Połączone zasłony woalowe z dwóch kolorów tkaniny we wnętrzu, brązowe białe rzymskie zasłony do salonu i sypialni - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Połączone zasłony we wnętrzu: możliwość kombinacji (25 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Modny kierunek w projektowaniu okien w pokoju jest wykorzystanie tkanin różniących się fakturą i kolorem. Tylko przy odpowiednio dobranych płótnach tandemowych możliwe będzie łączenie zasłon, dzięki czemu będą ozdabiać i uzupełniać wnętrze. Oryginalne produkty harmonijnie wpisują się w wystrój salonu, sypialni, przedpokoju, pokoju dziecięcego, a nawet w kuchni tworzą komfort, mogą całkowicie przekształcić pokój.


kombinirovannie-shtori-v-interere-vozmozhnosti-sochetanij-25-foto


kombinirovannie-shtori-v-interere-vozmozhnosti-sochetanij-25-foto-2

Cechy połączonych zasłon

Łatwo jest stworzyć niepowtarzalny obraz zasłon, dzięki obecności bogatego asortymentu nowoczesnych tkanin i specjalnych akcesoriów, działających nie tylko jako dekoracja, ale także do wygodnej kontroli. Zawsze możesz wybrać opcje grubych dwu- lub trójkolorowych zasłon i lekkiego tiulu, które zaspokoją wszystkie gusta i życzenia właścicieli, przyniosą szczególny akcent do obecnego stylu wnętrza i staną się dominującym tematem przyciągającym uwagę wszystkich.

Istnieją różne sposoby łączenia tkanin:

  • Kolor i ornament. Możesz użyć różnych opcji, ale zawsze główny nacisk kładzie się na tonację lub wzór. Połączone zasłony z kolorami mogą być wspierane przez jeden z obecnych odcieni, co zwiększa efekt i nadaje ekspresję płótnom.
  • Według różnych tekstur. Dobrze połączone ze sobą gęstą i lżejszą tkanką. Jest to bardzo opłacalna opcja, ponieważ kurtyna składająca się z różnych płócien jest wygodna do sterowania oświetleniem w pomieszczeniu o różnych porach dnia. Na przykład, w słoneczny dzień, gęste zasłony będą chronić pokój przed bezpośrednimi promieniami, a przy pochmurnej pogodzie nie staną się przeszkodą dla wejścia światła ulicznego. Ponadto, ta kombinacja ma wysoką estetykę, a łączone zasłony we wnętrzu będą dominować.
  • W długości. Krótkie zasłony są długie. Krótka górna część pełni jedynie funkcję dekoracyjną.

Najczęstszą kombinacją są zasłony w dwóch kolorach, ten tandem nadaje się do podwójnych zasłon, które można łatwo zmieniać w zależności od sezonu. Specyfiką takiego modelu jest fakt, że tkaniny o różnej gęstości są zszyte ze sobą, dzięki czemu są integralne i tworzą dwustronne zasłony. Ta opcja nie może obejść się bez specjalnych akcesoriów, które będą nie tylko korzystne dla uzupełnienia, ale także pomogą zarządzać zasłonami - aby otworzyć „złą” stronę.


kombinirovannie-shtori-v-interere-vozmozhnosti-sochetanij-25-foto-5


kombinirovannie-shtori-v-interere-vozmozhnosti-sochetanij-25-foto-6


kombinirovannie-shtori-v-interere-vozmozhnosti-sochetanij-25-foto-7

Sposoby łączenia tkanin

Połączone zasłony są tworzone na różne sposoby:

  • Pionowo - tkaniny są ułożone i zszyte równolegle do siebie (często używane w zasłonach na przelotkach).
  • Poziomo, jest stosowany głównie przy łączeniu tkanin kolorowych i ozdobnych, czasami z teksturą.

W zależności od lokalizacji płócien można ukryć lub zwiększyć wysokość sufitu. W niskich pomieszczeniach należy połączyć dwa kolory w pionie, w przypadku wysokich pomieszczeń można zastosować wariant poziomego rozmieszczenia pasków tkaniny. Oryginał wygląda na szerokie poziome wykończenie, znajdujące się na górze. Ta opcja składa się z dwóch tkanin o różnych kolorach i jest idealna do zasłon na przelotce. Jeśli używasz jasnych kolorów, to otaczająca przestrzeń rozszerza się wizualnie, ciemniejsze odcienie zmniejszają wysokość sufitu.

