Tapeta Prowansja Płynna włóknina we wnętrzu kuchni i sypialni, dekoracje ścienne z kwiatami w paski w stylu francuskim - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Tapeta w stylu prowansalskim - francuski prowincjonalizm we wnętrzu (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


To naturalność naturalnego otoczenia i francuski romans połączony w spokojnym i przytulnym stylu prowansalskim. Cechy prostoty i spokoju są obecne w każdym elemencie tego wystroju i wystroju. Dekoracja ściany jest również niezbędna, aby odzwierciedlić styl pokoju. I naturalnie, tapeta w stylu Prowansji we wnętrzu nadaje pomieszczeniu wyjątkowej francuskiej elegancji.


oboi-v-stile-provans-francuzskaya-provincialnost-v-interere-23-foto


oboi-v-stile-provans-francuzskaya-provincialnost-v-interere-23-foto-2

Styl ten jest bardzo popularny w projektowaniu mieszkań, ponieważ pozwala odtworzyć w mieście pozory wiejskiego przytulnego stylu życia. Istnieje kilka znaków charakterystycznych dla tego trendu w projektowaniu:

  • harmonijne połączenie w dekorowaniu ścian powłok o różnych wzorach / wzorach;
  • powierzchnia tapety jest przyjemna w dotyku;
  • harmonijne połączenie tapety z innymi naturalnymi materiałami w dekoracji i dekoracji pokoju.

Przy wyborze palety kolorów pożądane jest preferowanie jasnych, pastelowych odcieni. Tapety są wybierane w kilku odcieniach: żółtym, beżowym, różowym, niebieskim, zielonkawym. Nadmierna jasność w palecie kolorów nie jest mile widziana.


oboi-v-stile-provans-francuzskaya-provincialnost-v-interere-23-foto-6


oboi-v-stile-provans-francuzskaya-provincialnost-v-interere-23-foto-7

Wystrój poszczególnych pokoi

Tapeta na ścianę w stylu prowansalskim jest doskonałym materiałem do dekoracji ścian każdego pomieszczenia. Jednak wybierając odcienie pokrycia i jakość materiału dla różnych pomieszczeń, pojawiają się niuanse.

Sypialnia w prowincjonalnym stylu francuskim

Styl Prowansji jest idealny do dekoracji sypialni. I warto spojrzeć na ściany w stylu Prowansji wszelkie ozdoby lub wzory.

Przy stosowaniu tapety z drobnymi szczegółami wskazane jest, aby nie wymuszać przestrzeni wokół takich ścian dużymi / wysokimi meblami. Opcja kompromisowa - projekt takiej ściany tapetowej w obszarze przyłóżkowym. W przypadku innych powierzchni lepiej wybrać powłokę o odpowiednich odcieniach stonowanych tonów.


oboi-v-stile-provans-francuzskaya-provincialnost-v-interere-23-foto-8


oboi-v-stile-provans-francuzskaya-provincialnost-v-interere-23-foto-9

Świetna opcja do dekoracji ściany za łóżkiem - tapeta z tkaniny w stylu Prowansji do sypialni. Podobny materiał można wydać całą ścianę lub tylko część - w postaci paneli. Do tych technik używaj towarzyszy tapet. Są to płótna, które różnią się niektórymi parametrami, ale mają wspólne elementy konstrukcyjne. Zalety takich materiałów to:

  • możliwość wizualnej regulacji wysokości / szerokości ścian;
  • obecność tapet - towarzyszy wielu producentów materiałów wykończeniowych;
  • łatwo jest wyznaczyć miejsce do odpoczynku lub miejsce pracy w sypialni;
  • dyskretnie ożywiają prowansalski nastrój.

