Tapety dla dziewczynek w przedszkolu do wyboru i przyklejenia różu do ścian we wnętrzu, projekt pokoju dla dziecka 10 lat - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Tapety dla dziewczyn: ciekawe opcje dla pokoju dziecięcego (30 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wybór tapet dla dziewczyn jest trudniejszy niż dla nastoletnich chłopców. Wszystko ze względu na szczególne poczucie estetyki, pragnienie otaczania się czymś wyjątkowym i bajecznym. Małe księżniczki chcą, aby ich dom był w pełni zgodny z filozofią życia, uosobionymi marzeniami i pragnieniami.

Wnętrze pokoi dziecięcych jest idealnie ukształtowane przez rodziców, zgodnie z życzeniami ich dzieci. Potrzebujemy specjalnego podejścia, umiejętności wsłuchiwania się w życzenia najmłodszych członków rodziny, a także obecności dobrego smaku.


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-2


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-3

Pokój dziewczynki w wieku 5-10 lat powinien uosabiać świat pełen dobroci, czułości, miłości. Odpowiednio dobrana tapeta do pokoju dziecięcego będzie idealną podstawą do stworzenia pięknego, przytulnego, magicznego wnętrza.


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-4


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-5

Podstawowe kryteria wyboru

Aby dziecko, bez względu na wiek lub płeć, mogło czuć się komfortowo i przytulnie we własnym pokoju, ważne jest, aby zastanowić się nad wnętrzem w najmniejszym szczególe. Najważniejsze jest zdrowie dziecka, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Wybierając tapetę do pokoju dla dziewczynki lub chłopca, rodzice powinni kierować się następującymi kryteriami:

 • Naturalność priorytetowych materiałów. W jaki sposób wysokiej jakości i bezpieczny materiał do wykańczania ścian zależy od mikroklimatu w pomieszczeniu, a tym samym od dobrego samopoczucia dziecka;
 • Papier lub płynne tapety nie powinny zawierać substancji toksycznych ani żadnych zanieczyszczeń chemicznych, które mogłyby być potencjalnie niebezpieczne;
 • Kolor tapety w pokoju dziecięcym, jak również sam materiał, musi być praktyczny, łatwy w utrzymaniu;
 • Bez względu na to, jakie piękne tapety wybiorą rodzice, projekt powinien spodobać się dziecku.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę opinię dziecka, nawet jeśli ma 5 lat lub mniej. Zadaniem rodziców jest znalezienie bezpiecznych i praktycznych materiałów, które będą odpowiadać małym mieszkańcom pokoju.


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-6


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-7

Główne typy

Przed rozważeniem opcji tapet pod względem projektu, konieczne jest określenie, jakiego rodzaju materiały wykończeniowe zostaną wykorzystane do poprawy pokoju dziecięcego. Tradycyjnie wszystkie rodzaje materiałów wykończeniowych na ściany według rodzaju kraty można podzielić na następujące kategorie:

 • Tapeta papierowa to prosty, niedrogi materiał. Idealnie nadają się do pokoju dziecięcego pod względem przyjazności dla środowiska, ale takich ścierek nie można prać i trudno jest w zasadzie czyścić nawet najmniejsze zanieczyszczenia;
 • Naturalne płótno. Tapetę w pokoju dziecięcym dla dziewcząt można przedstawić za pomocą papieru ryżowego lub bambusa. Tkaniny są bezpieczne i piękne, ale także trudne do czyszczenia. Materiał jest uważany za dość drogi i nie zawsze pasuje do wnętrza szkółki. Zazwyczaj takie płótna są kupowane w sypialni lub salonie;
 • Winylu i włókniny. Praktyczne, trwałe i łatwe w pielęgnacji tkaniny są stosunkowo tanie. Nie warto jednak nakładać tapet na cały pokój dziecięcy. Takie wykończenie nie pozwala ścianom „oddychać”, co oznacza, że ​​nie będzie miało dobrego wpływu na zdrowie dziecka. Alternatywnie flizelin lub winyl można łączyć z papierem.

Również w przedszkolu dla dziewczynki znajdziesz płynną tapetę. Jest to stosunkowo nowy rodzaj wykończenia wnętrz. Płynna tapeta to specyficzna powłoka dekoracyjna, zwana także tynkiem jedwabnym.

Jest to mieszanina celulozy, która zawiera pigmenty i różne zanieczyszczenia dekoracyjne. Nieszkodliwa substancja naturalna sprzedawana w postaci suchej. Przed zakończeniem suchej mieszanki rozcieńczonej wodą, natychmiast rozpocząć dekorowanie powierzchni. Wybierając płynną tapetę, powinieneś wziąć pod uwagę nie tylko projekt, ale także typ. Istnieją gatunki bawełny, jedwabiu, celulozy i jedwabiu-celulozy.


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-8


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-9

Tapeta 3D - idealna

Tapeta 3D to kusząca nowość, która urzeka wielu oryginalną prezentacją, dynamicznym designem i ekskluzywnością. Takie wykończenie spodoba się młodej nastolatce i spodoba się niegrzecznej dziewczynie w wieku 12 lat.

Tapety 3D są wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, ognioodporne i dobrze się zmywają detergentami. Wady obejmują tylko wysoki koszt towarów. Jednak kupując modne tapety dla dziewczynek, nie możesz się martwić o jakość i wydajność.

Tabu

W rzeczywistości absolutnie każda tapeta we wnętrzu ma swoje zalety i wady. Czasami o wiele łatwiej jest połączyć kilka typów krat na podstawie jednego pomieszczenia na raz, aby uzyskać naprawdę zadowalający wynik. Istnieją jednak takie rodzaje wykończeń, które w zasadzie należy wyrzucić.


