Rękodzieło na 8 marca Piękny papier, oryginalne pocztówki dla mamy i babci z tektury falistej lub serwetki z koralikami, objętościowe i nietypowe z filcu i tkaniny - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Rękodzieło na 8 marca: ze szczerą miłością do pięknych kobiet (57 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Rzemiosła 8 marca są nasycone czułymi uczuciami dla ukochanych matek i babć, najczęściej są to kompozycje kwiatowe z różnych środowisk. Wiosenny Festiwal kojarzy się z delikatną mimozą, przebiśniegami, tulipanami. Zachwyć drogie kobiety oryginalnymi ręcznie robionymi bukietami wykonanymi z ręcznie wykonanych materiałów!


8-54


8-55


8-56

Pomysły oryginalne rzemiosło na wakacje kobiet

Oryginalne rzemiosło dla mamy 8 marca jest łatwe do zrobienia na podstawie różnych materiałów. Szczególnie interesujące są następujące kompozycje:

 • Rękodzieło z papieru do 8 marca. Elementarne kolorowe papierowe mimozy lub spektakularne kompozycje w technice quilling będą doskonałym hołdem dla Święta Wiosny. Każde dziecko z przyjemnością stworzy własnymi rękami piękne papierowe wyroby od ukochanej matki.
 • Rękodzieło ze słodyczy 8 marca. Taki prezent nie pozostawi obojętnego słodyczy, podczas gdy proces twórczy wymaga tylko pół godziny. Najczęściej bukiet słodyczy podawany jest znajomemu lub pannie młodej, szefowi lub dyrektorowi szkoły.
 • Rzemiosła z serwetek. Praca jest wykonywana bardzo łatwo, nawet przez małe dzieci. Wspaniałe róże wykonane są z kolorowych serwetek, a kompozycje zachwycą wszystkich wokół ciebie przez nie dwa tygodnie, ale cały rok.
 • Rękodzieło z tkaniny 8 marca. Łatwo jest stworzyć objętościową kompozycję kwiatową z filcu lub stworzyć panel z luksusową aplikacją.
 • Rękodzieło z makaronu. Na podstawie tekturowego arkusza i kolorowego makaronu możesz zrobić wyjątkową kartkę z życzeniami na 8 marca. Do świątecznego stołu można użyć makaronu, aby ozdobić pudełko, wazony na kwiaty lub butelkę wina musującego.
 • Rękodzieło z koralików na święto 8 marca. Jeśli masz umiejętności pracy z koralikami, możesz zrobić objętościowy kwiat dla mamy na wakacje kobiet. Materiał ten ma znaczenie przy produkcji ekskluzywnych wzorów, dekoracji pamiątek, świeczników.
 • Produkty z gliny polimerowej. Zarówno dzieci, jak i dorośli uwielbiają pracować z tym materiałem. Glina polimerowa jest używana do tworzenia unikalnych kompozycji kwiatowych na 8 marca, figurek zwierząt i ciekawych wzorów.

Jeśli nie wiesz, jak zrobić niezwykłe ręcznie robione rękodzieło dla kobiet 8 marca własnymi rękami, użyj ciekawych pomysłów z „szalonych rąk”.


8-57


8-58


8-59

Niezbędne materiały do ​​oryginalnego rzemiosła do 8 marca:

 • tektura falista;
 • wykałaczki;
 • nici wełniane;
 • elementy wystroju: koraliki, guziki, cyrkonie;
 • szpilka lub igła dziewiarska;
 • Klej PVA, nożyczki.


8-62


8-63


8-64

Etapy realizacji:

 1. Przygotuj podstawę w formie serca z tektury falistej. Wzdłuż obwodu podłoża wykonuj otwory w tej samej odległości za pomocą szpilki lub igieł dziewiarskich, kroplówki z klejem i wykałaczki.
 2. Następnie weź nić i zygzakowate linie, przepuszczając je przez serię wykałaczek na zasadzie tkania koszy. Między rzędami można użyć koralików lub innych elementów dekoracyjnych nawleczonych na nitkę.
 3. Uruchom ostatni górny rząd tkania ze sznurka z koralikami. Elementy dekoracyjne mogą również ozdobić dolny obwód.

