Ramy kurtynowe z okapem ściennym z listew drewnianych, montaż i instalacja zasłon sufitowych bezpośrednio we wnętrzu, przewodnik po zasłonach - Dom i styl - 2020
Dom i styl

We wnętrzu zasłony w ramie: luksus pałacowego otoczenia (21 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Główną atrakcją okien są zasłony, bez których część wnętrza nabiera znudzonego wyglądu. Mogą precyzyjnie podkreślić klasyczny lub nowoczesny styl i nadać pomieszczeniu luksus. Aby przekazać te uczucia, użyj paska kadrowania. Tak więc zasłony nadają pomieszczeniu oryginalności, a mechaniczna część gzymsu z haczykami nie przyciągnie uwagi.

Gatunki

Niezależnie od materiału listwy na zasłony są podzielone na:

 • gładki - standardowy, bez nierówności i może być wklęsły, prosty i zakrzywiony;
 • tłoczone - kreatywne wykończenia, o unikalnym wzornictwie lub wzorach.


bagetnie-shtori-v-interere-roskosh-dvorcovoj-obstanovki-21-foto


bagetnie-shtori-v-interere-roskosh-dvorcovoj-obstanovki-21-foto-2

Zasłony obramowujące mogą przejść do każdego wnętrza, w zależności od typu. Istnieje kilka odmian tego paska:

 • Drewno. Uosabiają luksus czasów starożytnych i mogą być wykonane z naturalnych ras. Wyglądają drogo i odpowiednio kosztują. Często przedstawiają wzory ze złotym liściem i wszelkiego rodzaju rysunkami. Różnią się one różnymi sposobami mocowania i mogą być instalowane na ścianie lub suficie. Ten typ jest odpowiedni dla stylu klasycznego i każdego podobnego do niego.
 • Metaliczny. Możesz je spotkać rzadziej, ponieważ nie nadają się do każdego stylu. Różnią się od innych rodzajów wysokiej wytrzymałości, trwałości i oryginalnego wyglądu. Są wykonane z aluminium i poddane działaniu związków antykorozyjnych. Istnieją również modele, które otrzymują zapylenie w kolorze złotym, srebrnym lub innym. Idealny do nowoczesnego stylu orientacji technicznej, na przykład hi-tech, techno.
 • Plastik. Najbardziej popularny ze względu na rozsądną cenę, przyjemny wygląd i różne sposoby mocowania. Można im nadać dosłownie dowolny kształt, wygląd, naśladując różne naturalne tekstury (drewno, metal, złocenie, marmur), i być zarówno gładkie, jak i reliefowe. Ich główną zaletą jest elastyczność.

Również ekskluzywne paski na zamówienie, które są szczególnie luksusowe, pompatyczne i specyficzne wzory, które nie mają analogów. Wykonane są z wiśni, dębu, drewna bukowego i używają specjalnej tkaniny. Jako uzupełnienie stosuje się zapylanie złota i srebrne elementy z brązu. Ten pokój przypomina barokowy styl z jego pompatycznością.


bagetnie-shtori-v-interere-roskosh-dvorcovoj-obstanovki-21-foto-4


bagetnie-shtori-v-interere-roskosh-dvorcovoj-obstanovki-21-foto-5

Funkcje

Zasłony z paskiem bagietki nadają się do nadania wnętrzu uroku, ale przed wykonaniem pracy powinieneś bliżej zapoznać się z tą techniką.

 1. Gzyms jest montowany na suficie tylko w przypadku, gdy niemożliwe jest przymocowanie go do ściany lub jeśli projekt wymaga tylko takiej instalacji. W innych sytuacjach używany jest uchwyt ścienny.
 2. Aby wybrać odpowiedni profil do zasłon, należy przejść od wielkości pomieszczenia na wysokość. Szerokość pasków z różnych materiałów może się różnić, zwłaszcza ze względu na sposób mocowania.
 3. Wybierając model ścienny, należy wziąć pod uwagę długość zasłon i różnicę odległości między nimi a ścianą. Występ powinien być uśredniony, tak aby zasłony nie leżały na parapecie, nie podkreślały go niepotrzebnie i nie pozostawiły dużej pustej przestrzeni. W tym przypadku główną wskazówką będzie szerokość progu.
 4. Bagietki naścienne mogą tworzyć pasek nad sufitem, który wizualnie zmniejsza wielkość pomieszczenia.

Podstawowa zasada: instalacja deski musi być starannie zaplanowana, aby w przyszłości nie przerodziła się w problemy.


bagetnie-shtori-v-interere-roskosh-dvorcovoj-obstanovki-21-foto-6


bagetnie-shtori-v-interere-roskosh-dvorcovoj-obstanovki-21-foto-7

Korzyści

W przeciwieństwie do prostych okapów, bagietka ma wielką funkcjonalność, która ujawnia jej zalety:

 • Ukrywa wady okna, które mogą powstać w wyniku prac budowlanych.
 • Haczyki i ich prowadnice zostaną bezpiecznie ukryte wraz z ewentualnymi wadami zasłon, które pojawiły się podczas ich szycia.
 • Wymyślili wiele decyzji dotyczących stylu, które rozwadnią pokój i nadadzą mu wyjątkowości.
 • Stają się integralną częścią wystroju i doskonale pasują do wnętrza.
 • Opracowano różne metody mocowania, modyfikacje z różnych materiałów, które nie będą trudne do wybrania odpowiedniej opcji.
 • Możesz zmienić rozmiar gzymsu, skracając go lub wydłużając.

