Łóżko kompaktowy transformator do pokoju dziecięcego i małego mieszkania, kompaktowy poddasze piętrowe dla dziecka - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Małe łóżka to wygoda połączona ze zwartością i funkcjonalnością (20 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Jednym z problemów, z którymi borykają się właściciele małych mieszkań, jest stały brak miejsca na meble wysokiej jakości. Świetnym rozwiązaniem byłoby kupowanie kompaktowych lub przekształcalnych mebli, a przede wszystkim takich jak kompaktowe łóżko. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów małych i składanych łóżek, sof i rozkładanych sof, zarówno pojedynczych, jak i podwójnych, więc nie jest trudno wybrać produkt, który będzie najbardziej odpowiedni dla Twojego wnętrza, a jednocześnie doskonały. łóżko dla ciebie osobiście i twoich dzieci.


malogabaritnie-krovati-eto-udobstvo-obedinennoe-s-kompaktnostyu-i-funkcionalnostyu-20-foto


malogabaritnie-krovati-eto-udobstvo-obedinennoe-s-kompaktnostyu-i-funkcionalnostyu-20-foto-2

Łóżka składane są znane wielu, ponieważ w naszym kraju problem mieszkaniowy utrzymuje się od dawna, ale dziś ci, którzy mieszkają w przestronnych mieszkaniach, często są zainteresowani przemiennymi meblami. Dodatkowe metry kwadratowe będą zawsze używane w obecności wyobraźni: mogą wyposażyć całą siłownię lub urządzić szklarnię lub przekształcić je w kreatywne studio artysty.


malogabaritnie-krovati-eto-udobstvo-obedinennoe-s-kompaktnostyu-i-funkcionalnostyu-20-foto-5


malogabaritnie-krovati-eto-udobstvo-obedinennoe-s-kompaktnostyu-i-funkcionalnostyu-20-foto-6

Łóżko do garderoby

Opcja używania szafy do chowania łóżka jest bardzo powszechna. Jednocześnie miejsce do cumowania można zapiąć na dwa sposoby:

 • z układem poziomym;
 • z układem pionowym.

Kiedy łóżko się podnosi, zamienia się w ścianę szafki, którą można wyposażyć w maskę:

 • lustro;
 • małe półki;
 • panel dekoracyjny itp.

Takie łóżko może być konstrukcją z jednej „fałszywej” szafy lub stanowić część dużego zestawu mebli, w którym można ukryć nie tylko pojedyncze łóżka, ale także podwójne łóżka.

Do spania lub tylko do odpoczynku, ściana szafy z koją jest obniżona, a ona, opierając się o podłogę ze składanymi nogami, zamienia się w poziome wygodne łóżko, zdolne do zapewnienia pełnego relaksu. Dodatkowo w szafkach zawierających miejsce do spania dla jednej osoby lub podwójnych łóżek znajdują się nisze i półki na pościel, paski do mocowania materaca i łóżka jako całości oraz oświetlenie. Łóżko skrzyniowe jest opcją uniwersalnych mebli o małych rozmiarach, które można ustawić zarówno w salonie, jak iw przedszkolu oraz w małej sypialni.

Ta opcja doskonale nadaje się do salonu. Miejsce do spania ukryte w ścianie będzie bardzo przydatne, jeśli gość lub krewny przybędzie niespodziewanie i konieczne będzie stworzenie dla niego warunków, aby mógł spędzić noc z komfortem. W obecności dużej części ściany nie pokrytej meblami możliwe jest budowanie nisz o pożądanym rozmiarze nawet dla podwójnych łóż transformatorów.

Rozkładana sofa z funkcją stołu

Ta opcja jest wygodna zarówno dla przedszkola, jak i mini-biura, ponieważ umożliwia połączenie miejsca do spania z miejscem do pracy lub miejscem do zabawy i ćwiczeń z dzieckiem. Składana na takiej rozkładanej sofie jest także blat, na którym można pracować z laptopem, rysować, rzeźbić lub montować modele samochodów od projektanta.

