Przebudowa kuchni w Chruszczowce w Domu Panelu, Legalizacja Stowarzyszenia Jadalni z Kuchenką Gazową i Pokojami, Naprawa i Przeniesienie 5 m² z Loggią, Studio z Balkonem - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Przebudowa kuchni od A do Z: zasady, opcje, koordynacja (81 zdjęć)

Pin
Send
Share
Send
Send


Przebudowa kuchni jako sposób na poprawę wydajności przestrzeni należy do wymaganych procedur wewnętrznych. Oprócz rozszerzenia nie tylko kompaktowej przestrzeni kuchennej. Właściciele dokonują zmian w konfiguracji ścian małych i przestronnych kuchni, wyposażają połączone obszary funkcjonalne w celu zwiększenia komfortu i efektywności działania.


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-2


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-3


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-4


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-5


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-6


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-8


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-9

Przegląd opcji rekonstrukcji

Najczęściej spotykane jest połączenie obszaru funkcjonalnego z pokojem sąsiednim, zazwyczaj takie naprawy prowadzą do salonu. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ pozwala wyposażyć obszerną jadalnię, ale nie zawsze jest to możliwe: w domach prefabrykowanych ściana często jest nośnikiem, nie można jej całkowicie usunąć.

Łączenie użytecznej powierzchni balkonu ogranicza się do rozszerzenia otwarcia światła i przenoszenia mebli. Jeśli jest to loggia, dopuszczalne jest dodatkowe ocieplenie i zwiększenie użytecznej funkcjonalności.
W korytarzu i innych pomieszczeniach niemieszkalnych nie można wyposażyć jadalni, ale dopuszczalne jest bezpośrednie gotowanie i towarzyszące manipulacje.

W opuszczonym pomieszczeniu kuchennym zabronione jest wyposażenie terenów mieszkalnych, chociaż zgodnie z prawem można tu umieścić garderobę lub gabinet. Miejsce do gotowania i mycia naczyń musi spełniać normy bezpieczeństwa - posiadać źródła światła, odpowiednio zlokalizowane sieci inżynieryjne.


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-10


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-11


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-12


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-13


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-14

Co należy wziąć pod uwagę przy realizacji planowanej przebudowy kuchni?

Połączenie kuchni z pokojem przyległym pozwala zorganizować komfortową przestrzeń z funkcjonalną kuchnią i przestronną jadalnią. Łatwo jest również wyposażyć kuchnię w salon we właściwe wnętrze lub udekorować kuchnię-warsztat. Jednocześnie eliminowane są niepotrzebne korytarze, potencjał przestrzeni użytkowej w mieszkaniu znacznie się zwiększa.

Co jeśli musisz zburzyć mur główny, aby połączyć kuchnię z salonem lub innym sąsiednim pokojem? Taka opcja przebudowy wymaga koordynacji w odpowiedzialnych instancjach, jak każdy inny sposób wprowadzania zmian w projekcie. Jeśli jest to ściana nośna, to jej wyburzenie przerwie sztywność ramy całego budynku, co pociąga za sobą poważne konsekwencje. Wdrożenie idei takiego związku jest bardzo trudne do uzyskania pozwolenia. Nawet przy pozytywnym wyniku sprawy dopuszczalne jest jedynie zorganizowanie otwarcia w muru stołecznego z jego obowiązkowym wzmocnieniem.

Prace demontażowe wykonywane są przez specjalistów i tylko na podstawie zatwierdzonego projektu przebudowy. Dokument zawiera obliczenia instytutu projektowego, który określa dopuszczalne wymiary otworu i zalecenia dotyczące demontażu ściany z późniejszymi pracami w celu wzmocnienia konstrukcji.

W przypadku, gdy demontaż ściany działowej, która nie jest wymagana, jest wymagany do połączenia kuchni i sąsiedniego pomieszczenia, należy również uzgodnić przebudowę.


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto.png">


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-16


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-17

Czy można przebudować kuchnię z kuchenką gazową?

