Ręczny hydrauliczny elektryczny rozdzielacz śrubowy do drewna z silnikiem benzynowym do domu, Jak wybrać przekładnię mechaniczną Sprężynowy pionowy do domowego silnika - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Łuparka do drewna - niezbędna rzecz w prywatnym domu

Aby stopić ceglany piekarnik, tytan, kominek lub grill, potrzebujemy drewna opałowego. Do pieczenia dwóch partii szaszłyków można siekać drewno siekierą, ale w celu ogrzania pieca przez całą zimę po prostu nie będziecie mieć wystarczającej mocy. Aby rozwiązać ten problem i wymyślić łuparki do drewna. Pierwszy pojawił się przemysłowy, który jest wykorzystywany w przedsiębiorstwach do pozyskiwania drewna opałowego na dużą skalę. Dzisiaj można kupić łuparkę do drewna, za pomocą której możliwe będzie przygotowanie drewna opałowego dla wszystkich potrzeb domowych bez większego wysiłku fizycznego.

Zalety i wady łuparek do drewna

Łuparka do drewna to maszyna, która może podzielić kłody na drewno opałowe o wymaganej wielkości. Praca z nim jest szybka. Za 3 godziny będziesz w stanie zebrać jak najwięcej drewna opałowego, tak jak przy pomocy siekiery, jeśli przez cały tydzień były nakłute przez 4 godziny dziennie.

Używanie łuparki do drewna oszczędza czas i siłę fizyczną, aw krótkim czasie wykonuje ogromną ilość pracy. Obecnie istnieje ogromna liczba modeli drewna opałowego na rynku, które są uniwersalne, więc kupujący może wybrać dla niego odpowiednią opcję. Aby pracować na łuparce do drewna, nie musisz mieć specjalnych umiejętności - osoba, która nie ma specjalnego treningu fizycznego, może łatwo poradzić sobie z tą pracą.

Przy prawidłowym stosowaniu łuparki do drewna są bezpieczne, więc można je stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Jeśli łuparka do drewna jest wykonana przez niezawodnego producenta, będzie służyć przez wiele lat, więc nie należy oszczędzać na zakupie tego urządzenia.

Drewno opałowe ma wady. Wiele modeli jest bardzo dużych rozmiarów, więc trudno je przenosić samodzielnie. Łuparki do drewna działają dobrze, ale zużywają również dużo benzyny lub elektryczności. Im mocniejszy silnik, tym wyższy koszt zakupu paliwa. Łuparki do drewna nie są tanie, więc musisz je kupić, jeśli naprawdę tego potrzebujesz, ale pamiętaj, że tanie modele nie zawsze radzą sobie z mocnym drewnem.

Rodzaje łuparek do drewna w dziennikach zakładki opcji

Łuparki do drewna są klasyfikowane według różnych kryteriów. Zatem zgodnie ze sposobem, w jaki są zapisane zakładki,

  • pionowy;
  • poziomy;
  • mieszane

W poziomym łuparce kłód umieszcza się w rynnie i przycina na długość. W niektórych modelach nóż porusza się w kierunku kłody, w innych - sam dziennik. W pionowym kłodzie kładzie się na górze, a nóż zaczyna wywierać na niego nacisk. Ten łuparka jest kompaktowa, więc jeśli nie chcemy masywnego projektu na dziedzińcu, wybieramy właśnie takie urządzenie. W modelach mieszanych drewno opałowe jest układane na boku i na górze. Takie urządzenia są używane w fabrykach drewna, więc jeśli wybierzesz łuparkę do drewna lub prywatny dom, kup w pozycji poziomej lub pionowej.

Jak działają łuparki do drewna?

Zgodnie z zasadą działania łuparki do drewna są kilku typów:

  • hydrauliczny;
  • mechaniczne;
  • śruba;
  • stojak

Mechaniczny łuparka do drewna sprężynowego ma prostą konstrukcję i dlatego jest dość prosty w użyciu. Umieszczają ją na ziemi lub na silnej podłodze, umieszczają belkę pod stożkiem rozszczepiającym, podnoszą ją za pomocą uchwytu, a następnie naciskają pedał, a ostrze dzieli drzewo. Ta łuparka do drewna napędzana jest tylko przez ludzkie działanie, które wzmacnia sprężynę.

