Zasłony do dziecięcego projektu zasłon w przedszkolu, rzymskie krótkie rolety w morskim stylu w sypialni nastolatka - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jasne zasłony do pokoju chłopca: ciekawe opcje (26 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Różnorodność nowoczesnych zasłon umożliwia ich podniesienie w połączeniu z ogólnym projektem pomieszczenia, do którego są przeznaczone. Główne rodzaje zasłon to:

  • klasyczny (zasłony i zasłony na podłogę);
  • Francuski (zasłony z drapowanych prześwitujących fałd);
  • Angielski (zasłony do poziomu parapetu, składające się z gęstej tkaniny, tworzące bujne fałdy po zaciśnięciu);
  • Rzymskie zasłony (konstrukcja z tkaniny, sztywne poziome listwy i sznury pasujące do okna);
  • Włoski (zasłony, nie zsuwają się całkowicie z góry, ale zbierają się po przekątnej z obu stron).

Klasyczne lub włoskie zasłony są często wybierane do salonu, francuskie sypialnie są do kuchni, angielskie lub rzymskie zasłony nadają się do kuchni, a dziecięce zasłony są zazwyczaj rzymskie.


yarkie-shtori-dlya-komnati-malchika-interesnie-varianti-26-foto


yarkie-shtori-dlya-komnati-malchika-interesnie-varianti-26-foto-2

Tkaniny do produkcji zasłon używają różnych odmian. Jest to jedwab, gobelin, bawełna, len, płótno, perkal lub tkanina satynowa. Istnieją opcje łączenia tkanin o różnych teksturach. Wybór tkaniny zależy od rodzaju zasłon planowanych w pomieszczeniu zgodnie z jego przeznaczeniem.

Wybór zasłon do pokoju chłopca

Rejestracja pokoi dziecięcych wymaga bardziej ostrożnego podejścia, ponieważ będzie to nie tylko kwestia piękna wnętrza, ale także praktyczności i bezpieczeństwa. Wybierając zasłony dla chłopca, musisz wziąć pod uwagę jego wiek, obecność alergii na materiały syntetyczne, preferencje kolorystyczne, kolor tapet i mebli.


yarkie-shtori-dlya-komnati-malchika-interesnie-varianti-26-foto-5


yarkie-shtori-dlya-komnati-malchika-interesnie-varianti-26-foto-6

Podobną opcją są rolety. Są to zasłony z tkaniny, które są podnoszone przez nawijanie wstęgi na wałek, którego długość stanowi szerokość otworu okiennego. Na wysokości odpowiadają one również wysokości okna. Sam wałek można zamocować wewnątrz otworu okiennego lub nad nim.

Dla chłopców ważniejsza jest wygoda i harmonijne połączenie kolorów w pomieszczeniu. Zawsze są niespokojni i chcą czuć się spokojnie i spokojnie w swoim pokoju. Oni, w przeciwieństwie do dziewcząt, nie potrzebują buntu kolorów i obecności quilling, wstążek i innych akcesoriów, przesyconych wystrój pokoju.

Jeśli chodzi o projekt tkaniny i jasność kolorów, wszystko zależy od wieku dziecka. Na przykład zasłony w pokoju dziecięcym dla chłopca, który nie ma 7 lat, mogą być z malowanymi postaciami z bajek dla dzieci i kreskówek. Zasłony w pokoju nastolatka powinny być bardziej powściągliwe i spokojne. Biorąc pod uwagę temperament dziecka, mogą mieć wzór, który powtarza sceny z komiksów lub monotonne zimne odcienie.


yarkie-shtori-dlya-komnati-malchika-interesnie-varianti-26-foto-9


yarkie-shtori-dlya-komnati-malchika-interesnie-varianti-26-foto-10


yarkie-shtori-dlya-komnati-malchika-interesnie-varianti-26-foto-11

Najlepsze, odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych, są zasłony w stylu morskim. Może to być biały i niebieski pasek, samotny duży statek namalowany na płótnie, zabawne żółwie i rozgwiazdy, kotwice rozrzucone po całej tkaninie lub kilka jachtów konkurujących ze sobą. Nastolatkowi chłopcu można zaufać dzięki niezależnemu wyborowi takich zasłon. Obecność zimnego niebieskiego koloru zawsze miała uspokajający wpływ na psychikę i pomagała koncentrować się.

