Nowoczesne zasłony do kuchni do sypialni i małego salonu, piękne zasłony na przelotce w holu, stylowe modne okapy do pokoju - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Nowoczesne zasłony: co mówią o tym projektanci (29 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Twój remont jest wciąż dość świeży, meble nie spełniły jeszcze swojego zadania i nie udało im się wyjść z mody, ale już chcesz coś zmienić w pokoju? W takich przypadkach zaleca się psychologom aktualizację wnętrza, ponieważ ma to korzystny wpływ na zdrowie. Możesz zrobić permutację, zmienić obraz na ścianie lub słodkie drobiazgi na półce lub zmienić wzór tkaniny - narzuty, koce, dywany i, oczywiście, zasłony. Kobiety robią to zazwyczaj z przyjemnością, ponieważ zasłony to sukienka na okna, a wszelkie ubrania powinny być w harmonii z całym wyglądem, w tym przypadku z wnętrzem pokoju. Pożądane jest, aby spełniały one również wszystkie trendy w modzie sezonu. Co powinny być nowoczesne zasłony, mówią projektanci.


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto.png">

Na czym się skupić przy wyborze: modnych stylów i kierunków

Nowoczesna moda na tekstylia we wnętrzu demokratycznym i pozwala na korzystanie z różnych stylów otworów okiennych. Niemniej jednak czołowi projektanci przestrzegają tendencji minimalizmu, wzmacniając poczucie wolności i przestronności. Konieczne jest również przestrzeganie podstawowego wymogu stylu - zasłony powinny być połączone z wystrojem całego pomieszczenia w kolorze, kształcie i fakturze tkaniny. Aby projekt okien wyglądał nowocześnie i modnie, zasłony muszą wizualnie zwiększać rozmiar pokoju, wysokość sufitów i powodować wrażenie, że całe pomieszczenie jest wypełnione światłem i powietrzem.


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-3


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-4

Nowoczesna dekoracja okien wyróżnia się brakiem falbanek, ruches, iskier i drobnych detali w dekoracjach. Kształtki są stosunkowo duże i mają oryginalną formę. Lambrequiny, ulegające ogólnemu kierunkowi, zamieniły się w lakoniczne pudło, za którym ukrywają się zapięcia. W przypadku braku lambrekinów stosuje się duże masywne oczka. Nowoczesne zasłony na przelotkach jednocześnie opadają na podłogę dużymi, równymi fałdami.

Jeśli zdecydujesz się użyć uchwytów, wybierz stylowe metalowe, które przyczepiają się do ściany. Uchwyty powinny być wykonane w tym samym stylu z przelotkami i gzymsem.

Minimalizm w tym sezonie łączy się z ekologicznym stylem, który dodaje własne ograniczenia wyboru kształtów i kolorów strojów okiennych. Moda to także high-tech - jako wizytówka dużych miast. Pozostając w nurcie minimalizmu, dodaje wnętrzu odrobinę połysku i niedopowiedzenia. Japoński styl pozostaje popularny jako najjaśniejszy przedstawiciel minimalizmu. Wprowadził nowoczesne rolety wewnętrzne i ich odmianę - japońską, składającą się z przesuwnych tkanin lub mat.


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-5


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-6


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-8


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-9


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto.jpeg">

Zasłony w salonie w nowoczesnym stylu: szukamy Twojej opcji

Zasłony w salonie w większym stopniu odgrywają rolę dekoracyjną niż użytkową. Chociaż w każdym razie wykonują swoje bezpośrednie obowiązki, regulując przepływ światła i ukrywając wszystkie tajemnice rodzinne przed wzrokiem ciekawskich. Aby stworzyć duchową domową atmosferę, która sprzyja niespiesznym rozmowom z przyjęciami, nowoczesne zasłony powinny być przytulnym dodatkiem do istniejącej atmosfery.

Aby spełnić ten warunek i pozostać w modzie, projektanci zalecają stosowanie miękkich pastelowych kolorów, które są harmonijne w kolorze z całym wnętrzem. W dużym salonie możesz zabrać ciemne zasłony w czekoladowych lub kasztanowych odcieniach. Ogólny schemat kolorów zostanie ukończony, jeśli paleta zostanie uzupełniona o ściany w kolorze kremowym, meble nieco ciemniejsze lub jaśniejsze - orzech lub biel oraz dwa lub trzy uderzenia pasujące do zasłon. Może to być obraz w ramce z naturalnego ciemnego drewna, ceramiczny wazon lub dywan na podłodze.


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-10


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-11

Projektanci powinni ożywić sytuację, aby rozcieńczyć zwykłe akcesoria wzorem. Może być na zasłonach, tapecie lub dywanie, ale nie na wszystkich elementach sytuacji naraz. Całkowicie monochromatyczne rozwiązanie sprawia, że ​​wnętrze jest zamarznięte i nieożywione. Nadruki na zasłonach w tym sezonie są zwięzłe, przypominające japońskie odbitki. Abstrakcja lub stylizowane kwiaty i przedmioty przypominające dzieła artystów impresjonistów są idealne dla hi-tech.

