Zbocza na drzwiach wejściowych z laminatu, wykończenie wnętrza Interroom Dekoracyjny kamień rękoma, jak zrobić otwarcie z płyt MDF i płyt gipsowo-kartonowych - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Jak zrobić piękne stoki na drzwiach? (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Zainstalowanie nowego wnętrza lub drzwi przednich niekorzystnie wpływa na wygląd otworu. Ponadto między drzwiami a otworem znajdują się pęknięcia, które powodują zakłócenia izolacji termicznej i akustycznej. Wysokiej jakości pochylnie drzwi wejściowych gwarantują niezawodną ochronę przed hałasem i utratą ciepła. Istnieją różne opcje wykańczania zboczy przy użyciu kamienia naturalnego, PCV, laminatu, MDF i innych nowoczesnych materiałów.


kak-sdelat-krasivie-otkosi-na-dveri-21-foto


kak-sdelat-krasivie-otkosi-na-dveri-21-foto-2

Urządzenie do nachylenia drzwi

Zbocza drzwi są częściami ściany po drugiej stronie ościeżnicy. A jeśli wcześniej były używane tylko do uszlachetniania otworu, który został uszkodzony po zainstalowaniu drzwi, to szeroka gama materiałów pozwoliła im na dekorację otworu drzwiowego i przestrzeni jako całości.

Aby zrozumieć, jak zrobić zbocza na drzwiach, musisz wyobrazić sobie tort. Każda warstwa materiału ma określoną kolejność. Pozwala to na dobrą izolację termiczną, trwałość i atrakcyjność wizualną konstrukcji.


kak-sdelat-krasivie-otkosi-na-dveri-21-foto-5


kak-sdelat-krasivie-otkosi-na-dveri-21-foto-6

Popularne sposoby przycinania stoków

Istnieją różne sposoby, aby zbocza drzwi wejściowych i wnętrza zostały zaprojektowane. Stosowane są różne materiały. Ich wybór zależy od rodzaju drzwi, cech otworu i projektu pomieszczenia jako całości. Możesz przycinać zbocza z tworzywa sztucznego, drewna, laminatu, kamienia dekoracyjnego i innych materiałów dekoracyjnych. Każda opcja ma wiele zalet i wad i najlepiej nadaje się w każdym przypadku.

Płyty gipsowo-kartonowe

Wykonanie drzwi z płyt kartonowo-gipsowych jest dość popularnym, ale pracochłonnym procesem. Po zainstalowaniu arkuszy konieczne jest nałożenie na nie kitu, a następnie pomalowanie lub wklejenie go tapetą. Tylko w tym przypadku powierzchnia będzie czysta i piękna.


kak-sdelat-krasivie-otkosi-na-dveri-21-foto.png">


kak-sdelat-krasivie-otkosi-na-dveri-21-foto-9

Tynk dekoracyjny

Montaż zboczy z dekoracyjnym tynkiem jest podobny do poprzedniej wersji. Roztwór dekoracyjny nanosi się na wcześniej nałożoną warstwę roztworu. Jednak tynk dekoracyjny różni się teksturą, więc warstwa zanurzeniowa niekoniecznie musi być idealnie gładka.

Zalety tej metody obejmują szeroką paletę kolorów, możliwość samodzielnego wykonywania pracy. Ponadto można kupić tynk dekoracyjny z dodatkiem proszku kamiennego. Charakteryzuje się atrakcyjnością wizualną i wysoką wytrzymałością. Wśród minusów należy podkreślić koszt materiałów i złożoność pracy.

MDF

Wykonywanie zboczy MDF drzwi wejściowych - najłatwiejsza i najszybsza metoda wykonywania pracy. Nachylenie paneli może wytrzymać znaczne obciążenie bez powstawania pęknięć lub wgnieceń, nie są one porysowane, dlatego ich użycie jest zalecane nawet przy znacznych obciążeniach roboczych.

Panele są instalowane bez użycia specjalnych narzędzi, a nawet osoba bez doświadczenia w budowie może to zrobić. Płyty MDF można jednak stosować tylko do projektowania wąskich zboczy. W przeciwnym razie między nimi pojawią się nieestetyczne szwy, które zniszczą wygląd drzwi.


kak-sdelat-krasivie-otkosi-na-dveri-21-foto-10


kak-sdelat-krasivie-otkosi-na-dveri-21-foto-11

Podłogi laminowane

Zbocza laminatu na drzwiach wejściowych można wykorzystać nawet do głębokich otworów. Jednocześnie szwy są prawie niewidoczne i są całkiem miłe. Takie stoki do drzwi wewnętrznych lub konstrukcji wejściowych będą niedrogie, ale ich skromny wygląd może zepsuć wrażenie drogich i wysokiej jakości drzwi.

