Rzymskie zasłony morskie z sztyftami stylizowane pod sieci rybackie na projekt dziecięcego chłopca i dekorowanie zasłon z linami z linami i węzłami na temat śródziemnomorski - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Zasłony morskie do pokoju dziecięcego: piękne i oryginalne (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Wiele dzieci marzy o podróżach do wspaniałych krajów i zabawnych przygód. Jeśli twoje dziecko jest jednym z tych, które chcą iść na statek do nieznanych wybrzeży, pomóż mu zbudować własną kabinę lub nawet cały statek. Uszczęśliw syna lub córkę, rejestrując pokój w stylu marynistycznym. Aby stworzyć takie wnętrze, trzeba będzie ciężko pracować i zwracać uwagę na wiele detali, a jednym z nich są zasłony.


morskie-shtori-dlya-detskoj-komnati-krasivo-i-originalno-22-foto.jpeg">


morskie-shtori-dlya-detskoj-komnati-krasivo-i-originalno-22-foto

Wybór koloru

Motywy morskie we wnętrzu są niemożliwe bez pewnych kolorów: niebieskiego, niebieskiego i białego. Ponadto tradycyjne kolory można uzupełnić o takie odcienie, jak:

 • biały;
 • zielony;
 • beżowy;
 • piaszczysta;
 • turkusowy;
 • brązowy;
 • żółty;
 • czerwony.

Ponieważ główna paleta jest zimna, ważne jest, aby nie przesadzać z dawkowaniem. Dla małych pomieszczeń należy wybrać jasne odcienie niebieskiego, aby wizualnie rozszerzyć ich granice. Szczególnie dobrze będą wyglądać w przedszkolu, patrząc od strony słonecznej. Tak więc pokój będzie wyglądał przestronnie i świeżo. Żółte i piaszczyste kolory pomogą Ci dodać uczucia na plaży.

W dużych i dobrze oświetlonych sypialniach można użyć bogatych odcieni niebieskiego i zielonego, ale ich nadmiar zaćmienie pokój za bardzo, więc rozcieńczyć jasne kolory białym lub beżowym.

Aby urozmaicić paletę kolorów, odnieś się do czerwieni lub pomarańczy. Pamiętaj jednak, że mogą być używane tylko jako akcenty, ponieważ motyw morski implikuje przewagę koloru niebieskiego.

Psychologowie udowodnili, że odcienie niebieskiego mają korzystny wpływ na psychikę. Koją i uspokajają. W takich kolorach dobrze odpocząć po męczącym dniu. Będzie to więc świetny wybór dla sypialni aktywnego dziecka.

Rodzaje zasłon

Zasłony w stylu morskim dla szkółki odznaczają się różnorodnością. Rozważ kilka najpopularniejszych opcji projektowania okien.


morskie-shtori-dlya-detskoj-komnati-krasivo-i-originalno-22-foto-3


morskie-shtori-dlya-detskoj-komnati-krasivo-i-originalno-22-foto-4


morskie-shtori-dlya-detskoj-komnati-krasivo-i-originalno-22-foto-5

Tradycyjna opcja

Klasyczną metodą projektowania jest użycie tkanin w paski w kolorach niebieskim i białym. Najczęściej pasma są ułożone poziomo, ale nikt nie zabrania wyboru orientacji pionowej lub ukośnej. Taki wystrój kojarzy się z kamizelkami marynarzy, dlatego spodoba mu się chłopcom, którzy prezentują się u steru statku. Ten wzór kurtyny nadaje się do pokoi urządzonych w minimalistycznym stylu. Jeśli chodzi o wybór tkaniny, preferuj naturalne tkaniny: len, bawełnę lub jedwab.


morskie-shtori-dlya-detskoj-komnati-krasivo-i-originalno-22-foto-6


morskie-shtori-dlya-detskoj-komnati-krasivo-i-originalno-22-foto-7


morskie-shtori-dlya-detskoj-komnati-krasivo-i-originalno-22-foto-9


morskie-shtori-dlya-detskoj-komnati-krasivo-i-originalno-22-foto-10


morskie-shtori-dlya-detskoj-komnati-krasivo-i-originalno-22-foto-11

„Sail”

Kiedy projektujesz okno w stylu morskim, możesz stworzyć obraz „żagla”. Cienkie lekkie tkaniny (tiul, organza, satyna) są przymocowane do głównego gzymsu. Następnie spód zasłony jest mocowany z boku za pomocą uchwytów na zasłony lub haczyki, tworząc wygląd żagli wypełnionych wiatrem. Rolę morza będą odgrywać pionowe zasłony o głębokim niebieskim kolorze, zawieszone na bokach okna. Można używać zasłon z grubego lnu, bawełny lub dżinsów.

