Im bliżej wejścia do drzwi Plastikowy metal przesuwany z mocowaniem Jak wybrać elektryczny mechanizm zamykania wpuszczanego w kuchni - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Wybieranie bliższego drzwi

Pin
Send
Share
Send
Send


Komfort w domu zależy od dziesiątków małych rzeczy. A jednym z nich jest to, czy wejście, wnętrze i drzwi na meblach szafy cicho się zamykają. Jeśli klaszczą głośno, prędzej czy później ten moment zacznie denerwować, więc nie należy oszczędzać na zakupie samozamykaczy.

Wybieranie bliższego drzwi

Należy starannie wybrać drzwi bliżej, aw razie wątpliwości lepiej zasięgnąć pomocy specjalisty. Po wybraniu samozamykacza brane są pod uwagę dwa ważne punkty: ciężar drzwi i ich wymiary. Logiczne jest założenie, że na żelaznych drzwiach i drzwiach szafki kuchennej należy zainstalować różne samozamykacze.

Wszystkie istniejące urządzenia zamykające są klasyfikowane według różnych wskaźników. Zgodnie z metodą instalacji, zamykacze są kilku typów:

  • stojąca podłoga;
  • faktury;
  • ukryty
  • ramka.

Koszty ogólne są najłatwiejszym i najczęstszym typem zamknięć. Są montowane bezpośrednio na ramie drzwi. Nawet jeśli drzwi są zainstalowane i trzeba je przyłożyć bliżej, nie spowoduje to żadnych problemów. Montaż samozamykacza na drzwiach nie zajmuje dużo czasu. Zestaw podłogowy i ramowy do montażu samych drzwi. Pierwsze są zamontowane na podłodze, a drugie - na ościeżnicy.


vibiraem-dovodchik-na-dver-5


vibiraem-dovodchik-na-dver-6

Więcej zamknięć różni się w zakresie temperatur roboczych. Istnieją termostabilne zamknięcia, które działają w temperaturach od -35 do +70 stopni. Bliżej z tym zakresem działania jest uniwersalny. Może być wbudowany w panel drzwiowy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W regionach północnych wymyślili odporne na mróz samozamykacze działające w temperaturze -45 stopni. Zamknięcia wielu firm są testowane w warunkach Extreme North i regularnie pracują w krytycznych warunkach.

Głównym wskaźnikiem dobrego samozamykania drzwi jest możliwość regulacji ruchu drzwi. Innymi słowy, można regulować, jaki rodzaj wysiłku należy zastosować, aby otworzyć to lub inne drzwi.

Mechanizmy, które są tak regulowane, występują w siedmiu klasach. Samozamykacze klasy EN1 nadają się do drewnianych drzwi zainstalowanych w pokojach, natomiast samozamykacze EN7 regulują działanie ciężkich drzwi metalowych. Niektóre urządzenia zamykające podlegają tym cechom. Na przykład istnieją urządzenia z oznaczeniami EN 4-6 lub 1-3.

Każdy bliższy ma swój własny okres użytkowania i jest określony nie przez przedział czasu, ale przez liczbę cykli roboczych, które urządzenie musi wykonać. Uważa się, że bliższa jakość powinna otworzyć się i przywrócić drzwi o pół miliona razy. W tym okresie mechanizm jakości powinien działać bez zarzutu i dopiero po pokonaniu tego znaku wybrane drzwi mogą zacząć działać gorzej. Aby zapobiec nieprawidłowemu działaniu mechanizmu, wszystkie jego ruchome części muszą znajdować się w specjalnym zbiorniku oleju.


vibiraem-dovodchik-na-dver-8


vibiraem-dovodchik-na-dver-9

Aby im bliżej pracować, musisz starać się z nią obchodzić ostrożnie. Jeśli wewnętrzne zamykacze mogą być monitorowane, trudno jest zapewnić bezpieczeństwo urządzeń stojących na ulicy. Zamknięcia stojące na ulicy powinny być wykonane z trwałego materiału, który nie koroduje, a podczas instalacji należy je zamknąć zaworem, który ochroni je przed wandalami.

Zamknięcia meblowe

Te zamykacze mają tę samą zasadę działania, co ci, którzy zakładają drzwi wewnętrzne. Najczęściej są używane do mebli w kuchni. Zamawianie szafek do pokoju lub kuchni z zamknięciem znacznie wpływa na koszt wszystkich mebli, ale korzystanie z szafek stanie się przyjemniejsze.

Lepiej jest mieć profesjonalistę z fiksatorem lub innymi profesjonalnymi ekspertami. Jeśli nie możesz do nich zadzwonić, spróbuj to zrobić sam. Każdemu urządzeniu towarzyszy podobna instrukcja instalacji.


vibiraem-dovodchik-na-dver-13


vibiraem-dovodchik-na-dver-14

Najpierw musisz zdecydować, gdzie będzie bliżej. Następnie szablon przykleja się do drzwi lub ościeżnicy. I już na nim zaznaczono miejsce zajęcia. Muszą wiercić. Musisz ostrożnie pracować. Wiertło raczej nie uszkodzi metalu, a pęknięcia mogą przejść wzdłuż plastikowych drzwi. Kiedy otwory zostaną wywiercone, musisz najpierw zapiąć dźwignię, a następnie sam się zamknąć. Po zainstalowaniu projektu dostosuj go. Co najważniejsze, dźwignia była prostopadła do skrzydła drzwi.

Obejrzyj film: Biblical Series III: God and the Hierarchy of Authority (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send