Krzesło do łóżka

To najlepszy wybór dla właściciela jednopokojowego mieszkania. Te krzesła są bardzo wygodne do indywidualnego użytku przez właściciela, a jeśli dziecko mieszka z tobą, lub jeśli chcesz zapewnić łóżko dla gościa, który zdecyduje się spędzić noc. Projekt jest zawsze prosty i łatwy do złożenia. Niektóre modele mają komorę na dole, gdzie można umieścić pościel.

To meble do najmniejszych pomieszczeń. Może być używany w mieszkaniu jednopokojowym, a także w salach i przedszkolu. Taka składana pufa wygląda zupełnie jak zwykła pufa, ale w nocy zamienia się w pojedyncze łóżko.

Transformator „trzy w jednym”

To świetny sposób na rozwiązanie problemu ograniczonej przestrzeni dla małych mieszkań. W swojej oryginalnej formie meble takie wyglądają jak wygodna sofa z miękkim oparciem utworzonym z poduszek meblowych. Boki, które są solidną solidną ramą, są wyposażone w mechanizm obrotowy, dzięki czemu można je obracać o 180 °.

Boki połączone są płytą meblową, niewidoczną po zmontowaniu sofy. Ta płyta meblowa, ukryta za poduszkami oparcia, może później stać się blatem stołu. Ta sofa w dolnej części ma wnękę, w której przechowywane są dodatkowe prostokątne elementy miękkie.


malogabaritnie-krovati-eto-udobstvo-obedinennoe-s-kompaktnostyu-i-funkcionalnostyu-20-foto-11


malogabaritnie-krovati-eto-udobstvo-obedinennoe-s-kompaktnostyu-i-funkcionalnostyu-20-foto-12

Łóżeczka dziecięce można przekształcać na różne sposoby:

 • koja z kołami, chowa się pod podium (plac zabaw);
 • kilka naprzemiennie rozkładanych łóżek zbiera się w jednym miejscu;
 • łóżko zamienia się w stół.

Lofty

W takim kompleksie meblowym jego głównym elementem jest miejsce do cumowania (często typu składanego), które znajduje się na wysokości zwykle około 1-1,8 metra od podłogi, podczas gdy w przestrzeni poniżej może znajdować się:

 • system przechowywania;
 • obszar roboczy;
 • plac zabaw;
 • dolne łóżko.


malogabaritnie-krovati-eto-udobstvo-obedinennoe-s-kompaktnostyu-i-funkcionalnostyu-20-foto-13


malogabaritnie-krovati-eto-udobstvo-obedinennoe-s-kompaktnostyu-i-funkcionalnostyu-20-foto-14

W zależności od łóżka na poddaszu grupa mebli może być wyposażona w:

 • półki;
 • szafy;
 • kciuki;
 • szuflady;
 • biurko do pracy.

Niektóre przedmioty mogą być mobilne i używane osobno. Powstanie osoby „na strych” do łóżka odbywa się albo za pomocą specjalnych schodów wchodzących w skład zestawu, albo w niektórych przypadkach systemy przechowywania spełniają funkcję stopni.

Łóżka i transformatory sof są trwałe wśród zwolenników racjonalności.

Zalety takich struktur są oczywiste:

 • zostaje zwolniona dodatkowa przestrzeń w przedszkolu, ponieważ łóżko, w którym śpi dziecko, może zostać przekształcone w stół;
 • Takie meble są zwykle po prostu złożone i rozłożone, podczas gdy wdrożenie tych procedur wymaga z reguły nie więcej niż dwóch minut;
 • rozmiary i modele transformatorów mogą być bardzo różne, co pozwala wybrać najbardziej odpowiedni dla danego przypadku;
 • łóżka są często wyposażone w materac ortopedyczny;
 • można szybko zorganizować łóżko, gdy nie ma dostępnej dodatkowej sypialni;
 • transformatory o małych rozmiarach można w większości przypadków zainstalować na dowolnej pustej części mieszkania;
 • Koszt takich urządzeń jest w przystępnej cenie dla wielu rodzin.

