Sypialnia w Chruszczowce Wąski mały wystrój wnętrz i projekt, naprawa sufitu, jak umeblować pokój w meble w nowoczesnym stylu - Dom i styl - 2019
Dom i styl

Sypialnia w Chruszczowie: ciekawe pomysły na małe apartamenty (25 zdjęć)

Aranżując sypialnię chcę uzyskać wygodne, piękne wnętrze. Sypialnia jest uważana za miejsce, w którym spoczywa ciało, a myśli przychodzą w porządku, ale są mieszkania, których wielkość pokoju ogranicza ucieczkę fantazji. Tak więc projekt sypialni w Chruszczowie przyjmuje własne cechy i niuanse.

Charakterystyczne właściwości wnętrza małych pomieszczeń

W apartamentach Chruszczowa znajdują się pokoje o powierzchni 12 metrów kwadratowych i 10 metrów kwadratowych, których celem jest stworzenie funkcjonalnego pokoju. Wybierając pokój w stylu, należy skoncentrować się na określonych rodzajach wnętrz:

 • Minimalizm - styl charakteryzuje się prostymi elementami wystroju. Układ sypialni zakłada obecność prostokątnych detali, naturalnych materiałów. Kolor wnętrza w tym stylu jest wybrany miękki lub czarno-biały.
 • Hi-tech - kierunek implikuje jasność odcieni i obecność bardzo surowych obiektów.
 • Loft - kierunek obejmuje tworzenie wnętrza w przeciwieństwie do szorstkich powierzchni i bogatych elementów.
 • Fusion - styl charakteryzujący się mieszanką różnych wnętrz.

Wnętrze sypialni w Chruszczowie nie powinno być klasyczne, ponieważ powierzchnia pokoju jest niewielka. Używanie ciężkich zasłon jest niedozwolone. Kompozycja kolorów obejmuje połączenie ciepłych jasnych odcieni w celu zwiększenia przestrzeni. Ciemne odcienie mogą być wykorzystane do podkreślenia jakichkolwiek szczegółów.W wąskiej sypialni lepiej jest używać różnych tapet na ścianach. Długie ściany pokryte są tapetą z zimnych kolorów, a krótkie - ciepłymi odcieniami. Wpływa to na najlepszą percepcję wizualną pomieszczenia.

Dekoracja sufitu

Wybór sufitu w sypialni Chruszczowa powinien być wyraźnie uznany za ograniczoną przestrzeń, więc musisz osiągnąć wizualny wzrost w okolicy. Zasady nowoczesnego projektowania sufitu:

 • Nie zaleca się używania wielopoziomowego sufitu podwieszanego ze względu na to, że zajmie on dużą powierzchnię. Szeroko stosowany jest sufit napinany lub tapetowanie na winylowych, włókninowych podstawach, które mogą być później malowane w jasnych kolorach.
 • Podczas naprawy należy zastosować metodę klejenia wokół obwodu filcu sufitowego z oświetleniem diodą układaną. Zapewni to wysoki efekt sufitu.
 • W obecności ciemnej podłogi lepiej jest zrobić błyszczący sufit w jasnych odcieniach (biały, kremowy, jasny beż). W wyniku odbicia wysokość wzrośnie.
 • Podążając za stylem hi-tech w sypialni, zaleca się wybranie kolorystyki sufitu w odcieniach wielobarwnych lub czarnych.
 • Idea wyboru sufitu ze wzorem oznacza inne wykończenie monochromatyczne.
 • Podział kolorów powierzchni doprowadzi do rozwiązania problemu niepełnego światła wpadającego do pomieszczenia.
 • Krajobraz na suficie wizualnie zwiększa przestrzeń.
 • Przy wyborze rodzaju i koloru sufitu należy również wziąć pod uwagę ich własne pragnienia.

Dekoracja podłogi

Mała sypialnia w Chruszczowie nie zmniejszy się, jeśli podłoga będzie ciemna lub jasna. Poszukiwanie pokrycia opiera się na zaleceniach dotyczących stworzenia podłogi, która nie będzie zimna i przesuwna.

