Zasłony sufitowe na elastycznych okapach pod rozciągliwymi konstrukcjami płyt gipsowo-kartonowych w sypialni Sypialnia, jak wybrać ukryte okrągłe zasłony metalowe - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Zasłony sufitowe: rodzaje i korzyści (26 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Zasłony nadają pomieszczeniom wykończonego wyglądu, przytulności i komfortu. Do ich instalacji używane są okapy. A jeśli wcześniejsze karnisze były najczęściej używane do mocowania zasłon, które były przymocowane do ścian nad oknem, obecnie z reguły stosuje się karnisze sufitowe. Ich użycie pozwala zrealizować najbardziej śmiałe fantazje projektowe. Jednocześnie mocowanie zasłon do sufitu jest ukryte, co czyni konstrukcję bardziej dokładną.


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto-2


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto-3

Gzyms sufitowy jest wykonany z różnych materiałów, a jego wybór zależy od zastosowanych zasłon. Zastosowanie takiego gzymsu ma wiele istotnych zalet, a zgodność z zasadami wyboru pozwoli Ci na zakup optymalnego projektu do każdego pomieszczenia i zasłon.


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto-4


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto-5


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto-6

Kiedy najlepiej użyć gzymsu sufitowego

Karnisze sufitowe są wygodnym i nowoczesnym elementem wnętrza, dlatego wiele osób woli je od zwykłych konstrukcji ściennych. Jednak w niektórych przypadkach jego użycie jest po prostu konieczne:

 • Wysokie okno. Jeśli okno zacznie się niemal od samego sufitu, a następnie za pomocą gzymsu ściennego, zasłona będzie niższa niż skrzydło okna.
 • Niska wysokość sufitu. Jeśli zasłony zaczną się od samego sufitu, wysokość sufitów wzrośnie wizualnie, a pływające zasłony sprawią, że sufity staną się wizualnie niższe.
 • Ściany z płyt gipsowo-kartonowych. Montaż gzymsu na takich ścianach nie jest bezpieczny, zwłaszcza jeśli karnisze są wymagane dla ciężkich zasłon z kilkoma warstwami.

Możesz jednak użyć zasłon do montażu sufitowego w innych przypadkach. Jest to świetny sposób na wizualne zwiększenie wysokości sufitu, ograniczenie przestrzeni i nadanie wnętrzu nowoczesnego i stylowego wyglądu.


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto-8


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto-9

Rodzaje okapów sufitowych

Aby konstrukcje były w pełni zgodne z materiałami sufitu i zasłon, należy wiedzieć, jak wybrać gzyms sufitowy na zasłony. Istnieje kilka rodzajów projektów różniących się produkcją materiałów.


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto-10


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto-11

Główne typy:

 • Metalowe karnisze sufitowe. Okapy stalowe i aluminiowe do zasłon różnią się. Są lekkie, ale wyróżniają się dobrą wytrzymałością i trwałością. Takie projekty są zalecane do wyboru w stylach techno, loft lub high-tech.
 • Drewno. Do ich produkcji używa się szeregu igieł, wiśni, dębu lub orzecha włoskiego. Można jednak znaleźć opcje z egzotycznego drewna. Masywne zasłony lub oryginalne zasłony dobrze sprawdzają się w okapowych sufitach drewnianych. Drewno jest zwykle malowane lakierem. Istnieją produkty o nietypowym wątku. Drewniane okapy różnią się trwałością, trwałością i estetycznym wyglądem. Nadaje się do projektowania w dowolnym stylu.
 • Sufitowa konstrukcja z tworzywa sztucznego. Karnisze plastikowe do zasłon - najbardziej popularne i niedrogie modele. Mają atrakcyjny wygląd i różne opcje. Mogą być z jednym, dwoma lub trzema pasami ruchu. Okapy są używane do sufitów napinanych, konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych i innych opcji projektowania sufitów. Idealnie połączone z plastikowymi oknami. Można zawiesić w sypialni, kuchni i każdym innym pokoju.
 • Struny. Przedstaw jeden lub więcej metalowych sznurków, które są zamontowane na wspornikach do sufitu. Służy do zawieszenia tiulu, zasłony z organzy lub kurtyny świetlnej. Ciężkie wsporniki zasłon nie wytrzymują, a konstrukcja po prostu zwisa pod ich ciężarem. Ze znaczną długością gzymsu w środku stosowane są dodatkowe wsporniki, dzięki czemu nie zwisają. Takie gzymsy mogą być proste lub okrągłe, a także gzymsy na wykusz. Nadaje się do nowoczesnego wzornictwa. W tym samym okapie okien wykuszowych mogą być zarówno okrągłe, jak i profilowe.


