Przesuwne drzwi szklane obrotowe obrotowe w aluminiowej ramie w łazience, plastikowych i metalowych modelach do opatrunku - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Drzwi przesuwne: zalety, wady i zastosowanie we wnętrzu (26 zdjęć)

We współczesnym świecie stale pojawiają się nowe technologie, aby stworzyć stylowe i wygodne wnętrze. Jedną z tych technologii są drzwi przesuwne, które szybko zyskały popularność przy projektowaniu różnych pomieszczeń mieszkalnych. Ich zastosowanie pozwala zaoszczędzić miejsce, a także nadaje wnętrzu nowoczesny i niezwykły wygląd. Jednak przy wyborze takich drzwi konieczne jest zrozumienie różnicy między przesuwnymi i konwencjonalnymi drzwiami przesuwnymi, a także ich główne zalety i wady.Cecha przesuwnych drzwi i ich różnica w stosunku do przesuwnych konstrukcji

Przesuwne drzwi - konstrukcje, w których liście wychodzą na bok. Przesuwne drzwi są również rozsuwane na boki, ale wyposażone w koła na górze i na dole, co pomaga rozłożyć ciężar.

Drzwi przesuwne mają bardziej sztywne i niezawodne wsparcie. Konstrukcje przesuwne nie mają niższego punktu podparcia, dlatego zawodzą szybciej.

W związku z tym przesuwanie w porównaniu z drzwiami przesuwnymi ma lepszą charakterystykę działania:

 • Ze względu na obecność podpory drzwi do podłogi, chowane konstrukcje służą znacznie dłużej bez utraty podstawowych właściwości użytkowych.
 • W tym czasie drzwi przesuwne nie zacinają się i są zawsze w pozycji poziomej. Jednak ten moment przede wszystkim zależy od jakości konstrukcji i poprawności jej instalacji.
 • Wysokiej jakości drzwi przesuwne z dwiema parami rolek działają łatwo i cicho. Zwłaszcza jeśli są wyposażone w miękkie gumowe koła.

Inną podstawową różnicą między tymi dwoma typami drzwi jest to, że konstrukcje przesuwne są zawsze dwuskrzydłowe. Nie mogą poruszać się tylko w jednym kierunku. Drzwi przesuwne mogą być podwójne lub pojedyncze.Drzwi przesuwne wykonane są bez rolek. Mogą być wykonane na podstawie drzwi do szafki. Aby zrozumieć różnicę między przesuwanymi metalowymi, szklanymi lub drewnianymi drzwiami od przesuwnych konstrukcji, konieczne jest zrozumienie ich głównych zalet i wad.

Plusy i minusy drzwi przesuwnych

Konstrukcje chowane różnią się od drzwi skrzydłowych nie tylko właściwościami technicznymi, ale również zaletami w użyciu. Główne zalety to:

 • Zastosowanie drzwi przesuwnych pozwala zwiększyć przestrzeń w pomieszczeniu dzięki zastosowaniu specjalnych mechanizmów.
 • Doskonałe maskowanie pokoju.
 • Stylowy i nowoczesny design, który umożliwia wykorzystanie wzorów we wnętrzu dowolnego stylu.
 • Dodatkowa możliwość sterowania otwarciem drzwi wewnętrznych za pomocą automatycznego mechanizmu.
 • Szeroka gama materiałów, wzorów i akcesoriów.
 • Brak reakcji na przeciągi. Przesuwne drzwi pod wpływem nagłego zamknięcia lub wiatru mogą zacząć grzechotać.
 • Konstrukcja nie zajmuje dużo miejsca, więc może być używana w każdym pomieszczeniu.
 • Może służyć jako drzwi do garderoby, sypialni, pokoju dziecięcego, łazienki lub kuchni.
 • Niezawodność i trwałość pracy gwarantowana przez dwie pary rolek.

