Sypialnia w stylu Dacha Design and Design w stylu prowansalskim, panele ścienne we wnętrzu małego pokoju na poddaszu, zasłony i meble w wiejskim domu - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Sypialnia w kraju: stylowe rozwiązania dla przytulnego wiejskiego domu (31 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Domek to nie tylko miejsce, w którym można się spotkać z naturą, uprawiać ogrodnictwo lub uprawiać kwiaty w kwietniku. Jest to przede wszystkim miejsce, w którym spoczywa ciało i dusza.

Jeśli dusza odpoczywa w przyjemnej pracy na łonie natury, wtedy ciało powinno się o siebie zadbać. Wygodna, przytulna i stylowa sypialnia w kraju - to mały zakątek raju, w którym można się zrelaksować.


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-2

Możesz wyposażyć tę lokalizację na wiele sposobów. Wiejski styl, kraj, prowansja, typowy wiejski styl - to nie wszystkie możliwości projektowe. Nawet najmniejszy domek można uczynić bardzo stylowym i przytulnym, a nie zamieniać dom na wsi w prymitywny magazyn na niepotrzebne rzeczy, które każdy próbuje wyjąć z miejskiego mieszkania.

Mała sypialnia lub duży pokój do spania będzie wyglądał bardzo stylowo i ekologicznie z drewnianymi wykończeniami. Materiały drewniane prezentowane są w najszerszym zakresie.

Do dekoracji na zewnątrz drewno nie jest używane. Tylko materiały kompozytowe nie tracą na znaczeniu. Nadmierna wrażliwość tego naturalnego surowca nie pozwala na długi czas podniesienia elewacji budynków, ale wydanie sypialni z drewnem będzie właściwą decyzją.


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-5


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-6


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-7

Rustykalny styl ze stylowymi akcentami z drewna

Projekt sypialni w kraju może tworzyć takie materiały wykończeniowe: panele ścienne, deska, drewno, panele, listwy, elementy ze sklejki. W tym przypadku drewniane wykończenia będą luksusowym tłem do umieszczenia w stylu Prowansji.

Warto zauważyć, że często miniaturowe wiejskie domy są reprezentowane przez jedno duże pomieszczenie, w którym sypialnia, korytarz, kuchnia, a nawet korytarz są ze sobą połączone. Dlatego przy pomocy wykończeń można oddzielić przestrzeń, aby każda ze stref zachowała swoją funkcjonalność i jest wyjątkowo odosobniona.


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-8


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-9


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-10

Wiejska rezydencja może być zbudowana z wysokiej jakości drewna. Kalibrowane dzienniki konstrukcyjne nadają zewnętrznej stronie budynku szczególny połysk „daczy”, a także tworzą wewnętrzny smak wewnątrz domu. Same ściany z bali wyglądają luksusowo.

W tym przypadku nie możesz się martwić o wykończenie wtórne. Lepiej jest szukać ciekawych zasłon w sypialni, a także kupować wysokiej jakości stylowe meble.


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-11


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-12

Tworzenie sypialni w kraju w domku z drewna - to dość ekscytująca lekcja. Wood odgrywa rolę fundamentu, z którym kreatywni projektanci mogą eksperymentować z dużą ilością. Dla tych, którzy uważają, że całkowite wykończenie drewna jest zbyt nudne, zapewniono wiele interesujących technik:

  • Kolorowanie pościeli drewnianej w ciemnych kolorach;
  • Wybielanie naturalnych płócien z drogich gatunków drzew;
  • Dekorowanie małymi akcesoriami ściennymi;
  • Zastosowanie tynków dekoracyjnych do wykańczania oddzielnych stref;
  • Wykorzystanie jasnych tkanin, które umiejętnie podkreślają styl pomieszczenia;
  • Wykorzystanie obrazów, fotografii lub różnych rysunków, aby nadać pomieszczeniu wyjątkowy komfort i domowe ciepło.

Dobrze pasuje do wnętrza i wszelkiego rodzaju zieleni. Nie tylko kuchnia i szklarnia, ale także sypialnia w wiejskim domu są urządzone w każdy możliwy sposób dzięki roślinom doniczkowym, które nadają wnętrzu charakterystyczny charakter, a atmosfera jest ciepła, kolorowa i domowa.


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-14


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-15

Jeśli domy z drewna pozwalają stworzyć wyjątkowe wnętrze sypialni w kraju, to na podobnej zasadzie można zrobić z muru z cegły. Oczywiście surowe ściany z cegieł nie staną się podstawą kreatywnego „letniego” projektu. Jednak imitacja grubej tekstury wzmocni czysto rustykalny smak.

Szorstkie cegły jako masywny akcent na jednej ścianie będą dobrze połączone z eleganckim wykończeniem drewnianym (podszewka, drewno i sklejka). Oczywiście kompozycja nie będzie w stylu prowansalskim ani rustykalnym, ale raczej w kierunku strychu. Jednak taka stylistyczna decyzja będzie jeszcze lepsza, aby wyświetlić nowoczesne prądy wewnętrzne.

Sztuczny kamień

Czasami chcesz w kraju własnymi rękami robić coś interesującego i ekskluzywnego. Aby dać wysokie ceny i szacunek dla standardowych kompozycji wnętrz w kraju, można je wykończyć naturalnym lub sztucznym kamieniem. Aby stworzyć drogi domek w stylu alpejskim w sypialni, stwórz kominek.


