Tapeta dla chłopców w przedszkolu dla noworodków Jak wybrać kolor dla nastoletniej sypialni, ściany 3d z maszynami do projektowania wnętrz - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Tapeta dla chłopców: typy, kolory, kryteria wyboru (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Zdaniem ekspertów tworzenie dzieci jest dość skomplikowanym procesem, który wymaga specjalnej wiedzy. Dziecko spędza dużo czasu w swoim pokoju, więc wszystkie materiały wykończeniowe muszą być wysokiej jakości i bezpieczne. Równie ważny jest wpływ wybranego koloru na psychikę dziecka. Tapety chłopięce mogą się różnić pod względem rodzaju, wzoru, tematu. Tkaniny powinny zapewniać przytulność i komfort w pomieszczeniu.


oboi-dlya-malchikov-vidi-cveta-kriterii-vibora-24-foto


oboi-dlya-malchikov-vidi-cveta-kriterii-vibora-24-foto-2

Odmiany produktów

Wybierając tapetę w przedszkolu, należy wziąć pod uwagę podstawowe wymagania dotyczące materiałów:

 • komfort i przytulność;
 • bezpieczeństwo środowiska;
 • funkcjonalność;
 • atrakcyjność estetyczna.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę preferencje małego właściciela pokoju. Ten problem jest szczególnie istotny przy wyborze tapety dla dorastających chłopców. U dziewcząt pierwsze miejsce zajmuje piękno pokoju, podczas gdy młodsi potrzebują komfortu do zabawy, nauki i relaksu. Z tego powodu wnętrze pokoju chłopięcego powinno być kompletne, harmonijne i funkcjonalne.


oboi-dlya-malchikov-vidi-cveta-kriterii-vibora-24-foto-5


oboi-dlya-malchikov-vidi-cveta-kriterii-vibora-24-foto-6

Główne kryteria wyboru

Wielu młodych rodziców nie wie, która tapeta nadaje się do przedszkola. Niezależnie od rodzaju wykończenia, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów:

 1. Jakość materiału. Przed zakupem musisz sprawdzić informacje zawarte w certyfikacie. Tylko zaufanym producentom krajowym lub zagranicznym należy ufać. Zdolność „oddychania” zasługuje na szczególną uwagę. W związku z tym tapetę na bazie winylu dla dzieci uzupełniają specjalne pory.
 2. Możliwość czyszczenia i mycia. Rosnące dziecko na pewno napisze i narysuje. Często dzieci robią to na tapecie. Aby nie martwić się później z powodu uszkodzonej naprawy, lepiej jest natychmiast przykleić zmywalne tkaniny.
 3. Trwałość i odporność na zużycie materiału. Jeśli wykończenie zostanie uszkodzone mechanicznie, wkrótce będzie musiało zostać wymienione.
 4. Oryginalny design. W pokoju dziecięcym chłopca ważne jest łączenie różnych odcieni, faktur, fototapet i innych elementów. Głównym warunkiem - stworzenie pięknego wnętrza, które podoba się dziecku. Dla pełnego rozwoju dziecka aktywnie wykorzystywane są naklejki z literami, cyframi, kształtami geometrycznymi, kolorami i postaciami z bajek. Więc jeśli dziecko uwielbia kreskówkę „Samochody”, najlepszym wystrojem będzie obraz jasnych samochodów. Stosowanie naklejek jest najbardziej dostępnym i łatwym sposobem na stworzenie atrakcyjnego wnętrza dla dzieci.
 5. Obszar ochrony pokoju. Podczas projektowania odpowiedniego projektu, kolory i obrazy powinny być starannie wybrane. Niektóre z nich są w stanie zjeść przestrzeń. Tak więc tapeta z trójwymiarowymi rysunkami w małym pokoju wizualnie sprawi, że będzie jeszcze mniejsza. Z tego samego powodu nie nadają się do żłobków i ciemnych odcieni. Dzięki rozbudowie przestrzeni dobrze sobie poradzimy z pasiastym płótnem.
 6. Koszt materiałów. Oczywiście każda osoba ma własną opinię na temat ceny napraw. Jednocześnie ważne jest, aby zakupić wysokiej jakości tapetę dla chłopca bez dodatkowych kosztów.

Po około 5-6 latach dzieci tworzą własne interesy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze wykończenia. Z reguły w tym wieku są uzależnieni od samolotów, samochodów, łodzi, a także postaci z kreskówek. Tapetę z podobnymi obrazami można wkleić na niektórych obszarach ścian, łącząc obrazy z obrazami innego koloru.

