Beżowe zasłony Rolowane rzymskie zasłony we wnętrzu, białe zasłony w hallu, lekkie solidne portieres klasyczne - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Beżowe zasłony: wyrafinowany dodatek do eleganckich apartamentów (29 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Beżowe zasłony we wnętrzu zawsze wyglądają luksusowo. Uniwersalny element wystroju wnętrz każdego pomieszczenia jest dziś jednym z najbardziej poszukiwanych. Powodów jest wiele: wyrażona praktyczność, wszechstronność, delikatność pod względem uzupełnienia innych kluczowych elementów wnętrza.

Beżowy kolor: tajemnice sukcesu

Beżowe zasłony są tak korzystne, że dzięki swojemu kolorowi. Beżowa paleta jest najbardziej wyrafinowana i wyrafinowana. Nawet skojarzenia, które powstają w podobnych odcieniach, wywołują ciepło, czułość, spokój.


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto-2

Jest to piaszczysta plaża i filiżanka aromatyzowanego cappuccino oraz aksamitne ciepło ludzkiej skóry, atrakcyjne perły i lekkość kawowych bez. Beżowe tkaniny zaskakująco współistnieją z różnymi kolorami: najbardziej soczystymi odcieniami żółtego, najciemniejszymi kolorami niebieskiego, najjaśniejszymi „przedstawicielami” szkarłatnej palety.

Beżowe zasłony we wnętrzu - zawsze właściwa decyzja. Jeśli ktoś uważa, że ​​takie tkaniny są nudne, zawsze możesz stworzyć kompozycję jaśniejszą i bardziej wyrazistą za pomocą ciekawych dekoracji i akcesoriów. Klasyczne zasłony można wybrać za pomocą wzoru lub nietypowego kształtu.

Główne zalety:

 • Beżowy odcień zasłon zawsze uszlachetnia pokój, nadaje mu wyrafinowania i samowystarczalności;
 • Pokój wygląda bardziej komfortowo, nie ma psychicznego podrażnienia ani dyskomfortu;
 • Lekkie beżowe zasłony sprawiają, że pokój jest bardziej przestronny, jasny, słoneczny;
 • Tkaniny o delikatnych odcieniach piasku można łączyć z dowolnymi kolorami, tworząc najbardziej niezwykłe kompozycje;
 • Za pomocą beżowej kurtyny harmonię wprowadza się do każdego pomieszczenia, „zakładając” jasne kolory we wnętrzu i sprawiając, że nudne szarobiałe elementy stają się bardziej „czyste” i przyjemne dla percepcji wzrokowej.

Nawet najcięższe rolkowe beżowe zasłony nie obciążą ogólnej kompozycji wnętrza. Wyglądają zarówno dyskretnie, jak i holistycznie, organicznie uzupełniając nastrój.


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto-5


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto-6

Wady

Pomimo całego szacunku i organiczności, tekstylia w odcieniach beżu wciąż mają szereg specyficznych cech, które można zaklasyfikować jako wady. Nadmierna popularność takich atrybutów „grała okrutny żart” z beżowymi zasłonami i zasłonami. Na rynku jest ich tak wiele, że wielu nabywców świadomie odrzuca „klasyki”, które są szeroko rozpowszechnione wszędzie.

Jednocześnie wielu ludzi zapomina, że ​​to beżowe tło pozwala eksperymentować z dużą ilością, tworząc niezwykłe, odważne, ekskluzywne instalacje. Jedyny przypadek, w którym beżowe zasłony, zwłaszcza z lekkich prześwitujących tkanin, nie będą w stanie w pełni wykazać wszystkich swoich zalet - nadmiernie wysoki stopień nasłonecznienia w pomieszczeniu, w którym planowane jest umieszczenie zasłon.


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto-9


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto-10


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto-11

Dobrane kombinacje kolorów

Zasłony z beżowej przędzy lub lekkie zasłony z tkanin teksturowanych mogą być chłodne, ciepłe i neutralne. Proste monochromatyczne płótna najłatwiej połączyć z innymi kolorami.

Jeśli ściany w pokoju są białe, możesz bezpiecznie używać zarówno jasnobeżowych zasłon i tkanin o bogatym odcieniu karmelu lub czekolady. Im bardziej miękkie kolory, tym mocniejsze będzie oświetlenie w pomieszczeniu.

Brązowe odcienie są zasadniczo tym samym beżem, ale o wiele silniejsze, mocniejsze i bogatsze. Łącząc kremowe lub piaskowe zasłony z lambrekinem w kolorze ciemnej czekolady, możesz uzyskać bardzo wyrafinowaną kompozycję. Połączone „smaczne” dźwięki można stosować w każdym pomieszczeniu: w kuchni, pokoju dziecięcym, biurze, holu.

Ekstrawagancka pasza

Zasłony z beżu rzymskiego, zasłony o złożonej fakturze lub nietypowym wystroju można uzupełnić jaśniejszymi nietypowymi odcieniami. Na szczególną uwagę zasługuje paleta różowo-szkarłatna.

Czerwone zasłony i beżowa pościel pozwalają na uczynienie wnętrza cieplejszym, bardziej teksturowanym, lżejszym. Szkarłatna, terakotowa, pomarańczowa, czysta czerwień zawsze pozwala na tworzenie bardziej neutralnych i lekkich kompozycji.