Możesz zaaranżować otwór na okno z tiulem imitującym fale morza i dodać grubą zasłonę z obrazem pirackiego żagla do zdjęcia. Ta opcja zadowoli chłopców, którzy kochają grę w bandytów morskich.

Rzymskie zasłony

Zasłony w stylu rzymskim w morzu - świetna nowoczesna opcja. Ten projekt jest najlepszy dla wąskich okien. Te krótkie zasłony można łatwo regulować za pomocą mechanizmu koronkowego. Można je obniżyć, aby chronić pokój przed nadmiernie jasnym światłem lub podnieść, aby promienie słoneczne łatwo wpadały do ​​środka.

Zaletą tych zasłon jest nie tylko łatwość użytkowania. Rolety rzymskie - idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą spędzać czasu tworząc kompozycję tekstylną. Nowoczesne modele są wykonane z już zastosowanych realistycznych rysunków, które pozwolą oddać piękno morza.


morskie-shtori-dlya-detskoj-komnati-krasivo-i-originalno-22-foto-12


morskie-shtori-dlya-detskoj-komnati-krasivo-i-originalno-22-foto-13

Wnętrze w stylu morskim nie będzie wyglądało kompletnie, jeśli nie użyjesz elementów dekoracyjnych podkreślających wybrany temat.

Dla chłopca

Pokoje dla chłopców najczęściej wyglądają w stylu statku. Ten kierunek wywodzi się z projektowania pokoi na liniowcach, jachtach lub statkach pirackich. Dla takiego projektu aktywnie wykorzystywane są takie szczegóły:

 • mapa morska lub globus;
 • kompas;
 • lina ratunkowa;
 • kierownica;
 • kotwica;
 • flagi;
 • modele żaglówek;
 • lornetka lub teleskop;
 • drabina linowa;
 • ogromna skrzynia ze skarbami.

Jeśli mówimy o kombinacjach kolorów, to biały, niebieski, niebieski i czerwony są typowe dla tego podkładu. Meble są preferowane z naturalnego drzewa ciemnych odcieni.


morskie-shtori-dlya-detskoj-komnati-krasivo-i-originalno-22-foto-15


morskie-shtori-dlya-detskoj-komnati-krasivo-i-originalno-22-foto-16


morskie-shtori-dlya-detskoj-komnati-krasivo-i-originalno-22-foto-17

Dla dziewczyny

Pokoje dla dziewcząt są zazwyczaj bardziej romantyczne i delikatne. Wyglądają tak, jakby to były mieszkania położone nad brzegiem morza. W konstrukcji ścian zastosowano pastelowe kolory, białe meble lub lekkie odcienie drewna. Okucia na frontach mebli można wykonać w formie życia morskiego (na przykład łyżwy lub gwiazdy).

Elementy dekoracyjne to:

 • muszle;
 • korale;
 • butelki wiadomości;
 • obrazy lub rysunki na temat morski;
 • miękkie zabawki w postaci mieszkańców morza lub tekstyliów z ich obrazami.

Obserwuj środek w wystroju, nie przeciążaj ogólnego składu pomieszczenia. Nie musisz kupować ani tworzyć wszystkich wymienionych atrybutów. Niech będzie kilka rzeczy, ale będą one wysokiej jakości i odpowiednie pod względem koncepcji.

Motyw morski doskonale nadaje się do dekoracji sypialni dla dzieci. Korzystając z naszych wskazówek, możesz łatwo stworzyć oryginalny i wygodny pokój, który spodoba się Twojemu dziecku.


morskie-shtori-dlya-detskoj-komnati-krasivo-i-originalno-22-foto-18


morskie-shtori-dlya-detskoj-komnati-krasivo-i-originalno-22-foto-19


morskie-shtori-dlya-detskoj-komnati-krasivo-i-originalno-22-foto-20

Obejrzyj film: Trzy Małe Świnki - bajka dla dzieci po Polsku (Może 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send