Drzwi do szafy Lustro do pokoju Składane elementy promieniowe, wiosło i przesuwne, wzory do szkła i louvre do sypialni - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Drzwi do garderoby: rzeczywiste pomysły (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Pomieszczenia garderoby rozwiązują problem umieszczania ubrań w mieszkaniu. W nowym budynku do tych celów przydzielono oddzielne pomieszczenia. W starych mieszkaniach najemcy próbują przebudować lub przydzielić pomieszczenia do przechowywania, narożniki pomieszczeń do przechowywania garniturów i płaszcze. Niezależnie od nagrania z garderoby, starają się je porządnie i pięknie zorganizować. Te drzwi pomagają organicznie wejść do pokoju we wnętrzu mieszkania.


dveri-dlya-garderobnoj-aktualnie-idei-25-foto


dveri-dlya-garderobnoj-aktualnie-idei-25-foto.jpeg">

Drzwi wahadłowe do garderoby

Takie modele można uznać za klasyczną wersję konstrukcji drzwi. Zalety systemu wahadłowego obejmują:

 • rentowność;
 • organiczne połączenie z wnętrzem każdego stylu;
 • szeroka gama produktów, liczne oferty materiałów.

Wady: obowiązkowa dostępność wolnej przestrzeni do otwierania zaworów i, w pewnym sensie, wzory wzorów.

W zależności od liczby płócien drzwi mogą być pojedyncze lub podwójne. Na wybór modelu wpływa wielkość drzwi, wielkość garderoby i wystrój pokoju.

Przy produkcji tkanin drzwiowych wykorzystuje się naturalne drzewo, MDF, płytę wiórową, szkło, plastik.

Naturalne drewno jest najbardziej przyjaznym dla środowiska i najdroższym materiałem i doskonale wpisuje się w stylistykę pomieszczeń o dowolnym stylu. Zalety: trwałość, łatwa pielęgnacja.

Miłośnikom eko-środowiska, którzy nie chcą wydawać znacznych środków na naturalne drewno, zaleca się wybrać modele z płyty MDF, płyty wiórowej. Zalety produktów to niskie koszty utrzymania, niska waga, łatwa instalacja, przystępne ceny, różnorodne opcje projektowania obrazów, duży wybór producentów.

Ściereczki szklane nie mogą być nazywane popularnymi, ale dzięki niestandardowym pomysłom projektowym takie drzwi doskonale uzupełniają garderobę różnych stylów. Zalety: niestandardowy, wyrafinowany wygląd, trwałość, prosta pielęgnacja.


dveri-dlya-garderobnoj-aktualnie-idei-25-foto-4


dveri-dlya-garderobnoj-aktualnie-idei-25-foto-5


dveri-dlya-garderobnoj-aktualnie-idei-25-foto-6

Cechy drzwi o różnych wzorach

Drzwi wiosła do pokoju na garderobę zdarzają się jako panel, rama.

Modele osłony to rama sosnowa (rama), osłonięta arkuszami (MDF, sklejka, płyta wiórowa) i wypełniona specjalnym wypełniaczem. Aby nadać drzwiom wyrafinowany i luksusowy wygląd, płótna można przykleić okleiną. Niewątpliwą zaletą tych modeli jest możliwość wyboru folii, która symuluje drewno dowolnego koloru, nawet najbardziej ekskluzywnego. Do zalet należą również: niska waga, trwałość, niski koszt materiałów do produkcji.


dveri-dlya-garderobnoj-aktualnie-idei-25-foto-9


dveri-dlya-garderobnoj-aktualnie-idei-25-foto-10

Przesuwne drzwi do garderoby

Popularność projektu wynika z kilku powodów: łatwo jest go podnieść do dowolnego otwarcia i instalacji w pomieszczeniach różnych obszarów.

Zalety:

 • bezpieczeństwo i łatwość użycia;
 • różne opcje drzwi do garderoby (składane, coupe, książki, akordeon);
 • dostępność wymiany poszczególnych części konstrukcji;
 • oszczędność miejsca (brak miejsca na otwarcie zaworów);
 • stylowy, estetyczny wygląd dzięki różnorodnym opcjom konstrukcji paneli. Łatwo jest wybrać model, który harmonijnie uzupełnia wystrój pokoju.


dveri-dlya-garderobnoj-aktualnie-idei-25-foto-11


dveri-dlya-garderobnoj-aktualnie-idei-25-foto-12

Przy zamawianiu drzwi przesuwnych należy wziąć pod uwagę wady konstrukcyjne:

 • ograniczony przegląd garderoby;
 • nie zawsze płótna poruszają się cicho;
 • drzwi nie pasują do siebie;
 • osłabienie konstrukcji może spowodować uszkodzenie drzwi;
 • koszt modeli przesuwnych jest wyższy niż na zawiasach.

Standardowy kompletny system przesuwny: rama, mechanizmy przesuwne, skrzydła drzwi, akcesoria i listwy.


dveri-dlya-garderobnoj-aktualnie-idei-25-foto-13


dveri-dlya-garderobnoj-aktualnie-idei-25-foto-14

Przy wyborze drzwi należy wziąć pod uwagę różne właściwości materiałów (waga, trwałość, zgodność z wnętrzem):

 • plastik jest dość prosty w utrzymaniu, ma niską wagę i jest łatwy w montażu i dekoracji, dlatego zaleca się stosować go do instalacji w pokojach dziecięcych i młodzieżowych. Materiał jest dość przystępny, ale nie jest uważany za trwały;
 • drewno - będzie wyglądać elegancko i szlachetnie w pomieszczeniach o dowolnym stylu i przeznaczeniu (sypialnia, salon). Specjalnie obrabiane drewno zostało zaprojektowane z myślą o długiej żywotności. Możliwe jest zainstalowanie drzwi do malowania (łatwo jest zmienić paletę kolorów) lub potraktować lakierem (rodzaj drewna jest zachowany). Dzięki produkcji drzwi z różnych materiałów można wybrać modele w przystępnej cenie;
 • szklane drzwi stają się coraz bardziej popularne. Główne powody popularności: różne opcje ozdabiania skrzydła drzwi, przystępna cena, niestandardowy wygląd. Producenci oferują szkło o matowej, błyszczącej lub lustrzanej powierzchni. Styl wnętrza w stylu organicznym: nowoczesny, hi-tech, loft.

