Zasłony z rzepem na balkonie z tworzywa sztucznego, mocowanie żaluzji samoprzylepnych w kuchni, jak szyć zasłony na taśmie klejącej - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Zasłony na rzepy na plastikowym oknie - nowość pomysłów projektowych (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Są sytuacje, w których nie można udekorować okna zwykłymi zasłonami lub chcesz dodać coś niekonwencjonalnego i nowego do wnętrza. Odpowiednią opcją mogą być zasłony na rzepy, tekstylia są po prostu przymocowane do okna z tworzywa sztucznego i nie stwarzają problemów przy stałej opiece (są łatwo i szybko usuwane, gdy jest to konieczne do prania).


shtori-na-lipuchkah-na-plastikovoe-okno-novinka-dizajnerskoj-misli-20-foto


shtori-na-lipuchkah-na-plastikovoe-okno-novinka-dizajnerskoj-misli-20-foto-2

Uniwersalne zapięcie to velcro z rzepem tekstylnym, dzięki któremu wiele z nich jest znanych dzięki obecności takiego akcesorium na odzieży i obuwiu, gdzie spełnia funkcję niezawodnego zamka błyskawicznego. Taka taśma składa się z dwóch części, z których jedna ma miękki stos, a druga jest wyposażona w małe haczyki o dużej lepkości. To sprzęgło pracuje wyłącznie przy zerwaniu.

Nie tak dawno, samoprzylepny rzep został użyty jako zapięcie na zasłony z tkaniny. Niewątpliwie jest wygoda tej opcji, a gospodyni to doceniła - nie musisz cierpieć, wkładając liczne oczka na małe haczyki gzymsu. Taśma na rzepy może być instalowana na okapie na różne sposoby:

  • przy użyciu kleju i metalowych klamer zszywacza konstrukcyjnego;
  • montowany bezpośrednio na plastikowej ramie i przykręcany śrubami.

Aby zawiesić zasłony na oknach lub usunąć, musisz wykonać prostą manipulację. Aby zabezpieczyć płótno, potrzebna jest jego górna krawędź, na której szyta jest jedna część taśmy, w celu dociśnięcia rzepu do drugiej części, po czym są one bezpiecznie połączone ze sobą. Jeszcze łatwiej jest zdjąć zasłonę, w tym celu należy pociągnąć za jedną krawędź i stopniowo odłączyć górną część płótna od paska za pomocą samoprzylepnego paska.


shtori-na-lipuchkah-na-plastikovoe-okno-novinka-dizajnerskoj-misli-20-foto-5


shtori-na-lipuchkah-na-plastikovoe-okno-novinka-dizajnerskoj-misli-20-foto-6


shtori-na-lipuchkah-na-plastikovoe-okno-novinka-dizajnerskoj-misli-20-foto.jpeg">

Odmiany wzorów zasłon z rzepem

Najbardziej praktyczne są rolety rzymskie, które są prostym kawałkiem materiału w zależności od rozmiaru otworu okiennego. Tekstylia są wszechstronne i, jeśli to konieczne, mogą szybko podnieść się i opaść przez sznur, tworząc czyste poziome fałdy w górnej części okna. Klasyczna rzymska aksamitna zasłona doskonale komponuje się z wnętrzem pokoju z różnymi stylami i kierunkami.


shtori-na-lipuchkah-na-plastikovoe-okno-novinka-dizajnerskoj-misli-20-foto-9


shtori-na-lipuchkah-na-plastikovoe-okno-novinka-dizajnerskoj-misli-20-foto-10

Odmianą rolet jest roleta samoprzylepna składająca się z pofałdowanego grubego papieru falistego, który może mieć różne szerokości. Niemożliwe jest zwinięcie wstęgi papieru w zwykły sposób, więc składa się ona w formie „akordeonu”. Produkty pasują do wszystkich typów i rozmiarów okien. Montaż odbywa się bez wiercenia taśmą klejącą. Zajmie to bardzo mało czasu. Oferowana jest szeroka gama palet - „Plisowany” papier kurtynowy może być w kolorze białym, beżowym, niebieskim, turkusowym, różowym, kremowym i innych odcieniach, co umożliwia wybór opcji w zależności od koloru wnętrza i profilu.


shtori-na-lipuchkah-na-plastikovoe-okno-novinka-dizajnerskoj-misli-20-foto-11


shtori-na-lipuchkah-na-plastikovoe-okno-novinka-dizajnerskoj-misli-20-foto-12


shtori-na-lipuchkah-na-plastikovoe-okno-novinka-dizajnerskoj-misli-20-foto-13

Rzepy są również używane do tradycyjnych zasłon, dzięki czemu, aby zastąpić niesłyszące pętle tekstylne zakrywające okap, zaczęto je zdejmować. Ten rodzaj zawiasów pozwala łatwo i szybko zdjąć zasłony, jeśli trzeba je umyć lub przed naprawą, i nie ma potrzeby demontażu okapu. Jedna strona pętli jest mocno przyszyta do płótna, a druga wyposażona jest w kawałek taśmy samoprzylepnej - podczas łączenia dwóch fragmentów tworzy bezpieczne mocowanie.


shtori-na-lipuchkah-na-plastikovoe-okno-novinka-dizajnerskoj-misli-20-foto-15


shtori-na-lipuchkah-na-plastikovoe-okno-novinka-dizajnerskoj-misli-20-foto-16

Korzyści

Wybór zasłon tekstylnych na rzep nie jest przypadkowy, ponieważ główny powód leży w ich wielu zaletach. Produkty:

  • wyróżnia się praktycznością, przydatnością i łatwością użycia;
  • harmonijnie pasuje do wnętrza w dowolnym stylu;
  • nie koliduj z otwarciem okna i nie zajmuj miejsca na parapecie;
  • Są nowoczesnym elementem wystroju i oryginalnie zdobią otwór okna.

Lekki materiał na zasłony posiada dobrze przyklejoną do ramy taśmę samoprzylepną, dlatego czasami nie jest konieczne mocowanie za pomocą śrub, co narusza integralność ramy i estetykę.

Rolety i rolety rzymskie są idealnym rozwiązaniem do dekoracji salonów, kuchni, balkonów i balkonów. Do produkcji takich produktów stosuje się tekstylia, a do mocowania zasłon na rzepy do ramy okiennej, na ścianie, na drewnianym bloku, oddzielnych paskach lub specjalnym wsporniku. Jeśli nie można zainstalować tradycyjnego gzymsu na zasłony, jest to najbardziej optymalna opcja, która pomoże szybko rozwiązać problem projektowania otworu okiennego. Zapinanie zasłon bez problemów i przeprowadzanie na profilu z tworzywa sztucznego.

Pin
Send
Share
Send
Send