Obecność urządzeń gazowych nakłada specjalne ograniczenia na przebudowę kuchni w mieszkaniu. Będziemy musieli spełnić wiele wymagań, aby uzyskać pozwolenie na połączenie jednostki żywności z sąsiednim pokojem:

 • Jeśli partycja jest na drodze do realizacji idei przebudowy, teoretycznie łatwiej jest uzyskać pozwolenie na prace demontażowe niż w przypadku ściany głównej. Jednocześnie nie będzie możliwe pełne połączenie zgazowanej kuchni z pokojem, ponieważ jest to zabronione przez normy sanitarne. Konieczne jest podzielenie pomieszczeń ruchomą przegrodą lub zorganizowanie otworu za pomocą szczelnie zamykających się drzwi. Większość właścicieli instaluje na linii rozgraniczającej dwie przestrzenie projektowe z przezroczystymi lub półprzezroczystymi płótnami z pleksiglasu.
 • Innym sposobem połączenia pokoju zgazowanego z pokojem jest wyłączenie gazu. Po tym, jak personel gazowy zaparzy kolana gazociągu, można użyć tylko kuchenki elektrycznej. W takim przypadku będzie można uzasadnić przebudowę kuchni i połączyć obszar dwóch pokoi.

Tymczasem gaz w oddzielnym mieszkaniu wiąże się z dodatkowymi kosztami. W niektórych przypadkach procedura ta nie jest możliwa ze względu na cechy techniczne rurociągu.


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-18


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-19


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-20


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto.jpeg">


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-21

Cechy przedłużenia kuchni

Jak pokazuje praktyka, kuchnia jest nie tylko połączona z sąsiednimi pokojami, ale także zwiększa powierzchnię jednostki gastronomicznej ze względu na sąsiednie terytorium. Wraz z tym rozszerzeniem konieczne jest również spełnienie wymagań przepisów. Na przykład:

 • Przeniesienie partycji Możesz dodać część sąsiedniego pokoju do kuchni, zmniejszając przestrzeń mieszkalną o nie więcej niż 1/4.
 • Przy przenoszeniu przegród na te dodane kwadraty nie można umieszczać wyposażenia kuchennego. Oznacza to, że piec i zlew pozostają w tym samym obszarze. Ale w zaktualizowanym wnętrzu kuchni można rozszerzyć powierzchnię roboczą lub zorganizować wygodną jadalnię.
 • Ustawodawstwo mieszkaniowe zezwoliło na dodanie do kuchni pomieszczeń niemieszkalnych. Są to korytarze, magazyny lub garderoby.
 • Rozporządzenie zabrania przedłużania kuchni kosztem łazienki.

Warto pamiętać, że dla każdego rodzaju przebudowy wymagana jest zgoda właściwych organizacji z dokumentacją. W takim przypadku należy być przygotowanym na ewentualne trudności ze sprzedażą mieszkań z przebudową.


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-22


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-23


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-24

Wielu uważa, że ​​połączenie balkonu pomoże rozwiązać problem braku przestrzeni kuchennej. Jednak płyta balkonowa jest oddzielnym elementem konstrukcyjnym, który nie jest w stanie wytrzymać ciężaru izolowanych ścian. Ten projekt nie jest przeznaczony do obciążenia w postaci szklenia zimowego. Inną rzeczą jest loggia, w tym przypadku możliwe jest zalegalizowane połączenie.

Popularne opcje przebudowy kuchni z loggią:

 • wymiana nienośnej ściany na francuskie zasłony w postaci przesuwnej szklanej przegrody lub montaż podwójnie oszklonych okien z drzwiami;
 • organizacja strefy lunchowej na dodatkowej platformie.

Jako przykład podaje się tutaj przeniesienie części mebli kuchennych na loggię, co umożliwia zwolnienie miejsca w kuchni dla wygodnej obsługi.