Zasłony w nowoczesnym salonie są zapinane prawie pod sufitem. Ich nawet głębokie fałdy powinny dotykać podłogi, przypominając antyczne ubrania lub kolumny. Nowoczesne karnisze powinny pasować do wnętrza w kolorze i stylu lub chować się za lambrekinem, który w tym sezonie przypomina prostokątne pudełko.

W tradycjach minimalizmu rolety i ich wersje, rolety rzymskie i dzienne, stały się bardzo popularne. Można je zamontować na ścianie, suficie lub skrzydle, mieć skrzynkę zamykającą lub być otwarte, zacisnąć mocno otwór okna lub zwisać luźno w dół. Istnieje wiele rodzajów, w tym sezonie rolowane zasłony zastępują tiul. Mogą być uzupełniane grubymi zasłonami lub pozostawione w pojedynkę. Rolshtora „day-night” z powodzeniem zastępuje wszystkie inne typy, precyzyjnie regulując stopień oświetlenia pomieszczenia i widoczność na zewnątrz. Mogą być wyposażone w panel sterowania i czujnik światła, pozostawiając wszystkie obawy związane z otwieraniem i zamykaniem automatyki.


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-12


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-13

Nowoczesne krótkie zasłony do kuchni

Opisane powyżej rolety idealnie nadają się do kuchni o dowolnym rozmiarze, kompaktowo zamykając otwór okna i nie zajmując dodatkowej przestrzeni. Należy zauważyć, że z punktu widzenia bezpieczeństwa pożarowego, okiennice są również najlepszym wyborem dla pokoju z otwartym ogniem lub gorącą kuchenką elektryczną. Częstą przyczyną pożarów - zasłony fruwające nad ogniem, tak nowoczesne zasłony powinny wyglądać tak w małej kuchni lub w kuchni z balkonem.


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-14


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-15

Jeśli pani kuchni w bardziej romantycznej atmosferze, należy zwrócić uwagę na zasłony w stylu „kawiarni”. Są to dwa paski materiału, zebrane na sznurku. Jeden na wysokości oczu, drugi na górze okna. Jasne kolory są odpowiednie dla tego typu zasłony: cela, groszek, kwiaty lub owoce. Te żaluzje są w stanie ładować rano radosny i radosny nastrój.


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-2.png">


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-16

Wybór zasłon w sypialni w nowoczesnym stylu.

Na zasłony w sypialni powinieneś wybrać tylko naturalne tkaniny o spokojnych kolorach. Tłumione naturalne odcienie pomogą zrelaksować się i opuścić cały dzień, dbając o próg sypialni. Wszystkie meble, w tym tekstylia w oknach, powinny uspokajać się i odpoczywać. Jeśli na pewno chcesz ozdobić okna tiulem, lepiej zrobić to w sypialni.


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-18


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-2.jpeg">


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-19

Gdy pokój nie jest prostokątny

Ciekawe opcje projektowania okien można wymyślić w przypadku pokoi na poddaszu ze skośnymi sufitami. Okna w takich pomieszczeniach często znajdują się nie pionowo, ale pod kątem. Rolstora z mocowaniem na całym obwodzie żaluzji doskonale sprawdzi się w tego typu oknach. Nie pozwolą, aby tkanina odsunęła się od otworu okna. Jeśli okna są standardowe, a pokój różni się tylko od skośnych sufitów, lekkie cienkie draperie, oprawiające i elegancko oprawiające okna, pomogą zrównoważyć nieharmonijną asymetrię. Miękkie fałdy zebrane przez tonalne przetworniki wygładzą nierówne linie.


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-20


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-21


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-22

Zasłony nie do okien

Apartamenty typu studio są bardzo popularne, ale wymagają podziału na strefy. A zasłony, ekrany tutaj są bardzo przydatne. W tym sezonie ekran wygląda jak japońska przesuwana przegroda. Może zablokować wnękę, miejsce do pracy lub aneks kuchenny. Wybierz dla niej gęsty lekki materiał, który przenosi światło.

Jak widać, nowoczesne trendy w projektowaniu okien pozostawiają wiele miejsca na kreatywność i wyrażanie siebie, pozwalając na ich projektowanie w oryginalny i niepowtarzalny sposób, bez wychodzenia poza trendy mody. Dzięki nowoczesnemu szerokiemu wyborowi tkanin nie będzie to nic wielkiego, ale przyniesie przytulność wnętrza, stworzonego własnymi rękami.


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-23


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-24


sovremennie-shtori-chto-ob-etom-govoryat-dizajneri-29-foto-25

Pin
Send
Share
Send
Send