Tapeta na suficie Jak przykleić w kuchni, Winylu do malowania, Zastosowanie włókniny i papieru na dnie, Tkanina z rysunkiem na płycie gipsowej we wnętrzu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Tapeta na suficie: jak wybrać idealny materiał wykończeniowy (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Przyklejanie tapety do sufitu jest pilną sprawą dla wielu ludzi. Obecnie istnieje ogromna ilość materiałów wykończeniowych i technik budowlanych, które mogą szybko i dość szybko rozwiązać problemy z uszlachetnianiem sufitów.

Jednak ludzie nadal wybierają gobelin jako tapicerkę podstawową. Dzisiaj sufit może być wykończony różnymi materiałami; opcje, jak zrobić powierzchnie robocze, waga. Rozważ główne z nich, w zależności od rodzaju tapet sufitowych.


oboi-na-potolok-kak-vibrat-idealnij-otdelochnij-material-23-foto


oboi-na-potolok-kak-vibrat-idealnij-otdelochnij-material-23-foto-2

Zalety tapety sufitowej

Tapeta na suficie papierowym jest uważana za jeden z najbardziej opłacalnych materiałów wykończeniowych, nawet z najbardziej postępowymi innowacyjnymi technikami wykończeniowymi. Tapeta na suficie może każdy. Lekcja ta, mimo że zajmuje dużo czasu, wymaga również wiele wysiłku, ale większości udaje się samodzielnie wprowadzić nowe wykończenie bez korzystania z pomocy specjalistów.

Prace naprawcze dowolnego profilu są zawsze przerażone faktem, że po zaprojektowaniu pomieszczenia pozostaje dużo kurzu i zanieczyszczeń. Tworzenie tapet sufitowych pozwala uniknąć tych nieprzyjemnych niuansów. Czyszczenie po sklejeniu powierzchni kratą zajmuje minimum czasu.

Odpowiednio dobrana tapeta sufitowa we wnętrzu wygląda na odpowiednią i dość imponującą. Krata płócienna nie usuwa wysokości sufitów w pomieszczeniu, co idealnie nadaje się do miniaturowych pomieszczeń.


oboi-na-potolok-kak-vibrat-idealnij-otdelochnij-material-23-foto-4


oboi-na-potolok-kak-vibrat-idealnij-otdelochnij-material-23-foto-5

W zależności od rodzaju materiału źródłowego i jakości wykończenia, wklejony sufit może wyglądać świetnie od 5 do 15 lat. W rzeczywistości żaden inny rodzaj materiałów wykończeniowych nie może zadowolić tak imponującego okresu eksploatacji.

Szeroka gama produktów tego profilu pozwala na dowolną transformację wnętrza: przykleić podstawę, a następnie pomalować tapetę na suficie, stworzyć neutralne kompozycje lub ozdobić powierzchnię w nietypowy sposób o nietypowym wzorze. Możesz użyć gipsu jedwabnego, ozdobić różnymi elementami pomocniczymi (od sztukaterii po naklejki fluorescencyjne), a także wykonać wiele innych ciekawych eksperymentów.


oboi-na-potolok-kak-vibrat-idealnij-otdelochnij-material-23-foto-6


oboi-na-potolok-kak-vibrat-idealnij-otdelochnij-material-23-foto.jpeg">

Ważne niuanse

Nie należy jednak idealizować tego typu materiałów wykończeniowych. Powinien być przygotowany na wiele trudności. Przed przyklejeniem tapety do sufitu należy przygotować powierzchnie robocze.

Wykończenie sufitu zawsze wymaga więcej czasu i wysiłku niż praca ze ścianami w pokoju. Bez względu na to, jak delikatna jest praca ludzi zajmujących się klejeniem tkanin, zawsze istnieje niebezpieczeństwo pojawienia się nadmiernie szorstkich „szwów”. W niektórych sytuacjach jest to niedopuszczalne. Na przykład, jeśli utworzysz sufit „gwiaździste niebo”.

