Winyl z czerwonymi tapetami z kwiatami na ścianach w kuchni Monochromatyczny papier z ciemnymi odcieniami we wnętrzu salonu i sypialni - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Czerwone tapety: wszystkie odcienie pasji (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Tło w pokoju nadaje szczególny nastrój. Wiele zależy od tego, jakie odcienie materiału wykończeniowego dominują we wnętrzu. Czerwona tapeta to potężne narzędzie do projektowania. Po wybraniu kilku niezbędnych odcieni i faktury, a także po zdefiniowaniu koncepcji projektowej, możliwe jest stworzenie prawdziwie ekskluzywnej instalacji, emanującej jednocześnie szykownością i przytulnością.

Wnętrze w czerwonych kolorach zawsze wygląda szczególnie uroczo i magicznie. Czerwona tapeta i wszelkie szkarłatne akcenty mogą całkowicie zmienić sytuację w pokoju. Rozważ najmodniejsze trendy nowoczesnej sztuki wnętrz, aby upewnić się o specjalnych „magicznych” cechach ognistej dekoracji.


krasnie-oboi-vse-ottenki-strasti-24-foto


krasnie-oboi-vse-ottenki-strasti-24-foto-2

Wszystkie aspekty „pasji”

Przed zaplanowaniem projektu mieszkań, używając czerwonej tapety we wnętrzu, warto dokładnie przestudiować najmodniejsze odcienie palety. Istnieje kilka globalnych kategorii, z których każda zagra na swój sposób w jednej lub innej kompozycji wnętrza:

 • Bordeaux i paleta win. Są to nasycone czerwone, bordowe, purpurowe, fioletowe odcienie. Ciemne odcienie wina doskonale uzupełniają wnętrze salonu. Tapeta z włókniny z oryginalną fakturą i złotym napisem będzie doskonałym dodatkiem do kompozycji buduaru;
 • Makowe odcienie. Są to dość jasne „reprezentanci” palety. Są dobrze uzupełnione monochromatycznymi tapetami w kolorze białym i czarnym oraz srebrnym. Takie kombinacje są zalecane do projektowania obszarów gry lub pracy, w których priorytetem jest stymulacja ludzkiej aktywności;
 • Jasne odcienie. Papierowe tapety, włókniny lub „płyny”, przypominające nasycony pastel, a nie jasne płótno, są używane, aby nadać wnętrzu szczególne ciepło, komfort, wyrafinowanie, a nawet intymność.

Czerwony papier do ścian jest najczęściej używany w tym celu po prostu, ale skutecznie umieszcza akcenty wewnątrz. Dla miłośników śmiałych rozwiązań możesz zaoferować „całkowitą czerwień” w połączeniu z małymi strefami „spokoju”, w których zastosowane zostaną lżejsze i delikatniejsze rozwiązania kolorystyczne.

Tapeta w czerwonym kolorze stanie się potężnym stymulatorem aktywności umysłowej i aktywności fizycznej. Ludzki umysł po prostu nie może zignorować szkarłatnych tonów. Faktycznie wszyscy przedstawiciele tej kategorii kolorystycznej (w szczególności różowe, fioletowe, terakotowe) uosabiają radość, powagę, pretensjonalność i pozytywność.

Piękne czerwone tapety wszystkich typów i faktur doskonale uzupełniają praktycznie każde wnętrze, nadając kompozycji wyjątkowego wyrafinowania i szacunku. Są dobrze połączone z dowolnymi materiałami wykończeniowymi, meblami o różnych formatach, nadają specjalny połysk dodatkom tekstylnym we wnętrzu.

Wady wykończenia na czerwono

Zbyt intensywny „aktywny” kolor materiałów wykończeniowych w pewnych sytuacjach może znacznie przeciążać ludzki układ nerwowy. Czerwona tapeta w kuchni lub w pokoju gier, łazience lub łazience będzie zawsze odpowiednia, ale w sypialni, pokoju dziecięcym i innych miejscach, w których musisz się zrelaksować, czerwona tapeta może nie pokazać się najlepiej.


krasnie-oboi-vse-ottenki-strasti-24-foto-5


krasnie-oboi-vse-ottenki-strasti-24-foto-6

Aby pokój z czerwoną tapetą wyglądał stylowo, przestronnie i przytulnie, musisz starannie rozważyć wnętrze, biorąc pod uwagę najdrobniejsze szczegóły. Czasami niepotrzebnie jasne kolory z nieodpowiednim wzorem sprawiają, że pokój jest wizualnie mniejszy. Tej samej „niespodzianki” można się spodziewać po ciemnych bordowych odcieniach.

Drodzy klasyczni, spektakularni rokoko lub ozdobni i niezwykli barokowi projektanci lubią podkreślać wykończenie na czerwono. Aby stworzyć efektowne wnętrze w klasycznym stylu, należy pamiętać o następujących cechach i cechach tego obszaru:

 • Tapeta z czerwonymi kwiatami dobrze wygląda na włókninowej podstawie z wytłoczonym;
 • Podkreśl koncepcję ścisłego klasycznego „paska”. Szkarłatny, stonowany kolor pasuje do białych, kremowych lub miękkich odcieni perłowych;
 • Tapeta w kolorze czerwonym winylowym lepiej jest wybrać bardziej jasne „makowe” odcienie, które mogą nadać wnętrzu pożądaną lekkość, spokój ducha, spokój;
 • Czarno-czerwona tapeta w sypialni wygląda dobrze z wzorem „Damaszek”. Dobra, podobna dekoracja będzie grała na kontraście ze śnieżnobiałym sztukaterią w podobnym stylu, a także z formowaniem złotych, herbatników;
 • Jeśli połączenie czerwonej tapety i masywnych drewnianych mebli wydaje się zbyt ponure, jasne kinkiety i niezwykłe lampy pomogą „rozjaśnić” strukturę projektu;
 • Ozdoby adamaszkowe mogą uzupełniać wykończenia prążków o radykalnie różnych kolorach (zielony butelkowy, fioletowy, granatowy, czekoladowy, czarny);
 • Tapety w holu lub krata w kuchni znacząco „ożywią” projekt, jeśli jeden z płócien przedstawia oryginalne obrazy lub instalacje fotograficzne. Duże fototapety ze zdjęciem pokazują starożytne rysunki, pejzaże dawnych dziedzińców, naturalne motywy.


