Drzwi do domu Metalowe wejście do prywatnej rezydencji i drewnianej chaty z baru, montaż modeli ulicznych z aluminium, ocieplenie ręczników ze szkłem - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Drzwi do domu: jak wybrać i zainstalować poprawnie (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Drzwi uliczne przy wyborze powinny zwracać szczególną uwagę, ponieważ muszą spełniać kilka wymagań. Ważne jest, aby drzwi były niezawodne i miały dobrą izolację termiczną, ale ogromna różnorodność drzwi wejściowych może sprawiać trudności przy wyborze, dlatego wiele z nich się myli, zwracając uwagę na reklamę, inne są „utrzymywane” w niskich cenach, a jeszcze inne, nieświadomie kupują co radzą kompetentni sprzedawcy, ale lepiej rozwiązać ten problem samodzielnie, aby dokonać właściwego wyboru drzwi do domu.


dveri-v-dom-kak-vibirat-i-pravilno-ustanavlivat-24-foto


dveri-v-dom-kak-vibirat-i-pravilno-ustanavlivat-24-foto-2

Zasady wyboru

Drzwi mogą być z różnych materiałów, najczęściej używają metalowych drzwi do domu lub metaloplastyku. Faktem jest, że nie zaleca się instalowania drewnianych drzwi do domu, ponieważ nie jest to zalecane w przypadku środków bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Ponadto nie są trwałe, ponieważ takie drzwi do domu lepiej nie instalować.

Główne problemy napotykane przez osobę, która kupuje drewniane drzwi, to powstawanie kondensacji na ciepłych drzwiach, a także korozja i lód. Ponadto te drzwi psują wygląd.

Często używa się precyzyjnie metalowych drzwi do prywatnego domu, ponieważ są one uważane za bardziej niezawodne, trwałe i trwałe.

Rzeczywiście, takie metalowe drzwi do wiejskiego domu lub mieszkania, świetna opcja, ponieważ chronią przed nieproszonymi gośćmi. Najlepiej jest preferować drzwi wykonane z blachy stalowej o grubości do dwóch milimetrów. W rzeczywistości siła drzwi zależy od tego wskaźnika.

Kwestia wyboru metalowych drzwi jest niezwykle istotna, ponieważ niewielu zna szczegóły projektu. Na przykład, musisz zwrócić uwagę na żebra. Tak więc pionowe krawędzie są odporne na obciążenia skrętne, a poziome chronią przed pęknięciem sieci. W tym przypadku bardziej właściwe jest wybranie drzwi z połączonym systemem żeber.


dveri-v-dom-kak-vibirat-i-pravilno-ustanavlivat-24-foto-5


dveri-v-dom-kak-vibirat-i-pravilno-ustanavlivat-24-foto-6

Metalowe drzwi są czasem kojarzone z czymś gruboziarnistym, ale nowoczesne technologie pozwalają nam uczynić je pięknymi, o różnych wzorach i wzorach. Jednak drzwi wejściowe mogą być opancerzone, mają zwiększone bezpieczeństwo, są tworzone przy użyciu tej samej technologii, co sejfy.

Wybierając drzwi, należy zwrócić uwagę na ościeżnicę, która powinna być wykonana ze stali o grubości 0,3-0,5 centymetra i mieć kształt litery U.

Pożądane jest, aby drzwi były wyposażone w dodatkowe systemy zabezpieczające, takie jak zawiasy, łożyska kulkowe lub podporowe, które w tym przypadku są uważane za najlepszą opcję. Lepiej, żeby pętle te były niedostępne z zewnątrz, ważne jest również dla bezpieczeństwa, aby nie było więcej niż trzy.