Profesjonalni konstruktorzy znają kilka tajemnic, które ułatwiają nakładanie tapet na sufit, a także zapobiegają pojawianiu się niepotrzebnie zauważalnych „szwów”. Na przykład papierowa krata lepiej pokrywa się z głównym źródłem światła. Tapety winylowe i włókninowe na suficie najwyraźniej łączą się i wyrównują.

Malowanie tapety może również rozczarować. Pierwsze promienie zachodu słońca mogą „odtajnić” wszystkie błędy budowniczych: najmniejsze wady będą widoczne na powierzchni sufitów. Niepomalowane obszary są szczególnie uderzające.


oboi-na-potolok-kak-vibrat-idealnij-otdelochnij-material-23-foto-7


oboi-na-potolok-kak-vibrat-idealnij-otdelochnij-material-23-foto-2.jpeg">

Tapeta papierowa

Tapeta papierowa z wzorem - najbardziej znany, niedrogi materiał. Ta opcja projektowa pozostanie świeża i schludna do 5 - 7 lat. To nie jest najdłuższy okres eksploatacji, ale biorąc pod uwagę niski koszt materiałów, jest całkiem przyzwoity.

Biorąc pod uwagę, które tapety nadają się do mieszkań, należy wziąć pod uwagę główne cechy pomieszczeń, w których gobeliny będą klejone. Sufit w kraju można ozdobić prostymi gładkimi płótnami.

Dla porządnego salonu lepiej wybrać kratę o bogatym dotyku i wytłoczonym. Zaleca się zakup tapet na suficie do kuchni z materiałów odpornych na wilgoć, które można prać, dlatego nie zawsze odpowiednie są opcje papieru budżetowego.


oboi-na-potolok-kak-vibrat-idealnij-otdelochnij-material-23-foto-8


oboi-na-potolok-kak-vibrat-idealnij-otdelochnij-material-23-foto-9

Ważne niuanse

Tapeta na suficie (nawet najprostsza i łatwa w obsłudze) może jeszcze rozczarować. Papierowe płótna są zawsze bogato rozmazane klejem wzdłuż całego płótna. To sprawia, że ​​proces wykończeniowy jest wyczerpujący i rutynowy.

Papier obawia się wilgoci w każdej formie. Wklejanie kratki papierowej w kuchni, gdzie stale gotują, w łazience, łazience lub na balkonie będzie poważnym błędem. Lepiej jest wybrać neutralną kolorową tapetę bez zabrudzeń, ponieważ papier można czyścić na sucho i bardzo szybko gromadzi kurz. Białe gobeliny będą najbardziej niepraktycznym rozwiązaniem i szybko stracą swój szacowny wygląd.

Tapeta tekstylna

Zastosowanie tekstyliów do dekoracji sufitów pozwala stworzyć ekskluzywne wnętrze, nadając mu wyjątkowy komfort i wyjątkowość, a także poprawić parametry akustyczne pomieszczenia.


oboi-na-potolok-kak-vibrat-idealnij-otdelochnij-material-23-foto-10


oboi-na-potolok-kak-vibrat-idealnij-otdelochnij-material-23-foto-11


oboi-na-potolok-kak-vibrat-idealnij-otdelochnij-material-23-foto-12

Istnieją następujące typy:

 • Len. Producent stosuje całe włókna lnu do papieru lub traktuje powierzchnię mieszaniną włókien naturalnych i sztucznych. Ten rodzaj wykończenia jest idealny do wnętrz ekologicznych, mieszkań w stylu skandynawskim, morskim, rustykalnym. Płótna można dowolnie nakładać na sufit z płyty gipsowo-kartonowej i inne specyficzne powierzchnie. Jest to dobra opcja do aranżacji sufitu w kraju, dzięki czemu dom ma charakterystyczne oryginalne wnętrze, na przykład w kierunku etnicznym. Warto zauważyć, że bogata tekstura lnu pozwala uniknąć pojawienia się nieestetycznych spoin;
 • Jedwab - dekoracyjny mebel wykonany przez włożenie jedwabnych fragmentów na przygotowaną tkaninę. Jedwabna tapeta na suficie jest używana do sypialni, salonów, pokoi dziecięcych. Powłoka ma bardzo wyraźne walory estetyczne. Powierzchnie tapet są gładkie, błyszczące, ze spektakularnymi modulacjami. Kurz do tego rodzaju materiałów środowiskowych przyciąga znacznie mniej niż w przypadku kratki papierowej lub lnianej;
 • Juta Powłoka na bazie nici jutowej ma również interesującą teksturę. Zanim przykleisz tapetę do sufitu, musisz dokładnie przestudiować technologię pracy z materiałami wykończeniowymi. Gobeliny z reguły są masywne, pozwalają na ukrycie ewentualnych wad na powierzchni płyt gipsowo-kartonowych lub innego płótna.

