Im bliżej wejścia do drzwi Plastikowy metal przesuwany z mocowaniem Jak wybrać elektryczny mechanizm zamykania wpuszczanego w kuchni - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Wybieranie bliższego drzwi

Komfort w domu zależy od dziesiątków małych rzeczy. A jednym z nich jest to, czy wejście, wnętrze i drzwi na meblach szafy cicho się zamykają. Jeśli klaszczą głośno, prędzej czy później ten moment zacznie denerwować, więc nie należy oszczędzać na zakupie samozamykaczy.

Wybieranie bliższego drzwi

Należy starannie wybrać drzwi bliżej, aw razie wątpliwości lepiej zasięgnąć pomocy specjalisty. Po wybraniu samozamykacza brane są pod uwagę dwa ważne punkty: ciężar drzwi i ich wymiary. Logiczne jest założenie, że na żelaznych drzwiach i drzwiach szafki kuchennej należy zainstalować różne samozamykacze.

Instrukcje dla każdego urządzenia drzwiowego zawierają wszystkie jego cechy, w tym drzwi, przy których maksymalna masa może się otworzyć, więc im więcej drzwi, tym mocniejsze im bliżej powinno być. Jeśli płótno jest zbyt ciężkie, możesz zainstalować dwa urządzenia zamykające. Ta opcja jest odpowiednia dla ciężkich drzwi wykonanych z metalu i pokrytych drewnem lub tworzywem sztucznym.

Bardzo ważna jest również szerokość drzwi. Jeśli wynosi 1,6 metra lub więcej, im bliżej może nie poradzić sobie z zadaniem i nie powiedzie się. W takim przypadku należy szukać specjalnych urządzeń do zamykania takich szerokich drzwi.

Inną ważną cechą samozamykacza jest jego prędkość zamykania. Może być zbyt wolny lub zbyt szybki. W liczbach prędkość nie jest mierzona, lecz określana wizualnie. Zamykane drzwi wejściowe do wejścia są wybierane z dużą prędkością, a w mieszkaniu można zainstalować „powolne zamykacze”.

Wybierając bliżej, zwróć uwagę, czy ma funkcję hamowania otwierania. W takim przypadku urządzenie nie pozwala na całkowite otwarcie drzwi i silnym szarpnięciem nie pozwala mu uderzyć w ścianę. Te zamknięcia muszą być mocowane na drzwiach w budynkach, w których codziennie przepływa duży przepływ ludzi: polikliniki, duże biurowce i centra handlowe.

Inną przydatną funkcją samozamykaczy do drzwi metalowych jest opóźnienie zamknięcia. Mechanizm blokuje drzwi na kilka sekund, dzięki czemu do pokoju można wnieść duże torby lub duże meble. Nowoczesne urządzenia zamykające mogą mieć jedną z tych funkcji lub łączyć kilka.

Rodzaje zamknięć

Wszystkie istniejące urządzenia zamykające są klasyfikowane według różnych wskaźników. Zgodnie z metodą instalacji, zamykacze są kilku typów:

  • stojąca podłoga;
  • faktury;
  • ukryty
  • ramka.

Koszty ogólne są najłatwiejszym i najczęstszym typem zamknięć. Są montowane bezpośrednio na ramie drzwi. Nawet jeśli drzwi są zainstalowane i trzeba je przyłożyć bliżej, nie spowoduje to żadnych problemów. Montaż samozamykacza na drzwiach nie zajmuje dużo czasu. Zestaw podłogowy i ramowy do montażu samych drzwi. Pierwsze są zamontowane na podłodze, a drugie - na ościeżnicy.

Najtrudniejsze do zainstalowania ukryte zamykacze. Dla nich musisz przygotować wnękę w ścianie lub ościeżnicy. W tym celu potrzebny jest frez, którego nie poradzi sobie każdy nowicjusz.

Zamknięcia różnią się rodzajem urządzenia trakcyjnego. Są to:

  • standard;
  • z otwartą pozycją zamka;
  • ze śrubą przesuwną.

Plastikowa samozamykacz może być standardem. Samo drzwi są przymocowane do drzwi, a trakcja, która przywróci skrzydło drzwi do jego miejsca, jest przymocowana do ramy. Jeśli nie podoba Ci się ten mechanizm, rozważ mechanizm przesuwnego ciągu. Zamknięcia do szklanych drzwi zwykle mają właśnie taki system. Są bardzo zwięzłe i stylowe na drzwiach ze szkła.Więcej zamknięć różni się w zakresie temperatur roboczych. Istnieją termostabilne zamknięcia, które działają w temperaturach od -35 do +70 stopni. Bliżej z tym zakresem działania jest uniwersalny. Może być wbudowany w panel drzwiowy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W regionach północnych wymyślili odporne na mróz samozamykacze działające w temperaturze -45 stopni. Zamknięcia wielu firm są testowane w warunkach Extreme North i regularnie pracują w krytycznych warunkach.