Dla stylu Prowansji najbardziej typowe poziome połączenie obrazów. Znakomicie wygląda tapeta z ornamentem (lub dużym wzorem) w dolnej części ściany i płóciennym (lub z małymi kolorami) płótnem na górze. W małych pomieszczeniach linia łącząca tapety znajduje się na wysokości około 1 m od podłogi. Połączenie tkanin jest wykonane za pomocą taśmy krawężnikowej lub listwy.


oboi-v-stile-provans-francuzskaya-provincialnost-v-interere-23-foto-10


oboi-v-stile-provans-francuzskaya-provincialnost-v-interere-23-foto-11

W niestandardowej sypialni możesz użyć do czterech rodzajów tapet towarzyszących przy dekorowaniu różnych ścian.

W sypialni lepiej jest przykleić tapetę z papieru w jasnych kolorach. Pożądane jest, aby wybrać kremowe, szare, różowe lub niebieskie odcienie. Wyraźnie oddaje atmosferę Prowansji niewyraźne fioletowy.


oboi-v-stile-provans-francuzskaya-provincialnost-v-interere-23-foto-12


oboi-v-stile-provans-francuzskaya-provincialnost-v-interere-23-foto-13

Tapeta w stylu wiejskim w stylu prowansalskim

Przy dekorowaniu ścian należy wziąć pod uwagę przeznaczenie głównej sali w mieszkaniu, ponieważ w salonie rodzina nie tylko odpoczywa wieczorami, ale także organizuje specjalne imprezy, obchodzi święta z gośćmi, dlatego zdecydowanie niepożądane jest ograniczanie dekoracji ścian spokojnymi monotonnymi odcieniami. Pamiętaj, aby ozdobić ściany obrazami odpowiednich przedmiotów.

Wybierając ogólny ton salonu, pamiętaj o lokalizacji pokoju. Jeśli okna są zwrócone w stronę północną, to beżowe, kremowe, różowe odcienie tapety nieco kompensują brak światła. Pomieszczenia mieszkalne zlokalizowane po stronie południowej nieco „ochłodzą” płótna o niebieskawych lub zielonych odcieniach.

Jeśli chcesz ozdobić ściany przy pomocy tapet-towarzyszy, postępuj zgodnie z tymi samymi zasadami, jak przy projektowaniu sypialni. Największą uwagę przy wyborze obrazów należy nadać właściwości pokrycia strefy. Obszary w pobliżu kominka lub za sofą są pożądane, aby wyróżnić tapetę z kwiatami lub innym wzorem. Nietypowym pomysłem na dekorację salonu jest wykorzystanie fototapet. Takie przyjęcie może „naprawdę” wnieść do pokoju piękno i naturalność francuskich łąk, podwórek wiejskich. Przestronne pokoje będą wyglądały malowniczo z efektem 3d.


oboi-v-stile-provans-francuzskaya-provincialnost-v-interere-23-foto-16


oboi-v-stile-provans-francuzskaya-provincialnost-v-interere-23-foto-17

Jako materiał dla przedszkola najlepiej jest kupić ekologiczną tapetę papierową.

Życzenia projektantów, aby stworzyć harmonijne wnętrze

Powinien wykazywać poczucie proporcji, odtwarzając prowansalski nastrój w pokojach. Obfitość różnorodnych ornamentów kwiatowych wprowadzi do pokoju gwar.


oboi-v-stile-provans-francuzskaya-provincialnost-v-interere-23-foto-18


oboi-v-stile-provans-francuzskaya-provincialnost-v-interere-23-foto-19

Prowansalski styl jest dość charakterystyczny, więc tworzenie stylu rustykalnego we wszystkich częściach mieszkania byłoby niepożądane.

Jeśli masz wątpliwości przy wyborze tapety, wskazane jest, aby preferować „wyblakłe” płótna lub tapety z imitacją zużytego gipsu.


oboi-v-stile-provans-francuzskaya-provincialnost-v-interere-23-foto-20


oboi-v-stile-provans-francuzskaya-provincialnost-v-interere-23-foto-21

Całkiem możliwe jest łączenie w materiałach wykończeniowych w pokoju ciepłych i zimnych odcieni, na przykład zielonego z jasnobeżowym lub niebieskim z jasnoróżowym.

Obejrzyj film: Jak urządzić salon w stylu prowansalskim - 10 pomysłów #aranżacja wnętrz #projekty (Lipiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send