krasnie-oboi-vse-ottenki-strasti-24-foto-9


krasnie-oboi-vse-ottenki-strasti-24-foto-10


krasnie-oboi-vse-ottenki-strasti-24-foto.jpeg">

Ważne jest, aby prawidłowo używać akcesoriów vintage, które tylko wzmacniają koncepcję projektu. Warto pamiętać, że czerwona tapeta w salonie, sypialni lub kuchni to tylko korzystne tło. Klasyczne detale i bogaty wystrój.

Wyrafinowany Wschód w nowoczesnym mieszkaniu

Najczęściej można znaleźć czerwoną tapetę we wnętrzu salonu, uosabiającą najlepsze elementy Wschodu. Rzeczywiście, to właśnie bogaty orientalny smak można szczególnie podkreślić czerwonymi tonami.


krasnie-oboi-vse-ottenki-strasti-24-foto-11


krasnie-oboi-vse-ottenki-strasti-24-foto-12

Koncepcja „tradycyjnego stylu orientalnego” nie ma dziś żadnych wyraźnych granic. Temat obejmuje użycie chińskich znaków oraz arabskiego haftu i indyjskich ozdób. Kolor pozostaje niezmieniony: głęboki, nasycony, ospały, emanujący zapałem i duchową pasją.

Niemniej jednak warto podkreślić dwa kluczowe obszary:

 • Styl arabski;
 • Kierunek azjatycki.

Czerwona tapeta w sypialni w stylu arabskim stworzy erotyczną wyrafinowaną atmosferę. Aby stworzyć wyjątkowy nastrój, można nawet porzucić tradycyjne meble, zbierając wyłącznie elementy tradycyjnie używane w drogich mieszkaniach arabskich bogaczy. Szczególnym szacunkiem jest krata o bogatych ciepłych kolorach, ozdobnych wzorach, złotych wzorach, skomplikowanych obrazach z krętymi liniami i paskach.


krasnie-oboi-vse-ottenki-strasti-24-foto-13


krasnie-oboi-vse-ottenki-strasti-24-foto-14

W kierunku azjatyckim spokojne, neutralne odcienie są charakterystyczne dla dekoracji ścian i sufitów. Włókninowe tapety lub winyl nie będą bardzo odpowiednie, ale terakotowe tory ryżowe lub „bambus” z dyskretnym ornamentem będą mogły podkreślić oryginalność stylu.


krasnie-oboi-vse-ottenki-strasti-24-foto-15


krasnie-oboi-vse-ottenki-strasti-24-foto-16

Wnętrza w stylu angielskim są doskonałym połączeniem rygoru i wyrafinowania. Zawsze jest harmonia jasnych kolorów i bogatych akcentów. „Antyczne” meble, ascetyczne paski włókninowe, staroświeckie plakaty na ścianach: wiele szczegółów, które uosabiają angielski styl i styl życia, doskonale łączą się w nowoczesnych apartamentach.

Tradycyjne ograniczenie nie zawsze jest odpowiednie w sypialni. Takie wnętrze nie zostanie docenione przez nastolatka, ale taki kolor może panować w gabinecie lub salonie. Dla tych, którzy nie zdecydują się całkowicie zmodyfikować pokoju, salonu lub kuchni, można wybrać łazienkę lub korytarz jako miejsce do eksperymentów. Ciekawe będzie również wyglądanie angielskiej czerwonej tapety na korytarzu.


krasnie-oboi-vse-ottenki-strasti-24-foto-18


krasnie-oboi-vse-ottenki-strasti-24-foto-19


krasnie-oboi-vse-ottenki-strasti-24-foto-20

Wszyscy, którzy nie są obcy angielskiej urodzie, powinni pamiętać o następujących zasadach dotyczących dekoracji:

 • Tapeta z włókniny z nadrukowanym paskiem lub innym nadrukiem w najbardziej ekologiczny sposób: burgund, czerwień i terakota z elementami złota, różu lub bzu;
 • Aby stworzyć stare angielskie wnętrze, lepiej użyć płynnej tapety, łączącej matowe wykończenie ścian z elementami dekoracyjnymi „cegła”. Dobrze uzupełniają kominek wewnętrzny;
 • Na ścianach mogą znajdować się naturalne sceny, florystyka, ścisła geometria (tapeta z paskami, diamenty, kwadraty);
 • Ozdoba z klasycznych loków i szkockiej celi skutecznie wygląda;
 • Na zmianę tapety czerwone lub terakotowe do kuchni są łączone z wkładkami z drewnianych listew lub paneli.

Rozważ materiały na dekoracje ścienne na czerwono mogą być bardzo długie. W rzeczywistości każdy styl ożywa na czerwonym tle. Jednak, aby uniknąć irytujących błędów, konieczne jest, aby pracować z szkarłatną paletą ze szczególną ostrożnością.


krasnie-oboi-vse-ottenki-strasti-24-foto-21


krasnie-oboi-vse-ottenki-strasti-24-foto-22


krasnie-oboi-vse-ottenki-strasti-24-foto-23

Obejrzyj film: 0 to 100 GRWM full tapeta . u200d (Lipiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send