Tapeta Loft Pod Cegłą Ciecz Do Kuchni Przemysłowy Styl Wnętrza, Projekt Betonowych Ścian Tynk Pod Powierzchnią Przemysłową - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Tapeta w stylu loftu: tworzymy modne wnętrze (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Jednym z najbardziej nieprzewidywalnych i kontrowersyjnych stylów wnętrz jest loft. Pozwala to na projektowanie wnętrz z wykorzystaniem takich elementów, które są zazwyczaj ukryte w innych stylach. Wylewka betonowa, cegła, czarne druty - wszystko to jest koniecznie obecne we wnętrzach w stylu strychu. A jeśli chcesz zamienić zwykłe mieszkanie w przestronne pomieszczenie lub pokój na poddaszu, pomoże Ci tapeta w stylu loft.


oboi-v-stile-loft-delaem-modnij-interer-23-foto


oboi-v-stile-loft-delaem-modnij-interer-23-foto-2

Posiada styl „na poddaszu”

Przetłumaczone z angielskiego „loft” oznacza „strych”, więc ten kierunek w projekcie nazywany jest również „strychem”. Styl Loft pojawił się w Stanach Zjednoczonych w połowie ubiegłego wieku. Następnie w Nowym Jorku i Bostonie fabryki i fabryki zostały wywiezione z miasta, a puste pomieszczenia przemysłowe ich właścicieli zaczęły być przekształcane w budynki mieszkalne i wynajmowane za symboliczne pieniądze. Nie było okazji ani chęci drogich wykończeń dla nowych najemców, więc ściany i podłoga nie były prawie urządzone. Z biegiem czasu artyści i rzeźbiarze wybrali ogromne pokoje z wysokimi sufitami.


oboi-v-stile-loft-delaem-modnij-interer-23-foto-4


oboi-v-stile-loft-delaem-modnij-interer-23-foto-5

Tutaj nie przeszkadzali w tworzeniu. W ten sposób pojawił się styl loftu, charakteryzujący się:

  • wysokie sufity;
  • duże okna;
  • niezamknięte belki i inne konstrukcje wsporcze;
  • niepokryte rury i przewody wodne;
  • minimalna liczba partycji;
  • brak dekoracji wnętrz.

Pierwsi właściciele magazynu niczego nie malowali cegłami i betonowymi ścianami, nie szyli kamienia drewnem. Jeśli wnętrze było drewniane, zostało pokryte lakierem lub farbą monochromatyczną - czarne, białe, szare, ale farba została nałożona tak, że nawet przez jej warstwę widoczne były tekstury kapeluszy z drewna i gwoździ. Dziś nie wszystkie mieszkania bez dekoracji wyglądają tak stylowo i elegancko, jak pomieszczenia starych amerykańskich fabryk i magazynów.


oboi-v-stile-loft-delaem-modnij-interer-23-foto-6


oboi-v-stile-loft-delaem-modnij-interer-23-foto-7

Tapeta pod ścianą

Główną cechą wnętrza w stylu loft jest „gołe ściany”. Jeśli jednak niedokończone ściany w Twoim mieszkaniu wyglądają przerażająco, możesz użyć tapety jako cegły, betonu, surowych desek. Ściana z tymi tapetami będzie wyglądać schludnie i jednocześnie nieostrożnie.

Aby uczynić to wnętrze jeszcze bardziej przytulnym, można łączyć tapety, które naśladują różne tekstury, ponieważ jeśli wszystkie cztery ściany są pokryte tapetą pod cegłą lub pod betonem, takie wnętrze będzie wydawać się nudne i wkrótce zacznie się obniżać.


oboi-v-stile-loft-delaem-modnij-interer-23-foto-8


oboi-v-stile-loft-delaem-modnij-interer-23-foto-9


oboi-v-stile-loft-delaem-modnij-interer-23-foto-10

Ta tapeta może być łączona z innymi teksturami. Na przykład we wnętrzu może znajdować się prawdziwy czerwony mur lub pomalowany na dowolny kolor na jednej ścianie, a na drugiej okładzina ścienna lakierowana. Również zwykły papier można łączyć z płynną tapetą. Ta specjalna mieszanina jest rozcieńczana wodą i nakładana szpachelką na ścianę. Według tekstury może być jak jastrych cementowy, a odcień tych tapet może być dowolny.

Idealny strych powinien być z cegły, drewna i kamienia, ale jeśli czujesz się niekomfortowo w pokoju z taką tapetą, możesz odejść od ustalonych kanonów i wybrać jaśniejsze opcje zdobienia ścian.


oboi-v-stile-loft-delaem-modnij-interer-23-foto-11


oboi-v-stile-loft-delaem-modnij-interer-23-foto-12


oboi-v-stile-loft-delaem-modnij-interer-23-foto-13

Fototapeta loft style

Gdybyś kiedyś znalazł się w opuszczonym budynku fabrycznym, znalazłbyś tam wiele interesujących rzeczy, ponieważ z czasem puste i zapomniane domy zaczynają żyć własnym życiem. Na cegle pojawiają się jasne graffiti lub sceny z komiksów. Na podłodze piętrzą się stosy pudeł kartonowych i drewnianych skrzynek, zwoje drutu i czasami stare zakurzone książki. Wszystko to i wiele więcej można pomalować na tapetę w stylu loftu.

