Złote tapety Białe z rysunkiem do ścian we wnętrzu sypialni i salonu, czarne wersje z metalicznym brokatem w paski i kwiatami w holu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Złote tapety: cechy użytkowania w różnych pokojach (34 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Coraz częściej właściciele mieszkań i domów wiejskich starają się wprowadzić do wnętrza domu niezwykłe nuty, które podkreślają elegancję i luksus wzornictwa. Tapeta ze złotem, opalizująca pod światłem słonecznym, jest idealnym rozwiązaniem dla uzyskania podobnego efektu. Jednak nie wszyscy zgodzą się z trafnością odcieni złota w domowych wnętrzach. Uważa się, że nadmierne użycie tego koloru sprawia, że ​​projekt jest trudny i bez smaku.


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-2


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-3

Cechy wykorzystania złotej tapety

Od czasów starożytnych kolor szlachetnego metalu symbolizuje dobrobyt, bogactwo i luksus. Aby wnętrze miało atrakcyjny wygląd i podkreśliło wyjątkowy smak właściciela mieszkania, ważne jest, aby przestrzegać kilku zasad:

 • Najważniejszy warunek w tworzeniu wnętrza - środki zgodności. Złoty odnosi się do ciepłej kolorystyki, dlatego prowadzi do wizualnej redukcji przestrzeni. Nadmiar złocistych odcieni jest trudny dla naszych oczu, zwłaszcza w obecności spojrzeń od słońca lub oświetlenia elektrycznego. Eksperci zalecają połączenie go z innymi tonami w stosunku 1: 3.
 • Jeśli wiesz, że twoje poczucie stylu może Cię zawieść, lepiej powierzyć tworzenie wnętrza w złotym kolorze profesjonalnym projektantom. Ważne jest, aby zrobić jeden duży lub kilka drobnych akcentów. Jeśli więc złota tapeta jest przyklejona w całym pomieszczeniu, większość dodatkowych akcesoriów jest wybierana w bardziej kojących kolorach.
 • Ścisłe przestrzeganie jednego stylu. Jeśli płótna na ścianach są ozdobione klasycznymi monogramami lub są pełne wzorów, orientalne poduszki lub lampy w stylu secesyjnym będą wyglądać nie na miejscu.
 • Gra z różnymi odcieniami złota. Stonowane dźwięki z antykami pasują do klasycznego kierunku, jasnego i błyskotliwego - do stylu modernistycznego.

Złote tapety nigdy nie będą wyglądały bez smaku, jeśli zostaną właściwie użyte we wnętrzu.


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-4


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-5


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-6

Stosowanie złotych odcieni wymaga starannego doboru dodatkowych odcieni. Ten cenny kolor sam w sobie tworzy ekspresyjny akcent, inni podkreślają go i służą do stworzenia ogólnego tła. Najbardziej zwycięskie kombinacje we wnętrzu domu to:

 • Pastelowa paleta. Ten projekt wygląda elegancko i miękko, ale jednocześnie luksusowy. Biało-złote lub beżowo-złote wnętrze doskonale pasuje do każdego pomieszczenia, niezależnie od stylu. Ta opcja jest odpowiednia do użycia na wszystkich ścianach w pomieszczeniu.
 • Ciepłe odcienie. Aby stworzyć przyjemną słoneczną atmosferę w pokoju, wystarczy użyć tapety w żółtym kolorze ze złotymi rozwodami lub zdjęciami. Tandem tych odcieni wygląda świetnie w przedszkolu, sypialni, a także w kuchni.
 • Niebieskie akcenty. Wnętrze jest spektakularne i niezwykłe. Odpowiedni do klasycznego stylu i pokoi z dużą ilością antyków i akcesoriów. Złote niebieskie tapety kojarzą się z morskimi motywami, nadają pomieszczeniu lekkości i świeżości.
 • Czekoladowe i brązowe odcienie. Połączenie nadaje się do surowych i tradycyjnych wnętrz. Aby tandem nie wyglądał zbyt ponuro i ponuro, rozcieńcza się go lekkimi meblami i tkaninami.
 • Zielone wzory. Złota tapeta we wnętrzu z zielonym wzorem zadowoli oko i rozweseli. Lepiej trzymać je w najczęściej odwiedzanym pokoju w domu. Często obrazy są używane w stylu klasycznym, ale eksperymenty są dozwolone. Tak więc geometryczny wzór jest istotny dla nowoczesnych obszarów, wizerunku motywów kwiatowych i roślinnych - dla Prowansji.
 • Jasna paleta. Dziś tapeta ze złotem we wnętrzu jest coraz częściej łączona z czerwonymi, wiśniowymi, różowymi, fioletowymi i innymi bogatymi kolorami. Rezultatem są ekspresyjne wnętrza. Używaj ich ostrożnie. Kontrastujący tandem w sypialni nie pozwala na spokojne relaksujące wakacje.
 • Biała tapeta ze złotem - idealne rozwiązanie dla małych przestrzeni. Ta kombinacja wizualnie rozszerza przestrzeń, wypełniając ją światłem.
 • Czarno-złote wnętrze to śmiała kombinacja, w której słoneczne kolory powinny odgrywać drugorzędną rolę. W przeciwnym razie projekt staje się przeciążony i bez smaku.

