Wzory tapet Czarne geometryczne szarości i złota w hali z delikatnym beżowym wzorem, winylowo-brązowo-zielony z białym kwiatowym nadrukiem we wnętrzu - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Tapeta ze wzorem: zalety, wskazówki dotyczące wyboru (40 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Chronologia pierwszej tapety pochodzi z Chin. Dwieście lat przed naszą erą wynaleziono papier ryżowy, który został użyty do przyklejenia ścian.

W cywilizowanym świecie do dekoracji pomieszczeń wykorzystuje się wiele materiałów, ale tapeta nadal prowadzi.

Atmosfera wnętrza, jego „dusza” zależy od tematu ornamentu i rysunków na płótnach papierowych. Tapety z wzorami, w przeciwieństwie do monochromatycznych, są kupowane częściej. Ponieważ jest to prawidłowo dobrany nadruk, który tworzy niepowtarzalną atmosferę pomieszczenia.


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-2


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-3

Drukowana wstęga papieru jest uważana za wszechstronny materiał, który można stosować w każdym pomieszczeniu. Są one wykorzystywane w pomieszczeniach o nieregularnym kształcie, gdy trzeba dostosować ilość miejsca i poprawić poważne niedociągnięcia w układzie. Takie podejście jest stosowane przy projektowaniu wąskich pomieszczeń: wklejając tapetę z niezbędnym nadrukiem po przeciwnych stronach pomieszczenia, przestrzeń rozsunie się wizualnie. Jednak powinieneś wiedzieć, jak prawidłowo zastosować wzorzystą powłokę.


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-5


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-6


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-7

Ogólne techniki projektowania:

  • Od światła pomieszczenia zależy bezpośrednio od odcienia materiału: biała tapeta idealnie nadaje się do małych pomieszczeń, wizualnie poszerza przestrzeń;
  • W przypadku, gdy dekoracja ścianek działowych będzie jedynie tłem we wnętrzu, należy kupić zwykłą jasną tapetę lub tapetę z małym kwiecistym nadrukiem;
  • Jeśli głównym celem jest skupienie się na ścianach, przestań wybierać duże wzory i spektakularne bogate kolory: niebieski, liliowy, limonkowy.


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-8


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-9


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-10

Konsumentom prezentowany jest znaczny asortyment wydruków tapet i wątków, z których każdy wymaga przestrzegania określonego stylu i tematu. Popularne projekty obejmują:

  • wschód;
  • kwiat;
  • geometryczne;
  • Damaszek
  • meander

Aby nie pomylić się w wyborze zdjęcia, rozważ styl pokoju. Dla pokoju o klasycznym wystroju, motywy kwiatowe, adamaszek są uważane za tradycyjne, za najnowsze trendy w dekorowaniu, abstrakcyjny druk geometryczny, designerskie tapety fotograficzne.


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-11


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-12


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-13

Charakterystyka ornamentu tapety

Wzór geometryczny

Tapeta z geometrycznym wzorem, zwłaszcza obszernym, wizualnie zmniejszy nierówności, defekty w przegrodach pomieszczeń. Do tradycyjnych kolorów należą paski, romb, linie, kwadraty.

Oprócz nich są takie odbitki jak krata w kratkę i chetyrehlistnik (brytyjskie wariacje). Tartan to złożona kombinacja komórek z intensywną paletą kolorów.

Quatrefoil to uporządkowany symetryczny ornament, nadający się do dekoracji w stylu historycznym. Jednak wybierając taki wzór, należy zachować ostrożność, ponieważ może to zniekształcić wrażenie wnętrza.


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-14


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-15


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-17


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-18


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-19

Wybierz pościel papierową w taki sposób, aby kolory tła i odcienie pokrywały się z kolorami akcesoriów i mebli.

Zimne odcienie (biała tapeta, szary) przekształcają pokój w „przewiewny” i przestronny, ciemny (czarna tapeta na ścianach, brązowy) podkreślają elegancję i powściągliwość stylu pomieszczenia.

