Wąskie rzymskie zasłony w rolce sypialni na wysokich oknach kuchni, długie zasłony we wnętrzu, projekt portiere - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Wąskie zasłony: cechy użytkowania we wnętrzu (22 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Głównym celem funkcjonalnym zasłon jest zakrycie pomieszczenia przed wzrokiem ciekawskich i zabezpieczenie go przed przenikaniem światła słonecznego. Ponadto zasłony na oknach nie tylko zmieniają wnętrze, ale także dostosowują funkcje projektowe pomieszczenia. Takie produkty stanowią integralną część wnętrza każdego stylu i są reprezentowane przez wiele odmian. Wśród nich - i wąskie zasłony na oknach.


uzkie-shtori-osobennosti-ispolzovaniya-v-interere-22-foto


uzkie-shtori-osobennosti-ispolzovaniya-v-interere-22-foto-2

Cechy wykorzystania wąskich zasłon we wnętrzu

Wykonanie standardowego otwarcia okna nie jest trudne, ponieważ w świecie projektowania istnieje wiele stylowych i oryginalnych pomysłów, ale wybór zasłon na wąskie okno to raczej skomplikowane zadanie, które często jest możliwe tylko przez profesjonalnych projektantów.

Istnieją różne techniki projektowania wąskich okien. Następujące opcje zasłon są doskonałe dla takich struktur:

 • zasłony z tkaniny;
 • różne rodzaje rolet;
 • rolety rzymskie.

Często projektanci wąskich okien wybierają rzymskie zasłony, podczas gdy według ekspertów powinni preferować jasne monochromatyczne produkty lub wydruki w postaci małych poziomych pasków kontrastowych. Małe rysunki kwiatowe są nieodpowiednie dla wąskich zasłon, taki wydruk sprawia, że ​​wyglądają jak tapety na rolkach.


uzkie-shtori-osobennosti-ispolzovaniya-v-interere-22-foto-5


uzkie-shtori-osobennosti-ispolzovaniya-v-interere-22-foto-6


uzkie-shtori-osobennosti-ispolzovaniya-v-interere-22-foto-7

Style wnętrz

Wąskie okna mogą być urządzone w różnych stylach. Najbardziej zwycięskimi opcjami dla takich otworów okiennych będą następujące style:

 • Classic - wybierz długą zasłonę o prostokątnym kształcie, sięgającą do podłogi. Podczas rejestracji możesz używać lambrekinów, ale tutaj nie powinieneś się zbytnio przejmować wystrojem.
 • Styl australijski. Styl ten charakteryzuje się zastosowaniem wąskich zasłon z dużą liczbą fałd, przypominających akordeon.
 • Rzymskie zasłony. Jest to podnoszona wersja zasłon mocowanych na rzep do mechanizmu podnoszącego. Inne modele podnoszenia kurtyn - francuski, londyński, chiński, rolkowy, plisowany - będą również dobrym rozwiązaniem dla wąskich okien w salonie.


uzkie-shtori-osobennosti-ispolzovaniya-v-interere-22-foto-8


uzkie-shtori-osobennosti-ispolzovaniya-v-interere-22-foto-9


uzkie-shtori-osobennosti-ispolzovaniya-v-interere-22-foto-10

Pomimo różnorodności stylów, najbardziej popularny jest klasyczny design. Wąskie zasłony w stylu klasycznym to dwa tkane paski po obu stronach okna. Jako dekor, nad otworem okiennym można umieścić lambrekin. Klasyczne zasłony to najbardziej wszechstronne elementy wnętrza. Mogą być używane w takich pokojach:

 • kuchnia;
 • pokój dzienny;
 • sypialnia;
 • pokoje do pracy.

Styl Cafe to kolejna prawdziwa opcja projektowa dla wąskich zasłon. Takie produkty to proste, gęste paski z lambrekinem na górze. Preferowane są tkaniny w jasnych kolorach.


uzkie-shtori-osobennosti-ispolzovaniya-v-interere-22-foto-11


uzkie-shtori-osobennosti-ispolzovaniya-v-interere-22-foto-12


uzkie-shtori-osobennosti-ispolzovaniya-v-interere-22-foto-13

Projekt salonu i sypialni

W sypialni i salonie wąskie zasłony połączone wstążką będą wyglądać pięknie i harmonijnie. Używając tego modelu zasłon na oknie, dwie wąskie zasłony są zawieszone na poziomie parapetu. Ta opcja byłaby odpowiednia tylko dla przestronnych pokoi z wysokimi sufitami. Dzięki tak niezwykłemu projektowi wnętrze pokoju stanie się bardziej eleganckie i atrakcyjne.

Wąskie wersje zasłon na przelotkach są dość powszechne. Pierścienie są nazywane pierścieniami z tworzywa sztucznego, na których przymocowane są tkaniny. Te pierścienie zasłony i zamontowane na okapie. Najlepszym materiałem na zasłony na przelotce jest lekki tiul, siatka, organza, jedwab.


uzkie-shtori-osobennosti-ispolzovaniya-v-interere-22-foto-14


uzkie-shtori-osobennosti-ispolzovaniya-v-interere-22-foto-15

W kuchni można używać tak popularnych dziś rolet rzymskich. Jednocześnie dla tej strefy domu, znajdującej się w północnej części, pożądane jest wybranie produktów z lekkich materiałów, dobrze przepuszczającego światło. Jeśli Twoja kuchnia jest skierowana na południe, możesz wybrać zasłony kuchenne do wąskich okien w dowolnej kolorystyce, biorąc pod uwagę ogólny styl pomieszczenia.

Kuchnia nie musi wybierać długich zasłon, mogą dotrzeć do parapetu. Często gospodyni tego pokoju używa dwóch zestawów rzymskich zasłon - osobno na ciepłą i zimną porę roku.


uzkie-shtori-osobennosti-ispolzovaniya-v-interere-22-foto-17


uzkie-shtori-osobennosti-ispolzovaniya-v-interere-22-foto-18


uzkie-shtori-osobennosti-ispolzovaniya-v-interere-22-foto-19

Na zimę nadają się lekkie prześwitujące zasłony, które dobrze wpuszczają światło dzienne do pomieszczenia. W okresie letnim należy preferować gęste materiały, które mogą chronić hostessę przed wyczerpującym ciepłem.

Rolety to kolejna dobra opcja dla kuchni. Są reprezentowane przez takie gatunki:

 • bambus;
 • drewniane;
 • tkanka.

Wybierając wąskie rolety do kuchni, należy dokładnie zastanowić się, w której strefie znajdą się okna. Jeśli potrzebujesz zasłon do jadalni, możesz wybrać produkty z tkaniny. Przy tworzeniu okna w strefie, w której odbywa się proces gotowania, zaleca się stosowanie bambusowych i drewnianych mechanizmów tocznych.

Wąskie zasłony - ciekawa i dość powszechna wersja produktów do dekoracji okien. Są szeroko stosowane w projektowaniu wnętrz z wąskimi oknami.


uzkie-shtori-osobennosti-ispolzovaniya-v-interere-22-foto-20


uzkie-shtori-osobennosti-ispolzovaniya-v-interere-22-foto-21


uzkie-shtori-osobennosti-ispolzovaniya-v-interere-22-foto-22

Obejrzyj film: Jak zrobić dizajnerskie zasłony? (Wrzesień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send