Odcienie mają wielkie znaczenie psychologiczne. Kolory wpływają nie tylko na wizualną percepcję przestrzeni, ale także na stan emocjonalny, psychikę dziecka. Głównym warunkiem wyboru tapety dla chłopca jest orientacja na jego temperament. Dzieci flegmatyczne i powolne najlepiej nadają się do delikatnych tonów lub ciepłych odcieni.

Mieszaj podatne na lenistwo, pasywne dziecko pomoże bogate wykończenie, wykonane w jasnych wesołych kolorach. Fajne kolory to idealne rozwiązanie dla nadpobudliwych dzieci. Do zimnej palety uzyskuje się komfort i ciepło, rozcieńcza się odcieniami beżu i brzoskwini.

Żółty kolor tapety sprawi, że uczeń będzie bardziej uważny i skuteczny w swoich badaniach. Optymalne dźwięki w projektowaniu sypialni dla dzieci to:

 • zielony;
 • niebieski;
 • żółty;
 • niebieski;
 • brązowy;
 • pomarańczowy;
 • fioletowy.

Sufit i akcesoria mogą być neutralnie białe. Zastosowanie niebieskich i niebieskich tapet na ścianach wiąże się z tematem morskim. Połączenie beżu i zieleni ma znaczenie dla stworzenia uroczej atmosfery dżungli.


oboi-dlya-malchikov-vidi-cveta-kriterii-vibora-24-foto-9


oboi-dlya-malchikov-vidi-cveta-kriterii-vibora-24-foto-10


oboi-dlya-malchikov-vidi-cveta-kriterii-vibora-24-foto-11

Często rodzice, zbierając tapety dla nastolatków, starannie unikaj czerni. Projektanci uważają, że takie podejście nie jest całkowicie sprawiedliwe. Czarny uosabia wysokiej jakości odpoczynek i odpoczynek w nocy. Niektórzy eksperci twierdzą, że ta kolorystyka zwiększa ciśnienie krwi i zapobiega rozwojowi przeziębienia.


oboi-dlya-malchikov-vidi-cveta-kriterii-vibora-24-foto-12


oboi-dlya-malchikov-vidi-cveta-kriterii-vibora-24-foto-13

Umiarkowane użycie czerni we wnętrzu nie spowoduje depresji i ucisku wyłaniającej się psychiki. Na czarnym tle świetnie wyglądają plakaty przedstawiające gwiazdy: muzyków, aktorów lub sportowców. Graffiti, które nastolatki lubią wyglądać najbardziej imponująco.

Wybór tapety na podstawie wieku

Eksperci zalecają przestrzeganie następujących zasad:

 • Noworodki. W tym okresie dzieci potrzebują spokojnej, łagodnej atmosfery, pozbawionej irytujących czynników. Tapeta dla nowonarodzonego chłopca wykonana jest w pastelowych kolorach. Akcenty są umieszczane przy użyciu wyraźnych kolorowych zdjęć.
 • 2-4 lata. Do wnętrza dodaje się czyste naturalne odcienie zieleni, błękitu i żółtego. Dla spokojnych dzieci wybierane są jasne kolory, dla aktywnych dzieci - pastelowe kolory. Obrazy postaci z bajki są używane jako elementy dekoracyjne.
 • 4-7 lat. Dopuszczalna jest kombinacja kilku kolorów. Rzeczywiste wykończenie elementami edukacyjnymi: wizerunki liter, zwierząt i roślin.
 • Od 7-8 do 9 lat. Zaleca się wybieranie obrazów bez zdjęć. Monochromatyczne ściany pomagają dziecku koncentrować się i łatwiej radzić sobie z ogromną ilością nowych informacji.
 • 9-11 lat. Dozwolone dodawanie tematów. Od około 10 lat chłopcy mają zainteresowania, więc są bardzo popularni w kształtowaniu wnętrza: tematy morskie, sportowe, historyczne i inne.
 • Z 12 lat. W okresie dojrzewania dziecko może otrzymać prawo wyboru, ponieważ ma już własne potrzeby i preferencje. Rodzice nie powinni jednak zadowalać się nadmiernie ciemnymi, monotonnymi lub zbyt nasyconymi odcieniami.