Przytulność i komfort w pomieszczeniu tworzą zasłony w dwóch kolorach tkaniny, w których obrzeże w innym odcieniu znajduje się na obwodzie. Ta opcja umożliwia użycie kontrastowych i przyciemnionych tkanin monochromatycznych lub połączenie ich z wzorami wzorzystymi. Możesz również wybrać odpowiedni mały wzór, łącząc go z dużym, nie jasnym nadrukiem, lub połączyć tkaniny z ornamentami o różnych odcieniach. Każda z tych opcji nadaje się do zasłon na przelotce.


kombinirovannie-shtori-v-interere-vozmozhnosti-sochetanij-25-foto-8


kombinirovannie-shtori-v-interere-vozmozhnosti-sochetanij-25-foto-9

Kolory i materiał: połącz zasłony w dwóch kolorach

Łącząc portiery w oknach, należy obserwować harmonijne połączenie palet. Pomyślne przejście:

  • Brązowy z beżowym. Jest to najbardziej kompatybilny tandem, który doskonale współgra z nowoczesnymi i klasycznymi meblami. Gęste beżowe zasłony z brązowym tiulem lub, przeciwnie, zasłony z organzy mogą być światłem i zasłonami w kolorze brązowym. Takie zasłony w przedpokoju, sypialni, przedpokoju, podejście do gabinetu. Do dekoracji okien w pokoju z wysokim sufitem można użyć zasłon na brązowych przelotkach z lekkim paskiem na górze. W zaciemnionych pomieszczeniach racjonalne jest łączenie płócien od odcieni bieli do beżu z minimalną ilością ciemnych kolorów.
  • Zielone zasłony i jasnobiałe zasłony wykonane z organzy lub welonu, które nie przeszkadzają w przenikaniu świeżego powietrza przez otwarte okno i światło uliczne, harmonizują dobrze. Rozwiązania projektowe przewidują użycie moskitier w różnych wersjach - puff, de-jabot, swag, tie, metalowa forma lub dzwon.

Istnieje wiele wariantów kombinacji kolorów, ale należy zachować szczególną ostrożność przy ich wyborze, gdy do dekoracji okna używane są rzymskie zasłony z zasłonami lub tiulem. Wybór zależy w dużej mierze od modelu rzymskich zasłon, które można zainstalować nad otworem okiennym lub bezpośrednio na ramie, ponieważ zależy to od tego, jaką funkcję będą miały zasłony rzymskie lub główne.


kombinirovannie-shtori-v-interere-vozmozhnosti-sochetanij-25-foto-10


kombinirovannie-shtori-v-interere-vozmozhnosti-sochetanij-25-foto-11


kombinirovannie-shtori-v-interere-vozmozhnosti-sochetanij-25-foto-12

Delikatne i lekkie zasłony powinny być do sypialni. Najczęściej na takie pokoje składają się zasłony z organzy, które można ozdobić koronką gipiury, co nadaje produktowi uroku i pikanterii.

Doskonałym rozwiązaniem dla podkreślenia elegancji i nieważkości będą zasłony w dwóch kolorach zasłony. Kontrastujące odcienie, takie jak jaskrawoczerwone i białe, są fascynujące. To idealne rozwiązanie do salonu. W zasłonach sypialni pożądane jest użycie bardziej miękkiej i delikatniejszej palety.


kombinirovannie-shtori-v-interere-vozmozhnosti-sochetanij-25-foto-13


kombinirovannie-shtori-v-interere-vozmozhnosti-sochetanij-25-foto-14

Służą do dekorowania otworów okiennych i różnych tkanin, z których szczególne miejsce zajmują zasłony z organzy, wyróżniające się lekkością, niezwykłym pięknem i możliwością nadania luksusu i wyrafinowania wnętrza. Kolorystyka zasłon organzy jest dość zróżnicowana, ale stosuje się głównie pastelowe odcienie. W przypadku bardzo jasnych pomieszczeń wybrano przezroczysty splot, aby był ciemniejszy.


kombinirovannie-shtori-v-interere-vozmozhnosti-sochetanij-25-foto-16


kombinirovannie-shtori-v-interere-vozmozhnosti-sochetanij-25-foto-17


kombinirovannie-shtori-v-interere-vozmozhnosti-sochetanij-25-foto-19


kombinirovannie-shtori-v-interere-vozmozhnosti-sochetanij-25-foto-20


kombinirovannie-shtori-v-interere-vozmozhnosti-sochetanij-25-foto-21

Głównym warunkiem zastosowania dwóch zasłon w projekcie okna jest nie tylko ich połączenie ze sobą, ale także harmonia ze środowiskiem - styl wnętrza, mebli i przedmiotów dekoracyjnych.

Połączona wersja - tiul i rolety oferowane są w różnych rozwiązaniach konstrukcyjnych. Mogą to być zarówno długie jak i przycięte zasłony z falbankami. To są zasłony w kuchni - czego potrzebujesz!


kombinirovannie-shtori-v-interere-vozmozhnosti-sochetanij-25-foto-22


kombinirovannie-shtori-v-interere-vozmozhnosti-sochetanij-25-foto-23


kombinirovannie-shtori-v-interere-vozmozhnosti-sochetanij-25-foto-24

Obejrzyj film: Дизайн штор для кухни шторы фото идеи (Październik 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send