Style apartamentów z jedną sypialnią, Loft w nowoczesnych wnętrzach, minimalizm, Prowansja i High Tech, Studio w stylu skandynawskim, klasycznym lub japońskim, Renowacja kraju i nowoczesności - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Ciekawe style apartamentów z jedną sypialnią: najlepsze opcje (120 zdjęć)

Style mieszkań jednopokojowych różnią się przede wszystkim przemyślanym designem, ponieważ w pierwszej kolejności w pomieszczeniach o ograniczonej przestrzeni jest oczywiście komfort mieszkańców.Nawet jeśli nie ma pomysłów na konkretny styl, możesz popełniać błędy w samym planowaniu przestrzeni:

 • Brak podziału na strefy. Apartament typu studio wyróżnia się przede wszystkim tym, że potrzebuje podziału na strefy w taki sam sposób, jak żaden inny pokój. Jeśli o tym zapomnisz, nie wybieraj pokoju stylistycznie, będzie on wyglądał jak pokój w hostelu, w którym mieszkają ludzie, którzy przechodzą.
 • Nieprawidłowy podział na strefy. Aby logicznie, jak to możliwe, rozbijać strefy w pomieszczeniach, głównym zadaniem przy projektowaniu apartamentu jest apartament. W przeciwnym razie będzie wyglądać dziwnie, prawie absurdalnie. Tak więc ustawienie łóżka blisko drzwi nie jest oryginalną decyzją, ale nieprawidłowym podziałem na strefy, ponieważ przeszkadza to każdemu, kto wchodzi i prezentuje najbardziej intymny wygląd. Nie jest też oryginalne układanie łóżka obok kuchni, ale jest to nielogiczne - leżąc w łóżku, prawie nie chcesz oglądać kogoś gotującego, a pościel może być zabrudzona tłuszczem.
 • Brak przemyślanego oświetlenia. Oświetlenie w małym mieszkaniu ma nie tylko znaczenie praktyczne, ale także wpływa na postrzeganie przestrzeni. Światło jest najpotężniejszym narzędziem wyboru. Jedna lampa wysmaruje strefę, unieważni je.
 • Brak funkcjonalności. Nieporęczne antyczne stoły i krzesła, pompatyczne sofy od baroku czy renesansu w małym mieszkaniu nie sprawią wrażenia, że ​​powinny. Zamiast wyglądać poważnie, trochę jak teatr, wracając do każdego, kto wkroczył w atmosferę minionych wieków, będą wydawać się zbyt niewygodne, zbyt duże, zbyt pretensjonalne. W małym mieszkaniu funkcjonalność powinna być najważniejsza - każdy centymetr powinien być używany mądrze, każdy mebel powinien mieć przede wszystkim sens praktyczny.
 • Brak wykorzystania górnej części przestrzeni. Apartamenty typu studio często mają wysokie sufity, ale zapominają o tym, gdy dekorują podłogę i meble na niej. Półki mogą być również doskonałym rozwiązaniem problemów z miejscem do przechowywania.
Wszystkie style używane do projektowania mieszkań z jedną sypialnią wszędzie opierają się na funkcjonalności, racjonalnym wykorzystaniu przestrzeni i tylko na pięknie - choć oczywiście nie należy o tym całkowicie zapomnieć.

Ten nowocześnie urządzony strych

Apartament typu studio w stylu loft to rozwiązanie, które od dawna stało się rodzajem nowoczesnego klasyka. Styl narodził się w latach czterdziestych XX wieku w Ameryce, kiedy to dawne fabryki i zakłady zaczęły być aktywnie przystosowane do mieszkania. Co było koszmarem projektanta, stało się modne z czasem. Pokój powinien być:

 • Wysoki Jeśli sufit jest pompowany, a mieszkanie nie wydaje się przestronne i odbijające się echem, zawsze możesz przejść standardową ścieżką i pomalować podłogę ciemnym kolorem, a ściany i światło sufitowe. Dzięki temu mieszkanie stanie się bardziej przestronne.
 • Otwórz Nie ma podziału na wnętrze studia w stylu loftowym. Tylko łazienka jest odgrodzona, w przeciwnym razie brakuje ekranów, zasłon i innych sztuczek, próbując podzielić mieszkanie.
 • Z ceglanymi ścianami. Możesz umieścić prawdziwe cegły, możesz użyć płytek, możesz nawet przykleić tapetę za pomocą wzoru.
 • Z podłogami pokrytymi betonem. Jeśli nie podoba ci się beton, możesz umieścić zwykły ciemny laminat.
 • Z belkami stropowymi. Jeśli belki nie działają - zmniejszają się i tak mała wysokość, można po prostu pomalować je na biało.

