Zasłony w szarym kolorze w jasnobeżowym dziecięcym wnętrzu, monochromatyczne piękne zasłony w sypialni, paski w tiulu w kuchni - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Szare zasłony we wnętrzu różnych pokoi (29 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


W porównaniu z luksusowymi zasłonami w jasnych kolorach, szare zasłony są postrzegane przez wielu projektantów i zwykłych ludzi jako temat, który nie wywołuje żadnych emocji. Jednak na poziomie podświadomości ten odcień ma silny wpływ psychologiczny: ma działanie uspokajające, daje pewność i równowagę. Wszechstronność jest w nim nieodłączna - może być łączona z dowolnymi innymi odcieniami: beżowym, czerwonym, zielonym, pomarańczowym, niebieskim i białym. Na przykład oryginalny wygląd wnętrza i nadanie świeżości jasnoszarym i połączonym niebieskoszarym zasłonom.


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-2

Posiada szare zasłony

Najczęściej szare zasłony służą do dekoracji pomieszczeń niemieszkalnych: biur, instytucji administracyjnych i medycznych, szpitali. Odpowiedni wybór odcieni sprawia, że ​​zasłony stają się popularne i są powszechnie stosowane do tworzenia nowoczesnego wnętrza domu. Specjalne zasłony w stylu high-tech mają zarówno zasłony, jak i rolety. Z całej gamy jasnych i ciemnych odcieni można wybrać zimny metalik - cyrkon, srebro, które jest często używane w zasłonach zaciemniających.


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-4


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-5

Salon, kuchnia, hol są urządzone w takich kolorach. Oprócz tego, że odcienie szarości w niewielkim stopniu wpływają pozytywnie na ludzką psychikę, działają również wydajnie na poziomie intelektualnym, dlatego idealnie pasują do własnego biura i przyczyniają się do zwiększenia sprawności umysłowej.

Nie powinieneś robić głównych szarych zasłon we wnętrzu przedszkola i sypialni, tutaj mogą działać jako dodatek do innych odcieni. Na przykład oryginalna zasłona będzie wyglądać w ciemnoszarych odcieniach z żółtymi zasłonami.

Rodzaje kurtyn

Istnieje wiele sposobów na dekorowanie pokoju, ale nie możesz obejść się bez zasłon i jest to element dekoracyjny, który często staje się dominujący wśród innych przedmiotów. Wybierając rolety na okna, mogą być one niewidoczne lub wymawiane za pomocą koloru. Nie rzucanie jest szarą paletą, ale można użyć odcieni beżu. Tandem ten harmonijnie łączy się w zasłony zaciemniające, w których stosuje się nasycone kolory zarówno szarego, jak i beżowego, utrzymując przepływ światła dobrze.


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-6


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-7


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-9


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-10


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-11

Zasłony zaciemniające - ochrona przed słońcem

Szczególne miejsce wśród wszystkich odmian wyrobów włókienniczych zajmują zasłony zaciemniające, dzięki czemu powstaje niezawodna ochrona przed przenikaniem światła słonecznego do pomieszczenia. Na rynku dostępna jest szeroka gama zasłon zaciemniających, a dzięki funkcjom projektowym i rozwiązaniom projektowym produkty są podzielone na:

  • rzymski;
  • Japoński
  • Plisowane;
  • zasłony oczkowe;
  • modele rolkowe.

Korzystając z zasłon w szarych odcieniach we wnętrzu, można osiągnąć harmonię i wygładzić jasność, aby zrównoważyć niektóre obszary i obszary pomieszczenia kolorem.


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-12


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-13

Zasłony oczkowe

Oryginalne i eleganckie zasłony na przelocie wyglądają we wnętrzu sypialni, przedpokoju, w przedszkolu i kuchni. Ta wersja tkanin jest inna:

  • niezawodność;
  • bogactwo projektu - płótna, które spadają w dużych, równych fałdach;
  • różnorodne rozwiązania konstrukcyjne - głównie zdominowane przez zasłony na przelotce o okrągłym kształcie, ale w zależności od przekroju elementów okapu mają kształt kwadratowy, trójkątny, złożony;
  • łatwość użycia - prostota i łatwość poruszania się na okapie.

Opcje kolorów zasłon na przelotce mogą być bardzo różne, wykorzystując kolory: szary, beżowy, biały, prążkowany. Dla pokoju dziecięcego i sypialni lepiej jest używać produktów wykonanych z naturalnego materiału - len jest idealny. Trwałe zasłony i zasłony przetrwają długo i nie stracą swojej atrakcyjności nawet po kilku praniach.


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-14


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-15

Kolory we wnętrzu

W przypadku słabo oświetlonych pomieszczeń odpowiednie są żółte zasłony, które nadają otoczeniu świeżości. Piękne i funkcjonalne zasłony w kuchni przyczyniają się do dobrego trawienia. Takie zasłony dobrze wyglądają w małym pokoju, ponieważ zwiększają przestrzeń.


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-16


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-17

Wykorzystując zielone zasłony we wnętrzu, można osiągnąć równowagę psycho-emocjonalną. Tekstylia mają pozytywny wpływ na koncentrację, dzięki czemu można ozdobić sypialnię zielonymi zasłonami. Nie należy jednak używać zbyt ciemnych odcieni, ponieważ, przeciwnie, mogą one prowadzić do stanu depresyjnego.


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-18


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-19


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-20

Lekkość i nieważkość dają środowisku niebieskie zasłony. Te zasłony najlepiej łączą się z identycznymi odcieniami wnętrza, ale na przedmiotach muszą znajdować się inne odcienie. Na przykład poduszka z paskami w monochromatycznych kolorach. Funkcjonalne cechy niebieskich zasłon przejawiają się w możliwości wizualnego zwiększenia przestrzeni małego pokoju.


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-22


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-23

Które opcje kurtyny wybrać?

Do każdego wnętrza wybrano własny styl i kolorowe zasłony. Mogą to być zasłony na przelotkach i podwójne liście typu zaciemnienia. Gęste zasłony zdobi lekki i elegancki tiul.


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-24


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-25

Wersja w pasy wyróżnia się wszechstronnością, ponieważ składa się z różnych kolorów, które harmonijnie pasują do siebie. Pasiaste płótna można ustawiać wzdłużnie lub poprzecznie, tym samym wizualnie tworząc miejsce powyżej lub poniżej. W przypadku pomieszczeń z wysokimi sufitami odpowiedni jest pasek poprzeczny, a dla niskich - podłużny.


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-26


serie-shtori-v-interere-raznih-pomeshenij-29-foto-27

Płótna szare we wnętrzu mogą pełnić rolę niezależnego elementu lub być uzupełnione innymi jaśniejszymi odcieniami. Szeroki zakres tonów pozwala wybrać najlepszą opcję dla każdego pokoju.

Pin
Send
Share
Send
Send