Zasada, według której projektanci wnętrz stosują, polega na tym, że jeśli są tapety ze wzorem, zasłony na oknach powinny być monochromatyczne, a jeśli są zwykłe tapety, zasłony z nadrukiem pomogą ożywić wnętrze. Najważniejszą rzeczą jest nie przesadzać z wyborem jasności kolorów. Dla normalnego rozwoju dziecko potrzebuje spokoju, a ułatwia to kombinacja nie więcej niż 3 kolorów w palecie kolorów wewnętrznych.


yarkie-shtori-dlya-komnati-malchika-interesnie-varianti-26-foto-12


yarkie-shtori-dlya-komnati-malchika-interesnie-varianti-26-foto.png">


yarkie-shtori-dlya-komnati-malchika-interesnie-varianti-26-foto-13

Gra kolorów pozwala nie tylko czuć się komfortowo w pokoju, ale także sprawić, że będzie jaśniejsza lub ciemniejsza, a nawet poszerzy przestrzeń pomieszczenia. Zasłony z tkaniny z pionowymi kolorowymi paskami wizualnie podnoszą sufity. Niebieskie lub zielone zasłony mogą przyciemniać światło słoneczne, a pomarańczowy, beżowy lub żółty rozjaśnia pokój.


yarkie-shtori-dlya-komnati-malchika-interesnie-varianti-26-foto-15


yarkie-shtori-dlya-komnati-malchika-interesnie-varianti-26-foto-16

Zasady pielęgnacji rolet rzymskich i roletowych

Oczywiście pożądane jest, aby szkółka miała tylko naturalne materiały. Zasłony z tkaniny barwnikowej nie muszą być złej jakości i spełniać wszystkie niezbędne normy.

Jeśli nie ma alergii na dopuszczalne środki chemiczne, tkanina na takie zasłony może być wybrana ze specjalną impregnacją, która zapewni im właściwości przeciwpyłowe i antystatyczne. Chroni to impregnowanie przed wypaloną tkaniną na słońcu. Należy to szczególnie uwzględnić w przypadku pokoi z oknami wychodzącymi na stronę słoneczną. Dbanie o nich jest minimalne. Takie zasłony wystarczają na odkurzanie co kilka miesięcy.


yarkie-shtori-dlya-komnati-malchika-interesnie-varianti-26-foto-18


yarkie-shtori-dlya-komnati-malchika-interesnie-varianti-26-foto-19

Cechy działania obejmują fakt, że aż do samego okapu rzymskie zasłony nie mogą być podnoszone, aby nie złamać listew. Zaleca się pozostawienie 25-30 cm od okapu z krótkimi zasłonami. Obecność specjalnego łącznika umożliwi szybkie i łatwe zdjęcie tkaniny w celu oczyszczenia lub wymiany. Jest to bardzo wygodne, biorąc pod uwagę, że dzieci rosną, a zasłony można zmieniać, biorąc pod uwagę cechy i gusta każdego dziecka, a one, jak wiecie, zmieniają się z roku na rok. Udekorowanie dolnej części takich zasłon uczyni je bardziej atrakcyjnymi i połączy jeden motyw ze wszystkimi tkaninami w pomieszczeniu.


yarkie-shtori-dlya-komnati-malchika-interesnie-varianti-26-foto-20


yarkie-shtori-dlya-komnati-malchika-interesnie-varianti-26-foto-21


yarkie-shtori-dlya-komnati-malchika-interesnie-varianti-26-foto-22

W przypadku małych pomieszczeń lub małych otworów okiennych nie można myśleć o niczym lepszym niż rolety lub rolety rzymskie, które oszczędzają miejsce i nie przeciążają wizualnie, a właściwie ogólnego wnętrza małego pokoju. Dodatkowo dzięki takim zasłonom otwarty dostęp do okna, które można szybko otworzyć. W tym przypadku zasłony nie będą przeszkadzać. W przypadku wentylacji górnej opuszczone kurtyny będą również barierą ochronną przed przeciągami.


yarkie-shtori-dlya-komnati-malchika-interesnie-varianti-26-foto-23


yarkie-shtori-dlya-komnati-malchika-interesnie-varianti-26-foto-24


yarkie-shtori-dlya-komnati-malchika-interesnie-varianti-26-foto-25

Rodzice chcą tylko najlepszych dla swoich dzieci. Zaczynając od drobnych rzeczy, a kończąc na poważnych rzeczach, nie chcemy niczego przeszkadzać ani zdrowiu, ani harmonijnemu rozwojowi dziecka. Dzięki takiemu podejściu wybieramy wnętrze pokoju dziecięcego i wszystkie powiązane produkty, w tym zasłony do pokoju dziecięcego. Ważne jest, aby dziecko lubiło wszystko w pokoju i mogło samodzielnie regulować oświetlenie w pokoju.

Obejrzyj film: Szybkie Metamorfozy odc. 132 Cztery kolory - pokój młodzieżowy, aranżacje wnętrz (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send