Wazon wykałaczek i wełnianej przędzy może być wykonany w formie koła lub kwadratu, motyla lub kwiatu, a nawet w postaci figury 8.


8-65


8-66


8-67

Niezbędne materiały do ​​oryginalnego rzemiosła na wakacje mojej matki:

 • płatki kosmetyczne + bawełna;
 • szaszłyki lub patyczki;
 • papier falisty;
 • nici;
 • nożyczki, klej, gwasz, chwost.

Etapy robienia rzemiosła dla mamy 8 marca:

 1. Nałóż klej na końcówkę różdżki i zamocuj warstwę bawełny, która następnie musi być pomalowana na żółto.
 2. Owinąć wacik wokół żółtego środka przyszłego kwiatu, naprawić nitkę.
 3. Udekoruj patyk paskiem zielonego papieru falistego. Wytnij ulotkę, przymocuj ją do łodygi, również przy użyciu papieru falistego.

Nie jest trudno stworzyć tak oryginalną kompozycję nawet dla przedszkolaków, a matki zawsze będą zadowolone ze słodkich ręcznie robionych prezentów.


8-69


8-70


8-71

Jeśli chcesz zadowolić urocze kobiety z oryginalnymi propozycjami na wiosenne święta, z własnych serwetek zrób piękny bukiet własnymi rękami.

Wymagane materiały:

 • serwetki papierowe - czerwone i białe;
 • papier falisty;
 • kolorowy karton;
 • nożyczki, zszywacz, klej.

Etapy realizacji:

 1. Złóż papierową serwetkę dwa razy na pół, przymocuj mały kwadrat na środku za pomocą zszywacza.
 2. Odetnij kształt okręgu od półfabrykatu, wykonaj małe cięcia wzdłuż średnicy, a następnie spulchnij produkt - otrzymasz wspaniały kwiatostan.
 3. Przygotuj wiele podobnych półfabrykatów z białych i czerwonych serwetek + liści zielonego papieru falistego.
 4. Z kolorowego kartonu wyciętego z formy na bukiet, udekoruj go falistym papierem do pakowania, zrób piękny łuk.

Sklej kwiaty i liście na formę podłoża, w wyniku czego powstanie imitacja bukietu w postaci luksusowej kompozycji róż.


8-74


8-75


8-76


8.png">


8-77

Przebiśniegi z plastikowych łyżek na wiosenne wakacje

Wymagane materiały:

 • Jednorazowe łyżki;
 • kanaliki koktajlowe;
 • plastelina;
 • papier falisty;
 • nożyczki;
 • wystrój

Etapy realizacji:

 1. Z łyżkami odetnij uchwyt i przygotuj płatki. Dla każdego kwiatu należy przygotować 5 sztuk łyżek-płatków, z których za pomocą plasteliny zbieramy kwiatostan-pączek.
 2. Z tuby koktajlu zrobimy małą łodygę, lekko skracając kątowy koniec pałeczki i łącząc ją z kwiatem na plastelinie.
 3. Owijamy łodygę zielonym papierem falistym, w tym plasteliną podstawy kwiatu, dołączamy długie ulotki o wąskim kształcie.

Wiosenna kompozycja przebiśniegów może być zbierana na podstawie wiklinowego kosza i miniaturowej wazy.


8-78


8-79


8-80

Karta okolicznościowa na 8 marca

Wymagane materiały do ​​pocztówek 3D:

 • arkusz białego kartonu;
 • zestaw kolorowego papieru;
 • nożyczki, klej PVA;
 • projektant dziurkowania;
 • zestaw do scrapbookingu;
 • przedmioty dekoracyjne.


