Zasłony z wzorem Geometryczne Duże kwiatowy liście Zasłony Blackout Beżowy dzień noc z wzorem dla małych dzieci - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Zasłony ze wzorem - jasny i stylowy wystrój pokoju (25 zdjęć)

Z reguły zasłony służą jako dekoracja otworu okiennego, a jednocześnie stanowią element wystroju pokoju. Zgodnie z pewnymi zasadami łatwo jest stworzyć harmonijną atmosferę, której głównym celem będą zasłony z ornamentem.
Niuanse wyboru tkanin ze wzorem

Zanim zawiesisz zasłony za pomocą wzoru na plastikowych oknach, powinieneś wziąć pod uwagę zasady, które projektanci stosują przy tworzeniu otworów okiennych:

 • Jeśli dominujące odcienie mebli i dekoracji ścian są lekkie (beżowe, szare), należy zawiesić na oknach zasłony z jasnymi ornamentami (niebieskie, niebieskie lub turkusowe). Taki kontrast jest odpowiedni do zastosowania w kuchni, w salonie, ponieważ doda nastroju i jasności do pomieszczeń;
 • we wnętrzach przepełnionych ornamentami, wzorami (dekoracja ścienna, tapicerka meblowa, wykładzina dywanowa) pożądane jest ozdabianie otworów okiennych zasłonami w łagodnych odcieniach. Dla harmonijnego wnętrza wybrane są tkaniny towarzyszące, które wspierają kolor wzoru lub podstawy;
 • Doskonałe rozwiązanie - połączenie tkanin i dekoracji ścian w tym samym kolorze, ale w różnych odcieniach. W takim przypadku należy wybrać zasłony z małym wzorem;
 • mile widziane jest używanie ciemnych tkanin zawierających wzory lub wzory jasnych złotych odcieni;
 • przy wyborze rozmiarów rysunku rozpocznij od obszaru pomieszczenia;
 • Wzór na tkaninie powinien pasować do stylu pokoju. Do projektowania w stylu kraju pasuje komórka, pasek na białym tle. Kwiatowe wzory średniej wielkości zmieszczą się w beżowym wnętrzu Prowansji. Dla pomieszczeń skandynawskich lepiej jest użyć materiału z rysunkami krajowymi. Do nowoczesnych wzorów dopasowanych wzorów geometrycznych.

Główną zasadą przy wyborze materiału ze wzorem - zasłony powinny pasować organicznie do wnętrza pokoju i uzupełniać je. Upewnij się, że masz dostęp do części, które łączą zasłony z meblami tapicerowanymi, tapetą i dekoracyjną powłoką podłogową.
Rodzaje ornamentów

Liczne opcje zdobienia tkanin pozwalają warunkowo rozróżnić kilka typów wzorów / rysunków:

 • paski są używane pionowe, poziome, ukośne. Taki wystrój może wizualnie zmienić geometrię przestrzeni (pionowy kierunek linii - podnosi sufit i zwęża przestrzeń, a poziomy - rozszerza ściany i obniża sufit). Szerokie pasy pasują do przestronnych pomieszczeń, a cienkie lepiej nadają się do dekoracji okien w małych pomieszczeniach;
 • Klatka to bardzo popularny wzór, który jest tradycyjnie używany do dekoracji okien kuchennych. Połączenie pasków o różnych szerokościach i kolorach pozwala wybrać materiał do różnych wnętrz (skandynawskie, krajowe). Dobrze znaną komórką jest szkocki, łączący kolory czerwony i zielony;
 • kwiatowy ornament (najpopularniejsze kwiatowe zasłony) osłabia monotonię materiału i przyciąga uwagę do okien. Kolorowe zasłony doskonale dekorują salony, kuchnie, sypialnie, pokoje dziecięce. Prowansja - najpopularniejszy styl wykorzystujący dekoracje kwiatowe w tkaninach;
 • W niestandardowych wnętrzach preferowane są zasłony o geometrycznym wzorze.