Często na tapetach, tekstyliach, meblach i akcesoriach stosuje się dodatkowe odcienie. Główną zaletą złotych płócien jest doskonałe połączenie z jasnymi i ciemnymi meblami w dowolnym kierunku.


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-8


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-9


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-10

Odpowiednie style

Odcienie i faktura złota całkowicie zależy od wybranego kierunku stylistycznego. Rozważ ich główne cechy:

 • Klasyczny Użyj płótna ozdobionego wzorami tematycznymi. Lepiej jest, jeśli znajdują się na ciemnym tle.
 • Hi-tech, minimalizm. Wybierz jednokolorową złotą tapetę na ściany.
 • Nowoczesny Monochromatyczne płótna są najlepiej dostosowane, mile widziane są wyraziste tekstury produktów.
 • Motyw orientalny. Użyj tapety ze złotym wzorem.
 • Art Deco. Odpowiednie pokrycie, ozdobione czystym, surowym ornamentem.

Przestrzeganie wszystkich subtelności danego stylu jest gwarancją stworzenia wnętrza na sen. Zaleca się wybrać tapetę do dobrze przemyślanego i uformowanego projektu.


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-11


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-12


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-13

Zastosowanie we wnętrzu

Tapeta wykonana w złotych odcieniach może być używana w każdym pomieszczeniu. Wszędzie, gdzie się pojawiają, panuje wiosenna słoneczna atmosfera i komfort.

Pokój dzienny

Ten pokój jest przeznaczony na spotkania towarzyskie, przyjęcie dla gości i imprezy świąteczne. Złote tapety w salonie będą szczególnie odpowiednie, ponieważ tworzą uroczystą arystokratyczną atmosferę. Wybór mebli powinien być prowadzony zgodnie z własnymi preferencjami smakowymi. Wyrafinowanie i łatwość przyniesie przedmioty malowane w pastelowych, mlecznych, beżowych odcieniach. Przeciwnie, brązowe, kawowe, czarne odcienie dodają wnętrzu surowości.


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-14


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-15


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-17


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto.jpeg">


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-18

Sypialnia

Aby uzyskać miejsce do spania tajemnicy i elegancji, warto przykleić ściany złotą tapetą. Ten kolor sprawia, że ​​pokój jest nowoczesny i przytulny, przenosi osobę w inną erę, przepełnioną elegancją i luksusem.

Złotą tapetę w sypialni często kupuje się w celu zaprojektowania części sypialnej. Popularne są tradycyjne ozdoby i wzory kwiatowe z wyraźną fakturą. Aby pomieszczenie było jaśniejsze, na całym obwodzie znajdują się złote odcienie. Często wykorzystywano złoto w sypialniach dla dzieci w celu uzyskania pełnej przestrzeni.


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-19


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-20


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-21

Odpowiedni dobór kolorów i wzorów sprawi, że każde pomieszczenie będzie atrakcyjne. Tapeta organicznie wygląda w klasycznych wnętrzach, a także w stylach Prowansja, Art Deco, Barok. Projektanci zalecają stosowanie jasnych kolorów w sypialniach, a także tapet w paski.

Kuchnia

Błyszcząca pościel - nie jest najlepszym rozwiązaniem w przestrzeni kuchennej. Jeśli chcesz nadać pomieszczeniu połysk, użyj matowej tapety, która nada głębi i głośności pomieszczenia.

Złote wykończenia w kuchni są dość rzadkie. Tworzy arystokratyczną świąteczną atmosferę. Podczas tworzenia wnętrza ważne jest przestrzeganie kilku zasad:

 • dopuszczalne użycie monochromatycznych i wzorzystych płócien;
 • meble są wybrane w wieku lub nowoczesne, każda forma jest do przyjęcia;
 • Nie używaj ciemnych zestawów słuchawkowych.


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-22


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-23


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-24

Hol wejściowy

Wejście do pokoju ma ogromne znaczenie, ponieważ widzi każdego, kto przekroczy próg domu. To dzięki wyglądowi holu wejściowego gość oceni smak i preferencje gospodarza.

Aby wizualnie rozszerzyć przestrzeń, musisz użyć białego ze złotą tapetą. Przyjemne kolory przyciągają uwagę i dobrze akcentują.


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-25


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-26


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-27

Łazienka

Warto zauważyć, że w łazience ten kolor jest używany bardzo rzadko. Złote odcienie sprawiają, że pokój jest elegancki i stylowy. Jedyną rzeczą do zapamiętania jest to, że w przestronnych pokojach nie wyglądają zbyt atrakcyjnie.

Aby stworzyć efektowne wnętrze, konieczne jest dodanie złocenia do instalacji wodociągowej, a następnie pokój będzie grał wszystkimi kolorami.


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-28


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-29


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-2.jpeg">


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-31


zolotie-oboi-osobennosti-ispolzovaniya-v-raznih-komnatah-34-foto-32

Pin
Send
Share
Send
Send