Szafki kuchenne Narożne na zawiasach Górne pod zlewem Szafki na zewnątrz, designerskie Meble modułowe Kredensy ze szkłem - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Jakie szafki lepiej zainstalować w kuchni? (20 zdjęć)

Szafki kuchenne powinny być:

 • funkcjonalny;
 • wygodny;
 • pojemny;
 • na zewnątrz atrakcyjny.

Szafki są najważniejszym elementem mebli kuchennych. Używając ich, możesz zorganizować rozmieszczenie:

 • produkty;
 • dania;
 • urządzenia kuchenne;
 • środki czyszczące;
 • przyprawy i wszelkiego rodzaju ważne i bardzo potrzebne drobiazgi kochanki.Na rynku jest ogromny wybór szafek kuchennych, różniących się designem, rozmiarem i przeznaczeniem. Akwizycja jest możliwa:

 • obudowa szafki;
 • szafka ścienna;
 • szafka podłogowa;
 • szafka narożna;
 • wbudowana szafa;
 • zlewozmywaki itp.

Jeśli chodzi o szafki podłogowe (niższe), zazwyczaj umieszczają one najbardziej wymiarowe przybory. Jednocześnie często znajdują się na niezbyt wysokiej platformie, aby zapewnić wygodniejszy dostęp do dolnych półek.

Górne szafki do kuchni (naścienne) to szafa uniwersalna. W tych szafkach można przechowywać małe rzeczy razem z najróżniejszymi drobiazgami:

 • patelnie;
 • patelnie;
 • młynki do kawy;
 • sól;
 • cukier itp.

W razie potrzeby, wypełniając meble kuchenne, można użyć szaf o różnej wysokości. Być może w ten sposób będziesz w stanie osiągnąć większą atrakcyjność kuchni. Dość chęci zainstalowania najwyższych szafek i wykorzystania dowolnej wolnej przestrzeni jest również dość logiczna. Istnieją jednak dwa czynniki, które należy wziąć pod uwagę. Po pierwsze, czy wygodnie będzie dostać się do najwyższych półek, aby uzyskać stamtąd coś, czego potrzebujesz. Po drugie, konieczne jest uwzględnienie obecności kanałów powietrznych, otworów wentylacyjnych, rur doprowadzających gaz i wody, a także ewentualnie obecność liczników do rozliczenia zużycia tych zasobów.

Następnie przyglądamy się niektórym typom szafek kuchennych.Obudowa na kuchnię

Taka szafka podłogowa jest najbardziej odpowiednia dla małej kuchni, która ma mały obszar lub nawet jej średnią wartość.

Chociaż wiele osób chętnie kupuje zestawy mebli kuchennych, które zawierają niższe szafki, nawet jeśli mają nowoczesne przestronne kuchnie, ponieważ ludzie zawsze chcą mieć jak najwięcej wolnego miejsca. Dlatego wąska szafa z szufladami jest tak popularna wśród klientów o różnych możliwościach.

Takie szafki są często nazywane kolumnami lub stojakami do kuchni. Pozwalają zaoszczędzić miejsce w kuchni w maksymalnym stopniu dzięki temu, że z reguły mają małą szerokość, a jednocześnie posiadają znaczną pojemność, co zapewnia obecność dużej liczby półek wewnątrz nich.

Wąskie pionowe szafki to nie tylko dobre miejsce do przechowywania naczyń. Mogą również integrować kuchenkę mikrofalową. Obudowy kolumnowe są wykonane z kilku typów. Jednocześnie projektanci dostarczają je zarówno ze szklanymi drzwiami, jak i bez nich. Konstrukcja wąskich szafek, wykonanych w stylu shakera, charakteryzuje się szczególną prostotą, ponieważ ich konstrukcja zazwyczaj wykorzystuje płaskie drzwi w postaci zestawu paneli.
Szafki meblowe mogą mieć wysuwane lub wysuwane szuflady w dolnej części oraz poziome półki u góry. W szufladach można umieścić różne wielkości naczyń i wszelkiego rodzaju urządzeń kuchennych, a także niektóre produkty, które pozwalają na przechowywanie ich w temperaturze pokojowej przez długi czas.