Na przykład jedna ze ścian salonu może zabrać tapetę z jasnym graffiti. Artyści graffiti są zaproszeni do zaprojektowania tych pomieszczeń magazynowych, które stały się mieszkalne, ale fototapeta nadaje się również do dekoracji ściany w zwykłym miejskim mieszkaniu.


oboi-v-stile-loft-delaem-modnij-interer-23-foto-15


oboi-v-stile-loft-delaem-modnij-interer-23-foto-16

Aby przestrzeń wydawała się większa i głębsza, można tapetować ściany na ścianach w salonie i sypialni, które pokazują półki z książkami lub stare drewniane skrzynie. Dzięki takiej tapecie natychmiast pojawia się dodatkowa strefa, a przestrzeń wydaje się rozszerzać. W tym celu możesz nakleić i tapetować obraz okna, za którym zobaczysz drapacze chmur ogromnego miasta.

Tutaj również zmieszczą się tapety o spokojnych kolorach i geometrycznych wzorach, a nawet postacie z komiksów. Komiksy pojawiły się w Ameryce w tym samym czasie, kiedy pojawił się loft.

Wnętrze w stylu loftu to wnętrze nowoczesnej osoby, która nie boi się tworzyć, eksperymentować i popełniać błędów, dlatego dozwolone jest połączenie tapet z innym obrazem, ale w tej samej gamie kolorów.


oboi-v-stile-loft-delaem-modnij-interer-23-foto-17


oboi-v-stile-loft-delaem-modnij-interer-23-foto-18

Prosta tapeta na prosty strych.

Styl Loft był kochany przez wielu ze względu na jego szczególną prostotę i bezpośredniość. Jest on podobny do minimalizmu, ponieważ nie wymaga specjalnej, wymyślnej dekoracji, więc prosta prosta tapeta wpasuje się w wnętrze w stylu loftu. Mogą to być dowolne odcienie szarości, brązu, cegły, czerni i bieli. Papierowa tapeta monochromatyczna może stanowić idealne tło dla tapet, które naśladują kamień i cegłę.

Również z ich pomocą możesz aranżować jasne akcenty, ponieważ styl loftowy nie oznacza nudny i biedny. Styl loft jest oryginalny, ciekawy i nieco brutalny, więc pomarańczowa, żółta lub nawet zielona ściana może łatwo pojawić się w czarnym i szarym pokoju, a jasny kolor pokrywa podłogę, poduszki w tym samym schemacie kolorów na kanapie.

Z pomocą zwykłej tapety można łatwo rozdzielić przestrzeń. Tak więc, jeśli w mieszkaniu typu studio zrobisz wnętrze strychu, możesz użyć zwykłej tapety w różnych kolorach do dekoracji jadalni, sypialni i pomieszczeń dla gości. Skandaliczny styl pozwala, a nawet wita.


oboi-v-stile-loft-delaem-modnij-interer-23-foto-19


oboi-v-stile-loft-delaem-modnij-interer-23-foto.jpeg">

Zalecenia dotyczące tworzenia wnętrz

W stylu loftu jest ogromna ilość tapet, a ci, którzy zdecydowali się na samodzielne naprawy, mogą szybko się pomieszać i nie znaleźć ideału, więc projektanci sugerują zastosowanie wszechstronnych i sprawdzonych rozwiązań.

Do kuchni pasują tapety imitujące cegłę i drewno. Miło będzie być w takim pokoju zarówno rano, jak i wieczorem. Jeśli pojawi się po słonecznej stronie, można pomalować ściany w odcieniach szarości, ale potem należy rozcieńczyć wnętrze jasnymi akcesoriami: żółty dywan, pomarańczowe talerze, niebieskie poduszki na krzesłach. Aby całkowicie zanurzyć się w przeszłości, możesz umieścić sprzęt AGD w latach 60. ubiegłego wieku w widocznym miejscu, ale używaj tylko nowoczesnych.

Salon to miejsce, w którym gromadzą się wszyscy przyjaciele i członkowie rodziny, więc powinien być przestronny. Wizualnie powiększy przestrzeń będzie możliwa za pomocą tapety, imitującej tynk lub cegłę, pomalowanej na biało. Te tapety zostaną połączone z tapetą na cement lub po prostu szarym. Tutaj musisz także umieścić akcenty za pomocą czarnego lub jasnego koloru. W takim przypadku można użyć zarówno zwykłej tapety, jak i wszelkich innych powłok - farby i gipsu. W stylu loft dozwolona jest kombinacja różnych tekstur.

Również w salonie można przykleić jedną ze ścian tapety za pomocą graffiti, abstrakcji lub pejzażu miejskiego. Możliwe jest również użycie tapety z surowym wzorem geometrycznym. Jeśli wszystko jest specjalnie zaprojektowane, całkowicie zasłużony salon stanie się centrum Twojego mieszkania.

Obejrzyj film: Environmental Disaster: Natural Disasters That Affect Ecosystems (Lipiec 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send