Zgodność z cechami wieku pomoże stworzyć optymalne wnętrze. W rezultacie dziecko w każdym roku życia otrzyma za swój rozwój dokładnie to, co jest potrzebne w określonym czasie.


oboi-dlya-malchikov-vidi-cveta-kriterii-vibora-24-foto-14


oboi-dlya-malchikov-vidi-cveta-kriterii-vibora-24-foto-15

Jakie zdjęcia są odpowiednie dla pokoju chłopca?

Lwia część producentów, którzy specjalizują się w tapetach dziecięcych, ozdabia je wizerunkami bohaterów popularnych kreskówek, a także zwierząt i ptaków. Wielu rodziców próbuje uzyskać coś kolorowego i oryginalnego dla swojego dziecka. W takim przypadku matki i ojcowie zapominają wyjaśnić opinię właściciela pokoju. Nie zapominaj o smaku dziecka. Jeden chłopiec polubi jasne płótna z bajkami, drugi - zwykłe neutralne odcienie.


oboi-dlya-malchikov-vidi-cveta-kriterii-vibora-24-foto-16


oboi-dlya-malchikov-vidi-cveta-kriterii-vibora-24-foto-17

Rodzice nie powinni zapominać, że zbyt częste wielobarwne zdjęcia mają męczący efekt i raczej nudzą dziecko. Najlepszą opcją byłaby tapeta z obrazami tematycznymi lub pojedynczymi obrazami. Są odpowiednie dla przedszkola, w którym żyje aktywny, a wręcz przeciwnie, melancholijny chłopiec. Rysunki na tapecie powinny być odtwarzane w całej sytuacji. Tak więc motyle lub jasne ptaki są dobrze uzupełnione przez zielony słupek lub stół, uosabiający letni trawnik.


oboi-dlya-malchikov-vidi-cveta-kriterii-vibora-24-foto-18


oboi-dlya-malchikov-vidi-cveta-kriterii-vibora-24-foto-19

Wybrana tapeta nie powinna zawierać następujących elementów:

 1. Abstrakcyjne obrazy. Negatywnie wpływa na psychikę dziecka. Te płótna są zorientowane na dorosłych z rozwiniętą osobowością.
 2. Wyraźne wzory, które powtarzają się na każdej ścianie. Robienie nudzi dzieci. W tym przypadku warto trzymać się tapety z ornamentem tylko na jednej ścianie, a na innych użyć monochromatycznego wykończenia.


oboi-dlya-malchikov-vidi-cveta-kriterii-vibora-24-foto-20


oboi-dlya-malchikov-vidi-cveta-kriterii-vibora-24-foto-21

Wnętrze motywu

Poniższe wskazówki są szczególnie popularne wśród chłopców:

 • Natura Wybrana tapeta z wizerunkiem słonecznych plaż, morskich fal, koralowców i muszelek. Wykorzystanie pięknych naturalnych gatunków jest odpowiednie dla pokoju zrównoważonego, melancholijnego dzieciaka, który woli aktywność umysłową.
 • Morze i piraci. Mali poszukiwacze przygód będą zachwyceni fototapetą ze statkami, flagami piratów i innymi atrybutami. Tapety 3D przekazują niepowtarzalną atmosferę wędrówki przez niekończące się przestrzenie morza.
 • Znaki historyczne. Romantycy, pasjonaci wyczynów przeszłości, kochają tematy rycerzy, Indian i kowbojów.
 • Technika. Chłopcy są tak zaprojektowani, aby zawsze byli zainteresowani samochodami, statkami, pociągami, samolotami.
 • Sport Fidget i początkujący sportowcy są szczególnie zainteresowani tym kierunkiem.

Używanie różnych motywów w tym samym pomieszczeniu pomoże ci oddzielić przestrzeń, tworząc atrakcyjne wnętrze w pokoju przeznaczonym dla dwóch chłopców.

Tapety w przedszkolu dla chłopców powinny w pełni zaspokoić wiek, zainteresowania i temperament młodszego mężczyzny. Zgodność z wymienionymi zaleceniami pomoże uczynić projekt pokoju atrakcyjnym, wygodnym i funkcjonalnym.


oboi-dlya-malchikov-vidi-cveta-kriterii-vibora-24-foto-22


oboi-dlya-malchikov-vidi-cveta-kriterii-vibora-24-foto-23


oboi-dlya-malchikov-vidi-cveta-kriterii-vibora-24-foto-24

Pin
Send
Share
Send
Send