8-81


8-82


8-83


8-84


8-85


8-86


8-87


8-88


8-89

Etapy kolorowego rzemiosła papieru 3D na 8 marca:

 1. Złóż tekturowy arkusz na pół, pośrodku zamkniętego obwodu, zrób 2 nacięcia nożyczkami o głębokości 5 cm. Odległość między nacięciami również wynosi 5 cm.
 2. Wyprostuj karton, wyrzuć wybraną część - otrzymasz rodzaj drabiny. Ten element będzie podstawą kompozycji.
 3. Na kolorowym papierze obrysuj kontury kosza i ostrożnie wytnij figurę. Zamocuj kosz na drabinie za pomocą kleju.
 4. Teraz musisz przygotować kwiaty i motyle z kolorowego papieru. Aby przyspieszyć ten proces, stwórz szablon z kartonu, za pomocą którego możesz wyciąć wiele identycznych figur o różnych kolorach.
 5. Za pomocą dekoracyjnego dziurkacza wykonaj dekorację na pasku papieru o szerokości 2-3 cm, który należy przykleić do otwartego górnego obwodu karty okolicznościowej. Podobny wystrój wykonywany jest na wewnętrznej powierzchni pocztówki.
 6. Udekoruj koszem kolorowych motyli i kwiatów, przyklej je również do kompozycji.

Na zewnętrznej powierzchni pocztówki 3D wykonanej z tektury i kolorowego papieru, wykonaj aplikację liczby 8 i przymocuj dżetów, cekinów i błyszczy na niej klejem.


8-90


8-91


8-92

Aby stworzyć rękodzieło na 8 marca, słodycze będą potrzebować słodyczy, których opakowanie jest zbierane jednym ogonem.

Wymagane materiały:

 • jasne słodycze foliowe;
 • mocny drut;
 • papier do pakowania;
 • papier falisty, taśma papierowa;
 • zszywacz, nożyczki, szkocka.

Etapy realizacji:

 1. Przymocuj kawałek drutu do ogona opakowania każdego cukierka.
 2. Wykonujemy paski o wymiarach 10 x 15 cm z papieru do pakowania, owijamy każdy kwiat cukierka, mocujemy go za pomocą zszywacza w pobliżu drutu.
 3. Do każdego słodkiego kwiatu zawiązujemy cienki pasek zielonej papierowej taśmy. Twórz loki, skręcając wstążkę nożyczkami.

Teraz zbieramy cukierek w kompozycji, aby zielone wstążki pięknie się zwijały na górze. W tym samym czasie część druciana powinna być wiązana sznurkiem w celu lepszego umocowania jednostki. Ozdabiamy podstawę drucianą paskiem papieru falistego, pozostawiając tylko owinięte słodkie kwiaty w zasięgu wzroku. Papier falisty jest wiązany piękną wstążką i mocowany do dwustronnej taśmy.

Od góry musisz ozdobić elegancki łuk lub kwiat ze wstążki, mocując go taśmą klejącą. Taki luksusowy ręcznie wykonany artykuł 8 marca z pewnością zostanie doceniony przez cudownych estetyków słodkich zębów.


8-94


8-95


8-96

Trendowa prezentacja prezentu na święto kobiet - Topiary - wykonana jest z dowolnych materiałów. Słodkowłosa młoda dama będzie zachwycona topiary cukierków, ekspozycja kawy będzie do wyboru dla kobiety kawy, a kompozycję kwiatów można zaprezentować miłośnikowi roślin.


8-99


8-100


8-101


8-102


8-103


8-104


8-105


8-106


8-107


8-108


8-109

Główną zasadą topiary jest to, że klasyczna forma produktu jest zawsze okrągła i utrzymuje długą nogę. Pianka jest używana jako podstawa, na której przymocowany jest wystrój, lub niezależnie od niego z pogniecionego papieru i taśmy klejącej. W pracach zaawansowanych mistrzów istnieją kompozycje o różnych kształtach i rozmiarach. Beczka wykonana jest z szaszłyków, chińskich pałeczek, kanalików koktajlowych, gałęzi drzewa, metalowego pręta lub gęstego drutu. Kompozycję umieszcza się na wazonie, kubku lub innym stojaku, przymocowanym gipsem.

Rękodzieła na 8 marca są imponujące różnorodnością form i koncepcji, ale we wszystkich kompozycjach odzwierciedlają szczere poczucie wdzięczności i miłości do pięknej połowy ludzkości.

Obejrzyj film: Dzień Kobiet 8 marca 2017 Filipów (Może 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send