Nie spiesz się z wyborem materiału. Lepiej najpierw przyjrzeć się różnym opcjom projektowania skrzydeł drzwiowych w czasopismach lub w Internecie. Stale pojawiają się nowe technologie przetwarzania materiałów, a projektanci oferują niestandardowe sposoby ozdabiania drzwi.


dveri-dlya-garderobnoj-aktualnie-idei-25-foto-16


dveri-dlya-garderobnoj-aktualnie-idei-25-foto-17

Rodzaje drzwi przesuwnych

Drzwi przedziałowe do garderoby można nazwać ulubionymi z gamy modeli ze względu na prostotę instalacji i dużą ofertę różnych producentów. Najczęściej ustawia się jedno płótno, które jest przesuwane ze względu na ruch rolek wzdłuż prowadnic. Ponadto uważa się, że znacznie zmniejsza poziom hałasu, instalując rolki i prowadnice wykonane z tego samego materiału. Dodatkowe mocowanie szczotki zgarniającej wzdłuż konturu skrzydła drzwiowego zapewnia ciasne dopasowanie.


dveri-dlya-garderobnoj-aktualnie-idei-25-foto-18


dveri-dlya-garderobnoj-aktualnie-idei-25-foto-19

Składane drzwi do garderoby nadają się do długich małych sypialni, w których garderoba jest wyposażona naprzeciwko łóżka. Modele wyróżniają się brakiem progu i są reprezentowane przez dwa typy drzwi:

 • Książka składa się z dwóch jednakowych liści. Urządzenie do otwierania drzwi jest zawieszone i zainstalowane w specjalnej ościeżnicy z rowkiem;
 • Drzwi akordeonu do garderoby składają się z czterech skrzydeł drzwiowych i są ustawione jak książki do drzwi.

Obudowa drzwi może być nazwana ukrytym systemem. Głównym elementem systemu jest obudowa, która jest zamontowana w drzwiach. Projekt prowadnicy i rolek został zakończony. Skrzydło drzwi jest zawieszone w otworze, a sama obudowa jest pokryta płytą gipsowo-kartonową i otynkowana.

Wymiary kanistra powinny zapewnić swobodny ruch sieci. Modele są pojedynczymi polami (jedno płótno przenosi się do skrzynki) lub dwustronne (arkusze są przesuwane na jedną stronę lub różne). Montaż takich drzwi pozwala na swobodne pozbywanie się przestrzeni - na ścianach garderoby można powiesić zdjęcia lub zainstalować w ich pobliżu meble. Znaczący minus - trudna i czasochłonna instalacja.


dveri-dlya-garderobnoj-aktualnie-idei-25-foto-20


dveri-dlya-garderobnoj-aktualnie-idei-25-foto-21

Na szczególną uwagę zasługują drzwi żaluzjowe. Otwieranie / zamykanie drzwi odbywa się zgodnie z zasadą działania systemów składanych (książka lub akordeon). Charakterystyczną cechą projektu jest zastosowanie solidnej ramy, w której poprzeczki są zamocowane pod pewnym kątem. Konstrukcje mogą być wykonane z drewna, bambusa, plastiku, metalu. Takie drzwi można uznać za najbardziej odpowiednie do urządzania garderób w sypialniach, ponieważ zapewniają one naturalną wentylację wnętrza. Jednak ta jakość ma negatywne strony:

 • światło i zapachy zewnętrzne łatwo przenikają do garderoby;
 • podczas renowacji / renowacji paneli każdy element poprzeczny musi być starannie przetworzony.

Drzwi promieniowe do garderoby wyróżniają się zakrzywionymi panelami drzwiowymi. Ponadto zawory mogą być wypukłe, wklęsłe, owalne, okrągłe lub połączone. Te płótna są wykonywane na zamówienie, co wyjaśnia wysoki koszt drzwi. Przed wykonaniem projektu wyznacza się linię prowadzącą i promień krzywizny wstęgi. Materiał na drzwi musi mieć wystarczającą wytrzymałość, aby utrzymać dany kształt przez cały okres użytkowania produktu. Zaleca się, aby instalacja systemu została powierzona specjalistom, którzy mogą dokonać dokładnych pomiarów i prawidłowo wykonać instalację.


dveri-dlya-garderobnoj-aktualnie-idei-25-foto-22


dveri-dlya-garderobnoj-aktualnie-idei-25-foto-23


dveri-dlya-garderobnoj-aktualnie-idei-25-foto-24

Trudno jest ocenić wygodę lub praktyczność różnych modeli drzwi tylko od rysunków do fotografii. Instalacja niektórych produktów ma raczej wysoką cenę, ale usprawiedliwia się w użyciu, więc nie lekceważ pomocy specjalistów, jeśli trudno jest dokonać samodzielnego wyboru.

Obejrzyj film: Selsey - Meble Twoich Marzeń. Aplikacja Mobilna (Lipiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send