Strach na wróble do ogrodu z plastikowych butelek i konopie z rękami, jak zrobić piękny strach na wróble do ogrodu i domku - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Nowoczesny wizerunek w ogrodzie - stylowy element architektury krajobrazu z funkcją strażnika żniw (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Strach na wróble (strach na wróble) jest wystawiany w ogrodach / ogrodach i ma na celu odstraszyć ptaki, dziobiąc plon. Najczęściej produkt wizualnie przypomina osobę i jest zbudowany ze starych ubrań wypełnionych sianem lub trawą. Czasami, aby zwiększyć efekt odstraszający wypchanego zwierzęcia, w ogrodzie i na podwórku, znajdują się wiatrowskazy lub niektóre głośne urządzenia.


sovremennoe-chuchelo-v-sadu-stilnij-element-landshaftnogo-dizajna-s-funkciej-ohrannika-urozhaya-22-foto.png">


sovremennoe-chuchelo-v-sadu-stilnij-element-landshaftnogo-dizajna-s-funkciej-ohrannika-urozhaya-22-foto

W języku angielskim słowo „strach na wróble” brzmi jak „strach na wróble”, co dosłownie znaczy „przestraszyć wrony”. W średniowieczu w Wielkiej Brytanii chłopcy odgrywali rolę strachów na wróble - chodzili po polach i ciągnęli torby pełne kamieni. Widząc stada ptaków, dzieci machały rękami i rzucały kamieniami w kruka. Po dżumie na początku XIV wieku populacja Wielkiej Brytanii znacznie spadła, a dzieci było niewiele. Aby chronić zbiory, właściciele ziemscy musieli robić wypchane zwierzęta: torby były zapakowane ze słomy, a głowy z dyni lub rzepy były do ​​nich przymocowane. Te konstrukcje były związane z kijami, instalowanymi na polach i odpychanymi stadami ptaków.


sovremennoe-chuchelo-v-sadu-stilnij-element-landshaftnogo-dizajna-s-funkciej-ohrannika-urozhaya-22-foto-4


sovremennoe-chuchelo-v-sadu-stilnij-element-landshaftnogo-dizajna-s-funkciej-ohrannika-urozhaya-22-foto-5

Uważa się, że ptaki boją się pewnych przedmiotów / rzeczy:

 • hałaśliwe i ostre dźwięki, które oznaczają zagrożenie dla ptaków. Czynnik ten może być ważny dla ptaków wiejskich, ponieważ mieszkańcy miast z reguły są już przyzwyczajeni do głośnych dźwięków;
 • wspaniałe obiekty, które poruszają się z jasnymi światłami, straszą ptaki, które nie rozumieją, czego mogą oczekiwać od obiektu, więc stare dyski komputerowe są odpowiednie do dekorowania strachów na wróble;
 • paski polietylenu lub taśmy magnetyczne przymocowane bezpośrednio do drzewa. Taka metoda może być skuteczna, ponieważ podczas silnego wiatru wstążki niezwykle szeleszczą i znajdują się w pobliżu gałęzi drzew;
 • istniała opinia, że ​​rzeczy w kolorze niebieskim również przerażają opierzone. Wynika to z faktu, że niebieskie odcienie są rzadko spotykane w przyrodzie, a ptaki unikają miejsc o podobnym kolorze.

Aby wzmocnić efekt odstraszający, pożądane jest zrobienie stracha na wróble w ogrodzie, odwracając się od podmuchów wiatru. Lub, okresowo, należy go uporządkować na terenie ogrodu. Nadal możesz okresowo zmieniać strach na wróble (ubrania, usuwać / dołączać błyszczące płyty CD, puste puszki).

Jak zrobić zwykłe wypchane zwierzę?

Tworząc tradycyjne wypchane zwierzę, możesz użyć wszystkich metod i przedmiotów, które straszą ptaki. Najpierw musisz zdecydować, które rzeczy są niepotrzebne w gospodarce.


sovremennoe-chuchelo-v-sadu-stilnij-element-landshaftnogo-dizajna-s-funkciej-ohrannika-urozhaya-22-foto-7


sovremennoe-chuchelo-v-sadu-stilnij-element-landshaftnogo-dizajna-s-funkciej-ohrannika-urozhaya-22-foto-8

Przydatne materiały: stare bluzki / koszule, spodnie / spodnie (najlepiej niebieskie), kapelusz lub czapka, rękawiczki, płócienny lub materiałowy worek do symulacji głowy. Do budowy wypchanego zwierzęcia potrzebne będą również: dwumetrowy słupek i metrowa poprzeczka, słoma / sucha trawa do wypychania ciała i głowy, szpilki i nitka igłą, sznurkiem, markerem. Będzie świetnie, jeśli będą niepotrzebne płyty CD, puszki, taśmy.


sovremennoe-chuchelo-v-sadu-stilnij-element-landshaftnogo-dizajna-s-funkciej-ohrannika-urozhaya-22-foto-9


sovremennoe-chuchelo-v-sadu-stilnij-element-landshaftnogo-dizajna-s-funkciej-ohrannika-urozhaya-22-foto-10