Wiele osób wie, jak przykleić tapetę sufitową na tkaninie, ale niewielu wie, jak wyeliminować pęcherzyki powietrza, które pojawiają się od czasu do czasu na powierzchni roboczej. Uformowane defekty można łatwo wyeliminować przez prasowanie powierzchni żelazem podgrzewanym przy średniej mocy.

Płynna tapeta prezentowana jest w postaci suchej masy celulozowej, która jest rozcieńczana wodą, a następnie nakładana na powierzchnie robocze. Nowość cieszy się dużym zainteresowaniem, potencjalni nabywcy mają zawsze wiele pytań: czy możliwe jest zastosowanie wykończenia celulozy w pokojach dziecięcych, czy materiał odpowiedni do kuchni, jak przykleić „płynne” tkaniny dekoracyjne do sufitu gipsowego, czy możliwe jest dalsze wykończenie tych powierzchni (na przykład mocowanie naklejek, malowanie na suficie i innych technikach dekoracyjnych).

Sposób ułożenia sufitu i dbałość o nowe wykończenie jest bardzo prosta. Są to praktyczne i ekologiczne tkaniny dekoracyjne, które dobrze nadają się do czyszczenia, praktycznie nie przyciągają kurzu, wyglądają estetycznie i z szacunkiem, zachowując swoją „nieskazitelną” świeżość przez długi czas.


oboi-na-potolok-kak-vibrat-idealnij-otdelochnij-material-23-foto-15


oboi-na-potolok-kak-vibrat-idealnij-otdelochnij-material-23-foto-16

Włókno szklane

Tapeta winylowa na suficie jest również używana dość często. Sam materiał składa się z dwóch warstw: polichlorku winylu i papieru (rzadziej flizelin). Ze względu na specyficzną powłokę powierzchniową takie tkaniny dekoracyjne dobrze tolerują wilgoć. Im grubsza warstwa PVC, tym większy stopień odporności wykończenia na wilgoć.

Istnieją następujące typy:

 • Winylu bez tłoczenia spieniony. Wypukła tekstura pozwala ukryć drobne defekty na powierzchni. Przed wykonaniem sufitu gobeliny są starannie dobierane z uwzględnieniem koncepcji projektowej i ogólnego stylu pomieszczenia;
 • Tapetowanie winylowe na gorąco. Takie gobeliny można umieścić w każdym pomieszczeniu o złożonym wnętrzu. Zastosowany obraz wygląda bardzo imponująco i jest wiarygodny. Winyl jest często dekorowany „pod kamieniami naturalnymi”, dając efekt tynku teksturowanego lub nawet metali;
 • Sitodruk Płaski winyl pozwala zarówno na przyklejenie tapety sufitowej o delikatnej błyszczącej fakturze, jak i szlachetnych ścian w każdym pokoju. Ten rodzaj kraty jest dopuszczalny do pracy wyłącznie z idealnie gładkimi powierzchniami;
 • Wytłaczana tapeta chemiczna. Wykończenie nie boi się „chemii”, znosi „agresję” ultrafioletu.