Warto zauważyć, że wzór może być równomiernie rozmieszczony w całej tkaninie lub być tylko w jednym miejscu - góra / dół / środek.Kombinacje kolorów

Kupując obrazy z ornamentem, zdecydowanie należy zwrócić uwagę na kombinację odcieni wzoru i podstawy, ponieważ niewłaściwe odcienie mogą tworzyć dysharmonię w pomieszczeniu. Akceptowane w kombinacji projektowej:

 • Kontrast: czarny i czerwony, niebieski i żółty, wszystkie kolory w stosunku do bieli;
 • mieszanie ciepłych (żółtych, pomarańczowych, czerwonych, różowych, bordowych, brązowych) i zimnych (od niebieskich do jasnych szmaragdowych) odcieni;
 • podobny w odcieniach (czerwono-różowo-karmazynowy).

Przy wyborze wzorów i ozdób należy pamiętać, że wygrana dla każdego wzoru - białe płótno.
Zasłony do salonu

Wybór wystroju okien w salonie jest przyjemnym, ale jednocześnie odpowiedzialnym biznesem, ponieważ ten pokój jest znakiem rozpoznawczym mieszkania, który charakteryzuje właścicieli i mówi o ich gustach i preferencjach, więc zasłony powinny być organicznie dopasowane do stylu pokoju.

Należy spojrzeć na zasłony z geometrycznymi wzorami lub kwiatowymi i kwiatowymi ornamentami. A mały dyskretny wzór będzie idealnie połączony z tą samą tapetą. Ta opcja nie będzie wyglądać nachalnie.

Zasłony z dużym wzorem wizualnie podkreślą okno i mogą stać się głównym przedmiotem projektu salonu. Tradycyjnie białe zasłony z czarnymi wzorami wyglądają uroczo i elegancko.

Aby uzyskać klasyczny styl, należy ozdobić okna podwójnymi zasłonami. Gęste zasłony z małym dekoracyjnym wzorem doskonale łączą się z jasnobiałym tiulem lub podobnymi odcieniami.
Wystrój okien w sypialni

W tym pokoju najlepiej wybrać spokojne, pastelowe odcienie (niebieski, beżowy, jasnozielony). Projektanci zalecają stosowanie prostych, niemal zwięzłych opcji dekorowania okien - prostych zasłon na okapach, zasłon na przelotkach. Dodatkowym komfortem w nocy w pokoju będą rolety z wzorem lub rolety rzymskie z wzorem.

Płótna z dużym ornamentem będą pasować do pomieszczeń o gładkich ścianach, pod warunkiem, że w dekoracji nie będzie już więcej rozwiązań kolorystycznych. Mały kwiatowy wzór można uznać za klasyczną wersję projektu otworu okiennego.
W przestronnych sypialniach wychodzących na południe najlepiej jest zawiesić zasłony zaciemniające na oknach, których materiał wyróżnia się nieprzezroczystością w ciągu dnia i odpornością na ciepło. Ze względu na różnorodność wzorów i kolorów, możesz wybrać takie modele do klasycznych i nowoczesnych wnętrz.

Zasłony w kuchni

Po pierwsze, wystrój okien powinien być praktyczny. W związku z tym najbardziej popularne opcje - zasłony z wzorem liści lub kwiatów, a także - komórka.

Dekoracja ścian w tym pokoju jest najczęściej lekka, więc zasłony mogą być w jasnych kontrastujących odcieniach - z turkusowym wzorem lub dowolnym innym (niebieski, żółty, zielony).
Z reguły kuchnie mają mały obszar. I musimy wziąć pod uwagę, że zbyt jasne kolory lub duża ozdoba mogą z czasem się męczyć.

Zdecydowanie zasłony z ornamentem wprowadzają do pomieszczenia grę kolorów. Dzięki wzorom można ustawić nastrój w pomieszczeniu - zasłony z rysunkami dla dzieci dodadzą świeżości i wigoru pokojowi. Niezwykłe zasłony z efektem 3d wizualnie poszerzą pomieszczenie i uczynią go wyjątkowym. Główną zasadą przy wyborze dekoracji okna - zasłony nie powinny wizualnie zaburzać geometrii pomieszczenia i nadawać sytuacji w pomieszczeniu ponurego lub nadmiernie jasnego wyglądu.