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-26


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-27


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-28

Aby połączyć strefy funkcjonalne, należy przede wszystkim zadbać o wysokiej jakości izolację. Eksperci zalecają zwracanie uwagi na plastikowe okna. Zaleca się ogrzanie ściany pod ramą z zewnątrz za pomocą pianki i listew bocznych. Jeśli pozwala na to miejsce, wewnętrzna powierzchnia i sufit są również izolowane izolacją, na przykład penoplex. W niektórych przypadkach możliwe jest zainstalowanie ogrzewania podłogowego, bardziej popularną opcją budżetu jest „ciasto” wykonane z masy uszczelniającej bitumicznej, folii i izolacji.

Taka przebudowa kuchni w domu z panelami wymaga koordynacji, a poza tym nie można całkowicie usunąć przegrody: jej dolną część można wykorzystać jako blat stołu lub jako podstawę dekoracyjnego witrażu. Po wycięciu części ściany, pokój jest przycinany płytą gipsowo-kartonową, a wnętrze jest tworzone za pomocą malowania, tapetowania i montażu drewnianych lub plastikowych paneli.


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-31


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-32


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-33

Zgodnie ze standardami prawa mieszkaniowego nie wolno przenosić kuchni w salonie. Jednak właściciele domów na parterze mają prawo do takiej przebudowy. W tym przypadku działania są ograniczone jedynie specyfiką podłączenia do infrastruktury technicznej.

Zgodnie z przepisami kuchnia może zostać przeniesiona do nie mieszkalnej części mieszkania. Na przykład dozwolone jest zorganizowanie wnęki kuchennej w korytarzu w obecności przestronnej strefy wejściowej. Kuchnia na korytarzu to funkcjonalna przestrzeń z kuchenką elektryczną, okapem i umywalką. Warto zauważyć, że wnęka kuchenna może być zaaranżowana w pokoju bez okna, ale w przypadku standardowej kuchni ze stołem jadalnym, zgodnie ze standardami, wymagane jest naturalne światło.

Najczęściej, przy aranżacji wejścia do kuchni na korytarzu, stosuje się składane konstrukcje drzwi lub drzwi przedziałowe, podobne do garderoby. Przy organizacji prac budowlanych należy zadbać o możliwość podłączenia wnęki kuchennej do systemów komunikacyjnych.

W starym miejscu kuchni można wyposażyć dodatkową sypialnię, salon, warsztat lub gabinet. Warto pamiętać, że zgodnie z przepisami lokalizacja kuchni nad pokojami dziennymi jest zabroniona, dlatego w dokumentach lepiej nazwać pokój niezamieszkany, chyba że mieszkanie znajduje się na najwyższym piętrze domu.


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-35


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-36


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-37


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-38


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-39

Przebudowa kuchni w Chruszczowie

Podczas przebudowy małej kuchni w Chruszczowie właściciele muszą „wycisnąć” maksymalny potencjał przestrzeni, stosując rzeczywiste możliwości organizacji obszaru.

Łączenie kuchni z salonem

Demontaż sąsiedniej nienośnej ściany pozwala skutecznie rozwiązać problem braku miejsca w kuchni. Po naprawie z wyburzeniem przegrody, która jest przeprowadzana tylko po uzyskaniu zgody na procedurę, oczywiście całkowity kwadrat kuchni-salonu w Chruszczowce nie ulegnie zmianie. Jednocześnie możesz sprowadzić grupę restauracyjną do części gościnnej terytorium, uwalniając miejsce na obszar roboczy. Zaktualizowana kuchnia będzie wizualnie bardziej przestronna, a percepcja przestrzeni poprawi się.

Zalety łączenia kuchni z salonem w małym mieszkaniu obejmują również fakt, że stworzono doskonałe warunki do komunikacji rodzinnej. Możesz jednocześnie przygotowywać i monitorować dzieci zaangażowane w kreatywność lub aktywne gry. W połączonym salonie z kuchnią wygodnie jest spotkać gości, zorganizować wakacje i uroczystości.