Główny zakres powinien zawierać kolor biały, szary, terakota.Projekt może wyglądać następująco:

 • meble - regały metalowe, krzesła biurowe, skórzane sofy;
 • przejścia między meblami są szerokie, zazwyczaj więcej wolnego miejsca;
 • oświetlenie - w miarę możliwości jasne, lampy w stylu przemysłowym, rolowane zasłony;
 • akcesoria - naprawdę jasne, grające rolę oryginalnych spotów: graffiti, plakaty z grupami muzycznymi, reprodukcje obrazów współczesnych artystów, można nawet podpisać.

Loft jest odpowiedni dla tych, którzy kochają nowoczesne style, kochają więcej wolnego miejsca, światła i jak najmniej rzeczy.Skandynawski styl w miejskich mieszkaniach

Kawalerka w stylu skandynawskim - nacisk na niezawodność, dobrą jakość i prostotę. Oznacza to również dużo pustej przestrzeni (jak większość opcji dla apartamentów z jedną sypialnią). Pokój powinien być:

 • Otwórz Idealny na apartament typu studio - powinna być tylko łazienka.
 • Wykończone naturalnymi materiałami. Drzewo jest najlepsze. Możesz użyć kamienia. Płytki, parkiet, podłogi laminowane, ściany wyłożone płytą gresową lub kafelkami z kamienia naturalnego.
 • Maksymalne światło, więc mieszkanie powinno mieć duże okna z drewnianymi ramami lub bez zasłon w ogóle, lub z zasłonami, które można łatwo otworzyć i rozdzielić.

Skandynawski styl wnętrza jednopokojowego mieszkania oznacza dominację bieli. Wszystko powinno być urządzone w jasnych kolorach, dozwolone jest tylko jasne drewno, zarówno w naturalnym kolorze drewna, jak i pomalowane na biało (lub specjalnie dobrane odmiany z najlżejszym drewnem).


Projekt powinien wyglądać następująco:

 • meble funkcjonalne są również białe, najlepiej z naturalnych materiałów, a przynajmniej z nimi ozdobione, dozwolony jest również druk w paski w jasnych kolorach - szary, niebieski, beżowy dobrze dopasowany;
 • akcesoria - lustra, porcelana, zdjęcia rodzinne, wszystkie urządzone w naturalnych materiałach i najlepiej w połączeniu z morskimi motywami.

Obszar mieszkania powinien wyglądać bardziej niż jest w rzeczywistości. Może nie być minimalnej ilości mebli, ale używanie ich zbyt wiele i wypełnianie przestrzeni to zły pomysł.Minimalizm i praktyczna aranżacja przestrzeni

Apartament typu studio w stylu minimalizmu - gloryfikacja funkcjonalności i przestrzeni. Na pierwszym planie jest komfort życia i najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni mieszkania. Pokój powinien być:

 • Otwórz Przegrody nie powinny być, ale tutaj rozmiar mieszkania może być dowolny. Minimalizm wygląda równie dobrze w małym mieszkaniu na dwudziestu metrach, aw przestronnym na czterdzieści pięć. Ona też nie musi być wysoka.
 • Obszyty najdogodniejszymi materiałami pielęgnacyjnymi. Ściany są malowane zmywalną farbą lub układane z cegieł, sufit jest malowany, podłoga jest układana na podłodze, co wystarczy, jeśli w ogóle, do wycierania.

