Drzwi do przesuwnej szafy, projekt składanych ręczników szklanych z nadrukiem fotograficznym, plastikowych i drewnianych fasad z lustrem - Dom i styl - 2021
Dom i styl

Drzwi do szafy: nowoczesne rozwiązania w zakresie projektowania i wygody (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Sto lat temu szafa była prawdziwym dziełem sztuki. Długo można było podziwiać każdy mebel wybitnego mistrza: zwinięte nogi, loki z drewna, ażurowe uchwyty i rzeźbione szkło w drzwiach. Taka szafa została umieszczona w widocznym miejscu, ozdobiona dzianinowymi serwetkami i haftem. Teraz moda na meble stara się zadowolić szybkie tempo życia współczesnej osoby i usunąć ją z jego ścieżki, ukrywając jak najwięcej wszystkich wystających części i praktycznie łącząc się ze ścianą. Jednak drzwi nadal pozostają widoczne. Zwrócili uwagę projektantów. Pomysły na swobodny lot projektu wywierciły otwory w drzwiach, zastąpiły je szkłem, zasłonami lub żaluzjami, wypróbowały wszystkie możliwe mechanizmy otwierania i ostatecznie dodały dekoracje przy użyciu techniki decoupage. Możemy wybrać tylko tę opcję, przyjemną dla oka i najbardziej odpowiednią do wnętrza pokoju.


dveri-dlya-shkafa-sovremennie-resheniya-dlya-dizajna-i-udobstva-22-foto


dveri-dlya-shkafa-sovremennie-resheniya-dlya-dizajna-i-udobstva-22-foto-2

Projekt drzwi garderoby

Szafy przesuwne znajdują się obecnie u szczytu popularności. Podążając za wymogami minimalizmu, niemal łączą się ze ścianą, pozostawiając tylko drzwi w zasięgu wzroku. I tutaj czekamy na wielką różnorodność. Drzwi do szafy są tradycyjnie przesuwane, różnice występują w mechanizmach otwierania i projektowania drzwi. Najpopularniejsze szafy:

 • z wiszącymi drzwiami;
 • z lustrem;
 • z drzwiami o promieniu;
 • ze składanymi drzwiami.

Materiały do ​​wykonania drzwi są również liczne: płyta wiórowa laminowana, płyta MDF, lustro, lustro z drewnem orakalowym, drewno naturalne. Popularne drzwi z kombinacją luster i wkładek z bambusa lub rattanu. Do projektowania elewacji drzwi często stosuje się lustro.

W przypadku szaf stosuje się lustro o grubości 4 mm, które może być zwykłym kolorem srebrnym lub brązowym. Na odwrotnej stronie przyklejona jest specjalna folia ochronna. Jeśli lustro pęknie, wszystkie odłamki pozostaną na tym filmie.

Drzwi do szafy z lustrem korzystnie zwiększają przestrzeń małego pokoju. Są instalowane w korytarzach, sypialniach. Lustro można łączyć z wkładkami z tworzywa sztucznego lub drewna. Ciekawy efekt daje lustro, jeśli wkleisz je na odwrocie za pomocą filmu orakalnego, monofonicznego lub z wzorem.

Piaskowanie dotyczy wzoru lustra lub ornamentu. Mistrzowie piaskowania są w stanie przekształcić lustro w trójwymiarowy obraz, zmieniając różne metody przetwarzania. Fusing to kolejna technologia obróbki szkła. Wzór objętościowy na lustrze lub szklanych drzwiach uzyskuje się przez lutowanie wielobarwnych elementów z silnym ogrzewaniem. Szkło okazuje się dość drogie, ale wygląda dobrze.


dveri-dlya-shkafa-sovremennie-resheniya-dlya-dizajna-i-udobstva-22-foto-5


dveri-dlya-shkafa-sovremennie-resheniya-dlya-dizajna-i-udobstva-22-foto-6


dveri-dlya-shkafa-sovremennie-resheniya-dlya-dizajna-i-udobstva-22-foto-7

Drzwi do szafy przesuwnej z nadrukiem fotograficznym

Bardzo popularne są fasady drzwi z nadrukiem fotograficznym. Korzystając z obrazu, możesz podkreślić indywidualność pokoju lub styl wybrany do dekoracji. Fabuła może być piękną fotografią, reprodukcją słynnego obrazu, plakatem. Możesz także wybrać własny obraz dobrej jakości lub nawet autoportret. Rysunki wielkoformatowe drukowane są za pomocą plotera - drukarki wielkoformatowej. Nowoczesny atrament ploterowy jest odporny i nie blaknie przez wiele lat.


dveri-dlya-shkafa-sovremennie-resheniya-dlya-dizajna-i-udobstva-22-foto-8


dveri-dlya-shkafa-sovremennie-resheniya-dlya-dizajna-i-udobstva-22-foto-9

Niedawno na rynku rosyjskim pojawiły się szafki z systemem wiszącym do drzwi. Mechanizm dla nich jest zainstalowany na pokrywie szafki. Brak ramy umożliwia wykonywanie dużych drzwi. Nowoczesne zamykacze umożliwiają im płynne i ciche otwieranie. System zawieszenia może być wyposażony w napęd elektryczny, a drzwi otwierają się automatycznie.

System zawieszania różnic ze standardowego mechanizmu jest następujący:

 • drzwi znajdują się przed szafką, a nie w niej;
 • mechanizm nie odbywa się wewnątrz szafki;
 • drzwi są zaprojektowane do dużych obciążeń, co pozwala nie oszczędzać na wystroju;
 • górna szyna zamontowana na pokrywie szafki;
 • zamknięte drzwi całkowicie zamykają ramę.

