Drzwi kuchenne Coupe Szkło przesuwne harmonijkowe we wnętrzu, opcje projektowe dla białych ręczników wewnętrznych Instalacja i instalacja MDF - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wybór drzwi kuchennych: czego szukać (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Konieczne jest celowe i dokładne wybranie drzwi kuchennych, ponieważ widzimy je najpierw, gdy wchodzimy do pokoju, dlatego ważne jest, z jakiego materiału są wykonane, jaki kolor i jaki projekt. Jednak design nie jest najważniejszy. Jeśli drogie, piękne drzwi nie są funkcjonalne, nie ozdobią wnętrza, ale tylko utrudnią.


vibiraem-kuhonnie-dveri-na-chto-obrashat-vnimanie-25-foto


vibiraem-kuhonnie-dveri-na-chto-obrashat-vnimanie-25-foto-2

Rodzaje drzwi

Drzwi kuchenne są klasyfikowane według różnych kryteriów: materiał, kolor, wzór. To na funkcjonalności struktury musisz zwrócić uwagę. W kuchni zazwyczaj wybierz drzwi:

  • huśtawka;
  • przesuwne lub przedziałowe;
  • składany akordeon.

Wielu nabywców jest przyzwyczajonych do standardowych drzwi na zawiasach, składających się z jednego skrzydła. Te drzwi są popularne, ponieważ są prezentowane w sklepach w ogromnym zakresie, a ich instalacja nie wymaga dużego wysiłku, ale wadą tego projektu jest to, że zajmuje dużo miejsca. Szerokość płótna wynosi co najmniej 60 cm, a otwarte drzwi zjadają dokładnie tyle korytarza lub przestrzeni kuchennej.

Jeśli liczy się każdy centymetr kwadratowy powierzchni, możesz zainstalować drzwi do kuchni. To bardzo popularny i praktyczny projekt. Specjalne szyny są przykręcone do podłogi i sufitu, wzdłuż których porusza się skrzydło drzwi. Jeśli nie chcesz, aby zapachy gotowania potraw wypełniły całe mieszkanie, wybierz drzwi przesuwne do kuchni. Są bardzo szczelnie zamknięte i nie dają zapachu smażonej ryby i mięsa gulaszu, aby przeniknąć do innych pomieszczeń. Montaż drzwi przesuwnych pozwala znacznie zaoszczędzić miejsce, co jest szczególnie ważne w przypadku małej kuchni.


vibiraem-kuhonnie-dveri-na-chto-obrashat-vnimanie-25-foto-4


vibiraem-kuhonnie-dveri-na-chto-obrashat-vnimanie-25-foto-5

Drzwi wewnętrzne są instalowane w innych pomieszczeniach małych mieszkań, dzięki czemu pojawia się więcej wolnego miejsca.

W małych kuchniach i małych mieszkaniach świetnie nadają się składane drzwi pasujące do wnętrz zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Harmonijka drzwiowa do kuchni, bez względu na to, z jakiego materiału są wykonane, wygląda oryginalnie i estetycznie. Najważniejsze jest to, że po złożeniu nie zajmują dużo miejsca w pokoju. Instalacja tego projektu wymaga specjalnych umiejętności, dlatego lepiej nie próbować samodzielnie montować składanych drzwi.

Gdy już zdecydujesz, jaki projekt drzwi będzie w Twojej kuchni, wybierz materiał. Drzwi kuchenne to:

  • drewniane;
  • szkło;
  • z forniru;
  • z MDF;
  • z tworzywa sztucznego.

Te opcje kupujący wybierają najczęściej. Jeśli istnieje możliwość finansowa, pierwszeństwo mają drewniane drzwi kuchenne. Naturalne drewno, lakierowane lub malowane zawsze wygląda idealnie we wnętrzu. Białe drzwi z drogiego drewna wyglądają szczególnie elegancko. Główną zaletą materiału jest przyjazność dla środowiska, ale drewniane drzwi są ciężkie i masywne, dlatego ich montaż jest wskazany w przestronnych kuchniach. Te drzwi będą pasować do wnętrza w stylu klasycznej Prowansji i kraju. Drewniane drzwi do kuchni w stylu loftu powinny być prostą konstrukcją. W takich wnętrzach są pokryte czarną lub szarą farbą.


vibiraem-kuhonnie-dveri-na-chto-obrashat-vnimanie-25-foto-8


vibiraem-kuhonnie-dveri-na-chto-obrashat-vnimanie-25-foto.png">

Szklane drzwi do kuchni nadają się do wnętrz w stylu minimalizmu, klasycznego lub high-tech. Wybierając te drzwi, konieczne jest wyjaśnienie, czy szkło pęknie po nagłej zmianie temperatury i nie boi się wstrząsów. Jeśli w domu są małe dzieci, wystarczy zainstalować drzwi odporne na wstrząsy. Obecnie popularne są drzwi ze szkła matowego o oryginalnym designie. Jeśli drzwi są zamknięte, nie można zobaczyć, co dzieje się w kuchni przez matowe wykończenie, ale mimo to światło przechodzi przez szybę, dzięki czemu jest jeszcze bardziej komfortowe w korytarzu.

