Pomarańczowe zasłony z kwiatami we wnętrzu kuchni i pokoju dziennym, rzymskie i walcowane jasnoszare w sypialni i przedszkolu - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Pomarańczowe zasłony - niebanalny kolor tkanin we wnętrzu (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Każdy chciałby mieć indywidualne i stylowe wnętrze. Jednak niewielu jest skłonnych zaakceptować dramatyczne zmiany w projekcie i osłabić tradycyjne ustawienie prawdziwie kreatywnymi elementami. Aby projekt pokoju w tym samym czasie nie stał się buntowniczy, ale uzyskał harmonijny wygląd i jasny charakter, konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad, w tym kombinacji kolorów. Pomarańczowy kolor zasłon sprawia, że ​​pokój jest jasny i niestandardowy.


oranzhevie-shtori-netrivialnij-cvet-tekstilya-v-interere-20-foto


oranzhevie-shtori-netrivialnij-cvet-tekstilya-v-interere-20-foto-2

Zalety skali pomarańczowej:

  • idealna opcja do dekoracji otworów okiennych pokoju dziecięcego. Pomarańczowa energia zawsze będzie źródłem wesołego nastroju dzieci. Wybierając tekstylia, należy dać pierwszeństwo nieco wyciszonym odcieniom, aby zasłony wieczorem nie stały się źródłem pobudliwości, co nie jest normą, zwłaszcza dla dzieci;
  • tworzy wizualną ekspansję przestrzeni, która jest bardzo popularna w małych pomieszczeniach po stronie północnej. Również ten efekt nie będzie zbyteczny w przestronnych pokojach;
  • pomarańczowe odcienie idealnie pasują do wnętrz o dowolnym stylu. Co więcej, kolor ten doskonale harmonizuje zarówno z ciemnymi meblami, jak i światłem. Zasłony w kolorze czerwono-pomarańczowym będą elegancko uzupełniać surowy styl high-tech lub minimalizm. Jeśli wnętrze mieszkania jest wykonane w stylu barokowym lub empirowym, należy użyć tkanin o nasyconym kolorze żółto-pomarańczowym. Luksusowo prezentują się także zasłony w kolorze bursztynowym;
  • Pomarańczowa gamma wiąże się z zabawą, optymizmem i entuzjazmem. Jednocześnie kolor jest ciekawie łączony z różnymi innymi odcieniami, zaczynając od jasnozielonego i kończąc na czarnym.

Pomarańczowe zasłony w salonie

Hala jest centralnym elementem mieszkania / domu, więc pomarańczowe tkaniny na oknach wyglądają bardziej niż właściwe, ponieważ codziennie tworzą słoneczną atmosferę w pokoju.

Czasami zdarza się, że projekt pokoju nabiera zimnego nastroju, a małe eleganckie elementy wystroju nie korygują sytuacji. W takim przypadku pomarańczowe zasłony na przelotkach łatwo i po prostu wprowadzą pozytywną nutę do pomieszczenia i wypełnią atmosferę ciepłem.


oranzhevie-shtori-netrivialnij-cvet-tekstilya-v-interere-20-foto-4


oranzhevie-shtori-netrivialnij-cvet-tekstilya-v-interere-20-foto-5

Połączenie bieli i pomarańczy można przypisać klasycznemu wzornictwu. Łatwo jest stworzyć wykwintne przytulne wnętrze przy minimalnym wysiłku - wystarczy dodać pomarańczowe rzymskie zasłony z lekką kurtyną z tiulu, batisty, organzy.