Tymczasem przebudowa kuchni w salonie z kuchnią obarczona jest wadami. Z powodu braku przegrody zapachy żywności rozprzestrzeniają się po całym obszarze. Problem został częściowo rozwiązany przez zainstalowanie potężnego kaptura na płycie grzejnej. Chociaż jeśli jesz w części dla gości, będziesz musiał znosić takie problemy jak kulinarne smaki w dekoracji tekstylnej połączonego wnętrza. Kolejnym, nie mniej znaczącym minusem w skarbonce połączonej kuchni z pokojem dziennym jest hałas z wody, a urządzenia robocze nieco zakłócają harmonię i zakłócają pracę reszty gospodarstwa domowego.


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-40


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-41


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-42


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-44


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-45


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-46


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-47


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-48

Opcje przebudowy kuchni

Właściciele mieszkań z małymi kuchniami często chcą poświęcić przestrzeń salonów, które obejmują salony i sypialnie. Niektórzy planują metodę ekspansji, inni decydują się na drastyczne środki w postaci przeniesienia strefy funkcjonalnej. Ponieważ istnieje wiele problemów z uzyskaniem zgody na pożądane zmiany, przy wyborze opcji renowacji kuchni należy znać przepisy rządowe.

Połączenie kuchni z salonem

Realizacja projektu jest możliwa tylko w niektórych przypadkach. Jeśli ściana między pokojami nie jest kapitałem, można ją zburzyć. Jeśli jest to konstrukcja nośna, wówczas istnieje niewielkie prawdopodobieństwo zezwolenia nawet na wycięcie drzwi. W budynkach ery Breżniewa między kuchnią a pokojem znajdują się mury stołeczne, których demontaż obarczony jest naruszeniami konstrukcji ramy. W większości domów prefabrykowanych prawie wszystkie ściany są uważane za nośne, trudno tu je przebudować, aw budynkach Chruszczowa takie zmiany są całkiem możliwe.

Zgodnie z przepisami rządowymi ujednolicenie kuchni z przylegającą przestrzenią mieszkalną jest możliwe tylko w mieszkaniu z dwoma lub więcej pokojami. Właściciele mieszkań jednopokojowych mogą ominąć tę zasadę na kilka sposobów:

 • pozostaw niewielką część przegrody w postaci pionowego wąskiego płótna na sąsiedniej ścianie, co będzie nominalnym dowodem, że są to dwa różne pomieszczenia;
 • pozostawić część przegrody o wysokości 80-90 cm i wykorzystać jako podstawę do zorganizowania dodatkowej powierzchni roboczej lub stołu barowego;
 • wizualnie wytyczyć przestrzeń obszarów funkcjonalnych za pomocą wykończenia podłogi i ścian.

Zastosowanie tych technik ma pozytywny wpływ na stworzenie ciekawego wnętrza w połączonej kuchni z salonem.


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-49


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-50


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-51


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-54


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-55


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-56

Taka przebudowa jest uzasadniona, jeśli mieszkanie jest przeznaczone dla ucznia, pary starszej lub osoby samotnej, nowożeńców lub rodziny bez dzieci. W innych przypadkach zjednoczeniu kuchni z jedynym salonem może towarzyszyć obniżenie jakości życia gospodarstwa domowego.

Doskonałym wyjściem z sytuacji jest organizacja przestrzeni z efektem izolacji poszczególnych platform. W tym przypadku separacja za pomocą ruchomych ścianek działowych, ekranów i konstrukcji meblowych jest rzeczywista w celu stworzenia warunków zwiększonego komfortu w pomieszczeniu dzięki skrzyżowaniu stref funkcjonalnych.


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-58


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-59


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-60

Aby dokładnie rozważyć cechy rozmieszczenia przestrzeni roboczej, należy zacząć od zdefiniowania potrzeb. Projektanci wnętrz radzą zabrać kartkę papieru i sformułować sugestie dotyczące następujących punktów:

 • jakie funkcje kuchenne staną się podstawowe;
 • ile i często w rodzinie gotuje;
 • czy są goście, jeśli tak, ilu ludzi;
 • jak organizować wypoczynek;
 • Czy planowana jest osobna strefa jako biuro?