System zawieszenia tworzy efekt pływających drzwi. W połączeniu z lustrem daje nieważkość całemu wnętrzu.


dveri-dlya-shkafa-sovremennie-resheniya-dlya-dizajna-i-udobstva-22-foto-11


dveri-dlya-shkafa-sovremennie-resheniya-dlya-dizajna-i-udobstva-22-foto-12


dveri-dlya-shkafa-sovremennie-resheniya-dlya-dizajna-i-udobstva-22-foto-13

Szafa przesuwna z drzwiami promieniowymi

Drzwi promieniowe umożliwiają odsunięcie się od zwykłych linii prostych i sprawiają, że fasada gabinetu jest wklęsła, wypukła lub falista. Gładkie linie fasady ułatwiają wygląd szafy. To ciekawe rozwiązanie konstrukcyjne jest również praktyczne, ponieważ szafka nie ma ostrych narożników. Troskliwi rodzice zwrócą uwagę na ten moment i zainstalują radialną szafkę w pokoju dziecięcym. Szafa wypukła z powodzeniem wchodzi w płytką niszę, w której zwykle nie będzie funkcjonować. Szafka radialna ma swoje wady:

 • skomplikowana konstrukcja jest droższa niż zwykle;
 • stosowany jest profil o wysokiej wytrzymałości;
 • Zastąpienie jednej części mechanizmu będzie wymagało konsultacji specjalistów.

Być może zepsuta część będzie musiała być wykonana od nowa, ponieważ szafki są dopasowane do rozmiaru klienta. Aby zamówić szafę z drzwiami promieniowymi, lepiej skontaktować się z firmami, które mają własną produkcję. W przypadku stłuczenia będą mogli sami wyprodukować część.


dveri-dlya-shkafa-sovremennie-resheniya-dlya-dizajna-i-udobstva-22-foto-14


dveri-dlya-shkafa-sovremennie-resheniya-dlya-dizajna-i-udobstva-22-foto-15

Składane drzwi zawsze przyciągają uwagę swoim niezwykłym designem. Drzwi dwóch skrzydeł nazywa się „książkami”, czterokrotnie trafnie nazwano „akordeonem”. Składane drzwi są wygodne, gdy nie ma wystarczająco dużo miejsca na drzwi wahadłowe i przesuwne. Wszystkie modele drzwi składanych mają podobną konstrukcję.

Skrzydło drzwi składa się z równych części i jest otwierane za pomocą mechanizmu zawieszenia. Składane drzwi do szafy zamieniają ją w garderobę, ponieważ całkowicie otwierają fasadę.


dveri-dlya-shkafa-sovremennie-resheniya-dlya-dizajna-i-udobstva-22-foto-18


dveri-dlya-shkafa-sovremennie-resheniya-dlya-dizajna-i-udobstva-22-foto-19

Drzwi do szafy do zabudowy

Pomimo szalejącej mody na szafy, wbudowane szafki z ich pozycjami nie poddają się i nadal chronią nasze rzeczy w niszach i pomostach. Przerwanie ich popularności przyczynia się do:

 • prosty i dobrze dopasowany przez wieki mechanizm otwierania drzwi;
 • prosta wymiana mechanizmu, która nie wymaga wezwania specjalisty;
 • niemożność zainstalowania przesuwnych drzwi w niszach.

Cena szaf wnękowych jest znacznie niższa niż w szafie. Dzięki oszczędnościom możesz przekształcić zwykłe drzwi szafy nudnej w oryginalną dekorację wnętrza.

Przód drzwi szafki może być wykonany ze szkła, ze zwykłym szkłem zastąpionym matowym, wzorzystym, barwionym, witrażem. Szklane drzwi można również pomalować ręcznie farbami witrażowymi lub akrylowymi. Jeśli nie jesteś pewien swoich możliwości artystycznych, naklej samoprzylepną folię od wewnątrz.

Jeśli szafka znajduje się w niszy, a wentylacja w pomieszczeniu jest słaba, można zastąpić standardową fasadę kratą. Wtedy rzeczy lub produkty nie dostaną stęchłego zapachu. Dekoracje w postaci zestawu kratowego. Pięknie wyglądają drzwi żaluzjowe do szafki. Dekoracja drzwi szafy z listwami z naturalnego drewna wygląda elegancko i szlachetnie. Jeśli nie jest możliwe użycie drewnianych listew, weź plastik, aby dopasować kolor drewna. Solidne plastikowe drzwi do szafki można zastąpić kratką pasującą do plastiku.


dveri-dlya-shkafa-sovremennie-resheniya-dlya-dizajna-i-udobstva-22-foto-20


dveri-dlya-shkafa-sovremennie-resheniya-dlya-dizajna-i-udobstva-22-foto-21


dveri-dlya-shkafa-sovremennie-resheniya-dlya-dizajna-i-udobstva-22-foto-22

Kolejną okazją do poprawy wentylacji szafy i dodania radości wnętrzu są perforowane drzwi. Perforacja jest łatwa do zrobienia własnymi rękami, mając linijkę, ołówek i wiertło do drewna. Zaznacz linijką pod otworami i wywierć je w środku. Na końcu zadziorów delikatnie wyczyść papier ścierny i, w razie potrzeby, lakieruj drzwi.

Możliwości projektowania drzwi w szafkach są liczne. Wśród tej różnorodności możesz wybrać dla siebie to, co najlepsze: wygodne, niezawodne i praktyczne, a wyobraźnia i wskazówki projektanta pomogą uczynić je piękniejszymi, nowoczesnymi i oryginalnymi.

Obejrzyj film: Szybkie Metamorfozy odc. 114 Sypialnia z garderobą - aranżacja salonu, projektowanie wnętrz (Może 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send