Jak wybrać kolor tapicerki sofy? - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Jak wybrać kolor tapicerki sofy?

Pin
Send
Share
Send
Send


Sofa - jeden z centralnych elementów wnętrza, wykonujący jednocześnie kilka funkcji. Jest przeznaczony zarówno do wygodnego odpoczynku w nocy, jak i do oglądania filmów z rodziną lub do przyjmowania gości przy filiżance herbaty.


kak-vibrat-cvet-obivki-divana-2


kak-vibrat-cvet-obivki-divana-3

Wybór typu koloru

Znaczenie właściwego doboru kolorów wpływa na ogólne wrażenie wystroju wnętrza i harmonię ucieleśnienia idei projektu. Z tego punktu widzenia wybierz jednokolorowe sofy o różnych odcieniach lub wersję tapicerki ze wzorem. Pierwszy rodzaj mebli jest łatwiejszy do „dopasowania” do ogólnej kompozycji, drugi to trudności z wyborem wzorów, faktur, kolorów w połączeniu z tkaninami, zasłonami, podłogami. Ale z powodzeniem wygląda dobrze!

Konieczne jest wybranie mebli w zależności od obszaru, lokalizacji i przeznaczenia pokoju. W sypialni preferuje się neutralne, kojące odcienie, sprzyjające odpowiedniemu odpoczynkowi i wygodzie podczas snu. Rysunek nie powinien być duży i wymagający. Wśród takich mebli dominują beżowe i białe sofy, tworząc spokojną, spokojną atmosferę w sypialni.

W odniesieniu do salonu ta zasada nie działa, meble mogą być jasne, a ich odcienie są nasycone. Tutaj witamy gości i dajemy im możliwość podziwiania naszego gustu przy wyborze mebli i realizacji unikalnych projektów.

Wartość kluczowych kolorów przy wyborze tapicerki sofy odcień pomoże Ci określić trudny wybór:

  1. Czerwony Jasny, nasycony kolor przynosi energię do każdego pomieszczenia. Może być używany jako kolor na romantyczną scenerię.
  2. Biały Czysty, neutralny, fascynujący, łagodzi układ nerwowy i tworzy uczucie spokoju i czystości.
  3. Niebieski Popularny przy wyborze kolorów tapicerki, zwłaszcza we wnętrzach morskich, łagodzi, relaksuje i uspokaja. Połączenie koloru niebieskiego z ciepłymi tonami jest mile widziane.
  4. Orange Kolor mocy, energii, inspiruje, tworzy uczucie ciepła. Orange może być sofą w kuchni i we wnętrzu salonu.
  5. Brązowy Klasyczny kolor tapicerki sofy, zapewnia niezbędne ciepło i komfort. Łączy się z prawie wszystkimi innymi odcieniami - beżowym, żółtym, białym, niebieskim.
  6. Szary Neutralny, praktyczny, pozwala tworzyć dochodowe kombinacje z innymi tonami. Praktyczny dla pokoju dziecięcego, nawet jeśli masz zwierzęta.
  7. Zielony Atrakcyjny, jasny, tworzy piękne i niezwykłe wnętrze z zieloną sofą w środku.
  8. Czarny Niezalecane do domu, preferowane do pomieszczeń biurowych. Tworzy surową, oficjalną, czasem nawet ponurą atmosferę.
  9. Żółty Tworzy wspaniały nastrój, przynosi ciepło i radość, pragnienie tworzenia. Nie zaleca się nadmiernej emocjonalności i pobudliwości.

Obejrzyj film: Tapicerka. Jaki materiał wybrać na meble? Lekka yt. (Lipiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send