Odpowiedzi na te pytania pomogą prawidłowo rozdzielić kuchnię po przebudowie, prawidłowo zainstalować oświetlenie i urządzenia oraz wybrać meble. Niepotrzebne strefy pochodzą z projektu.

W szczególności, jeśli nie bierzesz długich posiłków i herbaty z gośćmi, lepiej jest zastąpić stół stołowy barem. Тем, кто готовит много и с удовольствием, нужно включить в особенности перепланировки максимально функциональный, соответственно, и габаритный кухонный гарнитур. Если в семье кулинария далеко не на первом месте в списке интересов, будет достаточно компактной варочной поверхности и минимума мебели. В любом случае в кухонной зоне должна быть в удобном месте размещена столешница длиной 60-80 см.

Obudowa przekształcona w studio w starym funduszu i progresywne nowe budynki podlegają tym samym standardom dotyczącym umiejscowienia łazienki i kuchni. Nawet umywalka nie zawsze jest możliwa do przeniesienia w inne miejsce, ponieważ występują trudności z podsumowaniem komunikacji. Często, aby wyposażyć odpowiedni odpływ, podczas naprawy trzeba zmienić poziom podłogi lub dodatkowo wprowadzić pompę ściekową.

Jeśli studio zwróciło starego Chruszczowa, wyposażonego na przykład w kuchenkę gazową i kolumnę, strefę gotowania należy odizolować za pomocą przesuwnych drzwi lub gęstej przegrody. Ten element jest jednym z możliwych niuansów przebudowy kuchni, bez której naprawa się nie zgadza. W nowych budynkach piece elektryczne są zwykle instalowane natychmiast, tutaj przegroda jest montowana na życzenie gospodarstwa domowego.


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-62


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-63


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-64


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-65


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-66

Zagospodarowanie kuchni w jedno i dwupokojowym mieszkaniu, w pełni lub częściowo przekształcone w studio

Odpowiednio zaprojektowany projekt naprawy pozwala uzyskać taki efekt, gdy strefy funkcjonalne płynnie się ze sobą łączą. Granice mogą być warunkowe i rzeczywiste - wszystko zależy od wielkości i konfiguracji mieszkania. W małych studiach potrzeba zagospodarowania przestrzennego polega zwykle na odizolowaniu strefy gotowania od miejsca odpoczynku. W przestronnej obudowie można podzielić na obszary i jednostki żywieniowe, a reszta strony.

W tym celu użyj następujących technik:

 • stół jadalny lub sofa jako oznakowanie graniczne;
 • stworzenie wyspy kuchennej do oddzielenia jadalni;
 • klasyczne rozwiązanie - lada barowa z krzesłami;
 • tanie drzwi coupe lub bardziej reprezentacyjne przesuwane przegrody ze szkła hartowanego;
 • wbudowana przegroda na 2/5 wysokości ścian, wyposażona w blat stołu;
 • sufity dzielone. Nie nadają się do Chruszczowa z miniaturową kuchnią na 5 metrów kwadratowych. m, ale w nowych budynkach z powodzeniem ukryć komunikację przechodzącą przez sufit.
 • Podział na strefy jest koniecznie uzupełniony przez niejednolite oświetlenie i podłogi.


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-67


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-68


pereplanirovka-kuhni-ot-a-do-ya-pravila-varianti-soglasovanie-81-foto-69

Jeśli zaprojektowano niestandardowy układ, lepiej zamówić meble - więc jest więcej szans na uzyskanie optymalnego stosunku powierzchni do przechowywania i powierzchni roboczych. Wbudowana kuchnia - wygodne rozwiązanie

Obejrzyj film: Kuchnia Kapitalny Remont (Może 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send