Tapeta Prowansja Płynna włóknina we wnętrzu kuchni i sypialni, dekoracje ścienne z kwiatami w paski w stylu francuskim - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Tapeta w stylu prowansalskim - francuski prowincjonalizm we wnętrzu (23 zdjęcia)

To naturalność naturalnego otoczenia i francuski romans połączony w spokojnym i przytulnym stylu prowansalskim. Cechy prostoty i spokoju są obecne w każdym elemencie tego wystroju i wystroju. Dekoracja ściany jest również niezbędna, aby odzwierciedlić styl pokoju. I naturalnie, tapeta w stylu Prowansji we wnętrzu nadaje pomieszczeniu wyjątkowej francuskiej elegancji.Styl ten jest bardzo popularny w projektowaniu mieszkań, ponieważ pozwala odtworzyć w mieście pozory wiejskiego przytulnego stylu życia. Istnieje kilka znaków charakterystycznych dla tego trendu w projektowaniu:

  • harmonijne połączenie w dekorowaniu ścian powłok o różnych wzorach / wzorach;
  • powierzchnia tapety jest przyjemna w dotyku;
  • harmonijne połączenie tapety z innymi naturalnymi materiałami w dekoracji i dekoracji pokoju.

Przy wyborze palety kolorów pożądane jest preferowanie jasnych, pastelowych odcieni. Tapety są wybierane w kilku odcieniach: żółtym, beżowym, różowym, niebieskim, zielonkawym. Nadmierna jasność w palecie kolorów nie jest mile widziana.

Okładziny ścienne z efektem zużycia i starzenia są najbardziej popularne wśród projektantów. Wielu producentów tapet w ofercie ma całe kolekcje, powierzchnię obrazów, która wygląda jak wyblakła.

Styl kierunku organicznie łączy tapetę, pomalowaną w kolory Prowansji, zimne i ciepłe odcienie. Takie kombinacje są wizualnie związane z przyjemnym słońcem i świeżością i chłodem wody morskiej.

Motyw florystyczny jest uznawany za powszechnie uznaną wizytówkę Prowansji, dlatego główną częścią tapet jest tapeta w kwiatowy wzór. Można jednak znaleźć ciekawe wydruki przedstawiające owoce, drzewa, a nawet gospodarstwa lub zwierzęta. Ostatnio tapeta z ornamentem w kratkę i paskami należy do stylu prowansalskiego.

Początkowo dekoracja ścian w stylu prowansalskim oznaczała szorstki tynk lub malowanie powierzchni, ale czasy się zmieniają, a wygląd tapety stwarzał więcej możliwości odtworzenia wzorów w pokojach.

Udekorowanie ścian tapetą imitującą kamień i drewno pozwoli uzyskać jak najbliżej świeżości i naturalności prowansalskiego stylu w pokoju.

W duchu starożytności i prostoty projekt prowansalskich wnętrz jest nasycony, a wytłaczane złocone powłoki, błyszczące odbicia mebli wyglądają wyjątkowo niewłaściwie.

A w kolekcjach wielu producentów znajdują się zarówno tapety papierowe, jak i tapety z włókniny.Wystrój poszczególnych pokoi

Tapeta na ścianę w stylu prowansalskim jest doskonałym materiałem do dekoracji ścian każdego pomieszczenia. Jednak wybierając odcienie pokrycia i jakość materiału dla różnych pomieszczeń, pojawiają się niuanse.

Sypialnia w prowincjonalnym stylu francuskim

Styl Prowansji jest idealny do dekoracji sypialni. I warto spojrzeć na ściany w stylu Prowansji wszelkie ozdoby lub wzory.

Przy stosowaniu tapety z drobnymi szczegółami wskazane jest, aby nie wymuszać przestrzeni wokół takich ścian dużymi / wysokimi meblami. Opcja kompromisowa - projekt takiej ściany tapetowej w obszarze przyłóżkowym. W przypadku innych powierzchni lepiej wybrać powłokę o odpowiednich odcieniach stonowanych tonów.Świetna opcja do dekoracji ściany za łóżkiem - tapeta z tkaniny w stylu Prowansji do sypialni. Podobny materiał można wydać całą ścianę lub tylko część - w postaci paneli. Do tych technik używaj towarzyszy tapet. Są to płótna, które różnią się niektórymi parametrami, ale mają wspólne elementy konstrukcyjne. Zalety takich materiałów to:

  • możliwość wizualnej regulacji wysokości / szerokości ścian;
  • obecność tapet - towarzyszy wielu producentów materiałów wykończeniowych;
  • łatwo jest wyznaczyć miejsce do odpoczynku lub miejsce pracy w sypialni;
  • dyskretnie ożywiają prowansalski nastrój.

Dla stylu Prowansji najbardziej typowe poziome połączenie obrazów. Znakomicie wygląda tapeta z ornamentem (lub dużym wzorem) w dolnej części ściany i płóciennym (lub z małymi kolorami) płótnem na górze. W małych pomieszczeniach linia łącząca tapety znajduje się na wysokości około 1 m od podłogi. Połączenie tkanin jest wykonane za pomocą taśmy krawężnikowej lub listwy.W niestandardowej sypialni możesz użyć do czterech rodzajów tapet towarzyszących przy dekorowaniu różnych ścian.