Projekt jednopokojowego mieszkania w stylu minimalizmu oznacza, że ​​głównym kolorem jest biały (maksymalne dopuszczalne są pastelowe i beżowe odcienie). Pozwoliłem podświetlić jedną ze ścian, malując ją w jasnym ciepłym kolorze, ale możesz się bez niej obejść. W sumie pomieszczenie powinno mieć nie więcej niż pięć kolorów - we wszystkim, od dekoracji ścian i podłogi, po nadruk na tkaninach.Projekt powinien wyglądać następująco:

 • meble to najlepsze funkcjonalne transformatory i tak mało, jak to możliwe, bez gładkich linii, z ostrymi krawędziami;
 • oświetlenie - maksymalne dzienne przyznanie, okna są duże, sztuczne lampy o prostych geometrycznych kształtach, ale lepiej wbudowane w sufit;
 • akcesoria - przynajmniej możesz się bez nich obejść.

Minimalizm nie pozwala na żadne drobiazgi. Każda rzecz powinna mieć spotkanie, akcesoria powinny mieć. Jeśli jest to wazon, są w nim kwiaty. Jeśli jest to ramka, wstawiany jest do niej obraz członka rodziny. Jeśli jest to książka, często się ją czyta.

Studio typu studio w stylu minimalizmu powinno być idealnie wyposażone w sofę, która zamienia się w stół, szafę, która pasuje do wszystkiego, i bar, w którym można gotować, jeść i przechowywać przyprawy.

Ale każdy projekt, oczywiście, pozwala na wariacje i konkretne rozwiązania.Komfort i komfort w stylu high-tech

Jednopokojowe mieszkanie w stylu high-tech to kolejny hymn funkcjonalności, który jest śpiewany w otoczeniu podobnym do wnętrza statku kosmicznego. Przetłumaczone z angielskiego „high-tech” oznacza „zaawansowaną technologię”, ponieważ mieszkanie musi być wyposażone w najnowszą technologię.

Pokój powinien być:

 • Opcjonalnie otwarte. Hi-tech pozwala na partycje, jeśli są wykonane z metalu i szkła. Również wielkość mieszkania może być dowolna.
 • Ozdobione materiałami łatwymi do mycia i czyszczenia. Masowe posadzki betonowe lub laminat. Ściany są pomalowane na jeden kolor lub imitują mur.

Jednopokojowe mieszkanie w tym stylu może być wykonane w kontrastowych kolorach - czarnym, białym, metalowym.
Projekt powinien wyglądać następująco:

 • meble - szafki sztywne z metalu z wkładkami szklanymi;
 • oświetlenie - wbudowane w podłogę, sufit, ściany, zamiast zasłon stosowane są rolety;
 • akcesoria - albo całkowicie nieobecne, albo zredukowane do lustra i kwiatu w doniczce.

Główną cechą stylu jest najnowocześniejsza technologia. Lepiej jest zainstalować duży panel plazmowy, wyposażyć kuchnię w pierwsze słowo technologii w kombajn, ekspres do kawy, kuchenkę mikrofalową, opiekacz do kanapek i setki innych przydatnych rzeczy, w łazience umieścić prysznic z panelem regulacyjnym. Najważniejsze jest, aby efekt wyglądał fantastycznie, prawie jak z filmu o przyszłości.

Co ciekawe, high-tech może nie obejmować najbardziej funkcjonalnych elementów projektu, jeśli wyglądają technologicznie. Na przykład okrągłe metalowe drzwi, podobne do wejścia do statku kosmicznego, dobrze wpasują się w nowoczesne technologie. I jest w nim projektor holograficzny, który może stworzyć iluzję rozgwieżdżonego nieba w pokoju.


Tajemniczy i filozoficzny styl japoński

Jednopokojowe mieszkanie w stylu japońskim jest zjawiskiem dość powszechnym w Europie, pomimo różnych warunków naturalnych. Odpowiedni dla ludzi, którzy kochają otwartość i czystość, podziwiają orientalną filozofię, interesują się kuchnią azjatycką, uczą się języków.

Pokój powinien być:

 • Otwórz Nie oznacza to specjalnych partycji, ale można je także ustawić za pomocą ekranu. Dobrze nadaje się nawet do dużego jednopokojowego mieszkania 42 m, 45 i więcej. Chociaż mały będzie dobrze wyglądał.
 • Dobrze oświetlone. Oświetlenie powinno być naturalne, okna duże, idealnie - panoramiczne.

