Nisza w sypialni z płyt gipsowo-kartonowych pod telewizorem Nad łóżkiem i designem, szafa do zabudowy w alkowie, wpust w ścianie we wnętrzu - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Nisza w sypialni: oryginalne rozwiązania i cenne rekomendacje (23 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Nisza w sypialni to oryginalne rozwiązanie, ciekawy element, który pozwala umiejętnie wyruszyć w styl wnętrza, a także nadać ekskluzywny układ samemu pokojowi. Wykończenie płyt gipsowo-kartonowych pozwala szybko i łatwo przekształcić sypialnię zgodnie z wymaganiami projektu.

Zalety niszy z płyt gipsowo-kartonowych

Wnęki na płyty gipsowo-kartonowe w sypialni są zwykle uformowane na czele łóżka. W tym miejscu najlepiej jest umieścić różnego rodzaju dekoracje: zegarki, gadżety, obrazy, rzeźby, pamiątki, miękkie zabawki, a nawet garnki lub doniczki z kwiatami. Wnętrze wygląda bardziej zrównoważone, emanuje przytulnością i wyjątkowym urokiem.


nisha-v-spalne-originalnie-resheniya-i-cennie-rekomendacii-23-foto


nisha-v-spalne-originalnie-resheniya-i-cennie-rekomendacii-23-foto-2

Najbardziej korzystne są kompozycje, w które zaangażowana jest cała ściana. Inne elementy funkcjonalne lub złożone struktury dekoracyjne można umieścić w bocznych częściach niszy. Na przykład „suche” akwarium, półki z książkami, kilka półek na różne akcesoria.

Główne zalety wbudowanych systemów płyt gipsowo-kartonowych:

 • Atrakcyjna cena, do przyjęcia dla przeciętnego człowieka na ulicy;
 • Przyjazność dla środowiska (konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych nie stanowią żadnego zagrożenia dla ludzi);
 • Spektakularny wygląd w połączeniu z pewną surową ekskluzywnością.


nisha-v-spalne-originalnie-resheniya-i-cennie-rekomendacii-23-foto-4


nisha-v-spalne-originalnie-resheniya-i-cennie-rekomendacii-23-foto-5

Rozwiązania korzystne dla wszystkich

W rzeczywistości wnęka może być dwojakiego rodzaju: głęboka wnęka lub wbudowany wzór dekoracyjny. Im głębsza nisza, tym więcej funkcjonalnych i dekoracyjnych dodatków. Nie należy jednak nadużywać konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych. W przeciwnym razie elegancki element wnętrza może przekształcić się w pozbawiony smaku, wulgarny sarkofag.

Oprócz pięknych atrybutów, pamiątek, dolny segment można wyposażyć nie za pomocą otwartych półek, ale za pomocą zamkniętych komórek. Biorąc pod uwagę fakt, że nisza w ścianie jest umieszczona w sypialni bezpośrednio przy łóżku, pościel i różne akcesoria lniane są przechowywane w zamkniętych pojemnikach.

Aby masywne wzory wyglądały na łatwe i wyrafinowane, projekty szaf i płyt gipsowo-kartonowych uzupełniają lustra, a także oświetlenie LED i inne podobne elementy. Jeśli półki są umieszczone w niszy, niektóre z nich są wykonane ze szkła, co czyni konstrukcję nieważką.

Kompleksowa konstrukcja nisz obejmuje wykorzystanie różnorodnych elementów dekoracyjnych i materiałów wykończeniowych. Najpopularniejsze opcje: tynk strukturalny, tapeta, gobelin 3D, wkładki z różnych materiałów.


nisha-v-spalne-originalnie-resheniya-i-cennie-rekomendacii-23-foto-6


nisha-v-spalne-originalnie-resheniya-i-cennie-rekomendacii-23-foto-7

Wykonanie niszy w sypialni nie zajmuje dużo czasu, ale w praktyce ten atrybut w pełni uzasadnia jej obecność i odgrywa ważną rolę we wnętrzu. Najprostsza opcja polega na umieszczeniu mebli lub urządzeń w alkowie. Na przykład nisza nad łóżkiem może służyć jako depozyt na baldachim, dzięki czemu łóżko jest przytulne, odosobnione, intymne.

Projekt telewizora pozwala, jeśli to konieczne, „ukryć” technikę w tych kompozycjach wewnętrznych, w których różnego rodzaju urządzenia techniczne wchodzą w dysonans estetyczny z innymi elementami. Chodzi o wszystkie style wsi (kraj, prowansja, drogie style klasyczne (rokoko, barok), design z eko-trendami.

W każdym razie nisza płyt kartonowo-gipsowych jest w stanie rozwiązać szereg szczególnie ważnych zadań:

 • Wyeliminuj wszelkiego rodzaju defekty i nieprawidłowości w danym obszarze;
 • Dobry przemyślany projekt sypialni z niszą znacznie rozszerzy przestrzeń nawet najmniejszego buduaru;
 • Aby stworzyć niezwykły schowek na różne akcesoria domowe.