Kupując stojak na stojak kuchenny, musisz skupić się na ogólnej konstrukcji zestawu słuchawkowego już zainstalowanego w tym pokoju. Piórnik kolumnowy o wyglądzie powinien być w harmonii z innymi szafkami, a tutaj należy wziąć pod uwagę nie tylko jego wysokość, ale także głębokość. Najlepiej byłoby, gdyby fasada wąskiej szafki znajdowała się w tej samej płaszczyźnie co fasady innych szaf.

Szczególną uwagę przy wyborze wąskiej kolumny należy nadać jakości materiału. Najlepszy ze wszystkich, jeśli jest to naturalne drzewo. Do produkcji niedrogich próbek stosuje się z reguły MDF.Narożna szafa do kuchni

Zestawy słuchawkowe z narożnymi szafkami początkowo wyglądają interesująco i solidnie, nawet jeśli nie są wykonane z drogich materiałów. Powodem jest rozmieszczenie ich szafek wzdłuż dwóch ścian przy użyciu wspólnego kąta, co nadaje kuchni bardzo imponujący wygląd. Niezaprzeczalnym faktem jest to, że podczas korzystania z narożnika jest więcej miejsca na umieszczenie przyborów kuchennych, a także produktów.

Istnieje kilka sposobów układania modułów narożnych w urządzeniach kuchennych, które służą do zadokowania szafek górnych i dolnych. Pod względem kosztów i funkcjonalności mają wiele różnic. Rozważ niektóre z możliwych opcji.Szafki kuchenne narożne

Dolne szafki, zainstalowane w rogu na podłodze, zapewniają połączenie z innymi szafkami, stojącymi wzdłuż dwóch sąsiednich ścian. Mogą to być jednak następujące typy wymienione poniżej.

 • Narożna szafa z ukośnymi drzwiami. Zwykle ma imponujący rozmiar, dlatego często używa takiej szafki pod zlewem do kuchni. W jej składzie znajduje się segment blatu z zaokrągloną ukośną fasadą. Może być asymetryczny ze zwężoną jedną stroną, ale obecność asymetrii zwykle psuje nieco wygląd kuchni. W takiej szafce narożnej często umieszcza się wiadro na śmieci.
 • Szafka do umieszczenia w rogu z wklęsłymi drzwiami. Jest to kosztowny typ szafek podłogowych (koszt jest wyższy tylko w przypadku szaf z importowanymi systemami szuflad). To rodzaj szafki promieniowej, często spotykanej w meblach modułowych. Obudowa jest dostarczana ze zintegrowanym blatem o niestandardowym kształcie.
 • Szafa narożna z drzwiami harmonijkowymi i położeniem elewacji prostopadłych do siebie. Korzyść: w wyniku otwarcia akordeonu drzwiowego, dostęp do wszystkich działów tej szafy jest szybko otwierany. Wada: ze względu na złożoność połączenia drzwi typu „akordeon” lub „książka” okresowo wymaga ich regulacji. Jeśli drzwi nie są prawidłowo złożone, sąsiednia fasada może zostać uszkodzona. Drzwi mogą być ze szkła i nieprzezroczyste.
 • Dodatkowa szafka narożna typu modułowego. Tworzy go połączenie dwóch prostokątnych szafek. To klasyczna wersja konstrukcji narożnej szafki podłogowej. Wada: trudny dostęp do przestrzeni wewnątrz szafy.Szafki kuchenne

Oto niektóre z najlepszych szafek.

