Krótkie zasłony do kuchni i sypialni w nowoczesnej stylistyce Zasłony od Tulle i Organzy do parapetu do okna w salonie, piękne portrety zaciemnienia w przedszkolu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Krótkie zasłony we wnętrzu: z czym łączyć (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Bujne, spadające na podłogę fale ułożone na niej z miękkimi zestawami, nieco brakujące na powierzchni, ale długie zasłony, które się do tego zawsze nadawały, zawsze były znakiem luksusowego wnętrza, ale w niektórych przypadkach krótkie zasłony do parapetu są idealne, harmonijnie pasujące do sytuacji. Ich praktyczność, czasami rodzaj fantazji i zabawy, czasami jasna funkcjonalność często pojawia się na pierwszy plan, a niewielka długość staje się punktem kulminacyjnym.


korotkie-shtori-v-interere-s-chem-sochetat-25-foto.jpeg">


korotkie-shtori-v-interere-s-chem-sochetat-25-foto


korotkie-shtori-v-interere-s-chem-sochetat-25-foto-2


korotkie-shtori-v-interere-s-chem-sochetat-25-foto-4


korotkie-shtori-v-interere-s-chem-sochetat-25-foto-5


korotkie-shtori-v-interere-s-chem-sochetat-25-foto-6

Klasyczne modele są reprezentowane przez dziewięć głównych typów:

 1. Rzymskie zasłony. Ta wersja jest popularna, stosowana w różnych rozwiązaniach wnętrz. Niewątpliwą zaletą jest to, że można je stosować jako zasłony nocne, łatwo zamieniając się w zasłony dzienne po podniesieniu do okapu. Wyglądają korzystnie w salonie, projektanci polecają je jako opcję na krótkie zasłony do sypialni.
 2. „Kawiarnia”. Model otrzymał swoją nazwę od chęci placówek gastronomicznych, aby nadać wnętrzu swojski wygląd. Specyfiką formy jest to, że gzyms jest zainstalowany w środkowej części okna, pozostawiając górną część otwartą. Popularne jako krótkie zasłony w kuchni, można używać różnych tkanin, od lekkiej organzy lub tiulu, po gęste materiały. Ciekawe jako wersja zasłon do pokoju dziecięcego, wnętrze w stylu wiejskim, aby dać.
 3. Francuski W tej formie stosowane są półprzezroczyste, nieważkie tkaniny, mora, organza, tiul, jedwab. Model składa się z kilku sekcji, z których każda opada miękkimi fałdami. Francuskie krótkie zasłony zmieszczą się w salonie, urządzonym w klasycznym stylu, w przedszkolu dla dziewczynki, idealnym do wnętrz nowoczesnych, rokokowych lub imperialnych.
 4. Austriacki. Jest miejsce na wyobraźnię tych, którzy podnoszą zasłony w holu. Połączenie oryginalnej wersji rzymskich zasłon z łatwością i pompą Francuzów pozwala na użycie różnych tkanin, chociaż z reguły preferowane jest światło i światło. Jest to odpowiednia organza, tiul, miękka i delikatna tekstura.
 5. Japońskie zasłony. Doskonale pasują do nowoczesnego wnętrza. Ich zwięzłość i orientalny smak sprawia, że ​​można wykorzystać wygląd jako zasłony kuchenne, powiesić je w salonie, sypialni lub biurze. Przesunięte na boki, co odróżnia je od rzymskich zasłon lub austriackich zasłon, są płaskie panele lub panele. Jeśli istnieje potrzeba wykonania japońskich lnianych zasłon, odpowiedni jest również ten materiał, taki jak jedwab, bambus, kolorowy plastik i przezroczysta organza.
 6. Rzuć. Specyfika tego typu w specjalnym mechanizmie gzymsu, w którym tkanina „wchodzi”, nie gromadząc się w fałdach. Zasada jest nieco podobna do pracy w ciemno. Jeśli chcesz skupić się na oknach, możesz użyć tkaniny o trójwymiarowym lub jasnym wzorze. Rolowane zasłony w sypialni do parapetu doskonale chronią przed porannym słońcem lub denerwującym blaskiem latarni ulicznych, jeśli są wykonane z grubej tkaniny.
 7. Plisowane lub materiałowe rolety. Z nazwy jasno wynika, że ​​są wykonane na zasadzie żaluzji biurowych, ale tkanina działa jak materiał. Ten projekt zasłon wygląda jak lekka wersja grubych paneli okiennych, tak popularnych w instytucjach, a przy użyciu jasnych kolorów, wersja będzie punktem kulminacyjnym wnętrza. Nadaje się do sypialni, w przedszkolu, w biurze.
 8. Bambus. Taki materiał można wykorzystać na zasłony w stylu Prowansji, kraju, eko i minimalizmu. Bambus jest znacznie łatwiejszy w utrzymaniu, będzie doskonałym substytutem zasłon tkaninowych w kuchni. Przyjazny dla środowiska, odpowiedni dla dzieci.
 9. Blok kolorów lub „bloki kolorów”. Stworzony z tkanin o różnych kolorach i wzorach, wygląda jasno i oryginalnie. Takie krótkie zasłony stały się ostatnio modne, ale szybko zyskały popularność. Ich atrakcją jest możliwość idealnego połączenia z różnymi detalami wnętrza lub odcieniami użytymi w dekoracji. Mogą to być jedwabne lub lniane zasłony, gdzie płótno składa się z tkaniny o jednolitej gęstości i połączone z tiulowym lub satynowym wykończeniem.


korotkie-shtori-v-interere-s-chem-sochetat-25-foto-8


korotkie-shtori-v-interere-s-chem-sochetat-25-foto-9


korotkie-shtori-v-interere-s-chem-sochetat-25-foto-10


korotkie-shtori-v-interere-s-chem-sochetat-25-foto-11

Nowe trendy: modny design krótkich zasłon

Nowoczesne trendy w rozwiązaniach wnętrz ujawniają ich wymagania.