Pomimo oczywistych zalet instalowania drzwi przesuwnych, mają one również wiele wad, które należy wziąć pod uwagę przy ich wyborze. Obejmują one:

 • Posiadanie niższego przewodnika, który może stanowić problem przy przenoszeniu małych dzieci lub osób starszych.
 • Szyna z kołami na podłodze stale zbiera brud i zanieczyszczenia, których trudno się pozbyć. Do czyszczenia należy użyć wilgotnej szmatki lub specjalnej dyszy na odkurzaczu.
 • Drzwi przesuwne wewnętrzne mają niski współczynnik izolacji termicznej i dźwiękowej, więc nie mogą być używane jako drzwi wejściowe.
 • Do działania mechanizmu przesuwnego wymagane jest wykorzystanie przestrzeni ścian w pobliżu drzwi, dlatego nie można go ozdobić.
 • Koszt drzwi przesuwnych, a także akcesoriów do nich, jest znacznie wyższy niż w przypadku konwencjonalnych konstrukcji.
 • Aby zainstalować wewnętrzne drzwi przesuwne, wymagane są usługi profesjonalnego mistrza. Trudno będzie prowadzić własną pracę.

Dlatego przed zakupem drzwi przesuwnych w aluminiowej ramie z tworzywa sztucznego lub szkła należy rozważyć zalety i wady. Na przykład, jeśli używasz drzwi przesuwnych w łazience lub w kuchni, możesz zaoszczędzić cenną przestrzeń, ale w celu ochrony przed hałasem i zimnem takie projekty nie będą działać.Konstrukcja i materiały do ​​drzwi przesuwnych

Chowane drzwi mają stylowy i nowoczesny design, dlatego są bardzo popularne. A jeśli wcześniej w tej technologii zostały wykonane tylko plastikowe drzwi, teraz można znaleźć nowoczesne i wysokiej jakości przesuwne szklane drzwi lub solidne konstrukcje aluminiowe.

Z reguły producenci takich drzwi wolą używać lekkich materiałów. Drzwi aluminiowe lub plastikowe nie wymagają tak poważnych i drogich fundamentów i mechanizmów. Jednak drzwi mogą być wykonane z naturalnego drewna lub płyty wiórowej.Do produkcji drzwi przesuwnych i szkła. Najczęściej jest używany do produkcji drzwi garderoby, kuchni lub jako ścianki działowe w pokoju. Szkło może być nieprzezroczyste, przyciemniane lub z witrażami. Można również użyć luster.Elite przesuwne drzwi wykonane są z naturalnego drewna, z wkładkami ze skóry i tkaniny, a także są połączone modele z lusterkami. Bardziej dostępnymi projektami są drzwi PCV, konstrukcje aluminiowe i plastikowe.Materiał jest określany w zależności od przeznaczenia konstrukcji, a także stylu wnętrza, w którym będzie używany. Na przykład konstrukcje aluminiowe i szklane są używane w nowoczesnych wnętrzach, a drzwi drewniane do klasycznych. W nowoczesnych stylach wnętrz zaleca się stosowanie drzwi promieniowych i innych nietypowych wzorów.
Chowane drzwi są używane w ekologicznym stylu. Len, skóra, fornir, bambus i naturalna tkanina są używane do stworzenia tego stylu we wnętrzu. W stylu śródziemnomorskim dekoracja pokoju, plastikowe i aluminiowe drzwi z jasną powłoką i szklanymi wstawkami będą wyglądać najlepiej.
Dzięki temu drzwi przesuwne są nietypowymi, wygodnymi i trwałymi projektami do projektowania praktycznie każdego pomieszczenia. Jednak kupując takie drzwi, musisz wybrać tylko wysokiej jakości konstrukcje, a instalacja powinna być zaufana przez profesjonalnych rzemieślników.

Obejrzyj film: Poradnik Montażowy Drzwi Przesuwne System Naścienny passo (Grudzień 2019).

Загрузка...