W sypialni lepiej jest przykleić tapetę z papieru w jasnych kolorach. Pożądane jest, aby wybrać kremowe, szare, różowe lub niebieskie odcienie. Wyraźnie oddaje atmosferę Prowansji niewyraźne fioletowy.Tapeta w stylu wiejskim w stylu prowansalskim

Przy dekorowaniu ścian należy wziąć pod uwagę przeznaczenie głównej sali w mieszkaniu, ponieważ w salonie rodzina nie tylko odpoczywa wieczorami, ale także organizuje specjalne imprezy, obchodzi święta z gośćmi, dlatego zdecydowanie niepożądane jest ograniczanie dekoracji ścian spokojnymi monotonnymi odcieniami. Pamiętaj, aby ozdobić ściany obrazami odpowiednich przedmiotów.

Wybierając ogólny ton salonu, pamiętaj o lokalizacji pokoju. Jeśli okna są zwrócone w stronę północną, to beżowe, kremowe, różowe odcienie tapety nieco kompensują brak światła. Pomieszczenia mieszkalne zlokalizowane po stronie południowej nieco „ochłodzą” płótna o niebieskawych lub zielonych odcieniach.

Jeśli chcesz ozdobić ściany przy pomocy tapet-towarzyszy, postępuj zgodnie z tymi samymi zasadami, jak przy projektowaniu sypialni. Największą uwagę przy wyborze obrazów należy nadać właściwości pokrycia strefy. Obszary w pobliżu kominka lub za sofą są pożądane, aby wyróżnić tapetę z kwiatami lub innym wzorem. Nietypowym pomysłem na dekorację salonu jest wykorzystanie fototapet. Takie przyjęcie może „naprawdę” wnieść do pokoju piękno i naturalność francuskich łąk, podwórek wiejskich. Przestronne pokoje będą wyglądały malowniczo z efektem 3d.

Tapeta w stylu prowansalskim do kuchni

Tapeta z włókniny to dobra opcja wykończenia, ponieważ podkreśla naturalny styl pomieszczenia i będzie w stanie spełnić specjalne warunki pracy (wysoka wilgotność, zmiany temperatury).

Przy wyborze tonu preferowane są także tradycyjne warianty: jasnoniebieski, żółty, zielonkawy. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę odcienie, wzory tkanin kuchennych (obrusy, zasłony). Wykonane na zamówienie i zabawne płótna tapetowe z wizerunkiem przyborów kuchennych (filiżanki, spodki).

Jeśli ściany są wykonane jako tapety, zaleca się użycie dwóch rodzajów obrazów. Obszar pomieszczenia jest zazwyczaj mały, więc powinieneś unikać nasycenia kolorów pomieszczenia.

Czułość dziecka Prowansji

Uroczy i przytulny design nadaje się nie tylko do tworzenia rustykalnych pokoi „dla dorosłych”. U dzieci wyglądają również świetnie pastelowe odcienie tapet.

W pokojach dziewczęcych lepiej jest wybrać płótna w odcieniach różu, piasku lub bzu z motywami kwiatowymi. Jeśli dzieci są małe, spokojny i spokojny nastrój pokoju nada tapetom ściany z małym wzorem. W pokoju nastoletniej dziewczyny możesz przyczepić towarzyszy tapet z paskami lub dużymi kwiatami wyblakłych odcieni.

W pokojach chłopców są wybrane tapety z niebieskimi, zielonymi odcieniami. Lepiej jest wybrać pasek lub klatkę z licznych ozdób.Jako materiał dla przedszkola najlepiej jest kupić ekologiczną tapetę papierową.

Życzenia projektantów, aby stworzyć harmonijne wnętrze

Powinien wykazywać poczucie proporcji, odtwarzając prowansalski nastrój w pokojach. Obfitość różnorodnych ornamentów kwiatowych wprowadzi do pokoju gwar.Prowansalski styl jest dość charakterystyczny, więc tworzenie stylu rustykalnego we wszystkich częściach mieszkania byłoby niepożądane.

Jeśli masz wątpliwości przy wyborze tapety, wskazane jest, aby preferować „wyblakłe” płótna lub tapety z imitacją zużytego gipsu.Całkiem możliwe jest łączenie w materiałach wykończeniowych w pokoju ciepłych i zimnych odcieni, na przykład zielonego z jasnobeżowym lub niebieskim z jasnoróżowym.

Biorąc pod uwagę specyfikę wyboru tapet do różnych pomieszczeń, można łatwo wprowadzić notatki Provan do wnętrza pokoju. Naturalnie, jeden wystrój ścian nie stworzy pożądanego nastroju w pokojach. Duże znaczenie mają inne elementy wnętrza - meble, tkaniny. Jednak pierwotnie francuska atmosfera w pomieszczeniu dodaje dokładnie odpowiedniego kształtu ścian.

Obejrzyj film: Jak urządzić salon w stylu prowansalskim - 10 pomysłów #aranżacja wnętrz #projekty (Luty 2020).

Загрузка...