Drewniana bambusowa tapeta z motywem kwiatowym w wnętrzu ściany z dużym ornamentem geometrycznym Streszczenie roślinnym drukiem pionowym Jak przykleić winyl do cegły - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Tapeta ze wzorem: nieograniczone możliwości projektowania (34 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Pytania o to, jak wybrać tapetę na ścianach w oparciu o materiały, jak łączyć tapety, z którymi łączy się te atrybuty we wnętrzu tych lub innych produktów ściennych i sufitowych, wzbudzają wiele emocji. Z reguły trudności wyboru wpływają na podstawowe cechy wystroju i jego styl oraz znaczenie wybranego wzoru w konkretnym pomieszczeniu.


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-2

Im trudniejsza jest wybrana tapeta w hali, na korytarzu lub w kuchni, im bardziej nietypowy układ, tym więcej problemów pojawia się przy klejeniu materiałów na powierzchniach roboczych. Podczas przyklejania najbardziej problematyczny jest wzór dokowania na tapecie. Aby uniknąć irytujących problemów podczas naprawy, ważne jest zrozumienie kluczowych niuansów łączenia wzorów, studiowania rodzajów wzorów tapet, a także formatu obrazów połączenia. Nawet najprostsza tapeta do kuchni musi być wybrana poważnie.

Czasami bardzo trudno jest wybrać zdjęcie. Wszystko z winy niezwykle szerokiej gamy podobnych materiałów wykończeniowych. Nawet najprostsze szare tapety prezentowane są w wielu odcieniach. Możesz znaleźć najbardziej nietypową opcję, biorąc pod uwagę wagę niuansów: odcienie, wzór głośności i fakturę, relief, kolor podstawowy i styl.

Większość ekspertów radzi: „Najpierw wybierz typ wzoru, wybierz kierunek stylistyki, a następnie wybierz konkretny wzór na tapecie. Nawet kombinacja zwykłej tapety może spowodować wiele trudności, jeśli nie wymyślisz takiego konkretnego zadania z odpowiedzialnością. Najczęstsza brązowa tapeta dla kuchni mogą wyglądać elegancko i wyrafinowanie lub nie będą w pełni połączone z otoczeniem.


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-5


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-6


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-7

Małe rysunki

Tapety z małymi wzorami są najczęściej wybierane na korytarzu, w kuchniach i pokojach dziecięcych. Pozwala to stworzyć tło o niskim tonacji, charakteryzujące się spokojem i pewną wytrzymałością stylistyczną.

Przyklejanie tapety ze wzorem wyróżniającym się szczególnie drobnymi detalami pozwala na dalsze uzupełnienie wnętrza pomieszczenia dzięki bardziej kontrastowym i niewygodnym detalom. Mogą to być masywne krawężniki i drogie tkaniny oraz jasne, efektowne meble. W tym konkretnym przypadku ważne jest, aby wiedzieć, jak przykleić tapetę.

Szybko przyzwyczajają się do małych rysunków. Na przykład lekka tapeta z zielonym lub czerwonym drobnym drukiem w końcu straci swoją „żywotność”, przekształcając się w przytulne i dyskretne tło.


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto.png">


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-8

Cnoty

Płótna z malowanymi elementami abstrakcyjnymi, motywami etnicznymi lub ornamentami kwiatowymi z reguły nie są obciążone złożoną grafiką. Ze względu na brak pewnej relacji (powtarzające się elementy graficzne) będzie bardzo łatwo przykleić takie płótna. Dostosuj je tylko wtedy, gdy istnieje potrzeba niewielkiego nadruku, aby podkreślić złożoność układu i intensywności światła i cienia.

Kreatywni ludzie, którzy preferują romans i doceniają komfort swojego domu, preferują ten obraz. Wśród tapet znajdziesz nie tylko gładkie płótna, ale także elementy trójwymiarowe. Rysowanie może być drukowane, wypukłe, z chropowatością lub krzywiznami.


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-9


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-10

Funkcje

Tapeta z malowanymi małymi wzorami lub wykończeniem „miniaturowej geometrii” nie powinna być dokładnie rozważana. Lepiej użyć niewyraźnego wyglądu.

Jako tapetę z wytłoczonym i klasycznym gładkim płótnem lepiej jest używać do małych przestrzeni. Mały nadruk dobrze wygląda na korytarzu, w salonie, w różnych miniaturowych formach, a także w kuchni. Ogólna zasada brzmi: im mniejsze elementy tworzące ornament, tym bardziej przestronny będzie pokój.

Geometria i pasek

Tapeta z geometrycznymi wzorami jest niezwykle popularna. To prawdziwa „magiczna różdżka”, którą próbują wykorzystać w wielu projektach. Nawet najciemniejsze tapety mogą wizualnie przekształcić wnętrze.

