Jak prawidłowo postawić łóżko w małej sypialni przez Feng Shui dotyczące stron świata w Chruszczowce, w którym kierunku powinienem umieścić zagłówek w pokoju dziecięcym - Dom i styl - 2022
Dom i styl

Jak postawić łóżko, aby zostawić wolną przestrzeń

Pin
Send
Share
Send
Send


Najważniejszą rzeczą w sypialni jest łóżko. Z jakiego materiału zostanie wykonany i jak dobrze będzie się on opierał, zależy od twojego zdrowia. Wybierz jego idealną lokalizację nie jest takie proste. Musi być jednocześnie umieszczony ergonomicznie i feng shui. Zadanie nie jest łatwe, ale jest wykonalne. Łóżko można prawidłowo umieścić nawet w małym pokoju.

Pierwsza zasada to bezpieczeństwo

Sceptycy przede wszystkim zalecają bezpieczne łóżko w sypialni i dopiero wtedy zwracają uwagę na zasady Feng Shui. Szczególnie ważne jest, aby martwić się o bezpieczne rozmieszczenie łóżka w pokoju dziecka.


kak-postavit-krovat-chtobi-ostalos-svobodnoe-mesto-2


kak-postavit-krovat-chtobi-ostalos-svobodnoe-mesto-3

Położyliśmy łóżko na Feng Shui

Starożytne nauki Wschodu dają dokładną odpowiedź na pytanie: jak prawidłowo umieścić łóżko w pokoju. Jest wiele trudności i niuansów, ale jeśli będziesz ich dokładnie śledził, mistrzowie Feng Shui obiecują, że nie tylko będziesz dobrze spał, ale we wszystkich innych sferach życia pojawi się porządek i harmonia.

Przy łóżku feng shui ustawionym w najdalszym kącie, ale tak, aby drzwi były widoczne. Do dobrego snu potrzeba dużo powietrza, więc przestrzeń nad nim nie powinna być zaśmiecona niczym. W Feng Shui ważne jest zachowanie proporcji, więc łóżko powinno być proporcjonalne do pokoju. W wąskiej sypialni musisz kupić wydłużone łóżko. Jeśli pomieszczenie jest duże i przestronne, podwójne łóżko dobrze do niego pasuje.

Na najwyższym piętrze nad łóżkiem nie powinno być łazienki ani toalety, więc w domu zaplanuj położenie pokoi, tak aby łazienki na każdym piętrze znajdowały się jeden pod drugim i nie było pod nimi sypialni.


kak-postavit-krovat-chtobi-ostalos-svobodnoe-mesto-4


kak-postavit-krovat-chtobi-ostalos-svobodnoe-mesto.jpeg">

Co zabrania feng shui?

Nie każdy wie, jak postawić łóżko na Feng Shui, ponieważ jest to naprawdę skomplikowana nauka, która stawia wyraźne wymagania dotyczące lokalizacji mebli w mieszkaniu. Ogólnie rzecz biorąc, Feng Shui zachęca do nieposiadania dodatkowych przedmiotów w sypialni, ponieważ każda rzecz ma swoją własną energię, która może nie pokrywać się z twoją. Dla Feng Shui obok lub nad łóżkiem nie powinno być:

 • sklepy;
 • żyrandole;
 • duże oprawy;
 • obrazy;
 • półki;
 • kominki;
 • akwaria;
 • wiele roślin domowych.


kak-postavit-krovat-chtobi-ostalos-svobodnoe-mesto-5


kak-postavit-krovat-chtobi-ostalos-svobodnoe-mesto-2.jpeg">

Również łóżko nie powinno stać:

 • na środku pokoju;
 • skieruj się do drzwi;
 • stopy do drzwi;
 • między wejściem a oknem.

Zgodnie z naukami Wschodu osoba śpi i odpoczywa, jeśli czuje się chroniona na łóżku. Niezbędne zabezpieczenie można utworzyć, jeśli łóżko stoi blisko pustej ściany. Ostre narożniki szafek i ścian nie powinny być skierowane na podkład. Ludzie, którzy mieszkają w Chruszczowie, stawiają, że łóżko wydaje się być czymś niemożliwym. W wąskim pomieszczeniu, gdzie liczony jest każdy centymetr kwadratowy, a jest mało miejsca, tylko łóżko nie może stać przy ścianie. Życie dokonuje własnych zmian, ale nikomu nie wolno marzyć o poprawie warunków życia i dążeniu do tego.

Niepożądane jest posiadanie łóżka pod belkami stropowymi - zwłaszcza w poprzek. Będą „naciskać” na głowę i „wyciągać” energię z ciebie. Prawidłowe rozwiązanie wewnętrzne polegałoby na zastosowaniu sufitu napinanego.