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-17


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-18


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-19

Jeśli z jakiegoś powodu nie jest możliwe wyposażenie tego elementu, można wykonać małą imitację kominka. Najważniejsze, aby wykończyć ścianę naturalnym lub sztucznym kamieniem, nadając pomieszczeniu specjalny kolor. Naturalne akcenty będą odpowiednie, aby spojrzeć na głowę łóżka.

Pozioma separacja ścian

Aby zaoszczędzić drogie materiały wykończeniowe, a także śmiałe eksperymenty z przestrzenią, projektanci zalecają łączenie kilku materiałów jednocześnie. Radykalnie różne kolory i tekstury wykończenia pozwalają zarówno ozdobić dowolną strefę w dużym pomieszczeniu, jak i pomysłowo podzielić ściany poziomo.

Możesz łączyć materiały drewniane i kratę płócienną, a następnie malować. Jeśli sufity są stosunkowo niskie, dolna część pomieszczenia jest przycięta ciemnymi materiałami, a góra jest oświetlona. Dzięki takiej konstrukcji wygląda dobrze salon, kuchnia, korytarz.


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-20


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-21


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-22

Poddasze - idealne miejsce na sypialnię

Na strychu dobrego domu jest wystarczająco dużo miejsca, aby stworzyć luksusowe apartamenty dla dobrego wypoczynku. Wyposażone poddasze pozwolą ci przejść na emeryturę i dobrze spać. Jest to szczególnie ważne, jeśli przestrzeń domu jest reprezentowana przez jedno ogromne pomieszczenie. Jeśli połączenie kuchni, jadalni, salonu pozwala aktywnie spędzać czas, wówczas strych stanie się miejscem ciszy i spokoju.


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-24


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-25

Często poddasze ma szczególnie pochyły sufit. Zwykle jest asymetryczny, tworzy niedostępne narożniki i wąskie przejścia. Złożona geometria pomieszczenia jest z jednej strony okolicznością „obciążającą”, co komplikuje niektóre aspekty poprawy lokalizacji.

Z drugiej strony, dla takich oryginalnych mebli do sypialni, akcesoriów, oświetlenia i tekstyliów wybierane są oryginalne, dlatego wnętrze jest zawsze tworzone wyjątkowo ekskluzywnie i ciekawie. Utalentowany projektant będzie mógł ozdobić najmniejszy i najbardziej złożony z punktu widzenia układu pomieszczenia, odzwierciedlając charakterystyczny styl i integralność kompozycji.

Stylowe rozwiązania i złote standardy ergonomiczne

W rzeczywistości najmniejszy strych może pomieścić ergonomiczne łóżko na dwa łóżka. Systemy przechowywania (w szczególności pościel i pościel) są wbudowane w szuflady, które są przechowywane pod łóżkiem. Jeden atrybut mebli, odpowiednio dobrany do konkretnego rodzaju pokoju, będzie mógł zastąpić resztę całego umeblowania.

Uniwersalny typ wykończenia - jasny kolor podszewki. Dekoracja tła z góry określi styl, do którego dąży projektant. Na przykład sypialnia na poddaszu w stylu Prowansji zostanie ozdobiona różnymi motywami kwiatowymi, tkaninami w pastelowych kolorach z florystycznymi motywami romantycznymi.


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-26


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-27


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-28

Rodzaj daczy minimalizmu reprezentują obszerne wykończenia drewniane, meble w podobnym stylu i proste tkaniny o niskim tonacji. Główne ciepłe akcenty przedstawiają oryginalne lampy. Mogą to być spektakularne kinkiety, świeczniki, kunsztownie podkreślające magiczny styl wiejskiej rezydencji, a nawet LEDowe festony rozrzucone losowo po wolnej „gołej” ścianie.

Nowe spojrzenie na wnętrze kraju na poddaszu

Warto zauważyć, że tekstury drewna, choć są bardzo ciepłe i emanują domową wygodą, mogą jednak dodać odrobinę mroku. Dlatego projektanci starają się wykorzystać najlżejsze odcienie drewna lub całkowicie zrezygnować z użycia tekstur drewna jako kluczowych elementów kompozycji.

Na przykład sypialnię w stylu prowansalskim można ozdobić pastelowymi pasami z ładnym kwiatowym ornamentem. Wygląda na dobry strych, pomalowany na czystą biel. Sklepiony sufit można pozostawić ciemny. Objętościowe lampy wiszące, które rozpraszają przyjemny ciepły kolor, pomogą je rozjaśnić. Tak potężny blask nie jest typowy dla pokojów w stylu prowansalskim, ale dobrze pasuje do wnętrza loftu.

Jasne elementy dekoracyjne pomogą zmienić nastrój w już wyposażonej sypialni: zasłony, dywany, rośliny w jasnych donicach, obrazy, niezwykłe pamiątki. Nastrojowe wnętrze neutralne zawsze może być świeże i niezwykłe.


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-29


spalnya-na-dache-stilnie-resheniya-dlya-uyutnogo-dachnogo-domika-31-foto-30

Obejrzyj film: Małe 36m mieszkanie w przedwojennej kamienicy #projekt wnętrz (Październik 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send