Dzięki takim zasłonom bagetnye wystrój staje się holistyczny i zapewnia komfort w pomieszczeniu.


bagetnie-shtori-v-interere-roskosh-dvorcovoj-obstanovki-21-foto-8


bagetnie-shtori-v-interere-roskosh-dvorcovoj-obstanovki-21-foto-9

Jaka jest kombinacja?

Dla każdego stylu i schematu kolorystycznego okap będzie podstawowym dodatkiem, od którego zależy sposób postrzegania wnętrza. Konstrukcja przestrzeni okiennej ma ogromny wpływ na wszystkie pozostałe elementy, dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni materiał, kolor i kształt.

Ogólne wzory

W małych pomieszczeniach odpowiedni jest gzyms sufitowy, który rozszerzy pomieszczenie, tworząc wrażenie przestronności. Jeśli wysokość jest mała, lepiej zaniedbać szerokie listwy i dać pierwszeństwo wąskim, które powinny pasować do gamy kolorów i być połączone z obrazem na tkaninie kurtynowej.

W dużych pomieszczeniach będą wyglądać wspaniałe paski o różnych kolorach. Możesz stworzyć w nich harmonię za pomocą drapowania bagietki gzymsem z zasłoną.


bagetnie-shtori-v-interere-roskosh-dvorcovoj-obstanovki-21-foto-10


bagetnie-shtori-v-interere-roskosh-dvorcovoj-obstanovki-21-foto-11


bagetnie-shtori-v-interere-roskosh-dvorcovoj-obstanovki-21-foto-12

W kuchni powietrze może być bardzo wilgotne, co szybko zrujnuje drewno. Następnie okno można ozdobić gzymsem z tworzywa sztucznego z imitacją drewna, aby produkt żył dłużej i nie tracił swojej atrakcyjności.

W sypialni gzyms jest dobrze połączony z dekoracją tekstylną o niezbyt chwytnym kolorze, który doda harmonii i integralności wnętrzu.


bagetnie-shtori-v-interere-roskosh-dvorcovoj-obstanovki-21-foto-13


bagetnie-shtori-v-interere-roskosh-dvorcovoj-obstanovki-21-foto-14


bagetnie-shtori-v-interere-roskosh-dvorcovoj-obstanovki-21-foto-15

Style

Drewniane bagietki lub okleiny są idealne do klasycznego stylu z bogatym wykończeniem. Niezwykła rzeźba przypomina wnętrze pokoju w zamku lub pałacu, który uosabia wielkość i bogactwo. W tym stylu lepiej nie używać bagietek wykonanych z metalu, których powierzchnia tylko zakłóca harmonię całego wnętrza.

Korzystając z prostszych opcji, możesz podkreślić styl kraju lub Prowansji, powodując tym samym urok wynikającego z niego stylu ekologicznego.

W przypadku pokoi w stylu orientalnym lepiej jest wybrać modele z wzorami roślin z Egiptu lub Maroka.

Metalowe gzymsy oprawione są w połączeniu ze stylem technicznym, duchem nowoczesności i futuryzmu. Matowe wykończenie będzie idealnym uzupełnieniem, które da poczucie kompletności.


bagetnie-shtori-v-interere-roskosh-dvorcovoj-obstanovki-21-foto-16


bagetnie-shtori-v-interere-roskosh-dvorcovoj-obstanovki-21-foto-17


bagetnie-shtori-v-interere-roskosh-dvorcovoj-obstanovki-21-foto.jpeg">

Kolor

Do wyboru odcieni kolorów należy podchodzić z całą powagą. Brak harmonii między nimi może mieć zły wpływ na estetykę, po której nawet najdroższy gzyms będzie wyglądał nieatrakcyjnie. Aby tego uniknąć, musisz zrozumieć rolę produktu w pokoju, który często jest dodatkiem, więc jego kolor zależy od otaczających elementów (mebli, tapet i innych).

Przy wyborze odcienia deski należy zastosować zasadę: jej kolor powinien być sparowany z tkaniną zasłonową lub z elementami wewnętrznymi. Ich dekoracja powinna być w tym samym stylu, tworząc spójną całość.

Zasłony z batonikiem mogą nie tylko zasłonić wady okna, ale także podkreślić wszystkie jego zalety. Znacznie wpływają na cały wystrój wnętrz i są główną atrakcją w całym pomieszczeniu. Deska tego typu ozdobi pokój, podkreśli styl i zadowoli oko na długi czas.


bagetnie-shtori-v-interere-roskosh-dvorcovoj-obstanovki-21-foto-18


bagetnie-shtori-v-interere-roskosh-dvorcovoj-obstanovki-21-foto-19


bagetnie-shtori-v-interere-roskosh-dvorcovoj-obstanovki-21-foto-20

Obejrzyj film: O Panie, Ty nam dajesz, Ciało Swe i Krew. . (Październik 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send