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-10


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-11


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-12

Mówimy o modnej tkaninie lub welurowej kracie. Produkty wysokiej jakości są bardzo drogie. Wyglądają naprawdę imponująco i pretensjonalnie. Jednak drogie hafty, złote tłoczenia, ekstrawagancki wystrój kwiatowy dla dziewczynki w wieku 10-13 lat będą nieodpowiednie.

Dla bardzo małych dzieci taki arystokratyczny wzór tapety byłby w zasadzie nie do przyjęcia. Warto pamiętać, że płótna tkaninowe mają szczególną cechę gromadzenia się kurzu, a to jest całkowicie niedopuszczalne w pokoju dla dziecka.


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-13


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-14

Ważne parametry

Nie wiedząc, którą tapetę wybrać, najlepiej jest dawać pierwszeństwo jasnym odcieniom. Wśród uniwersalnych kolorów jest wyróżnienie ornamentu średniej wielkości lub umiarkowanych odbitek. W przypadku ścian z dużą ilością szczegółów (zegary, półki, lustra, fotografie, panele) lepiej jest wybrać zwykłą tapetę lub połączyć 2 - 3 różne odcienie.

Jeśli pragniesz nadać pomieszczeniu więcej „elegancji”, możesz uzupełnić monochromatyczne płótna dowolnymi naklejkami. Wśród indywidualnie wybranych dekoracji szczególnie popularne są kwiaty, figurki zwierząt, postacie z bajek i abstrakcja.

Nie lekceważ „psychologii” każdego koloru. Wybrane tapety pozwolą dziecku delikatnie i delikatnie wpływać na umysł. Na przykład, jeśli dziecko jest pasywne, możesz stymulować jego aktywność za pomocą takich kolorów:

 • Brązowy (klasyczny styl dla dziewczyn od 15 do 21 lat);
 • Zielony (ecostyle);
 • Niebieskie i zielone (instalacje tematyczne na temat morski);
 • Różowe motywy (imitacja wspaniałego mieszkania dla księżniczki);
 • Odcienie piasku (do delikatnych wnętrz romantycznych).

Pomarańczowe odcienie nadają się do tworzenia pozytywnej atmosfery, letniej, odprężającej atmosfery. Czyste żółte odcienie jak dzieci, które są skłonne do energicznej aktywności twórczej. Inspirują odcienie cytryny i herbatników, pozwalają szybko wygenerować ciekawe pomysły.

Czerwona paleta nie jest odpowiednia do pokoi dziecięcych. Jeśli lubisz szkarłatne dźwięki, lepiej wybrać je jako kluczowe akcenty. Na przykład delikatne tło perłowe można ozdobić szkarłatnymi kwiatami.


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-17


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-18


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-19

Działki

Im młodsze dziecko, tym ciekawsze będą tzw. Pasy fabularne. Wiele tematów:

 • Bohaterowie wszelkich kreskówek;
 • Bajkowe postacie;
 • Wróżki;
 • Motyle;
 • Tęcza i inne naturalne manifestacje;
 • Mieszkańcy dna morskiego;
 • Zwierzęta;
 • Ptaki;
 • Gady i różne egzotyczne;
 • Obrazy sytuacyjne;
 • Kosmos;
 • Niezwykłe kwiaty;
 • Dzieci

Kompozycje tematyczne są dość złożone z punktu widzenia projektowania. Wystarczy pokleit tapety lub 3d krata nie wystarczy. Oto kilka przykładów ciekawych rozwiązań.

Jako tło wybierz delikatne szmaragdowe barwy z turkusem, kawą i bogatymi odcieniami oliwki. Jedna ze ścian, nie obciążona meblami i dodatkami, ozdobiona jest fototapetami na temat egzotycznej dżungli.

Wewnątrz znajdują się kryte kwiaty: palmy, orchidee i inne „tematyczne” rośliny. Jeśli dziewczyna uwielbia miękkie zabawki, w pokoju umieszcza się zabawki „tradycyjnych” mieszkańców egzotycznych lasów.


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-22


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-23


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-24

Fantastyczna lokalizacja

Jeśli mała księżniczka mieszka w pokoju, pokój jest urządzony w odpowiednim kierunku. Różowa monochromatyczna tapeta ozdobiona jest obrazem bajecznych kwiatów, nad którymi lecą wróżki lub motyle

Szczególną uwagę zwraca się na tekstylia. Są to delikatne brokatowe kurtyny powietrzne, ozdobione cekinami i perłami. Inne ważne atrybuty muszą koniecznie być urządzone w „królewskim stylu”.


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-25


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-26


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-27

Bajkowy dom

Ściany mogą być dekorowane jak bajkowe domy ulubionych postaci z bajek lub kreskówek. Na przykład w popularnej kreskówce „Masza i Niedźwiedź” można dobrze rozważyć sytuację w domu niedźwiedzia. Wnętrze domu w lesie można powtórzyć w pokoju dziecka.

Podobnie możesz wybrać inne instalacje tematyczne: dom Kubusia Puchatka, dno oceanu, kabinę kapitana statku pirackiego, pałac wschodniego sułtana. Zanim rozpoczniesz wybór materiałów wykończeniowych, tekstyliów i mebli, zdecydowanie powinieneś znać opinię dziecka. Jego opinia powinna być traktowana priorytetowo.


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-28


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-29


oboi-dlya-devochek-interesnie-varianti-dlya-detskoj-komnati-30-foto-30

Obejrzyj film: Szybkie Metamorfozy odc. 117 Pokój dla dziewczynki - pokoje dla dzieci, pokoje dziecięce (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send