teksturę, dobrze się trzyma, wygląda pięknie i dobrze znosi efekty mechaniczne, ale ma wszystkie wady naturalnego drewna - nie toleruje wilgoci i bezpośredniego światła ultrafioletowego. Możesz wybrać drzwi fornirowane do dowolnego smaku - fornir wykonany jest ze wszystkich dostępnych rodzajów drewna i często nie można go odróżnić od szyku dzięki jego wyglądowi.
 • Złom ekologiczny. Tańszy materiał niż fornir - nie jest to wycinek z drewna i włókien drzewnych, przymocowany sztucznym klejem i przymocowany do drzwi. Patelnie Echo są bardziej odporne na efekty termiczne i wilgotność, ale w podwyższonych temperaturach zaczynają wydzielać pary, które mogą niekorzystnie wpływać na zdrowie człowieka. Dlatego odpowiadając na pytanie „jakie drzwi wewnętrzne wybrać do mieszkania?” nigdy nie odpowiadaj „pokryty ekoshponem”. Najczęściej jest używany w obszarach, w których ludzie nie mieszkają na stałe.
 • Szkło Zwykle stosuje się go nie jako podkład, ale jako element dekoracyjny. Jednak w rzadkich przypadkach, jeśli wynika to z intencji projektanta, może całkowicie zakryć drzwi. W pełni przyjazny dla środowiska, odporny na uszkodzenia mechaniczne (jeśli nie bierzesz taniego szkła), na pleśnie i pasożyty, na wilgotność i ekstremalne temperatury. Można go przyciemnić, wybrać dowolny kolor, ale jest drogi.

Oprócz materiału ważne są również inne niuanse, główne wskazówki, o których należy pamiętać.Funkcje projektowe

Pytając, jak wybrać jakość drzwi wewnętrznych, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób ich wykonania. Istnieje kilka rodzajów wzorów:

 • Drzwi wahadłowe. Najpopularniejsza opcja - większość ludzi, stawiając nowe drzwi, wybiorą je. Drzwi są uchylne i otwierają się w jednym kierunku - najczęściej są to pojedyncze drzwi w mieszkaniu, z wyjątkiem tego, że w dużych domach można zainstalować podwójne drzwi. Wadą jest otwieranie takich drzwi, potrzebujesz pustej przestrzeni, która może nie być w małym pokoju.
 • Drzwi przesuwne (są również drzwiami przedziałowymi). Ich konstrukcja jest prosta - drzwi przedziału nie otwierają się ani nie otwierają, a wzdłuż dwóch pionowych prowadnic przesuwa się na bok. Idealne rozwiązanie dla wnętrza w stylu japońskim - drzwi przedziału idealnie do niego pasują. Może być również rozwiązaniem dla małego mieszkania, w którym każde miejsce jest cenne i po prostu nie ma dostępu do drzwi wahadłowych.
 • Drzwi składane. Twardsze niż drzwi coupe ze względu na dużą liczbę zawiasów. Wyglądają jak „akordeon”, który składa się na jedną lub drugą stronę drzwi. Ich główną zaletą jest dekoracyjność. Wyglądają znacznie bardziej oryginalnie niż coupe i idealnie pasują do designerskiego wnętrza. Wadą jest to, że z czasem zawiasy stają się bezużyteczne. Przy aktywnym użyciu może się zdarzyć dość szybko.
 • Drzwi wahadłowe. Oryginalne rozwiązanie - drzwi przypominają „gramofon” zainstalowany w drzwiach. Nie otwiera się, ale się obraca. Niestety łatwo się nie powiedzie - myśląc o tym, co lepiej wybrać, powinieneś przestać zwracać uwagę na inne struktury. „Wiatraczki” są z reguły istotne w miejscach publicznych, gdzie wiele osób przechodzi co godzinę.W przypadku drzwi wejściowych wszystko jest inne, warto wybrać drzwi stalowe:

 • Płótno. Samo drzwi nazywane są płótnem - i powinno być dobrze. Nie powinny być spawane, powinny być dokładnie zabezpieczone i wystarczająco grube, aby nie można było wiercić. W takim przypadku bezpieczne drzwi w większości apartamentów będą nieodpowiednie i będą przyciągać zbyt wiele uwagi.
 • Zawiasy Powinny być wystarczające, aby wytrzymać ciężar drzwi, a jednocześnie powinny być jak najdalej wewnętrzne - nie pozostawi to ich odciętych przez usunięcie drzwi i odłożenie ich na bok.
 • Izolacja. Musi być wystarczająco gęsty, aby zapewnić izolację termiczną i izolację akustyczną. Ponadto drzwi powinny pasować do ramy tak, aby nie tworzyły się przeciągi.
 • Blokada. Co najważniejsze, jeśli jest ich więcej niż jeden i nie są one zbyt proste i nie są zbyt skomplikowane, może się zakleszczyć w najbardziej nieodpowiednim momencie. Najlepszą, choć kosztowną opcją, jest wykonanie zamka na zamówienie. Dobrze jest również umieścić śrubę lub łańcuch - nawet na ciężkich drzwiach.
 • Wiedząc, jak wybrać metalowe drzwi, na podstawie jego cech konstrukcyjnych, możesz przejść do sklepu, ale przedtem powinieneś także wziąć pod uwagę ogólne porady.Niuanse i ciekawostki

Wybierając drzwi, powinieneś również wziąć pod uwagę pewne niuanse, które pozwolą ci cieszyć się wybraną rzeczą, a nie obwiniać się za zły wybór.

Projekt

Drzwi muszą pasować do reszty wnętrza. Szlachetne drzewo wygląda dobrze w klasycznym stylu, drzwi przesuwne w stylu japońskim, ogromne drzwi wejściowe, sejfy high-tech - i tak dalej.

Za pomocą lustra na drzwiach możesz rozszerzyć pomieszczenie, używając poprawnego koloru, aby przekształcić go w rodzaj obrazu. Najważniejsze jest oszacowanie przed wyjściem do sklepu, które drzwi będą najlepiej wyglądać w pokoju.Rozmiar

Przy zamawianiu drzwi należy zmierzyć główne wskaźniki przejścia (są one standardem w budynkach mieszkalnych, ale zawsze lepiej jest być bezpiecznym) i iść z nimi do mistrza. Ważne jest, aby drzwi nie były mniej lub bardziej, a nie perekashivalas, nie utknęły.

Producent

Nie jest ważne, jaką firmą będą drzwi - ważne jest, aby miała paszport i kartę gwarancyjną. Jeśli podczas produkcji i transportu naruszono podstawowe przepisy technologiczne, musisz mieć dokumenty, z których możesz złożyć skargę na małżeństwo. Istnieje wiele firm produkujących drzwi. Przed zakupem przydatne będzie również przeczytanie recenzji o nich w Internecie.Wybierz cierpliwie drzwi, aby pasowały do ​​konkretnego domu. Bezpieczne drzwi będą bezużyteczne w małym Chruszczowie, drzwi na zawiasach w małym pokoju będą tylko przeszkadzać. Elementy dekoracyjne, materiał, konstrukcja, design - to wszystko jest ważne, aby stworzyć idealne wnętrze, w którym będzie całkiem wygodnie.

Obejrzyj film: Projektowanie i uczestnictwo dla wszystkich cz. 1 PJM, napisy (Luty 2020).

Загрузка...