 • Narożna szafka ścienna do kuchni wyposażona w ukośne drzwi. Jest to najpopularniejszy rodzaj konstrukcji tego typu szafek górnych. Możliwe jest wykonanie go w niestandardowej wersji asymetrycznej. Wada: jej przedni koniec wystaje do przodu, co może prowadzić do pewnych niedogodności przy zakupie takiej szafki dla małej kuchni w przypadku, gdy pod nią znajduje się umywalka. Zalety: przy instalacji tej szafki nad zlewem nie można kupić oddzielnej szafki w kuchni, a dodatkowo w tym przypadku można jej używać nie tylko jako szafki, ale także jako miejsce do suszenia naczyń. W przypadku, gdy taka szafa jest używana jako suszarka, może mieć system otworów wentylacyjnych w obudowie.
 • Górne szafki z drzwiami typu „akordeon”. Ich zalety i wady są podobne do opisanych wcześniej podobnych narożnych szafek narożnych, ale drzwi ze szkłem z szafek ściennych wyglądają piękniej i lepiej niż w przypadku podobnych konstrukcji podłogowych.
 • Obudowa na zawiasach typu kątowego dostarczana z drzwiami wklęsłymi. Pod wieloma względami jest podobny do podobnej opcji podłogi. Zalety: po zainstalowaniu nad zlewem nie powoduje niedogodności podczas mycia naczyń. Wada: trudno jest dopasować wklęsłą fasadę tak, aby pasowała do korpusu szafki.
 • Typ szafek podwieszanych. Zasada przylegania do nich części składowych jest taka sama jak w dolnej szafce narożnej. Wady: „A” - konieczne jest uszczelnienie szczelin między narożną szafką ścienną a szafką obok niej, umieszczonych za pomocą listew łączących, które muszą koniecznie odpowiadać kolorowi elewacji; „B” - nie zaleca się umieszczania suszarki w takiej szafie, ponieważ trudno jest uzyskać dostęp do niektórych części przestrzeni wewnętrznej.

Jeszcze kilka odmian szafek do kuchni - szafek i kredensów.Bufet był kiedyś nazywany bardzo małym pokojem, znajdującym się obok kuchni, w której przechowywano żywność, ale dziś bufet jest szafką na piękne dania, na przykład:

 • kieliszki do wina z wysokimi, cienkimi nogami;
 • porcelana stołowa;
 • kryształ

Jego projekt z reguły sugeruje, że w takiej szafce powinny znajdować się szklane drzwi, które pozwalają podziwiać zawartość.

Jeśli chodzi o kredens, to w rzeczywistości jest to ta sama szafka, ale często posiada, oprócz sekcji naczyń kuchennych, szuflady do przechowywania bielizny stołowej.

Szafy w kuchni

Ten rodzaj szaf, podobnie jak coupe, może być częścią wnętrza, nie tylko korytarza czy sypialni. Coupe, zwłaszcza typu wbudowanego, można z powodzeniem stosować w kuchni. To, co w nim umieścić, zależy tylko od wyobraźni właścicieli, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, aby zbudować w nim wiele półek i zrobić z niego drzwi ze szkła, jeśli chcesz zobaczyć, co jest przechowywane w takim przedziale szafy.

Wybierając szafki ścienne lub podłogowe do swojej kuchni, weź pod uwagę fakt, że ich kolor może wpływać na nastrój, a nawet apetyt tych, którzy są w tym pokoju. Ciepłe kolory (takie jak pomarańczowy, żółty lub czerwony) pobudzają apetyt, szary i zimny, wręcz przeciwnie, mogą go stłumić. W małej kuchni lepiej jest wybrać meble w jasnym kolorze z cytrynowym, różowym lub kremowym odcieniem, a obecność modułowych konstrukcji ze szkłem w takim pomieszczeniu doda tylko światła i zwiększy je wizualnie.

Obejrzyj film: Jaki wyłącznik nadprądowy kupić do rozdzielni elektrycznej. ForumWiedzy (Luty 2020).

Загрузка...