Karmazynowy ton lub „fuksja” jest trudniejszy do dopasowania do wnętrza, ale ta kombinacja wygląda interesująco i ekskluzywnie. Warto wspomnieć, że wszystkie różowe zasłony na przelotkach lub grube karmazynowe zasłony zawsze będą „ochładzały” każdy odcień beżu, nadając mu jeszcze bardziej powściągliwości i chłodu.


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto-12


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto-13


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto-14

Wiosenne notatki

Aby ustawić wyraźny wiosenny nastrój, użyj „przedstawicieli” zielonych i żółtych palet. Beżowe portrety będą idealnym tłem, na którym przyjemnie będzie pracować, łącząc te lub inne elementy.

Żółte dodatki poprawiają „charakter” dowolnego brzmienia na beżowej palecie. Zielony kolor jest atrakcyjny z pozycji korzystnego wpływu psychologicznego. Na przykład zasłony w przedszkolu w kolorze oliwkowym o beżowym wystroju pozwolą ci stworzyć spokojną i pozytywną atmosferę. Emerald dark blackout w sypialni stworzy niezbędny intymny nastrój, pozwalając uniknąć niepotrzebnego mroku.

Połączenie „soczystych zieleni” i jasnych odcieni słońca kojarzy się zwykle z mleczami, polem wiosennym, gajem cytrynowym. Wydruki z kwiatami, owocami i innymi nutami kwiatowymi znacząco „rozjaśnią” grube zasłony lub masywne zaciemnienie.


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto-15


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto-16

„Sąsiadujące kolory”

Warto zauważyć, że prawie wszyscy przedstawiciele beżowej palety skutecznie się uzupełniają. Jeśli spróbujesz, złożona kompozycja wieloskładnikowa może być utworzona tylko z jednego beżu, ale cała instalacja będzie wyglądać nietypowo i wieloaspektowo.

Najkorzystniejsze, eleganckie i ciekawe grube zasłony o takich barwach:

 • Kolor kości słoniowej (w koncepcji klasycznych zasłon z lambrekinami z drogiego aksamitu lub brokatu);
 • Żółte i czekoladowe odcienie (zasłony wyglądają interesująco na przelotce w holu lub w kuchni z dobrym nasłonecznieniem);
 • Cała zabawa z piaskiem (grube zasłony i lekki tiul z różnych materiałów w tym samym odcieniu będą wyglądać zupełnie inaczej);
 • Ecru (subtelne podwójne zasłony lub złożone rzymskie płótna ozdobione odbitkami i wykwintnymi rysunkami);
 • Opalowy kolor (wygląda dobrze w nowoczesnych wnętrzach progresywnych).

Innym interesującym przedstawicielem beżowej palety jest karmel. Eksperci zalecają umieszczenie w kuchni wszystkich tonów gastronomicznych, a nawet lakoniczne zaciemnienie nabiera szczególnego uroku.


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto-17


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto-18

Cechy beżowych odcieni na płótnach różnych tkanin wyglądają inaczej. Kurtyny świetlne na przelotkach mogą być cicho neutralne. Zaciemnienie lakoniczne może łączyć się ze ścianą, nadając całemu pomieszczeniu niezwykły wygląd. Zasłony zaciemniające, bogato zdobione różnorodnymi akcesoriami, dodadzą połysku, szyku i arystokratyzmu całemu pokojowi.

Eksperci doradzają przy wyborze tkanin, aby nie kierować się raczej preferencjami kolorów, jak w przypadku ścisłych wytycznych dotyczących tekstur. Wszelkie grube zasłony (zwłaszcza pościel rzymska i zaciemnienie) powinny być połączone organicznie z dekoracją ścian, fakturą innych tkanin w pokoju, a nawet wzorami na meblach tapicerowanych.


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto-20


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto-21


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto-22

Każda tkanina jest dobra na swój sposób:

 • Zasłony na przelotach lnu nadają kolorowej ekonomii;
 • Połączenie kremowych i czerwonych zasłon z jedwabiu lub satyny poprawia atmosferę, dając więcej elegancji;
 • Organza jest używana zarówno w klasycznych instalacjach wnętrz, jak i do tworzenia oryginalnych baśniowych kompozycji;
 • Zasłony na przelotkach z drogiego gęstego materiału z bogatymi wzorami lub aksamitnymi tkaninami - idealne rozwiązanie dla skomplikowanych ozdobnych wnętrz w stylu rokoko lub baroku.

Klasyczny biały tiul pasuje do wszystkich beżowych lnu. Szczególnie korzystne wyglądają delikatne zasłony i śnieżnobiały tiul. Ciemne karmelowe zasłony można podkreślić kremowym tiulem.


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto-23


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto-24


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto-25

Oryginalne niebieskie szmatki wyglądają efektownie z lekkimi czekoladowymi zasłonami, a także ściereczkami z piasku. Bursztynowe tkaniny z cieniowaniem połączone z karmelową pościelą.

Bez względu na wybór tkanin - ścisłe, trwałe zaciemnienie lub wyrafinowane klasyczne tekstury na fakturze - najważniejsze jest prawidłowe umieszczenie niezbędnych akcentów. Beżowe tkaniny wypełniają pokój ciepłem i komfortem, dają poczucie spokoju, bezpieczeństwa i komfortu.


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto-26


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto-27


bezhevie-shtori-iziskannoe-dopolnenie-k-intereru-iziskannih-apartamentov-29-foto-28

Pin
Send
Share
Send
Send