Winyl jest łatwy do czyszczenia. Można nawet czyścić powierzchnie płynnymi chemikaliami domowymi. Wklejanie sufitu za pomocą tapety do malowania można wykonać tapetą winylową. Co więcej, zmiana koloru płótna na podstawie tej samej powłoki może być kilka razy (wszystko zależy od jakości kraty). Malowanie zajmuje trochę czasu, a efekt zawsze się podoba.


oboi-na-potolok-kak-vibrat-idealnij-otdelochnij-material-23-foto-17


oboi-na-potolok-kak-vibrat-idealnij-otdelochnij-material-23-foto-18

Flizelin

Nawet nie wiedząc, jak przykleić tapetę z włókniny do sufitu, większość potencjalnych nabywców uważa ten krat jako idealny rodzaj wykończenia. Powody tego są wystarczające.
Powierzchnia jest traktowana klejem tylko w miejscu mocowania, a nie w całej sieci. Pozwala to na swobodne przesuwanie fragmentów kraty we właściwym kierunku, tworząc najbardziej równomierną i wysokiej jakości powłokę.

Flizelin jest bezpieczny, nie zawiera potencjalnie szkodliwych substancji. Materiał można malować i dekorować na różne sposoby. Jest to dobra, trwała opcja dla poprawy pokoju dziecka.

Tapeta do malowania

Biorąc pod uwagę malowanie jako jeden z możliwych sposobów projektowania powierzchni, warto rozważyć osobną kategorię gobelinów. Odnosi się to do specjalnej tapety do malowania na suficie.

Możesz używać następujących rodzajów materiałów:

 • Flizelin (malowanie jest możliwe tylko dla tych gatunków, które pierwotnie zostały umieszczone przez producenta jako odpowiednie do barwienia);
 • Winyl (najlepiej malowana pianka winylowa);
 • Włókno szklane (aby uzyskać odpowiednią teksturę przy użyciu farb na bazie wody lub odpowiedników lateksowych).

Przed przyklejeniem tapety do malowania na suficie należy przeanalizować cechy wnętrza. Nie zawsze pomalowane powierzchnie pasują do kluczowych elementów konstrukcyjnych. Na przykład ecostyle obejmuje użycie tylko naturalnych materiałów o odpowiedniej teksturze.


oboi-na-potolok-kak-vibrat-idealnij-otdelochnij-material-23-foto-19


oboi-na-potolok-kak-vibrat-idealnij-otdelochnij-material-23-foto-20

Włókno szklane

Zanim przykleisz tapetę na suficie tradycyjnego papieru lub już znudzonego winylu, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na koncepcyjnie nowe typy wykończeń. Zaleca się przede wszystkim zastosowanie włókna szklanego do kuchni.

Do produkcji użyj szkła. Materiał jest podgrzewany, tworzą najcieńsze nici, które są następnie wplecione w najcieńsze płótno. Włókno szklane (jak również włókno szklane) ma wiele zalet:
Zastanawiając się, jak sprawić, by sufit był jednocześnie mocny i estetyczny, należy wybrać szklane obicia ścienne;

 • Włókno szklane może być zarówno malowane, jak i pozostawione w oryginalnej formie;
 • Długa żywotność;
 • Naturalny materiał, który nie zawiera szkodliwych zanieczyszczeń;
 • Czystość dobrze;
 • Nie podlega atakom biologicznym (pleśń, grzyb).

Jednakże włókno szklane, jak każdy inny materiał, ma swoje specyficzne cechy. Tapety tego typu są dość drogie. Jeśli to konieczne, gobelin jest bardzo trudny do oddzielenia od sufitu lub ścian. Z jednej strony jest bardzo dobra, ale z drugiej strony powoduje szereg trudności.

Tapeta klejowa do malowania na suficie może być tylko tyłek. Same łopatki są dość grube, więc technika nakładania się doprowadzi do tego, że szwy będą bardzo zauważalne.

Ogólnie rzecz biorąc, nie będzie trudno znaleźć idealną kratę dla każdego pokoju, biorąc pod uwagę najmniejsze cechy i życzenia właścicieli apartamentów. Przy cenie, konstrukcji i charakterystyce operacyjnej zawsze można znaleźć opcję, która spełnia wszystkie wymagania.

Obejrzyj film: Jak Montować Panele Ścienne WallDesign Zobacz film montażowy paneli dekoracyjnych na ścianie (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send