Głównym wskaźnikiem dobrego samozamykania drzwi jest możliwość regulacji ruchu drzwi. Innymi słowy, można regulować, jaki rodzaj wysiłku należy zastosować, aby otworzyć to lub inne drzwi.

Mechanizmy, które są tak regulowane, występują w siedmiu klasach. Samozamykacze klasy EN1 nadają się do drewnianych drzwi zainstalowanych w pokojach, natomiast samozamykacze EN7 regulują działanie ciężkich drzwi metalowych. Niektóre urządzenia zamykające podlegają tym cechom. Na przykład istnieją urządzenia z oznaczeniami EN 4-6 lub 1-3.

Ile służy bliżej?

Każdy bliższy ma swój własny okres użytkowania i jest określony nie przez przedział czasu, ale przez liczbę cykli roboczych, które urządzenie musi wykonać. Uważa się, że bliższa jakość powinna otworzyć się i przywrócić drzwi o pół miliona razy. W tym okresie mechanizm jakości powinien działać bez zarzutu i dopiero po pokonaniu tego znaku wybrane drzwi mogą zacząć działać gorzej. Aby zapobiec nieprawidłowemu działaniu mechanizmu, wszystkie jego ruchome części muszą znajdować się w specjalnym zbiorniku oleju.Aby im bliżej pracować, musisz starać się z nią obchodzić ostrożnie. Jeśli wewnętrzne zamykacze mogą być monitorowane, trudno jest zapewnić bezpieczeństwo urządzeń stojących na ulicy. Zamknięcia stojące na ulicy powinny być wykonane z trwałego materiału, który nie koroduje, a podczas instalacji należy je zamknąć zaworem, który ochroni je przed wandalami.

Zamknięcia meblowe

Te zamykacze mają tę samą zasadę działania, co ci, którzy zakładają drzwi wewnętrzne. Najczęściej są używane do mebli w kuchni. Zamawianie szafek do pokoju lub kuchni z zamknięciem znacznie wpływa na koszt wszystkich mebli, ale korzystanie z szafek stanie się przyjemniejsze.

Wyobraź sobie, ile razy w ciągu wieczoru przebywasz w kuchni, otwierasz szafki z naczyniami, przyprawami, płatkami śniadaniowymi i wieloma innymi, a ile razy ta szafka będzie ryczeć z powodu zderzenia, dlatego, aby nie przeszkadzać domownikowi, możesz umieścić mechaniczne drzwi na każdym z nich. Mechanizmy te można zainstalować na dowolnych podwójnych drzwiach i drzwiach przedziałowych. Zawsze możesz znaleźć mechanizm dla konkretnego modelu drzwi.

Bliższa instalacja

Lepiej jest mieć profesjonalistę z fiksatorem lub innymi profesjonalnymi ekspertami. Jeśli nie możesz do nich zadzwonić, spróbuj to zrobić sam. Każdemu urządzeniu towarzyszy podobna instrukcja instalacji.Najpierw musisz zdecydować, gdzie będzie bliżej. Następnie szablon przykleja się do drzwi lub ościeżnicy. I już na nim zaznaczono miejsce zajęcia. Muszą wiercić. Musisz ostrożnie pracować. Wiertło raczej nie uszkodzi metalu, a pęknięcia mogą przejść wzdłuż plastikowych drzwi. Kiedy otwory zostaną wywiercone, musisz najpierw zapiąć dźwignię, a następnie sam się zamknąć. Po zainstalowaniu projektu dostosuj go. Co najważniejsze, dźwignia była prostopadła do skrzydła drzwi.

Korzystanie z samozamykaczy sprawia, że ​​nasze życie jest trochę wygodniejsze i spokojniejsze. Inteligentne mechanizmy nie zatrzaskują drzwi, ale zamykają je płynnie i, jeśli to konieczne, mogą je otworzyć przez kilka sekund. Są różnego rodzaju, różnią się rodzajem mocowania, rodzajem urządzenia trakcyjnego i innymi cechami. Przy zakupie samozamykacza nie powinieneś oszczędzać, im lepszy mechanizm, tym dłużej będzie działać.

Obejrzyj film: Biblical Series III: God and the Hierarchy of Authority (Listopad 2019).

Загрузка...