Płytka do kuchni na podłodze i ścianie Ceramiczna szklana mozaika Wieprz na fartuchu, projekt i układanie błyszczącego pokrycia kafelkami - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Wybór płytek do kuchni: co doradzają profesjonaliści

Pin
Send
Share
Send
Send


Wykończenie kuchni nie jest łatwym zadaniem, ponieważ trzeba stworzyć nie tylko wygodną i przytulną atmosferę, ale także zapewnić łatwość czyszczenia. Płytki ceramiczne do kuchni pozwolą Ci ozdobić podłogę, fartuch i blat w oryginalny i piękny sposób. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, jak wybrać płytkę w zależności od jej przeznaczenia, projektu i koloru we wnętrzu kuchni.


vibor-plitki-dlya-kuhni-chto-sovetuyut-professionali


vibor-plitki-dlya-kuhni-chto-sovetuyut-professionali-2

Płytki podłogowe

Płytki podłogowe do kuchni - najbardziej udany sposób wykończenia podłogi. Mimo to wielu woli używać linoleum. Wybór na korzyść tego materiału wynika przede wszystkim z faktu, że jest to powłoka zimna. Ten problem rozwiązano za pomocą technologii ciepłej podłogi. Płytki podłogowe w tym przypadku najlepiej nadają się do tego ze względu na wysoką przewodność cieplną.

Płytka do kuchni na fartuchu - świetny sposób na zaprojektowanie miejsca pracy. Wykończenie płytek kuchennych pozwala zabezpieczyć ściany przed rozpryskiwaniem wody i tłuszczu, wystawieniem na wysoką temperaturę i powstawanie sadzy. A jeśli używasz jasnego szkła do fartucha, możesz stylowo udekorować nawet najbardziej skromną kuchnię.

Płytki ścienne do kuchni powinny być wysokiej jakości. Obszar roboczy wymaga regularnego i dokładnego czyszczenia detergentami, aby materiał był odporny na obciążenia mechaniczne i chemiczne. Ponadto nie powinien ulec pogorszeniu z powodu ekstremalnych temperatur i stałej wilgotności.

Płytki można również wykorzystać do produkcji blatów kuchennych. Dzięki wysokiej jakości blat jest równie piękny jak powierzchnia wyłożona kamieniem. Jednak w porównaniu z kamieniem lub marmurem ta opcja projektowa będzie tańsza. Trwałość i wytrzymałość blatu zależy od właściwego wyboru pokrycia płytek.

Jednak w tym przypadku dbanie o blat stołu stanie się nieco problematyczne. Liczne szwy będą wymagały specjalnego traktowania, aby fuga nie zmieniła koloru.

Aby wnętrze kuchni wyglądało stylowo i pięknie, płytki muszą być dopasowane do koloru i wzoru z meblami, ścianami i akcesoriami. Nie oznacza to, że kolor elementów musi się zgadzać. Możesz użyć różnych udanych kombinacji kontrastowych kolorów.

Układanie płytek w kuchni to najlepszy sposób na dekorację powierzchni roboczej i podłogi, dlatego należy zwrócić uwagę na trendy w dekorowaniu ścian i podłogi kuchni:

  • Płytki pod drzewem. Najlepsza opcja rejestracji podłogi. Duża płytka z imitacją drewna jest doskonale połączona z dowolnymi stylami we wnętrzu, wygląda poważnie i stylowo.
  • Płytki z cegły do ​​kuchni. Używany do stylu włoskiego lub śródziemnomorskiego. Ceglane płytki tworzą przytulną i ciepłą atmosferę. Takie płytki mogą ozdabiać niektóre części kuchni, tworzyć jasne akcenty lub wykorzystywać je do projektowania pojedynczej ściany.
  • Płytka pod kamieniem. Konstrukcja podłogi w kuchni może być wykonana przy użyciu kamiennych płytek podłogowych. Będzie świetnym dodatkiem do drewnianych mebli i elementów z kutego żelaza.
  • Imitacja skóry. Aby stworzyć atmosferę luksusu i bogactwa. Może być imitacją skóry węża, zebry lub tygrysa, która pasuje do afrykańskiego wnętrza.
  • Płytka PCV. Wytrzymała i trwała płytka PVC stosowana w pomieszczeniach o dużej wilgotności. Płytka PCV zapobiega występowaniu pleśni i pleśni. Dodatkowo płytka PCV pozwala pokazać wyobraźnię przy użyciu różnych kolorów i wzorów. W nowoczesnej kuchni można układać płytki PCV w sposób rozłożony. Plastikowe jasne płytki podłogowe - najlepsze rozwiązanie dla miłośników nowoczesnych i jednocześnie niedrogich materiałów.
  • Szklana płytka do kuchni. Oryginalny sposób układania ścian i podłogi. Może to być połączenie szkła błyszczącego i matowego, płytek ze wzorem lub zwykłych materiałów przezroczystych. Jeśli chcesz uzyskać delikatny i jednocześnie jasny ornament, łączymy przezroczyste płytki i płytki, wewnątrz których znajdują się kamyczki, muszle lub trójwymiarowe rysunki.
  • Płytka teksturowana. Jasne płytki o skomplikowanych fakturach zatrzymują materiał w ekskluzywny sposób, aby ozdobić ściany. Jeśli chcesz, aby płytka miała mniej wypukłe części, możesz wybrać materiał, który będzie łączył matowe płytki z błyszczącym wzorem.
  • Mozaika kafelkowa. Doskonała płytka w stylu prowansalskim, która może być zarówno monofoniczna, jak i z wzorami. Może być używany w stylu klasycznym, łącząc kolory czarny, biały i pastelowy.

Wybierając materiały, należy wziąć pod uwagę nie tylko ich koszt, ale także kolor, teksturę, rozmiar i inne cechy płytki.


vibor-plitki-dlya-kuhni-chto-sovetuyut-professionali-10


vibor-plitki-dlya-kuhni-chto-sovetuyut-professionali-11

Układanie płytek

Aby uzyskać solidną, piękną i trwałą powierzchnię, musisz wiedzieć, jak układać płytki w kuchni. Jeśli rozumiesz, jak prawidłowo płytki, możesz łatwo wykonać wszystkie prace samodzielnie.


vibor-plitki-dlya-kuhni-chto-sovetuyut-professionali-12


vibor-plitki-dlya-kuhni-chto-sovetuyut-professionali-13

Najpierw musisz przygotować powierzchnię, oczyszczając ją ze starej powłoki i poziomowania. Następnie należy nałożyć specjalny klej na powierzchnię. Umieszczamy pierwszą płytkę i stukamy ją gumowym młotkiem. Następnie układa wszystkie płytki po kolei. Płytki układu powinny być idealnie gładkie. Aby to sprawdzić, możesz użyć linijki. Pozostaje tylko w szwach zagugovat.

Pin
Send
Share
Send
Send