W tradycyjnym klasycznym japońskim stylu studio powinno być urządzone w najbardziej naturalnych kolorach - białe, pastelowe odcienie, kolor naturalnego drewna.
Projekt powinien zawierać następujące elementy:

 • meble - w jednopokojowym mieszkaniu w stylu japońskim, niskim, najbardziej funkcjonalnym, ma siedzieć na podłodze, spać też, szafki i półki są schludnie schowane w ścianach;
 • naturalne światło jest najjaśniejsze, sztuczne światło jest stłumione przez ekrany i odcienie koloru czerwonego lub pomarańczowego;
 • akcesoria - kilka, w stylu azjatyckim, takich jak bonsai, statuetka Buddy lub małpy „nie widzę zła, nie słyszę nic złego, nie mów nic złego”.

W stylu japońskim istnieją trzy motywy, które są rzadkie w europejskich wnętrzach. To jest:

 • Ekrany Papier lub bambus z tradycyjnymi rysunkami - ten sam bambus, tańczące żurawie, mędrcy, medytujący lub wykonujący osobliwe wyczyny. Za pomocą ekranów możesz strefować pokój (a strefy można dowolnie zmieniać lub ściśle ograniczać do określonego punktu w czasie), możesz ukryć niektóre rzeczy przed gośćmi. Możesz nawet zastąpić tradycyjne zasłony zasłonami.
 • Drzwi przesuwne. Są wykonane z papieru, bambusa, cienkich arkuszy drewna i są używane wszędzie. Ich główną zaletą jest to, że przy planowaniu jednopokojowego mieszkania w nowoczesnym stylu, umożliwiają one najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni. Drzwi, które otwierają się na wejście, zajmują miejsce, które nie może być zajęte niczym, aby mogło się otworzyć. Tradycyjne japońskie drzwi są odsuwane na bok, bez zajmowania miejsca.
 • Hieroglify. Mogą dekorować ekrany i abażury, malować przesuwane drzwi, a nawet wieszać je na ścianach na małych płytkach. Najważniejsze jest, aby ozdobić dom innym hieroglifem, aby poznać jego znaczenie. W przeciwnym razie zamiast życzeń szczęścia na ścianie może być coś zupełnie innego.

Projekt jednopokojowego mieszkania w klasycznym stylu japońskim oznacza, że ​​będziesz musiał spać na podłodze - na materacach futon.
Prowansalski styl dla romantycznych natur

Apartament typu studio w stylu Prowansji charakteryzuje się prostotą i wyjątkową przewiewnością, która charakteryzuje się na ogół wnętrzami pochodzącymi z Francji. Pokój powinien być:

 • Światło. Im więcej - tym lepiej. Jeśli sam w sobie jest mały, możesz pomalować go w jasnych kolorach i udekorować lustrami, dobrze, styl na to pozwala.
 • Z sufitem, malowane lub ozdobione drewnianymi belkami. Ważne jest, aby wyglądało na wysokie i jasne.
 • Ściany pokryte tapetą lub pokryte tynkiem dekoracyjnym. Tapeta powinna być jasna w odcieniach kwiatu. Tynk dekoracyjny - z falistymi gładkimi wzorami lub też z kwiatowym wzorem.
 • Z podłogami wyłożonymi kafelkami lub parkietem. Najlepszy ze wszystkich - masywna deska.

Kolory wykończeniowe są lekkie, lekkie, przewiewne, z nachyleniem do pastelowego. Ale meble powinny być jasne kolory - szmaragd, lawenda, ochra, fioletowy. Nadruki są również odpowiednie dla niej.


Projekt powinien wyglądać następująco:

 • meble - drewno lub rattan, wiklina lub pokryte tkaniną;
 • akcesoria - obfite, stare naczynia, tkaniny z kwiatowym nadrukiem;
 • oświetlenie jest bogate, zasłony są lekkie, kwitnące, sztuczne światło jest górne, ale jedna lub dwie lampy nie są zbyteczne.

Prowansja - styl jest jasny, wesoły i romantyczny. Świeże kwiaty, które można postawić na stołach, a także puszysty biały kot dobrze do niego pasują (cóż, jeśli istnieje na początku, nie warto go kupować specjalnie na mieszkanie).Wiejski styl w mieście

Apartament typu studio w stylu wiejskim różni się od większości innych - o wiele łatwiej znaleźć apartament typu studio w nowoczesnym lub nowoczesnym stylu,