Dzisiaj docenia się nie tylko piękne zasłony i zasłony, ale także te, które w pełni pasują do mody. Nawet zasłony w stylu rustykalnym, które odsyłają nas do tradycyjnych, muszą być zaprojektowane w duchu nowoczesności.


korotkie-shtori-v-interere-s-chem-sochetat-25-foto-12


korotkie-shtori-v-interere-s-chem-sochetat-25-foto-13

Wśród najnowszych innowacji projektowych w dziedzinie akcesoriów do okien:

 • Zaciemnienie tkaniny (inna pisownia to zaciemnienie). Ten materiał tekstylny, wyprodukowany według opatentowanej w Finlandii technologii, nie wpuszcza światła słonecznego, zasłaniając pokój o 90-100%. Zasłony zaciemniające mogą być wykonywane w różnych wariantach, począwszy od modeli długich, kończąc na krótkich lub tych, które można wykonać mniej, jeśli to konieczne. Oczywiście taka tkanina nie przypomina przezroczystości i lekkości tiulu, ale nie warto prezentować jej jako gęstego i ciężkiego płótna. Wykonana jest z różnych powłok dekoracyjnych, możliwe jest szycie rolet rzymskich zaciemnionych, plisowanych, używanych w różnych wnętrzach, w domu, w placówkach gastronomicznych lub w biurach.
 • Indywidualne podejście do projektowania okien. W dzisiejszej modzie, eklektycznej i wielowarstwowej, klasyczne rzymskie zasłony lub tradycyjne japońskie panele mogą być nieco celowe we wnętrzu. Decydując się na krótkie zasłony do zawieszenia w kuchni, nie zapominaj o własnej fantazji. Możesz po prostu wziąć kawałek delikatnej przezroczystej tkaniny, przykryć nią okno, dodać twardy lambrekin o skomplikowanym kształcie i jasnym, tonowym lub kontrastowym satynowym kokardce. Ta opcja zastąpi klasyczne tiulowe zasłony i doda osobowości i uroku dekoracjom.
 • Ostatnie z odkryć - bawełniane zasłony. Kurtyna nici z dodatkiem dekoracyjnych węzłów, koralików, jasnych piór lub innych elementów do dekoracji staje się wyjątkowym dodatkiem do wnętrza, przynosi odrobinę romantyzmu lub ekstrawagancji. Wszystko zależy od rodzaju przędzy i elementów dekoracyjnych. Na przykład obfitość szklanych koralików lub koralików sprawi, że kurtyna będzie świecić w słońcu lub z elektrycznego oświetlenia, tworząc unikalne efekty.


korotkie-shtori-v-interere-s-chem-sochetat-25-foto-15


korotkie-shtori-v-interere-s-chem-sochetat-25-foto-16


korotkie-shtori-v-interere-s-chem-sochetat-25-foto-17

Co ciekawego w krótkich zasłonach we wnętrzu?

Właściwie to projekt okien jest ostatnim akcentem w tworzeniu mebli, rodzajem akcentu, który sprawia, że ​​wnętrze jest wykończone. Niezależnie od tego, czy chodzi o zasłony kuchenne do parapetu, długie zasłony czy zasłony, do ich wyboru należy podchodzić bardzo ostrożnie.


korotkie-shtori-v-interere-s-chem-sochetat-25-foto-19


korotkie-shtori-v-interere-s-chem-sochetat-25-foto-20

Jednak krótkie wersje mają więcej funkcji:

 • dla małych pomieszczeń tylko ten typ jest odpowiedni;
 • jest tu dużo więcej miejsca na wyobraźnię - cała lista elementów dekoracyjnych może być używana tylko w krótkich modelach, długie są bardziej wymagające;
 • krótkie zasłony z lambrekinem, zasłony zaciemniające o krótkiej długości, zasłony z bawełny lub tiulu na parapecie - dowolne wersje konstrukcji okien, począwszy od Roman, aż po własny projekt, są używane we wnętrzach iz powodzeniem, w przeciwieństwie do długich odmian;
 • Wybór kolorów, wzorów i materiałów jest również znacznie szerszy niż w przypadku ich długich rywali.

Ponadto krótkie zasłony są znacznie bardziej ekonomiczne pod względem produkcji (mają mniej tkanin) i są łatwiejsze w utrzymaniu. Dokonując wyboru na rzecz tej opcji, poszerzamy nasze możliwości w projektowaniu różnych wnętrz.


korotkie-shtori-v-interere-s-chem-sochetat-25-foto-21


korotkie-shtori-v-interere-s-chem-sochetat-25-foto-22


korotkie-shtori-v-interere-s-chem-sochetat-25-foto-23

Pin
Send
Share
Send
Send