Damaszek

Taki starożytny druk, jak Damaszek, jest reprezentowany przez uporządkowane kompozycje ziołowe o ozdobnym zaokrąglonym kształcie. Tradycyjnie wykonywany jest na jasnej tapecie ze złotym ornamentem i nadaje wnętrzu szlachetności i elegancji.


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-20


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-21


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-22

Aby nadać wnętrzu tajemniczą starożytność, wybierz opcje ze złotym liściem, kontrastowym nadrukiem (biała tapeta z czarnym wzorem, biała tapeta ze złotym ornamentem). Ważne są czarne wzory tapet. Ten pomysł na projekt wygląda oryginalnie.

Neutralne kolory, jasne odcienie, na których nadruk służy jako rodzaj lekkiego akcentu wyrafinowanego (lekka tapeta z beżowymi kompozycjami) są idealne dla tradycyjnego stylu klasycznego.


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-23


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-24


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-25

Nie bój się eksperymentować z ornamentem z Damaszku, ponieważ nadaje się do ultranowoczesnych pomieszczeń. Twórcy wykorzystujący brokat tworzą metalizowany efekt, który sprawia, że ​​pokój jest stylowy i odpowiedni.

Orientalny druk

W niecodziennych orientalnych odmianach, z ich tradycyjnie „palącym” temperamentem, odczuwa się harmonię i pacyfikację filozoficzną. Ten styl pokazuje smak kultur azjatyckich i arabskich.

Tapety ze złotymi wzorami są zawsze w modzie, ponieważ tworzą atmosferę luksusu i elegancji. Czarne wzorzyste pokrycia stanowią integralną część orientalnego stylu. Hieroglify drukowane są często używane nie tylko we wnętrzach domów, ale także w placówkach rozrywkowych: restauracjach, barach, kawiarniach.


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-26


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-27


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-28

Popularny jest również styl Paisley, którego nadruk przypomina ogórek lub kroplę. Kompozycja wygląda zarówno nietypowo, jak i tajemniczo.

Pamiętaj, że kiedy używasz jasnej tapety winylowej z motywem arabskiego wschodu, obszar pomieszczenia będzie wizualnie mniejszy, więc jedyną opcją byłoby udekorowanie tylko jednej ściany takim materiałem.

Motyw ziołowy

Takie powłoki są reprezentowane przez przeplatanie liści, gałęzi, źdźbeł trawy, łodyg, kwiatów. Ich użycie jest uzasadnione w każdym pomieszczeniu, a nawet na zewnątrz. Są popularne wśród konsumentów, ponieważ tworzą ciepłą, harmonijną atmosferę.


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-29


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-30


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-32


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-33


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-34

W nowoczesnym wystroju pokoi motyw kwiatowy ma na celu tworzenie akcentów, dlatego w jednym pomieszczeniu nie powinno być zbyt dużo kwiecistego druku. Często płótno z kwiatami znajduje się we wnętrzu jako panele, wstawki, panele, ramy. Wygląda nowocześnie i stylowo.


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-36


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-37

Projektanci używają kwiatowych wykończeń do łączenia. Kompozycje kwiatowe kontrastują z monofoniczną tapetą, ożywiając atmosferę pomieszczenia. Biała tapeta z obecnością jednej ściany z kompozycjami kwiatowymi - zwycięska wersja w stylu skandynawskim.


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-38


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-39


oboi-s-uzorom-dostoinstva-soveti-po-viboru-40-foto-40

Tapeta - nie tylko papier, który wkleja się na ściany. To pełny element wystroju, który pełni funkcję estetyczną. Płótna mogą zniekształcić przestrzeń i ją przekształcić. Dokonaj właściwego wyboru wzoru, a wnętrze będzie wyjątkowe.

Pin
Send
Share
Send
Send