Ściany w sypialni Zaprojektowane i zaprojektowane przez laminowane ściany pomalowane wzorami przez Fresco, w Co kolor do malowania w zielonych odcieniach niebieskiego, niż do dekoracji partycji akcentu - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Ściany w sypialni: fantazja w pokoju do spania (26 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


W sypialni spędzamy większość naszego życia, więc musisz zwracać szczególną uwagę na jego wnętrze. Dużą rolę odgrywa konstrukcja ścian w sypialni, ponieważ jest to pierwsza rzecz, którą widzimy, gdy wstajemy z łóżka. Dekoracja ścian powinna uwzględniać nie tylko preferowaną paletę kolorów, ale także rodzaj użytych materiałów. Wpływają na mikroklimat sypialni, nawet gdy śpimy. Dziś opcje zdobienia własnych ścian w zestawie sypialni. Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze projektu ścian w sypialni i dlaczego odmówić?


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-2

Materiały wewnętrzne do ścian sypialni

Pytając o to, jak ozdobić ściany sypialni, wiele osób początkowo myśli o używanych materiałach wykończeniowych. Tradycyjnie używano tapet, wykorzystywano dekoracyjne tynki. Są to nie tylko praktyczne, ale także niedrogie opcje naprawy. Aby uczynić pokój bardziej oryginalnym, a nie typowym - jest to godne zadanie dla każdego projektanta, więc pytanie, jak ozdobić ściany w sypialni, pojawia się częściej u przybyszów. Co oferuje rynek?


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-5


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-6


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-7

Photowall-paper na ścianie - nie mniej nowoczesna decyzja, a nieograniczona różnorodność działek pozwala wykorzystać ten materiał wykończeniowy fanów różnych stylów. Dobrym obiektem do korzystania z tapety 3D jest ściana akcentująca w sypialni, decyzja tematyczna będzie decydująca w koncepcji projektu tego pokoju. Jeśli spektakularna sceneria nie odpowiada pojęciom odpoczynku i zdrowego snu, należy zwrócić uwagę na klasyczne materiały.


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-8


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-9

Tradycyjnie malowanie ścian w sypialni podkreślało poczucie smaku właścicieli domu. Dzisiaj to klasyczne rozwiązanie jest wyłączne ze względu na brak specjalistów. Aby zastąpić obraz jest dość zdolny do tkaniny, ponieważ tkanina w swojej estetycznej doskonałości nie jest gorsza od fresków.

Sypialnia, której ściany obszyte są tkaniną, będzie niezwykle atrakcyjna i wygodna. Wzmocnienie efektu pozwoli listwy na ścianach, wykonane z pianki poliuretanowej.

Nietrywialnym rozwiązaniem dla mieszkańców miasta byłoby wybranie do sypialni materiału takiego jak naturalne drewno. Podszewka, imitacje kłód lub drewno wyglądają nietypowo, ale pozwalają rozwiązać wiele ważnych zadań. Wśród nich - wsparcie dla optymalnej wilgotności powietrza, tworzenie specjalnego mikroklimatu. Materiały mogą być używane w małej sypialni iw dużym pokoju. Projektowanie ściany za pomocą euroliningu lub bunkieru to rozwiązanie na 15–20 lat, faktura drewna nie męczy się, a praktyczność drewna ułatwia pielęgnację tego materiału.


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-10


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-11

Preferuj nowe technologie, ale jak naturalne drewno. Doskonały kompromis to laminat na ścianie w sypialni, ta powłoka doskonale imituje naturalne drewno najrzadszych gatunków. Zastosowanie laminatu na ścianie we wnętrzu mieszkania jest modnym rozwiązaniem, które przyciąga swoją praktycznością.


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-12


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-13

Wybór koloru ścian sypialni

Białe ściany w sypialni nie dziwią, nowoczesne farby do wnętrz to setki odcieni. Wybierając kolor do malowania ścian w sypialni, musisz pamiętać o cechach palety. Każdy odcień może wpływać na nastrój, stymulować układ nerwowy lub go hamować. Jeśli malujesz ściany w sypialni - wybierz następujące opcje:

  • pomarańczowy - ten kolor poprawia nastrój i dodaje energii na cały dzień;
  • niebieskie ściany w sypialni - najlepszy wybór dla osób zaangażowanych w pracę intelektualną;
  • brązowa sypialnia jest odpowiednia dla osób pracujących z dużą ilością niepotrzebnych informacji, brązowe odcienie pomagają zapomnieć o kłopotach;
  • ciemne fioletowe odcienie dla tych, którzy utracili pasje w życiu rodzinnym;
  • zielone ściany w sypialni przyczyniają się do właściwego odpoczynku, ta opcja jest odpowiednia dla osób zaangażowanych w pracę fizyczną;
  • beżowe ściany - uniwersalna opcja, jeśli nie możesz zdecydować się na preferencje - wybierz ten odcień;
  • szare ściany w sypialni - wybór kawalera lub samotnej dziewczyny, ten odcień może być nasycony, aż do czarnego lub ciemnego grafitu, ale w tym przypadku konieczne będzie zawieszenie dodatkowych opraw oświetleniowych.

Który kolor ściany jest lepszy, zależy od wielu czynników: stylu życia, oświetlenia pokoju, używanych mebli i elementów dekoracyjnych. Wybierz rozwiązanie kolorystyczne, które całkowicie pasuje do obu partnerów. Nowożeńcom zaleca się stosowanie kilku odcieni we wnętrzu, najlepiej zielono-niebieskiego widma. Pomoże to uniknąć sporów i nieporozumień!


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-14


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-15

Dekorowanie ścian sypialni

Nie wystarczy zdecydować, jak pomalować ściany w sypialni, trzeba pomyśleć o dekoracji pokoju. Nie wystarczy zawiesić nad łóżkiem reprodukcję słynnego obrazu znanego artysty. W projekcie można użyć półek, stojaków, luster. Co dokładnie wybrać - pomoże feng shui i wskazówki projektowe, a także własne doświadczenia i preferencje. W małych sypialniach nie należy dbać o ekskluzywne rozwiązania, lepiej jest preferować użyteczność. Na przykład powiesić piękne półki, które z łatwością poradzą sobie z praktycznymi zadaniami i zapewnią oryginalność pomieszczenia.


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-16


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-17


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-18

Jeśli dekoracja ścienna w sypialni jest skończona i nie masz wystarczająco dużo radości - wybierz łóżko z nietypowym wezgłowiem. Szczególnie skutecznie to rozwiązanie będzie wyglądało na solidne tło. W takim przypadku, jeśli obszar wezgłowia jest mały, konieczne jest zrównoważenie go ze zdjęciem na ścianie lub innym obiekcie dekoracyjnym. Możesz także użyć miękkich paneli lub imitacji cegieł na jednej ze ścian. W małych pomieszczeniach oryginalnym rozwiązaniem będą lustra na ścianach.


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-19


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-20

Klasyczne sypialnie z białymi ścianami zapadły w zapomnienie. Jakie powinny być ściany w sypialni? Jasny, ciemny lub miękki neutralny odcień - zależy od stopnia oświetlenia. Pomaluj powierzchnię w odcieniu, który nie jest irytujący, nie powoduje agresji i sprzyja szybkiemu spaniu. Nie lubisz farby - używaj nowoczesnych lub klasycznych materiałów wykończeniowych. Głównym wymogiem dla nich jest przyjazność dla środowiska, a tutaj naturalne drewno jest poza konkurencją, które można pomalować lakierami na bazie wody, aby uzyskać bardziej szczegółowy rysunek tekstury i ochronę przed negatywnym wpływem kurzu, promieniowaniem ultrafioletowym Słońca.


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-21


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-22


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-23

Jaki powinien być wystrój ścian w sypialni? Warunkiem jest zgodność z ogólnym stylem wnętrza. Nie można powiesić obrazu w drogiej złoconej ramie epoki baroku w pokoju stworzonym w stylu high-tech. Nie zapomnij o fabule obrazów, rysunków, fototapety - powinny mieć uspokajający wpływ na układ nerwowy. Konieczne jest, aby skala kolorów przedmiotów wystroju odpowiadała ogólnemu odcieniu we wnętrzu. Przestrzeganie wszystkich tych zasad przyczyni się do spokojnego i zdrowego snu, dobrego wypoczynku i dobrego samopoczucia w życiu rodzinnym.


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-24


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-25


steni-v-spalne-fantazii-v-komnate-dlya-sna-26-foto-26

Obejrzyj film: Deski na ścianie -- oryginalny pomysł na dekorację (Może 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send