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto-12


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto-13


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto-14

Również okapy można podzielić na typy według tej zasady:

 • Jeden rząd Mają tylko jeden rząd haczyków, więc można na nich zawiesić tylko zasłonę lub tiul. Takie karnisze do zasłon są najczęściej używane w kuchni.
 • Podwójny rząd Najczęstsza opcja. Zawieszają tiul i zasłony.
 • Trzy rzędy. Trzyrzędowy gzyms sufitowy umożliwia zasłony, tiul i pelmety. Zwykle używany do salonu lub sypialni.


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto-16


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto-17

Możliwe jest wybranie optymalnego okapu na podstawie jego cech konstrukcyjnych. Istnieją różne rodzaje odmian i mocowań do zasłon:

 • Okap do rolowanych zasłon. Posiada specjalną taśmę tekstylną. Gzyms sufitowy jest najczęściej używany, jeśli rolety rzymskie są używane do zagospodarowania przestrzeni. Wisząc taką kurtynę na taśmę, możesz uzyskać lekki analog ekranu.
 • Elastyczne listwy sufitowe na zasłony. Idealny do łuków i wykuszowych okien. Doskonałe gzymsy do zasłon pod sufitami napinanymi, konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych, wykusze dzięki strukturze gięcia, która jest niezwykle łatwa w montażu.
 • Dwurzędowe konstrukcje sufitowe z taśmą do lambrekinów. Wykonują funkcje okapu trzyrzędowego, ale zajmują mniej miejsca na suficie.
 • Ślizg profil sufitowy. Może być stosowany do okien wykuszowych, łuków, płyt kartonowo-gipsowych i konstrukcji naprężających. Pozwalają zawiesić tiul, zasłony i lambrekin na jednym profilu na zasłony.

Aby zasłony idealnie pasowały do ​​projektu pomieszczenia, należy zwrócić szczególną uwagę na ich wybór, a także na wybór optymalnych karniszy.


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto-18


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto-19

Aby zapewnić zgrabny wygląd konstrukcji oraz jej trwałość, należy wiedzieć, jak zawiesić zasłony i gzyms sufitowy. Ma to wpływ nie tylko na projekt pomieszczenia, ale także na charakterystykę sufitu.


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto-21


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto-22


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto-23

Montaż ukrytego sufitu zależy od rodzaju sufitu:

 • Okap dla zasłony w suficie napinanym. W tym przypadku istnieją dwa rodzaje montażu. Najczęściej sufit napinany kończy się na punkcie mocowania okapu. Jednocześnie płótno ukrywa zapięcia i wydaje się, że zasłony opadają bezpośrednio z sufitu. W drugim przypadku nakłucia należy wykonać na rozciągniętym płótnie, a gzyms należy przymocować do pokrycia podstawy.
 • Okap w suficie podwieszanym. Jeśli sufit jest wykonany z płyt gipsowo-kartonowych, do konstrukcji przymocowanych do niego powinny być lekkie, na przykład sznurek lub okap z tworzywa sztucznego. W przypadku sufitu podwieszanego kafelkowego stosowane są tylko plastikowe lub inne lekkie konstrukcje, przymocowane do szyn aluminiowych.
 • Betonowa podstawa. Do mocowania używane są kołki. Im cięższe będą zasłony, tym więcej będzie takich otworów.

Zastosowanie gzymsów sufitowych do zasłon jest doskonałym rozwiązaniem do projektowania każdego pomieszczenia. Takie konstrukcje wizualnie zwiększają wysokość sufitów. Mechanizm zapinania ukrywa się w specjalnej niszy, która tworzy wrażenie pływających zasłon. Takie konstrukcje można również wykorzystać do zagospodarowania przestrzeni, dzieląc ją rzymskimi zasłonami lub lekkim tiulem. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę cechy materiału i konstrukcji i zaleca się powierzenie instalacji profesjonalnym rzemieślnikom.


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto-24


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto-25


potolochnie-shtori-vidi-i-preimushestva-26-foto-26

Obejrzyj film: Zasłony blackout i szyny sufitowe zdalnie sterowane (Lipiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send