Nawozy do roślin domowych Mineralne organiczne z kawy w domu Warunki, jak zrobić wszechstronny opatrunek z bananów Ash na kwiaty - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Top dressing of houseplants: wybieramy nawozy

Pin
Send
Share
Send
Send


Życie domowych kwiatów zależy wyłącznie od działań ich właścicieli. Z niewłaściwej opieki rośliny domowe nie tylko nie kwitną, ale nawet umierają. Nawożenie nawozami to procedura, którą należy regularnie przeprowadzać, aby rośliny otrzymały potrzebne składniki odżywcze. Na półkach specjalistycznych sklepów można zobaczyć dziesiątki różnych nawozów. Zobaczmy, jak nie zgubić się wśród tej odmiany.

Nawozy mineralne do roślin domowych są wydobywane przemysłowo z osadów geologicznych i minerałów górskich. Takie opatrunki są bardzo łatwe w użyciu: wystarczy sprawdzić opakowanie i postępować zgodnie z instrukcjami. Wybierając ten nawóz, kieruj się działaniami pierwiastków chemicznych tworzących kompozycję.

Tak więc azot wspomaga wzrost łodyg i liści. Oznacza to, że nawóz azotowy należy pozyskać, gdy liście żółkną, zmienią kolor ciemnozielony na wyblakły lub odpadną. Z brakiem fosforu kwitnienie zaczyna się później niż się spodziewano, albo pąki marszczą się i w ogóle giną. Brak potasu prowadzi do powstawania brązowych plam na liściach. Niedobór magnezu prowadzi do chlorozy liści (stają się bardzo blade).

Nawozy organiczne do roślin domowych - stałe i płynne odchody zwierząt domowych i ptaków (zarówno w czystej postaci jak i zmieszane ze słomą), torfowiska, komposty. Substancje organiczne nie muszą być osobiście zbierane i zbierane, ponieważ w każdym specjalistycznym sklepie takie nawozy można kupić w postaci roztworów, proszków lub tabletek prasowanych. Związki pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego zawierają wszystkie makroskładniki odżywcze i mikroelementy, których potrzebują rośliny.

Nawóz do roślin domowych w domu jest łatwy do przygotowania przy użyciu zwykłych produktów, które można znaleźć w każdej kuchni. Dowiedz się sprawdzonych receptur na najbardziej efektywne nawożenie.

Kawa

Kawa jako nawóz do roślin domowych jest używana przez wielu ogrodników. Uważa się, że śpiąca kawa sprawia, że ​​gleba jest bardziej krucha i pomaga wzbogacić podłoże w tlen. Jednocześnie mielona kawa, która jest używana jako nawóz, zwiększa kwasowość gleby, co ma negatywny wpływ na wiele kwiatów w pomieszczeniach, dlatego ten opatrunek należy wykonywać ostrożnie dla niektórych roślin: azalii, róż, hortensji i różnych gatunków zimozielonych. Zastosowanie: wysuszona gęstość jest mieszana z mieszanką gleby.

Niektóre zalecenia, które powinna wiedzieć każda kwiaciarnia

  • Nadmiar składników odżywczych jest bardziej szkodliwy niż ich niedobory. Karmienie rośliny, nie przesadzaj, w przeciwnym razie doprowadzi to do jego śmierci.
  • Gleba musi być przygotowana z wyprzedzeniem do odbioru nawozów. Dwie godziny przed ubieraniem, zalać ziemię w temperaturze pokojowej aż do całkowitego nasycenia. Jeśli tego nie zrobisz, spalisz włosy na korzeniach.
  • Kwiatu, który niedawno przeniósł się do nowego garnka, nie można nawozić przez jeden lub dwa miesiące.
  • Rośliny paszowe mogą być tylko w aktywnej fazie wzrostu (wiosna, lato). Podczas kwitnienia nawożenie powinno rozpocząć się dopiero po pojawieniu się pąków. Zima to czas odpoczynku. Brak naturalnego światła utrudnia wchłanianie składników odżywczych, więc nawozy będą gromadzić się w podłożu, powodując uszkodzenie rośliny.
  • Najlepsze opatrunki dają wieczorem, po podlewaniu. Dodatkowe nawozy korzeniowe są rozpylane rano.
  • Chore i młode rośliny można nawozić tylko słabo stężonymi roztworami, aby korzenie mogły przyswoić pożyteczne substancje i nie cierpieć z powodu ich nadmiaru.
  • Tylko starannie przemyślane i wyważone opatrunki przyniosą korzyści i przedłużą życie twoich zielonych zwierząt.

Dowiedziałeś się o najbardziej znanych opatrunkach mineralnych, organicznych i domowych. Zdecyduj, który nawóz jest najlepszy dla twoich roślin domowych i ciesz się zdrowym wyglądem pięknych mieszkańców parapetów.

Obejrzyj film: How to Top Dress Plants (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send