Kamień

Udekorowanie zbocza drzwi frontowych kamieniem dekoracyjnym jest jednym z najpiękniejszych i najmocniejszych sposobów zaprojektowania otworu. Dekorowanie drzwi kamieniem dekoracyjnym to długi i żmudny proces.

Kamień dekoracyjny jest idealny na prywatny dom. Po wykonaniu zboczy ze sztucznym kamieniem, sąsiednie ściany mogą być pomalowane, pokryte dekoracyjnym tynkiem lub pokryte tapetą. Niezależne prowadzenie pracy będzie wykonywane tylko przez doświadczonego mistrza.

Drzewo

Zewnętrzne i wewnętrzne zbocza drzwi wejściowych można ozdobić drewnem. Ta opcja jest odpowiednia, jeśli wnętrze korytarza jest tworzone w tym samym stylu. Zaleca się instalowanie tych, którzy wolą używać materiałów naturalnych i przyjaznych dla środowiska. Drewniane stoki są niedrogie i łatwe w montażu. Jednak w celu ochrony materiału przed uszkodzeniem zaleca się obróbkę części drewnianych specjalnym lakierem lub farbą. Ponadto muszą być okresowo aktualizowane.


kak-sdelat-krasivie-otkosi-na-dveri-21-foto-12


kak-sdelat-krasivie-otkosi-na-dveri-21-foto-13

Płyta wiórowa

Jednym z najbardziej dostępnych sposobów projektowania nachylenia drzwi jest zastosowanie płyt wiórowych. Z reguły są używane z dużą grubością ścian. W przypadku stoków materiał ten jest rzadko używany. Nie jest trwały, źle toleruje uszkodzenia mechaniczne i długotrwałe narażenie na wilgoć.

PVC

Plastikowe stoki wyglądają schludnie, ale jest to dość proste. Panele PVC są mniej trwałe niż laminat, ale ich koszt jest znacznie niższy. Nie zaleca się ich używania do żelaznych drzwi ze względu na duże obciążenia.

Panele z tworzywa sztucznego nie boją się wilgoci, dlatego można je wykorzystać do zaprojektowania nachylenia drzwi do łazienki lub kuchni, a montaż takich paneli nie wymaga specjalnych materiałów ani doświadczenia w branży budowlanej.

Przy wykonywaniu zboczy z tworzyw sztucznych, co 10 cm wymagany jest pasek wykładziny z tworzywa sztucznego, który jest łatwy w utrzymaniu i wystarczająco trwały, gdy jest stosowany na wejściach i otworach wewnętrznych.


kak-sdelat-krasivie-otkosi-na-dveri-21-foto-16


kak-sdelat-krasivie-otkosi-na-dveri-21-foto-17

Dobor

Jest to niezwykle wygodne, gdy takie konstrukcje są instalowane w korytarzu, gdzie znajduje się kilka drzwi, na przykład drzwi wejściowe i drzwi do łazienki i salonu. Umożliwia to tworzenie pudeł i zboczy materiału jednego typu. Drzwi urządzenia w tym przypadku zajmą mniej czasu, a efektem będzie schludny wygląd korytarza w dowolnym stylu. Instalacja jest niezwykle prosta. I materiał, z którego są wykonane, znacznie lepszej jakości płyta wiórowa, plastik lub laminat, ale jej koszt będzie również wyższy.


kak-sdelat-krasivie-otkosi-na-dveri-21-foto-18


kak-sdelat-krasivie-otkosi-na-dveri-21-foto-19


kak-sdelat-krasivie-otkosi-na-dveri-21-foto-20

Wybór materiału do tworzenia stoków zależy od wielu czynników. Powinno to uwzględniać rodzaj, rozmiar, masę i materiał drzwi, miejsce ich instalacji, poziom wilgotności i obciążenie robocze. Materiały do ​​wykańczania stoków różnią się również kosztem i złożonością pracy, więc aby wprowadzić drzwi w odpowiedniej formie, lepiej zwrócić się do profesjonalnych rzemieślników.

Obejrzyj film: Sztorm odsłonił to co skrywało się w wydmach na Helu. Makabryczne odkrycie. Znaleziska widzów. (Październik 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send