Łączone opcje zawsze były popularne - drewniane drzwi do kuchni ze szkłem. Nie wymagają specjalnej opieki i pasują do każdego wnętrza. Wkładka szklana może być matowa, kolorowa, mozaikowa. W niektórych projektach możesz w razie potrzeby zmienić szybę: jeśli ją złamiesz lub naprawisz w kuchni i chcesz, aby szkło drzwiowe pasowało do koloru nowej tapety i podłogi.


vibiraem-kuhonnie-dveri-na-chto-obrashat-vnimanie-25-foto-9


vibiraem-kuhonnie-dveri-na-chto-obrashat-vnimanie-25-foto-10

Drzwi przedziałowe i drzwi składane są często wykonane z tworzywa sztucznego. Materiał ten kosztuje mniej niż drewno i wygląda bardzo dobrze, dlatego staje się coraz bardziej popularny wśród kupujących.

Plastikowe drzwi nie wymagają specjalnej pielęgnacji - po prostu przetrzeć wilgotną szmatką, dzięki czemu są idealne do kuchni. Plastikowe drzwi mogą być solidne lub mieć oryginalny design. Jeśli kupujący nie znalazł odpowiedniej opcji, niektóre duże firmy są gotowe do produkcji plastiku na zamówienie konkretnego wnętrza, ale wtedy cena drzwi będzie wyższa.


vibiraem-kuhonnie-dveri-na-chto-obrashat-vnimanie-25-foto-11


vibiraem-kuhonnie-dveri-na-chto-obrashat-vnimanie-25-foto-2.jpeg">

Opcja budżetu - drzwi MDF i okleina. Są one instalowane w przypadku, gdy nie stać ich na zakup drewnianych drzwi lub jeśli nie można umieścić dużych kuchni w drewnianych drzwiach. Drzwi wykonane z MDF i forniru są bardzo lekkie, nie wymagają specjalnej opieki, nie boją się zmian temperatury. Drzwi tych materiałów prezentowane są w różnych wzorach: drewno o naturalnym kolorze, jak również wszystkie odcienie ciemności i światła. Paleta kolorów drzwi forniru i MDF jest bardzo obszerna, więc możesz wybrać je do wnętrza w dowolnym stylu. Absolutną zaletą takich drzwi jest niska cena.


vibiraem-kuhonnie-dveri-na-chto-obrashat-vnimanie-25-foto-13


vibiraem-kuhonnie-dveri-na-chto-obrashat-vnimanie-25-foto-14

Dlaczego w kuchni powinny być drzwi?

Wielu, próbując ergonomicznie wykorzystać przestrzeń w kuchni, zasadniczo odmawia zainstalowania drzwi i wygięcia łuku w drzwiach, ale nie jest to najbardziej rozsądny krok, ponieważ drzwi są potrzebne w kuchni przede wszystkim do określonych zadań, a następnie do celów dekoracyjnych.

Rodziny z dziećmi muszą przede wszystkim umieścić drzwi ze względów bezpieczeństwa. Każdego dnia coś jest gotowane na kuchence, z ostrymi nożami i widelcami na stole. Aby ograniczyć dostęp dziecka do kuchni podczas twojej nieobecności, musi być ono zamknięte.


vibiraem-kuhonnie-dveri-na-chto-obrashat-vnimanie-25-foto-15


vibiraem-kuhonnie-dveri-na-chto-obrashat-vnimanie-25-foto-16


vibiraem-kuhonnie-dveri-na-chto-obrashat-vnimanie-25-foto-17

Te drzwi chronią resztę mieszkania przed nieprzyjemnymi zapachami. Jeśli nie, to z czasem zapachy te zaczynają wsiąkać w tapetę we wszystkich pokojach, a także w tekstylia i meble. Nawet jeśli kuchnia jest dobrze wentylowana, a okap działa, nieprzyjemny zapach będzie nadal rozprzestrzeniał się po całym mieszkaniu. Ten problem można łatwo rozwiązać przez drzwi kuchenne. Najważniejsze jest to, że jest szczelnie zamknięty.


vibiraem-kuhonnie-dveri-na-chto-obrashat-vnimanie-25-foto-18


vibiraem-kuhonnie-dveri-na-chto-obrashat-vnimanie-25-foto-19

Ważną cechą drzwi kuchennych jest wysoki poziom izolacji akustycznej. Jeśli nie chcesz, aby twoje gospodarstwo domowe zostało obudzone przez szum wody, stukot talerzy i ryk patelni, postaw drzwi kuchenne. Jest to szczególnie ważne w domach, w których jest małe dziecko, które może obudzić się z najmniejszego hałasu. Kolejne drzwi chronią przed przeciągami i po prostu zdobią wnętrze. Dzięki temu wnętrze kuchni staje się wygodniejsze i naprawdę „domowe”.


vibiraem-kuhonnie-dveri-na-chto-obrashat-vnimanie-25-foto-21


vibiraem-kuhonnie-dveri-na-chto-obrashat-vnimanie-25-foto-22

Zainstalowanie drzwi kuchennych nie tylko poprawi wnętrze całego mieszkania, ale również zapobiegnie rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych zapachów, ale trudno powiedzieć na pewno, które drzwi i jakie materiały są najlepsze. Wszystkie te opcje mają swoje wady i zalety, a wszystkie są pożądane na nowoczesnym rynku. Wybór drzwi do kuchni zależy od możliwości finansowych, stylu wnętrza i wielkości pomieszczenia.

Pin
Send
Share
Send
Send