dveri-v-dom-kak-vibirat-i-pravilno-ustanavlivat-24-foto-9


dveri-v-dom-kak-vibirat-i-pravilno-ustanavlivat-24-foto-10

Zwróć także uwagę na fakt, że drzwi wejściowe do domków letniskowych i wiejskich powinny mieć solidne wykończenie, ponieważ chodzi o kontakt z ulicą. Nie zaleca się stosowania wykończenia płyty wiórowej lub MDF, a także PCV, ale farba młotkowa jest doskonała na wilgoć. To samo można powiedzieć o okładzinie z winylu. Jeśli mówimy o właściwościach estetycznych, wyrafinowany wygląd drzwi zapewni wodoodporny panel statku z dębu, orzecha, olchy lub sosny.


dveri-v-dom-kak-vibirat-i-pravilno-ustanavlivat-24-foto-11


dveri-v-dom-kak-vibirat-i-pravilno-ustanavlivat-24-foto-12

Metalowe drzwi: cechy i zalety

Jeśli potrzebujesz drzwi do wiejskiego domu, doskonałą alternatywą będą opcje plastikowe. Charakterystycznymi cechami są tutaj wytrzymałość, trwałość, estetyczny wygląd, ale najważniejsze jest to, że łatwo radzą sobie z tworzeniem się lodu i kondensatu.

Błędem jest zakładanie, że takie drzwi nie są niezawodne. Faktem jest, że do produkcji drzwi z PVC stosuje się mocny profil ze stali zbrojonej.

Montaż drzwi z PCV należy przeprowadzać zgodnie z określonymi zasadami, tak aby drzwi dobrze spełniały swoją główną funkcję. Takie drzwi składają się z pięciokomorowego profilu, którego grubość jest nie mniejsza niż 70 mm. Plastikowe drzwi do domu mogą mieć wzmocnienie w postaci metalowej ramy wzmacniającej, która znajduje się wzdłuż wewnętrznego obwodu ramy. Dzięki usztywnieniu narożnemu rama jest sztywna. Mocne zawiasy z solidnymi mechanizmami antywłamaniowymi są również zainstalowane tutaj. Zanim wybierzesz drzwi wejściowe do prywatnego domu z PVC, zwróć uwagę na liczbę posiadanych kamer, najlepiej tak, aby było ich co najmniej pięć.

Plastikowe drzwi do domu są wyposażone w ramę z metalową ramą, w tym miejscu placeholder nie jest prostą szklaną jednostką, ale triplexem lub, jak to się nazywa, szkłem pancernym. Zapewnia to bezpieczeństwo i ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Lepiej, aby drzwi wejściowe ze szkłem nie miały przeszklenia większego niż jedna trzecia powierzchni całego płótna. Konieczne jest, aby na obwodzie drzwi była gumowa uszczelka, to dzięki niemu zapewniona jest izolacja i hydroizolacja.

Drzwi aluminiowe mogą być dwojakiego rodzaju: pojedyncze i podwójne. Zalety tych drzwi to doskonała szczelność, łatwość instalacji i konserwacji, możliwość wyboru różnych rozwiązań projektowych.


dveri-v-dom-kak-vibirat-i-pravilno-ustanavlivat-24-foto-13


dveri-v-dom-kak-vibirat-i-pravilno-ustanavlivat-24-foto-14


dveri-v-dom-kak-vibirat-i-pravilno-ustanavlivat-24-foto-15

Rodzaj budynku: właściwy wybór

Jednocześnie każda osoba wybiera dla siebie, które drzwi są lepsze, koncentrując się na ich możliwościach finansowych, osobistych preferencjach i cechach projektowych.

