Podwójne zasłony na oczku w salonie do sypialni i kuchni, beżowe zasłony z różnych tkanin na gzymsie w holu, zasłony z gęstego materiału i przezroczysta organza - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Podwójne zasłony - piękny komfort we wnętrzu (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Podstawą każdego pomysłu projektowego na projekt mieszkania - preferencje właścicieli lokalu, dlatego nowoczesny styl to przede wszystkim komfort, zwięzłość, naturalność i funkcjonalność. Te cechy są nieodłącznie związane z modelami zasłon składającymi się z kilku siatek.

Popularne rodzaje podwójnych zasłon

Projektanci oferują wiele opcji projektowania otworów okiennych przy użyciu tekstyliów. Dwa rodzaje dekoracji okien z zasłonami można uznać za bardzo modne: rzymskie i zwinięte. Takie modele pozwalają łączyć różne formy płótna, rodzaje materiałów (różniące się fakturą, kolorem).


dvojnie-shtori-krasivij-komfort-v-interere-24-foto.png">


dvojnie-shtori-krasivij-komfort-v-interere-24-foto

Podwójne rolety rzymskie

Strukturalnie rzymska kurtyna jest płótnem z tkanin, z których powstają nawet gładkie fałdy. Cechą podwójnych kurtyn jest możliwość oddzielnej kontroli płócien. Ponadto producenci oferują dwie opcje sterowania: ręczne i zdalne. Sterowanie automatyczne jest szczególnie uzasadnione w pomieszczeniach, w których znajduje się wiele otworów okiennych lub podczas instalacji modelu na balkonie (można sterować urządzeniem z pokoju).

Zazwyczaj montaż podwójnych zasłon wymaga użycia różnych rodzajów tkanin: gęstych tkanin i lekkich (o różnej przezroczystości). Takie modele są bardzo popularne przy dekorowaniu otworów okiennych sypialni, dzieci, salonu, kuchni.

Konstrukcja tych zasłon składa się z tkaniny tekstylnej, mechanizmu łańcuchowego i zacisku. Kontrolując podnoszenie tkaniny, możesz zamocować zasłonę na dowolnym poziomie. Podczas instalacji podwójnych zasłon stosuje się specjalną tkaninę, która składa się z naprzemiennych gęstych i przezroczystych pasków. Podczas podnoszenia zasłon do góry uzyskuje się naprzemienną przezroczystą i gęstą sekcję tkaniny. Możesz kontrolować produkt ręcznie (łańcuch) lub za pomocą napędu elektrycznego. Modele nadają się do dekoracji okien w kuchni, sypialni, biurze, łazience.


dvojnie-shtori-krasivij-komfort-v-interere-24-foto-4


dvojnie-shtori-krasivij-komfort-v-interere-24-foto-5

Podwójne zasłony w salonie

Pokój dzienny zawsze był i będzie w centrum uwagi mieszkania / domu, więc każdy mebel jest ważny dla stworzenia harmonijnej atmosfery. Zasłony nie tylko skutecznie dekorują okna, ale także chronią pomieszczenie przed jasnym światłem słonecznym. Podwójne modele wykonują doskonałą pracę z tymi obowiązkami. Przy wyborze optymalnej kombinacji tkanin rozważ kilka opcji:

  • tekstylia tej samej jakości, różne odcienie;
  • łączenie gęstych materiałów z przezroczystymi / półprzezroczystymi;
  • podwójna kurtyna z przezroczystych tkanin;
  • połączenie zasłon z elementami dekoracyjnymi (zasłony z lambrekinem, bawełniane zasłony w postaci muślinu).

Możesz stworzyć stylowe wnętrze, jeśli wybierzesz charakter pokoju, jego styl.

Meble w stylu klasycznym zostaną elegancko uzupełnione o zasłony zdobione w postaci gładkich tkanin. Do ciekawego projektu okna używaj podwójnych karniszy do zasłon. W pokojach od strony północnej podwójne zasłony wykonane z tiulu lub lekkich tkanin będą wyglądać komfortowo. Południowe pomieszczenia będą chronić zestawy grubych zasłon (len, wełna) i lekkie zasłony (organza, delikatny jedwab).