Należy pamiętać, że sama płyta gipsowo-kartonowa nie jest tak wytrzymała, aby wytrzymać ciężar stały. Jeśli skład półek i zamkniętych komórek jest dość solidny, zajmuje dużo miejsca na wysokości i szerokości, elementy suchej zabudowy stanowią uzupełnienie ramy profili. Wzmocnienie za pomocą żeber usztywniających jest mile widziane.


nisha-v-spalne-originalnie-resheniya-i-cennie-rekomendacii-23-foto-9


nisha-v-spalne-originalnie-resheniya-i-cennie-rekomendacii-23-foto-10


nisha-v-spalne-originalnie-resheniya-i-cennie-rekomendacii-23-foto.jpeg">

Oryginalne rozwiązania

Łóżko w niszy jest dość powszechnym i nudnym urządzeniem, a także tworzy wnękę na telewizor. Płyty gipsowo-kartonowe - wygodny materiał pod każdym względem. Różne wzory mogą być używane w następujących formatach:

 • Ekstrawaganckie wielopoziomowe wykończenie sufitu;
 • Dekoracyjny kominek;
 • Przechowywanie w suchym akwarium;
 • Podium do łóżka.

Odważne, przemyślane, stylowe wzory mogą radykalnie zmienić sypialnię. Możliwości zabudowy suchej w połączeniu z nowoczesnymi materiałami wykończeniowymi pozwalają zrealizować najbardziej śmiałe pomysły projektanta. Standardowe wnęki są ozdobione ażurowymi przegrodami, tworzą złożone cokoły (tylko w przestronnych sypialniach) dla telewizora lub innego wyposażenia wymiarowego.


nisha-v-spalne-originalnie-resheniya-i-cennie-rekomendacii-23-foto-11


nisha-v-spalne-originalnie-resheniya-i-cennie-rekomendacii-23-foto-12


nisha-v-spalne-originalnie-resheniya-i-cennie-rekomendacii-23-foto-13

Funkcje instalacji

Nawet nie wiedząc, jak stworzyć niszę w sypialni, dosłownie każdy może spróbować swoich sił. Początkowo należy starannie rozważyć projekt przyszłego projektu. Następnie stosuje się oznakowanie, rama jest montowana z profili aluminiowych.

Wszystkie elementy można mocować razem za pomocą perforatora i kołków. Lepiej zabezpieczyć pierwsze poziome profile na suficie iw pobliżu wykładziny. Następnie przystąp do pracy z częściami pionowymi. Aby nadać strukturze pożądaną sztywność, stosuje się dodatkowe profile.

Od tkanin z płyt kartonowo-gipsowych za pomocą wyrzynarki lub specjalnego noża wyciąć niezbędne elementy. Jeśli w telewizorze lub innym sprzęcie utworzona jest wnęka, konieczne jest wcześniejsze ułożenie przewodów, ukrywając przewody wewnątrz konstrukcji.

W takim razie nisza to kit. W stawach powstaje specjalna taśma, która wzmocni konstrukcję. W rogach zaleca się stosowanie specjalnych elementów, które zapewniają wyrównanie.

Śrubowe kapelusze i inne specyficzne elementy są pakowane z niezwykłą starannością. Przed nałożeniem materiałów wykończeniowych cała powierzchnia wnęki jest starannie zagruntowana.


nisha-v-spalne-originalnie-resheniya-i-cennie-rekomendacii-23-foto-16


nisha-v-spalne-originalnie-resheniya-i-cennie-rekomendacii-23-foto-17


nisha-v-spalne-originalnie-resheniya-i-cennie-rekomendacii-23-foto-18

Ubieranie

Ostatni etap - dekorowanie projektu - można nazwać najbardziej fascynującym i interesującym z punktu widzenia projektu. Najpopularniejsze materiały do ​​wykończenia:
Tradycyjna tapeta (włóknina, winyl, papier, płótno ryżowe, a także bambus);

 • Płynna tapeta;
 • Tynk dekoracyjny;
 • Malować;
 • Plastik;
 • Drzewo;
 • Sztuczny kamień;
 • Mozaika lustrzana;
 • Elementy szklane;
 • Fretwork

Ponadto, dzięki umiejętnie dobranym wykończeniom (zarówno w kolorze, jak i teksturze) wygodnie jest poprawić jakość opraw oświetleniowych. Dotyczy to zarówno oświetlenia ogólnego w pomieszczeniu, jak i oświetlenia lokalnego.

Wybór materiałów wykończeniowych odbywa się z uwzględnieniem ogólnej koncepcji wnętrza. Ważne są również wymiary struktury. Duże masywne nisze z płyt gipsowo-kartonowych najlepiej wykonywać przy użyciu jasnych tapet. Miniaturowe wzory można hojnie zdobić „ciężkimi” materiałami wykończeniowymi: cegłą, szklanymi koralikami, złożoną mozaiką.


nisha-v-spalne-originalnie-resheniya-i-cennie-rekomendacii-23-foto-19


nisha-v-spalne-originalnie-resheniya-i-cennie-rekomendacii-23-foto-20


nisha-v-spalne-originalnie-resheniya-i-cennie-rekomendacii-23-foto-21

Obejrzyj film: Kamerzysta - Pięć Promili TEKST! (Październik 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send