To będzie omówione dalej. Każdy dom ma swoje własne cechy, dla drewnianego domu i domu z betonu komórkowego warto wybrać drzwi osobno. Na przykład drzwi ze szkła wejściowego są doskonałym rozwiązaniem dla każdego budynku. Świetnie wyglądają, dodając radości do każdego domu. Nie każdy właściciel może sobie pozwolić na takie drzwi, zwłaszcza, że ​​tutaj należy wziąć pod uwagę jakość szkła i jego właściwości. Ważne jest, aby szkło było grube i niezawodne.


dveri-v-dom-kak-vibirat-i-pravilno-ustanavlivat-24-foto-16


dveri-v-dom-kak-vibirat-i-pravilno-ustanavlivat-24-foto-17


dveri-v-dom-kak-vibirat-i-pravilno-ustanavlivat-24-foto-18

Wybierając drzwi, nie ma znaczenia dla domku lub małego domu, zwróć uwagę na następujące cechy:

  • Cechy estetyczne.
  • Odporność na zużycie na zewnątrz.
  • Niezawodność
  • Jakość konstrukcji.
  • Obecność izolacji termicznej i izolacji akustycznej.

Porozmawiajmy więc o tym, czym powinny być drzwi w drewnianym domu. Natychmiast powinieneś zwrócić uwagę na fakt, że drzwi w drewnianym domu nie muszą być z tego samego materiału. Drzwi w domu z drewna mogą być metalowe.

Metalowe drzwi do drewnianego domu idealnie pasują, ponieważ stanowią niezawodną ochronę domu przed intruzami. Metalowe drzwi do drewnianego domu są mniej narażone na środowisko. Świetna opcja - drzwi w drewnianym domu z metalu, które są pokryte drewnem. To jest zarówno niezawodność, jak i piękno, połączone ze sobą.

Drzwi w domu z bali mogą być również metalowe. Nierzetelność tych struktur od dawna jest kwestionowana, zwłaszcza, że ​​plastikowe drzwi w drewnianym domu mogą wyglądać całkiem ekologicznie, jeśli wybierzesz odpowiedni projekt.


dveri-v-dom-kak-vibirat-i-pravilno-ustanavlivat-24-foto-19


dveri-v-dom-kak-vibirat-i-pravilno-ustanavlivat-24-foto-20


dveri-v-dom-kak-vibirat-i-pravilno-ustanavlivat-24-foto-21

A teraz przyjrzymy się bliżej, czym powinny być drzwi w domu szkieletowym. Zazwyczaj jest to wersja metalowa, która jest wykonana z profilowanego metalu. On z kolei pokryty jest metalowymi blachami z jednej lub dwóch stron. Ważne jest, aby grubość tych arkuszy była duża, a mianowicie od 2,5 milimetra.

Metalowe drzwi w domu szkieletowym z obustronną wykładziną gwarantują zwiększoną trwałość i niezawodność konstrukcji, ale drzwi będą miały imponującą masę, która może być znacznym obciążeniem dla zadaszeń.

Inne może być wykończenie. Najbardziej budżetową opcją jest skóra winylowa, a także sproszkowany proszek. Ta druga opcja jest odporna na wpływy środowiskowe i trwałość. Drzwi wejściowe do domków letniskowych i wiejskich mogą być również wykończone drewnem, a mianowicie laminatem, litym lub MDF. Charakterystyczną cechą tych drzwi jest atrakcyjność, jednak jest ona droższa.


dveri-v-dom-kak-vibirat-i-pravilno-ustanavlivat-24-foto-22


dveri-v-dom-kak-vibirat-i-pravilno-ustanavlivat-24-foto-23


dveri-v-dom-kak-vibirat-i-pravilno-ustanavlivat-24-foto-24

Te same metalowe drzwi nadają się do budowy domu z betonu komórkowego. Przynajmniej ta opcja będzie wyglądać bardziej ekologicznie i pięknie.

Jednym słowem, nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, które drzwi są lepsze. A wszystko dlatego, że nowoczesne technologie osiągnęły poziom, na którym zarówno drewniane drzwi, jak i drzwi z metaloplastyku mogą być doskonałej jakości. Nie chodzi tylko o niezawodność projektu, ale także o ochronę budynku przed niechcianymi gośćmi.

Obejrzyj film: Poradnik Montaż Drzwi wewnętrznych z ościeżnicą regulowaną - Akademia Montażu fachowiec (Sierpień 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send