Spanie na łóżku pod spadzistym sufitem będzie niewygodne - cecha przestrzeni na poddaszu. Zamknięcie go nie będzie możliwe, ale możesz wyciągnąć szkarłatną wstążkę z dolnego rogu - mistrzowie Feng Shui twierdzą, że pomoże to poradzić sobie z problemem.


kak-postavit-krovat-chtobi-ostalos-svobodnoe-mesto-6


kak-postavit-krovat-chtobi-ostalos-svobodnoe-mesto-7

Być może twoje osobiste wskazówki i wskazówki małżonka nie pasują do siebie. Jak je określić, zostaniesz poproszony tylko przez eksperta od Feng Shui, ale cokolwiek powie, będziesz musiał znaleźć kompromis i umieścić łóżko w kierunku, w którym jest wygodne dla obojga małżonków. Nikt nie poda tutaj dokładnych zaleceń - musisz słuchać siebie i szukać „środka”. Jedyną rzeczą, nawet jeśli przesunąłeś dwa łóżka, eksperci zalecają umieszczenie na nich jednego podwójnego materaca. Wtedy między mężem a żoną w związku nie będzie barier i granic.


kak-postavit-krovat-chtobi-ostalos-svobodnoe-mesto-8


kak-postavit-krovat-chtobi-ostalos-svobodnoe-mesto-9

Określ kierunek świata

Innym popularnym pomysłem jest umieszczenie łóżka w sypialni względem punktów kardynalnych. Nie ma nawet potrzeby kontaktowania się z ekspertami: wystarczy wziąć kompas lub określić kierunek świata. Nawiasem mówiąc, pomysł, że sukces życiowy człowieka jest w dużej mierze zależny od kierunku, w jakim jego nogi i głowa są skierowane we śnie, należy do orientalnych mędrców. Dobrze, czy nie, łatwo to sprawdzić.

Jeśli nie możesz znaleźć bliskiej osoby, połóż zagłówek na południe. Jeśli nie zdecydowałeś, jak umieścić łóżko w małej sypialni, skieruj zagłówek na południowy wschód. Uważa się, że tak ustawione łóżko pomaga osobie stać się bardziej asertywną w swoich pragnieniach i odnieść sukces w wybranej dziedzinie. Pary, które chcą mieć dziecko, należy umieścić „na głowę” na zachód, a te, które potrzebują dobrej reputacji - na południu.

W punktach kardynalnych można umieścić łóżko w przedszkolu. Jeśli dziecko ma niespokojny sen, możesz położyć łóżko w zagłówku przedszkola na wschód. Dzięki temu marzenie będzie silne i spokojne. Rodzice, którzy nie wiedzą, jak najlepiej położyć łóżko, ale chcą, by ich dziecko nauczyło się pomyślnie, można umieścić łóżko na północnym wschodzie.


kak-postavit-krovat-chtobi-ostalos-svobodnoe-mesto-10


kak-postavit-krovat-chtobi-ostalos-svobodnoe-mesto-11

Łóżko - wyspa bezpieczeństwa

We śnie osoba spędza znaczną część swojego życia, dlatego ważne jest, aby wybrać dobre łóżko i umieścić je prawidłowo. Jeśli chcesz dobrze spać, wybierz łóżko z wygodnym materacem. Na łóżku, które zostało zrobione w połowie ubiegłego wieku i rozpada się z czasem, z pewnością będzie niewygodne spanie, więc jest powód, by zaoszczędzić pieniądze i kupić sobie nowoczesne łóżko. Lepiej jest również, aby pary nie spały w dwóch przesuniętych łóżkach - jest to niewygodne i może prowadzić do niezgody w relacjach rodzinnych.

Łóżko w jednopokojowym mieszkaniu lub w Chruszczowie nie może zmienić się w magazyn rzeczy. Ktoś trzyma pod nim pudełka po butach, stare czasopisma lub zwinięte dywany. Rzadko pod łóżkiem są rzeczy, które są potrzebne codziennie. A to, czego nie używasz przez ponad rok, najprawdopodobniej nigdy nie będzie potrzebne, więc jeśli dręczą cię bezsenność, spójrz na to, co znajduje się pod łóżkiem. Jeśli jest śmieci, musisz się ich pozbyć. Im mniej miejsca zajmuje miejsce pod łóżkiem, tym bardziej aktywnie przemieszczają się przepływy energii - tak mówią mistrzowie feng shui.

Pin
Send
Share
Send
Send