Wady transformatorów:

 • przy częstym korzystaniu z łóżek transformujących szybko się zużywają, a elementy mechanicznego mocowania części zawodzą w pierwszej kolejności;
 • meble przekształcalne nie nadają się do użytku przez osoby słabe fizycznie lub niepełnosprawne (osoby starsze, dzieci, a także chorzy i niepełnosprawni);
 • dla łóżka, które chowa się w niszy, wymagana jest solidna ściana główna, ponieważ słabe przegrody wewnętrzne nie wytrzymują powtarzającego się znacznego obciążenia.

Konstrukcja mechanizmów do składania sof i łóżek ma co najmniej dziesięć wariantów wykonania, a każdy z nich ma pewne zalety, a jednocześnie ma swoje wady. Jednak przede wszystkim meble przekształcalne są wyposażone w dwa rodzaje urządzeń mechanicznych uchylno-obrotowych:

 • Mechanizm przesuwny. Jest bezpieczny i łatwy w użyciu, aw modelach go zawierających w większości przypadków są sekcje na pościel.
 • Mechanizm składania. Jest niebezpieczny, gdy jest używany do przekształcania łóżek, ponieważ ciężki element konstrukcji mebla, który jest uniesiony do góry, może spaść i spowodować obrażenia osoby, na przykład, gdy zostanie złapana jego ręka lub zostanie uderzona noga. Chociaż łóżka przymocowane do ściany pomagają zaoszczędzić miejsce podczas montażu, ich użycie wymaga pewnych środków ostrożności.

Mechanizmy składania są również podzielone na dwa typy:

 • Mechanizmy sprężynowe. Są najbardziej trwałe i niezawodne, co tłumaczy się ich niezwykłą prostotą: na wiosnę nie ma nic do zerwania. Istnieje jednak pewna wada: w celu przeprowadzenia procedury transformacji wymagane są pewne wysiłki, dlatego nie są one zalecane dla osób starszych i słabych fizycznie.
 • Urządzenia do podnoszenia gazu. Mają mniejszą niezawodność, ale jeśli są prawidłowo obsługiwane, służą przez długi czas. Wyposażone w takie mechanizmy meble można układać bez większego wysiłku. Wadą dźwigu gazowego jest to, że łóżka typu składanego, wyposażone w nie, są droższe niż w przypadku mechanizmu sprężynowego.

Przekształcanie mebli stało się dziś modnym trendem i jest to dość proste wyjaśnienie: nieruchomości są drogie. Wiele osób, które rozpoczynają karierę, wciąż nie może sobie pozwolić na zakup luksusowych rezydencji i apartamentów, i muszą zadowolić się małymi mieszkaniami i apartamentami ze studiami. Jednak chęć przekształcenia ich w w pełni funkcjonalną, wygodną i ciekawą obudowę zmusza projektantów w wielu krajach do poszukiwania nowych niestandardowych rozwiązań przy projektowaniu mebli, a przede wszystkim takich niezbędnych rzeczy jak łóżka i sofy.

Obecnie niektóre transformatory wykorzystują dość drogie mechanizmy pneumatyczne, które pozwalają na montaż i demontaż składanych mebli bez konieczności znacznego wysiłku fizycznego. Czasami wystarczy nacisnąć przycisk na konsoli, aby rozpocząć proces transformacji. Często jest to postrzegane przez wielu jako element mebli przyszłości.

Oczywiście najciekawsze modele systemów samobieżnych, które są sterowane z konsoli, można zobaczyć tylko na międzynarodowych wystawach poświęconych nowoczesnym meblom, ale coraz więcej tych wyjątkowych eksponatów można już zobaczyć w zwykłych sklepach. A ceny takich produktów stają się coraz bardziej przystępne każdego roku.

Pin
Send
Share
Send
Send