dvojnie-shtori-krasivij-komfort-v-interere-24-foto-8


dvojnie-shtori-krasivij-komfort-v-interere-24-foto-9

Przy projektowaniu wnętrz w minimalizmie, stylach high-tech, zwraca się uwagę nie na dekoracje lub na wycinanie płótna, jakość tekstyliów odgrywa główną rolę - używając opalizującego materiału o neutralnych kolorach (niebieski / jasnoniebieski, szary / perłowy). Najlepszą opcją są podwójne zasłony w hali na przelotkach (metalowe / plastikowe pierścienie otaczające otwory w tkaninie i przewleczone do okapu). Ze względu na jednolity montaż łączników, zasłony są uformowane w jednolite fałdy. Podczas montażu podwójnego okapu zaleca się mocowanie oczek w niewielkich odległościach. Następnie grube zasłony nie będą przeszkadzać w ruchu lekkich dekoracyjnych zasłon.


dvojnie-shtori-krasivij-komfort-v-interere-24-foto-10


dvojnie-shtori-krasivij-komfort-v-interere-24-foto-11

Podwójne zasłony do kuchni

Wybierając dekoracje, przede wszystkim są one ukierunkowane na praktyczność tkaniny, dlatego preferencje nadają tkaninom łatwą pielęgnację, która pozwala na przejście światła słonecznego. Zasłony kuchenne można doskonale łączyć z materiałów: bawełny, lnu, grubego perkalu, szyfonu, tiulu.

Przy wyborze wzoru w stylu zasłony odpychają styl mieszkania, położenie pokoju (strona północna lub południowa), liczbę okien i ich rozmiary.


dvojnie-shtori-krasivij-komfort-v-interere-24-foto-12


dvojnie-shtori-krasivij-komfort-v-interere-24-foto-13


dvojnie-shtori-krasivij-komfort-v-interere-24-foto-14

Do zacienionych kuchni północnych nadają się rzymskie zasłony, uszyte z bawełny w jasnych odcieniach (piasek, żółty). Podwójnie zwijane zasłony nasycone kolorami - najlepsza opcja do dekorowania okien od strony południowej.

Do wnętrz w stylach nowoczesnych, hi-tech, minimalizmu odpowiednie materiały monochromatyczne. Prowansalski styl uzupełni beżowe tkaniny o mały kwiatowy wzór. Bawełniane zasłony w kratkę, ozdobione prostym lambrekinem, nadają rustykalnej kuchni i spokoju kuchniom w stylu rustykalnym. Aby uzyskać luksusowe, klasyczne ustawienie, możesz użyć materiału z wzorami lub ornamentami.

Niestandardową opcją byłoby jednoczesne zainstalowanie rolet rzymskich (len, bawełna) w opatrunku okiennym i zasłon na przelotce (tiul, szyfon, organza) nad oknem.


dvojnie-shtori-krasivij-komfort-v-interere-24-foto-15


dvojnie-shtori-krasivij-komfort-v-interere-24-foto-16

Być może te modele zasłon można uznać za najbardziej pożądane właśnie dla otworów okiennych w pokoju do spania. Idealną opcją byłoby połączenie zasłon z lekkiej i grubej tkaniny. Przy wyborze materiału należy zwrócić uwagę na naturalne tkaniny: wełnę, jedwab, len, batis. Z kolorów pożądane jest spokojne, pastelowe odcienie.


dvojnie-shtori-krasivij-komfort-v-interere-24-foto-18


dvojnie-shtori-krasivij-komfort-v-interere-24-foto-19


dvojnie-shtori-krasivij-komfort-v-interere-24-foto-20

Barokowe meble dodadzą pompatycznych zasłon z miękkim lambrekinem, ozdobionym dużymi fałdami. Klasyczne sypialnie odcień tradycyjnych zasłon z haczykami. Surowy styl minimalistyczny podkreśla podwójne rolety rzymskie.


dvojnie-shtori-krasivij-komfort-v-interere-24-foto-21


dvojnie-shtori-krasivij-komfort-v-interere-24-foto-22


dvojnie-shtori-krasivij-komfort-v-interere-24-foto-23

Wybierając wystrój w sypialni, preferowane są modele, które przede wszystkim pozwalają szybko i łatwo stworzyć środowisko do dobrego wypoczynku:

  • zasłony oczkowe;
  • Rolety rzymskie lub rolety.

Dziś nie ma sztywnych reguł definiujących zestaw elementów do ucieleśnienia pewnego stylu w pomieszczeniu. W dużym pokoju okna można ozdobić różnymi modelami podwójnych zasłon. Aby okna nie wyglądały paskudnie, używają jednoczących detali: ornamentu, tkanin towarzyszących, koloru materiału, dlatego dzięki niestandardowej kombinacji odcieni i materiałów na zasłony, różnych wersji ciętych tkanin powstaje ciekawy wystrój okna.

Pin
Send
Share
Send
Send