Ręczny hydrauliczny elektryczny rozdzielacz śrubowy do drewna z silnikiem benzynowym do domu, Jak wybrać przekładnię mechaniczną Sprężynowy pionowy do domowego silnika - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Łuparka do drewna - niezbędna rzecz w prywatnym domu

Pin
Send
Share
Send
Send


Aby stopić ceglany piekarnik, tytan, kominek lub grill, potrzebujemy drewna opałowego. Do pieczenia dwóch partii szaszłyków można siekać drewno siekierą, ale w celu ogrzania pieca przez całą zimę po prostu nie będziecie mieć wystarczającej mocy. Aby rozwiązać ten problem i wymyślić łuparki do drewna. Pierwszy pojawił się przemysłowy, który jest wykorzystywany w przedsiębiorstwach do pozyskiwania drewna opałowego na dużą skalę. Dzisiaj można kupić łuparkę do drewna, za pomocą której możliwe będzie przygotowanie drewna opałowego dla wszystkich potrzeb domowych bez większego wysiłku fizycznego.

Łuparka do drewna to maszyna, która może podzielić kłody na drewno opałowe o wymaganej wielkości. Praca z nim jest szybka. Za 3 godziny będziesz w stanie zebrać jak najwięcej drewna opałowego, tak jak przy pomocy siekiery, jeśli przez cały tydzień były nakłute przez 4 godziny dziennie.

Używanie łuparki do drewna oszczędza czas i siłę fizyczną, aw krótkim czasie wykonuje ogromną ilość pracy. Obecnie istnieje ogromna liczba modeli drewna opałowego na rynku, które są uniwersalne, więc kupujący może wybrać dla niego odpowiednią opcję. Aby pracować na łuparce do drewna, nie musisz mieć specjalnych umiejętności - osoba, która nie ma specjalnego treningu fizycznego, może łatwo poradzić sobie z tą pracą.

Łuparki do drewna są klasyfikowane według różnych kryteriów. Zatem zgodnie ze sposobem, w jaki są zapisane zakładki,

  • pionowy;
  • poziomy;
  • mieszane

W poziomym łuparce kłód umieszcza się w rynnie i przycina na długość. W niektórych modelach nóż porusza się w kierunku kłody, w innych - sam dziennik. W pionowym kłodzie kładzie się na górze, a nóż zaczyna wywierać na niego nacisk. Ten łuparka jest kompaktowa, więc jeśli nie chcemy masywnego projektu na dziedzińcu, wybieramy właśnie takie urządzenie. W modelach mieszanych drewno opałowe jest układane na boku i na górze. Takie urządzenia są używane w fabrykach drewna, więc jeśli wybierzesz łuparkę do drewna lub prywatny dom, kup w pozycji poziomej lub pionowej.

Jak działają łuparki do drewna?

Zgodnie z zasadą działania łuparki do drewna są kilku typów:

  • hydrauliczny;
  • mechaniczne;
  • śruba;
  • stojak

Mechaniczny łuparka do drewna sprężynowego ma prostą konstrukcję i dlatego jest dość prosty w użyciu. Umieszczają ją na ziemi lub na silnej podłodze, umieszczają belkę pod stożkiem rozszczepiającym, podnoszą ją za pomocą uchwytu, a następnie naciskają pedał, a ostrze dzieli drzewo. Ta łuparka do drewna napędzana jest tylko przez ludzkie działanie, które wzmacnia sprężynę.

Rodzaj mechanicznej przekładni to splitter. Zasada jego działania jest prosta: ruchy obrotowe są przekształcane w translacyjne, a tasak łamie kłody w małe drewno opałowe. Łuparka do drewna z przekładnią nazywana jest również zębatką. Rozdzielacz stelaża ma również prostą konstrukcję. W razie potrzeby taki rozdrabniacz może być wykonany własnymi rękami - w otwartym dostępie jest wystarczająca ilość materiałów wideo i zdjęć, które mówią krok po kroku, jak zrobić to urządzenie.

Łuparki do drewna różnią się również w zależności od typu silnika. W zależności od tego, co robią, łuparki do drewna są:

  • elektryczne;
  • benzyna;
  • na traktorze ciągnika.

Elektryczny łuparka do drewna jest idealna do użytku domowego. Oczywiście, aby to działało, w domu lub na działce musi być prąd. Drovokol - urządzenie jest bardzo mocne, więc nie zrzuciło korków, więc twoje okablowanie musi być zaprojektowane na takie obciążenia.

Jeśli posiekasz drewno opałowe na ulicy, pamiętaj, aby umieścić je na gumowanej macie. Jeśli pada deszcz, a łuparka jest mokra, może się zamknąć po włączeniu. Praca z urządzeniami elektrycznymi wymaga zgodności z wymogami bezpieczeństwa. Obecnie popularne jest stosowanie łuparek do drewna w silnikach elektrycznych, ponieważ jest to bardzo wygodne.


drovokol-nezamenimaya-vesh-v-chastnom-dome-2.jpeg">


drovokol-nezamenimaya-vesh-v-chastnom-dome-8

Łuparki tego typu są podłączone do ciągnika i działają z jego silnika. Charakterystyka łuparek do drewna tego typu znacznie różni się od wszystkich innych. Za pomocą tych urządzeń można na krótki czas wyciąć drewno opałowe na tysiące metrów sześciennych drewna. Te łuparki są używane przez duże przedsiębiorstwa przemysłowe, które używają lub sprzedają drewno opałowe w dużych ilościach.


drovokol-nezamenimaya-vesh-v-chastnom-dome-9


drovokol-nezamenimaya-vesh-v-chastnom-dome-10

Obecnie producenci reprezentują różnego rodzaju łuparki do drewna, które różnią się sposobem układania kłody, zasadą działania, rodzajem silnika i innymi cechami. Drovokol - rzecz w gospodarstwie domowym jest bardzo potrzebna, ale jeśli nie masz możliwości jej zakupu, możesz zrobić łuparkę do drewna własnymi rękami - szczegółowy opis każdego modelu w Internecie. To prawda, że ​​domowa łuparka do drewna nadaje się tylko do użytku domowego, przedsiębiorstwa muszą kupować urządzenia od sprawdzonych producentów.

Obejrzyj film: TEST ŁUPARKA do drewna hydrauliczna Meec tools 380- 075 z wood splitter (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send