Rodzaj mechanicznej przekładni to splitter. Zasada jego działania jest prosta: ruchy obrotowe są przekształcane w translacyjne, a tasak łamie kłody w małe drewno opałowe. Łuparka do drewna z przekładnią nazywana jest również zębatką. Rozdzielacz stelaża ma również prostą konstrukcję. W razie potrzeby taki rozdrabniacz może być wykonany własnymi rękami - w otwartym dostępie jest wystarczająca ilość materiałów wideo i zdjęć, które mówią krok po kroku, jak zrobić to urządzenie.

Jeśli nie wiesz, jakiego rodzaju łuparki do drewna potrzebujesz, możesz pozostać na tym modelu. Aby wyprodukować własny łuparkę do drewna, będziesz potrzebować niedrogich materiałów sprzedawanych we wszystkich sklepach ze sprzętem. Ta konstrukcja działa na drzewo o minimalnej sile 10 ton, więc śmigłowiec może obsługiwać każde drewno. Domowa hydraulika kosztuje więcej niż szafka, a wydajność jest prawie taka sama.

Ścinacz drewna służy do cięcia małych drewnianych kłód. Belka jest wkładana do rynny, a śruba jest wkręcana w nią za pomocą uchwytu. Trochę wysiłku i metalowy wiertło dzieli drewno. Wycięcie jednego kłody trwa około minuty. Ten łuparka do drewna działa zarówno z silnika, jak i działania mechanicznego.

Najbardziej popularny rozdzielacz hydrauliczny. On jest naprawdę najlepszym z istniejących modeli. Dzięki niemu można wyciąć dowolny rodzaj drewna, w tym najbardziej trwałe i nawet mokre. Ten łuparka składa się z cylindra hydraulicznego. Włożono do niego kłódkę, a cylinder zaczyna pchać go albo ostrze. Ciśnienie wewnątrz jest wysokie, więc cała praca jest wykonywana bardzo szybko. Ze względu na wysoką wydajność, w dużych przedsiębiorstwach zwykle stosuje się rozdzielacz hydrauliczny, ale jeśli istnieje możliwość finansowa, można go kupić w domu lub domku.

Rodzaje silników na drewno opałowe

Łuparki do drewna różnią się również w zależności od typu silnika. W zależności od tego, co robią, łuparki do drewna są:

  • elektryczne;
  • benzyna;
  • na traktorze ciągnika.

Elektryczny łuparka do drewna jest idealna do użytku domowego. Oczywiście, aby to działało, w domu lub na działce musi być prąd. Drovokol - urządzenie jest bardzo mocne, więc nie zrzuciło korków, więc twoje okablowanie musi być zaprojektowane na takie obciążenia.

Jeśli posiekasz drewno opałowe na ulicy, pamiętaj, aby umieścić je na gumowanej macie. Jeśli pada deszcz, a łuparka jest mokra, może się zamknąć po włączeniu. Praca z urządzeniami elektrycznymi wymaga zgodności z wymogami bezpieczeństwa. Obecnie popularne jest stosowanie łuparek do drewna w silnikach elektrycznych, ponieważ jest to bardzo wygodne.

Łuparka do benzyny jest używana do celów przemysłowych. Są to bardzo potężne urządzenia, które działają na benzynie i mają wysoką wydajność. Są używane w dużych przedsiębiorstwach.

Łuparka do drewna z silnikiem benzynowym może być używana w obszarach niezelektryfikowanych. Jeśli podczas budowy domu potrzebujesz dużej ilości drewna opałowego, możesz zabrać łuparkę do benzyny na takie miejsce.Łuparki tego typu są podłączone do ciągnika i działają z jego silnika. Charakterystyka łuparek do drewna tego typu znacznie różni się od wszystkich innych. Za pomocą tych urządzeń można na krótki czas wyciąć drewno opałowe na tysiące metrów sześciennych drewna. Te łuparki są używane przez duże przedsiębiorstwa przemysłowe, które używają lub sprzedają drewno opałowe w dużych ilościach.Obecnie producenci reprezentują różnego rodzaju łuparki do drewna, które różnią się sposobem układania kłody, zasadą działania, rodzajem silnika i innymi cechami. Drovokol - rzecz w gospodarstwie domowym jest bardzo potrzebna, ale jeśli nie masz możliwości jej zakupu, możesz zrobić łuparkę do drewna własnymi rękami - szczegółowy opis każdego modelu w Internecie. To prawda, że ​​domowa łuparka do drewna nadaje się tylko do użytku domowego, przedsiębiorstwa muszą kupować urządzenia od sprawdzonych producentów.

Obejrzyj film: TEST ŁUPARKA do drewna hydrauliczna Meec tools 380- 075 z wood splitter (Styczeń 2020).

Загрузка...