Tapeta z pionowym wzorem może wizualnie uczynić pokój wyższym. Wydruk poziomy rozszerzy przestrzeń, pozwoli na umieszczenie akcentów w domu, aby podkreślić oryginalny układ.


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-11


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-12

Taśma jest uniwersalną opcją, która pasuje do każdej sytuacji. Co więcej, jeśli wybierzesz interesującą opcję wśród zwykłych tapet, za pomocą małych fragmentów prążkowanych tkanin możesz radykalnie zmienić przestrzeń w pokoju.

Tapety z geometrycznymi wzorami we wnętrzu (w tym z 3D) mogą nadać specjalnej dynamice lokalizacji. Nawet jeśli wkleisz „geometrię” tylko na oddzielnej części jednej ściany, pomieszczenie zmieni się dramatycznie.


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-13


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-14


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-16


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto.jpeg">

Motywy roślinne

Tapeta z kwiatowym wzorem - „klasyczna”, która nigdy nie traci na znaczeniu. Dla mieszkańców miasta kwiatowy wystrój jest zarówno elementem wyraźnej estetyki, jak i okazją do uczynienia nadmiernie miejskiego środowiska bardziej naturalnym i atrakcyjnym.

Projektanci fantasy nie mają granic. Dziś popularne nie tylko tradycyjne tapety z wzorem kwiatów, ale także wiele bardziej oryginalnych ozdób:

 • Trawy tło z bambusa wzorem;
 • Łodygi egzotycznych roślin;
 • Muszle;
 • Rozrzucone kwiaty na jasnozielonym tle;
 • Motyle;
 • Niebieskie tapety z imitacją nieba, uzupełnione zielonymi gałęziami drzew;
 • Kompozycje owocowe;
 • Ekspozycja kwiatowa na tle kamiennych ścian;
 • Brązowa tapeta imitująca glebę roślinami;
 • Tapeta z wzorem kamiennych i kwiatowych elementów;
 • Wszelkie elementy często spotykane w naturze.

Idealny styl, na podstawie którego rozwinie się dowolna tapeta z kwiatowym wzorem - Provence. Powitanie małych kwiatów, lekkich ozdób liści i łodyg, dużych rysunków w pastelowych kolorach. Tapeta z wzorem bambusa lub imitacją drzewa z elementami roślinnymi odpowiednimi do orientalnych wnętrz. Heraldyczne lilie z czerwonym tłem - idealne do klasycznych kompozycji.


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-17


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-18

Klasyczny w całej okazałości

W klasycznych wnętrzach użyj zwykłej tapety (najczęściej odnosi się to do produktów sufitowych) lub materiałów na bazie winylu lub włókniny o bardzo złożonym wzorze. Dla klasyków następujące charakterystyczne motywy:

 • Monogram;
 • Loki;
 • Medaliony;
 • Skomplikowane abstrakcje.

Luksusowa tapeta winylowa na bazie włókniny z rozpylaniem lub specjalnym połyskiem będzie wyglądać efektownie we wnętrzu salonu. W sypialni, przedpokoju lub biurze, aby uzupełnić olśniewający wystrój ścian, powinny być drogie antyczne meble, stylowe tkaniny, masywne, godne szacunku akcesoria.


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-19


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-20

Opcje sztuki i tapety

Tapeta winylowa z wzorem, który wygląda bardziej jak fotografia lub oryginalna instalacja, została na chwilę zapomniana. Przez długi czas mural był uważany za relikt przeszłości. Dziś zwykłe ściany są często ozdobione rysunkami i fotografiami. Trend „tapety” powrócił, stając się bardziej żywy i wyrazisty. Jeśli tapeta ze wzorem miasta jest klasycznym rozwiązaniem, wtedy rodzinne zdjęcie w salonie lub niezwykły wystrój 3D w łazience różnią się bardziej oryginalną prezentacją.

Na wysokiej jakości płótnie przedstawiane są coraz bardziej odważne i oryginalne elementy, pozwalające wnieść odrobinę ekskluzywności, ekstrawagancji do najprostszego wnętrza, aby ustawić pożądany ton. Jedyna wada: tapeta z włókniny ze wzorem może szybko się znudzić.


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-21


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-22

Loft

Podczas gdy niektórzy są zainteresowani naturą, naturalnością i trendami ekologicznymi, inni korzystają z zamieszania, chaosu i „sztuczności” miejskiego stylu życia. Styl loftowy jest preferowany przez ludzi, których przyciąga awangarda megamiast.

Aby podkreślić charyzmatyczny styl lokali typu loft, projektanci zalecają wybór tapety z wzorem drewna lub cegły. Naśladowanie konkretnej tekstury za pomocą tapety jest zawsze uzasadnione z operacyjnego punktu widzenia oraz z pozycji oszczędności finansowych.