Połączenie pomarańczowych tkanin w oknach z jasnoniebieską dekoracją ścienną w wystroju pokoju wygląda przyzwoicie i nietypowo. Ta kombinacja tworzy atmosferę w pomieszczeniu, jednocześnie chłodną i słoneczną. Aby połączyć tekstylia z dekoracją ścienną, zaleca się wybór tkaniny z niebieskim ornamentem lub małym paskiem rozmazanego niebieskiego.


oranzhevie-shtori-netrivialnij-cvet-tekstilya-v-interere-20-foto-6


oranzhevie-shtori-netrivialnij-cvet-tekstilya-v-interere-20-foto-7


oranzhevie-shtori-netrivialnij-cvet-tekstilya-v-interere-20-foto-9


oranzhevie-shtori-netrivialnij-cvet-tekstilya-v-interere-20-foto-10


oranzhevie-shtori-netrivialnij-cvet-tekstilya-v-interere-20-foto-11

Projektanci uważają dywan za przyjazny przedmiot w związku z dekoracją tekstylną okien. Wybierając przyzwoity produkt, należy wziąć pod uwagę, że dywan podłogowy powinien mieć jaśniejszą paletę niż zasłony. Doskonała technika projektowania, aby nadać pomieszczeniu domowy i nadający się do zamieszkania wygląd - położyć dywan o odcieniach żółto-brązowych.


oranzhevie-shtori-netrivialnij-cvet-tekstilya-v-interere-20-foto-12


oranzhevie-shtori-netrivialnij-cvet-tekstilya-v-interere-20-foto-13


oranzhevie-shtori-netrivialnij-cvet-tekstilya-v-interere-20-foto-14

Pomarańczowe zasłony we wnętrzu sypialni

Zastosowanie pomarańczowych tkanin w projektowaniu okien sypialni może wywołać kontrowersje, ponieważ ten jasny odcień nie przyczynia się do relaksu i uspokojenia wieczorem. Mała sztuczka, aby ominąć to uprzedzenie - udekorować sypialnię pomarańczowymi zasłonami w okresie jesienno-zimowym, aby zrekompensować brak światła słonecznego. W pochmurną i deszczową pogodę wszelkie odcienie pomarańczy przyniosą ciepło i komfort w pomieszczeniu. Jeśli w otworze okiennym jeszcze w celu utworzenia lekkich rolowanych kurtyn, sezonowa wymiana zasłon na okapach nie jest trudna.

Nikt nie będzie wątpił w ich znaczenie w kuchni, ponieważ jest tak naturalny: pić świeżo parzoną poranną herbatę w słonecznej, pozytywnej atmosferze. Co więcej, pomarańczowe zasłony świetnie wyglądają w modelach wykorzystujących różne opcje montażu. Przede wszystkim dotyczy rolet. Wyjątkowość tych wzorów polega na dostosowaniu do dowolnego celu pomieszczenia. Produkty te świetnie wyglądają na oknach sal lekcyjnych i pokojach dziecięcych, w salonach, a zwłaszcza w kuchniach.

Ciekawym pomysłem na przestronną kuchnię jest wieszanie zasłon z pomarańczowymi kwiatami. Pożądane jest, aby wybrać tekstylia z białym płótnem. Takie zasłony w podłodze będą świetnie wyglądać z rzymską kurtyną w kolorze bursztynowym. Dobrym rozwiązaniem - przezroczysty pomarańczowy tiul i białe rolety.


oranzhevie-shtori-netrivialnij-cvet-tekstilya-v-interere-20-foto-18


oranzhevie-shtori-netrivialnij-cvet-tekstilya-v-interere-20-foto-19


oranzhevie-shtori-netrivialnij-cvet-tekstilya-v-interere-20-foto-20

Kurtyny w kratkę w odcieniu miedziano-brązowym, ozdobione lambrekinem, doskonale pasują do kuchni w stylu prowansalskim.

Pomarańczowy kolor jest dość jasny i samowystarczalny, więc stosując ten odcień we wnętrzu, należy uważać na jego obfitość. W dużych ilościach pomarańczowy może powodować podrażnienia, jeśli chcesz wnieść do domu nuty optymizmu i wigoru, wskazane jest, aby zacząć od małych elementów. Opcjonalnie można ozdobić otwory okienne nie zwykłymi tkaninami, ale wzorzystymi miękkimi kolorami, ponieważ indywidualność w projektowaniu jest zawsze tworzona poprzez eksperymenty.

Pin
Send
Share
Send
Send