Scare montażowe stracha na wróble

 1. Powstaje rama przyszłego wizerunku: długi słup na wysokości około 160-170 cm bije poprzeczkę, która służy jako ramiona / ramiona.
 2. Budujemy głowę: słomę / trawę upycha się w torbie z tkaniny, a za pomocą specjalnych szwów wyciąga się kulę.
 3. Głowa jest umieszczona na górnej części słupa i mocno przymocowana - przymocowana do drążka. Na torbie rysowana jest twarz za pomocą markerów. Niepożądane jest używanie pisaków, ponieważ linie szybko wypalają się w słońcu lub „płyną” w deszczu.
 4. Słoma powstaje ze słomy i jest przymocowana do torby za pomocą szpilek.
 5. Bluzka / koszula jest noszona na konstrukcji i zapakowana w słomę / trawę. Nie tylko ciało stracha na wróble pasuje ciasno, ale także rękawy. Krawędzie ubrań są zszywane lub zapinane na szpilki, dzięki czemu wypełniacz pozostaje w ubraniach.
 6. Rękawiczki / rękawiczki są również wypchane trawą i przyszyte do rękawów lub noszone na końcach poprzeczki.
 7. Dyski i puszki są przymocowane do rękawic. W takim przypadku należy upewnić się, że obiekty mogą się swobodnie obracać i dotykać (aby uzyskać efekt olśnienia i dźwięku).
 8. Spodnie zakładane są na słupie i przyszyte do koszuli przy pasku. Następnie spodnie są również wypełnione trawą lub słomą i konieczne jest wypełnienie głównie górnej części spodni. Wypełniacz jest lekko przymocowany w górnej części ubrania, a spód spodni powinien rozwijać się swobodnie od podmuchów wiatru - spowoduje to złudzenie ruchu wypchanego zwierzęcia.
 9. Czapka jest przymocowana do głowy. W mgnieniu oka możesz po prostu napompować nadmuchany balon, który będzie się kołysał od wiatru.

Efekt osadzony jest wśród drzew owocowych. Słup kopie w ziemię na głębokość wystarczającą, aby zapobiec upadkowi konstrukcji, a jednocześnie jest wyraźnie widoczny w ogrodzie.


sovremennoe-chuchelo-v-sadu-stilnij-element-landshaftnogo-dizajna-s-funkciej-ohrannika-urozhaya-22-foto-11


sovremennoe-chuchelo-v-sadu-stilnij-element-landshaftnogo-dizajna-s-funkciej-ohrannika-urozhaya-22-foto-12

Jak zrobić niestandardowe wypchane zwierzę

Nie jest konieczne, aby wizerunek był dekorowany w tradycyjnej formie humanoidalnej. Możesz robić notatki o kreatywności i zbierać stracha na wróble, na przykład w postaci ptaka. Jednocześnie właściwości odpychające ptaki zostaną zachowane, a produkt uzyska niestandardowy i interesujący wygląd.


sovremennoe-chuchelo-v-sadu-stilnij-element-landshaftnogo-dizajna-s-funkciej-ohrannika-urozhaya-22-foto-15


sovremennoe-chuchelo-v-sadu-stilnij-element-landshaftnogo-dizajna-s-funkciej-ohrannika-urozhaya-22-foto-16


sovremennoe-chuchelo-v-sadu-stilnij-element-landshaftnogo-dizajna-s-funkciej-ohrannika-urozhaya-22-foto-17

Kolejność przepływu pracy

 1. Z poliestru wycięto kwadratową klapę o boku 50-55 cm, w środku kawałka materiału wycięto otwór na sztyft, a krawędzie materiału pocięto na wstążki o długości około 5 cm.
 2. Poprzeczka jest przybita do słupa na wysokości około 135-140 cm Tkanina jest składana po przekątnej i kładziona na słupie, tak aby długi bok trójkątów leżał na poprzeczce.
 3. Krawędzie tkaniny nad wstążkami są zszyte, a trójkątna torba jest zapakowana w nitron. Pęczki lnu (holowane) są przyszyte do tkaniny w pobliżu poprzeczki, aby imitować skrzydła ptaka. Im dłuższy motek, tym łatwiej będzie się rozwijać na wietrze.
 4. Czarna pończocha jest nadziewana nitronem. Ten rodzaj głowy jest noszony na patyku i mocno przymocowany. Kubki w kształcie oczu wycięte są z piankowego tworzywa sztucznego i przyklejone do głowy. W środku znacznika koło-oko są rysowane czarne punkty-źrenice.
 5. W ten sam sposób dziób w kształcie piany jest cięty i przyklejany do głowy. Na czubku głowy znajduje się również wiązka holowania w postaci okonia.
 6. Spodenki są przyszyte do torby-body i faszerowane nitronem. Paski golfiki również nadziewane nitronem i przyszyte do brzegów szortów. Łapy są wycięte z pianki i przyszyte do skarpet golfa.
 7. W dolnej części korpusu torby wiązka prętów jest przywiązana do słupa - ptak wizualnie „siada” na nim.
 8. Puszki są przymocowane do gałązek. Konstrukcja kopie w ziemi w pobliżu ogrodu lub w ogrodzie.

W tworzeniu wypchanych zwierząt nie ma standardów, które zdecydowanie powinny zostać wdrożone. Obecnie takie konstrukcje pełnią nie tylko funkcję odstraszania ptaków. Effigy może być również elementem dekoracyjnym krajobrazu. A umysł stracha na wróble może dać kilka notatek rodzinnych lub uosabiać obraz ulubionej postaci z kreskówek w wypchanym zwierzęciu. Cała rodzina może wziąć udział w tworzeniu stracha na wróble własnymi rękami do ogrodu.


sovremennoe-chuchelo-v-sadu-stilnij-element-landshaftnogo-dizajna-s-funkciej-ohrannika-urozhaya-22-foto-3.png">


sovremennoe-chuchelo-v-sadu-stilnij-element-landshaftnogo-dizajna-s-funkciej-ohrannika-urozhaya-22-foto-18


sovremennoe-chuchelo-v-sadu-stilnij-element-landshaftnogo-dizajna-s-funkciej-ohrannika-urozhaya-22-foto-19

Obejrzyj film: Mala zmiana przed domemFront Yard workPerth (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send