Czarna tapeta i kilka kamiennych elementów uczyni wnętrze brutalnym i oryginalnym. Narysowany ornament urbanistyczny nakładany jest na neutralne tkaniny. Aby to zrobić, użyj białej, brązowej, srebrnej, szarej tapety.

„Cegły”, „drzewo” i „kamień”: główne motywy. Fani ekstrawaganckich rozwiązań, projektanci powinni wybrać czarną lub brązową tapetę na suficie. To jeszcze bardziej wzmocni koncepcję strychu, pod warunkiem, że sufity w pomieszczeniu nie będą mniejsze niż 3,5 metra.

Tapety z dużymi wzorami umożliwiają realizację najbardziej niesamowitych pomysłów na płótnie. Trend „Patchwork” nie traci swojej popularności. Przeciwnie, jest używany nawet do modnych dekoracji ściennych. Jeśli nudzi się szara tapeta, a rysunki liści i kwiatów są dość, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na patchwork.

Ten styl jest pełen kontrastów. W salonie, pokoju dziecięcym, łazience lub korytarzu: tapeta z dużym wzorem w postaci masywnych „łat” będzie interesująca wszędzie. Ogólnie płótno wygląda jak szalona instalacja kawałków przyklejonych do pojedynczej podstawy, różniących się od siebie kolorem, teksturą, a nawet stylem.


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-24


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-25

Na przykład niebieskie tło może jednocześnie „chronić” kawałki jasnożółtej tapety, wzory etniczne, surrealistyczne i geometryczne. Czasami patchwork składa się z całkowicie niezgodnych na pierwszy rzut oka elementów. Jednak w tym chaosie tkwi cały urok niezwykłego wzornictwa.

Wybór tapety, przy wyborze obrazu, ma być niezwykle ostrożny. W tym przypadku bardzo łatwo jest przesadzić z kreatywnością i oryginalnością.

Rodzaje tapet według rodzaju materiału i podstawy

Biorąc pod uwagę tapetę z dużym wzorem, oryginalne drukowanie zdjęć, małe ozdoby i inne modne rozwiązania, warto pamiętać o znaczeniu samego rodzaju materiałów wykończeniowych. Od jakości, cech bazy i specyfiki materiałów zależą nie tylko osiągi, ale także sposób, w jaki rysunki „pokazują się” we wnętrzu.


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-2.jpeg">


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-26

Zanim skleisz tapetę ze zdjęciem, powinieneś skonsultować się z projektantem lub przynajmniej sprawdzić zakres produktów tego profilu, koncentrując się na kluczowych cechach najpopularniejszych typów. Wszystkie produkty są tradycyjnie podzielone na następujące kategorie:

 • Papier;
 • Winyl;
 • Flizelin;
 • Tkanina

Tapeta papierowa - najtańszy rodzaj produktów. Prosty widok - zwięzłe płótno bez tłoczenia. Bardziej wyrafinowana nowoczesna wersja to tapeta do kuchni, przedpokoju i innych wytłaczanych pomieszczeń. Produkty z winylu różnią się szczególnie wyrazistą funkcjonalnością, a także uniwersalnością w użyciu. Eksperci określają następujące kategorie:

 • Wodoodporna (idealna tapeta do kuchni, łazienki i rozbudowanych loggii);
 • Zmywalne (istnieją zarówno neutralne szare tapety, jak i bardzo kolorowe opcje);
 • Spieniony (nowy wygląd, który dopiero zaczyna zyskiwać popularność).

Są też produkty ozdobione sitodrukiem. Wyjątkowo wyrafinowana czarna tapeta o złocistym i czerwonym wyglądzie, często kupowana do dekoracji ścian w salonie lub sypialni.

Wiele osób nie wie nie tylko, jak skleić tapetę z wzorem, ale także jak je właściwie dobrać, ponieważ nawet najprostsza szara tapeta z wytłoczonym wzorem, która jest połączona z wzorem zasłon, musi być w stanie poprawnie wkleić.

Aby zwrócić uwagę na poszczególne części wnętrza, użyj wykończenia tła jasną tapetą, a czarne tapety lub obrazy z jasnymi wzorami są używane do minimum, podkreślając tylko fragment ściany.


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-29


oboi-s-risunkom-bezgranichnie-vozmozhnosti-dizajna-34-foto-3.jpeg">

Istotną rolę odgrywa również oświetlenie pokoju. W ciemnych wnętrzach (jeśli używane są czarne tapety) muszą być segmenty z lekkim wykończeniem. Brązowa tapeta może być doskonałym tłem dla ozdób w kolorze beżowym - karmelowym, terakotowym, kości słoniowej, tonem piasku. Miejsca, w których koncentruje się większość lekkich części, powinny być podkreślone za pomocą lamp, kinkietów i innych opraw oświetleniowych.

Obejrzyj film: Jak przyklejać tapety na ścianę - układanie tapet (Lipiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send