Zasłony brzoskwiniowe w salonie w beżowym wnętrzu sypialni, które wybierają zasłony do kuchni, jak wybierać i dopasowywać kolorowe portieres - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Brzoskwiniowe zasłony w pokoju: stworzyć apetyczne wnętrze (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Tworząc nowoczesny stylowy wizerunek domu, zastanawiamy się nad wyborem kolorów ścian, mebli i tkanin. Tak więc, rozpowszechnione we wnętrzu dzisiaj otrzymał kolor brzoskwiniowy. Może być odpowiedzialny za wykończenie pokoju lub harmonijne uzupełnienie go w szczegółach (wazony, ramki na zdjęcia, poduszki). W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będzie zasłona brzoskwiniowa. Przepuszczając przez siebie światło słoneczne, tkaniny okienne o takim odcieniu wypełnią przestrzeń twojego domu ciepłem i przytulnością, a w ponure dni każde wnętrze będzie doskonale ożywione.


persikovie-shtori-v-komnate-sozdaem-appetitnij-interer-21-foto


persikovie-shtori-v-komnate-sozdaem-appetitnij-interer-21-foto-2


persikovie-shtori-v-komnate-sozdaem-appetitnij-interer-21-foto-3

Dlaczego kolor brzoskwini nadaje się do dekoracji okien

Ten kolor ma wiele odcieni, które różnią się nasyceniem. Niektóre z nich są jasne i ciepłe, inne, wręcz przeciwnie, blade i zimne. Wybierając lekkie zasłony w kolorze brzoskwini, możesz stworzyć aurę ciszy i spokoju. W takim środowisku dobrze jest odpocząć, zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. Bardziej nasycone odcienie działają inaczej: tonują, podnoszą nasze samopoczucie, jak gdyby nas obciążały energią promieni słonecznych. W każdym przypadku brzoskwiniowe tkaniny okienne z powodzeniem łączą się ze światłem dziennym, zwłaszcza w słoneczne dni.


persikovie-shtori-v-komnate-sozdaem-appetitnij-interer-21-foto-4


persikovie-shtori-v-komnate-sozdaem-appetitnij-interer-21-foto-5


persikovie-shtori-v-komnate-sozdaem-appetitnij-interer-21-foto-6

Jakie kolory można łączyć zasłony tego koloru

Wszystkie odcienie brzoskwiniowych zasłon można łączyć we wnętrzu z następującymi kolorami:

 • Biały Na jego tle kolor dojrzałej brzoskwini będzie wyglądał szczególnie korzystnie, nawet świątecznie. Możesz dodać kolor czekoladowy do kombinacji bieli z brzoskwinią. Jest to wyraźnie przyjemne dla oka rozwiązanie.
 • Koral, różowy, karmazynowy. Ta opcja jest inną błyskotliwością, pewną powagą. Ważne jest jednak, aby zrównoważyć podobne tkaniny z jaśniejszymi punktami we wnętrzu.
 • Turkus i wapno. Te dwa kolory doskonale uzupełniają brzoskwinię. Możesz więc użyć zasłon z nadrukiem o podobnym kolorze w kuchni lub pokoju dziecięcym.
 • Beżowy szary, cytryna plus brzoskwinia. Wybierając podobną opcję, możesz uzyskać interesujący efekt. Wnętrze będzie wyglądać oryginalnie i stylowo.

Dopuszczalne jest również tworzenie kompozycji różnych odcieni tkanin brzoskwiniowych, wykorzystując je w tej samej przestrzeni. Na przykład: blady tiul oraz bogate, grube zasłony w kolorze dojrzałych owoców.

Łącząc te lub inne kolory mebli, podłogi, tekstyliów, należy wziąć pod uwagę intensywność kolorów zasłon. Kiedy są jasne (bliżej pomarańczy lub terakoty), ściany powinny być znacznie jaśniejsze. Jeśli natomiast zasłony są przezroczyste, ich cień jest bliższy żółtemu, można bezpiecznie użyć tapet brzoskwiniowych lub mebli tapicerowanych w dekoracji.


persikovie-shtori-v-komnate-sozdaem-appetitnij-interer-21-foto-8


persikovie-shtori-v-komnate-sozdaem-appetitnij-interer-21-foto.jpeg">

Pokoje, w których warto używać tkanin w kolorze brzoskwiniowym

Ten kolor tkaniny nadaje się do dekoracji okien dowolnego pokoju w domu:

 • Pokój dzienny. Podnoszenie zasłon do sali powinno być zgodne z decyzją stylistyczną pomieszczenia. Zasłony brzoskwiniowe w salonie są tak dobrane, aby tekstylia okienne nie wchodziły w dysonans z dekoracją mebli, ścian lub podłóg. Tutaj możesz używać zarówno neutralnych, jak i bogatych odcieni brzoskwini.
 • Salon. Logiczne byłoby podniesienie zasłon w sypialni o delikatnych mleczno-brzoskwiniowych odcieniach. Jednocześnie wybierz gęstą tkaninę, aby zapewnić wystarczające zaciemnienie.
 • Kuchnia Rolety i tkaniny są równie odpowiednie do kuchni. Nie zapomnij o takiej praktycznej opcji jak rolety. Zasłony brzoskwiniowe w kuchni mogą poprawić nie tylko nastrój, ale także apetyt. Mogą być lekkie, przewiewne lub raczej gęste.
 • Dzieci Tutaj dopasowane zasłony mogą się różnić znaczną różnorodnością, bardziej odważnymi kombinacjami kolorów. W pokoju dziecinnym można użyć ciekawych wzorów tkanin zasłonowych w połączeniu z jasnymi tapetami brzoskwiniowymi.


persikovie-shtori-v-komnate-sozdaem-appetitnij-interer-21-foto-9


persikovie-shtori-v-komnate-sozdaem-appetitnij-interer-21-foto-10


persikovie-shtori-v-komnate-sozdaem-appetitnij-interer-21-foto-11

Tekstylia okienne w kolorze brzoskwiniowym są wszechstronne. Może być używany nie tylko w hali, kuchni lub przedszkolu, ale także w pensjonacie, a także w bibliotece.


persikovie-shtori-v-komnate-sozdaem-appetitnij-interer-21-foto-12


persikovie-shtori-v-komnate-sozdaem-appetitnij-interer-21-foto-13


persikovie-shtori-v-komnate-sozdaem-appetitnij-interer-21-foto-14

Decyzje stylistyczne

Brzoskwiniowe zasłony mogą być w harmonii z wnętrzem w niemal każdym stylu. Jedynym wyjątkiem będzie high-tech, co oznacza monochromatyczność. Z powodzeniem takie zasłony dodadzą:

 • Klasyczny styl. Zrobią to zdobione lambrekinami, draperiami i frędzlami. Wielowarstwowe, spokojne odcienie są mile widziane.
 • Nowoczesny Tutaj stylizowany ornament kwiatowy jest istotny. Projekt płótna jest prosty, bez draperii, falbanek. Pozwól na jasne odcienie tkanin.
 • Minimalizm Bogate brzoskwiniowe zasłony oraz kilka poduszek tego samego koloru mogą stać się głównym akcentem kolorystycznym minimalistycznego wystroju pokoju, pod warunkiem, że w pokoju nie zostaną zastosowane inne jasne kolory.
 • Styl wiejski lub Prowansja. Mają podobne funkcje, więc połączymy je w jedną grupę. Brzoskwiniowe zasłony z małym białym nadrukiem (cela, pasek lub kwiat) idealnie wpasują się w takie wnętrze.
 • Jeśli weźmiemy pod uwagę zasłony ze wzorem łączącym brzoskwiniowy, różowy, bordowy kolor, będą one właściwą decyzją dla wnętrza w stylu orientalnym. Zwłaszcza jeśli ornament na tkaninie będzie miał skomplikowane południowe motywy.


persikovie-shtori-v-komnate-sozdaem-appetitnij-interer-21-foto-16


persikovie-shtori-v-komnate-sozdaem-appetitnij-interer-21-foto-17

Plusy i minusy zasłon tego koloru

Zalety zasłon brzoskwiniowych obejmują: wszechstronność koloru, poczucie harmonii i komfortu, jakie daje, wiele rozwiązań kolorystycznych.

Wadą jest następujący fakt: jeśli zasłony zajmują dużą powierzchnię, są wykonane w bogatym kolorze (podczas gdy w pokoju znajduje się również tapeta brzoskwiniowa), może to już oznaczać, że wnętrze jest przeładowane tym schematem kolorów. Postrzegane będzie to trudne, a nawet denerwujące. Aby uniknąć tego efektu, wybierz cichszy, jaśniejszy ton.

Tak więc kolor dojrzałej brzoskwini jest dobrym rozwiązaniem do dekoracji okien w każdym pomieszczeniu w domu. Pomieszczenie uzupełnione o takie zasłony ma korzystny wpływ na emocjonalne tło osoby, poprawia nastrój i wydajność.


persikovie-shtori-v-komnate-sozdaem-appetitnij-interer-21-foto-18


persikovie-shtori-v-komnate-sozdaem-appetitnij-interer-21-foto-19


persikovie-shtori-v-komnate-sozdaem-appetitnij-interer-21-foto-20

Obejrzyj film: Pomarańczowa ściana (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send