Przybliżone opcje:

 • Laminat;
 • Parkiet;
 • Tablica;
 • Materiał z korka;
 • Pokrycie wykonane w technologii masowej.

Powłoka z marmuru i płytek ceramicznych lepiej nie używać.

Niewielka sypialnia o powierzchni 10 metrów kwadratowych powiększy się wizualnie, jeśli laminat lub parkiet zostanie położony po przekątnej. Drewniane deski zwiększą środowisko wewnętrzne i czystość.
Pokrycie z korka jest cenione za jego zdolność do regeneracji po uderzeniu fizycznym. A także jest nieprzepuszczalna dla cieczy i charakteryzuje się dobrą izolacją akustyczną.

Przy wyborze dużej podłogi pokój znajdzie trwałe pokrycie. Ten rodzaj powłoki może być stosowany jako samodzielna powłoka lub jako podstawa do innych rodzajów podłóg. W małych pokojach Chruszczowa błyszcząca podłoga da efekt bałaganu z powodu odbicia mebli.

Dekoracja ścienna

Sypialnia remontowa w Chruszczowie nie może obejść się bez dekoracji ścian. Podczas korzystania z płyt kartonowo-gipsowych podczas wykańczania ścian można stracić część przestrzeni. Po usunięciu starej szpachli lepiej jest zastosować nową, cienką, gładką warstwę. Nierówne ściany szybko przyciągają wzrok. Rodzaje dekoracji ściennych:

 • Tapeta na ścianę jasnych odcieni jest często stosowana i nadaje się do różnych stylów.
 • Jeśli chcesz, możesz urozmaicić ściany w zagłówku łóżka w nowoczesnym stylu. Ściana w tym miejscu może być ciemniejsza lub zawierać wzory.
 • Dla stylów loftowych i minimalizmu typowe są niektóre kamienne lub ceglane ściany. Przy aranżacji wąskiego pokoju lepiej zrobić to na małej ścianie. Jeśli pokój ma kształt kwadratu, możesz ukończyć dowolną ścianę, wyłączając przestrzeń z oknem.
 • Obecność tynku dekoracyjnego o prostej konstrukcji da pewien luksusowy pokój.

Nie zapomnij o cokole na powierzchni sufitu w sypialni. Wąski jednokolorowy cokół pasujący do koloru sufitu będzie idealnym wyborem.
Rodzaje mebli i ich rozmieszczenie w sypialni

Jak urządzić sypialnię w Chruszczowie? To pytanie dotyczy wielu właścicieli Chruszczowa. Wybierając meble i inne przedmioty, musisz wziąć pod uwagę ich wymiary i potrzebę obecności 12 metrów kwadratowych. Prawidłowe rozmieszczenie mebli oznacza wyeliminowanie niedogodności.

Projekt wąskiej sypialni w Chruszczowie zakłada takie rodzaje mebli:

 • Łóżko - jest niezbędnym elementem w sypialni. Przy wyborze należy skupić się na małych łóżkach, które nie zawierają dużych przedmiotów. Opcja łóżka z podium, gdzie znajdują się szuflady z funkcją pchania, pozwoli zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu.
 • Szafa - wymaga przechowywania rzeczy. Idealną opcją byłaby szafa. Obecność lustrzanych drzwi w takiej szafie wizualnie rozszerzy pomieszczenie i zapewni obecność lustra. Projekt małej sypialni w Chruszczowie wyklucza zakup standardowej szafy o dużej powierzchni.
 • Szafka nocna i komoda - tych przedmiotów nie można kupić w mieszkaniu Chruszczowa. Obecność małych metrów kwadratowych oznacza obecność niewielkiej liczby mebli. Szczególnie w obecności garderoby właściciel coupe znajdzie miejsce do przechowywania większości rzeczy.
 • Nie ma potrzeby wieszania stojaków na ścianach sypialni w mieszkaniu Chruszczowa. Możesz użyć małych półek, które będą odpowiednie w obszarze snu.
Zagospodarowanie przestrzenne

Jak zrobić małą i wygodną sypialnię. Ze względu na niewielką powierzchnię 12 m² i mniej pomieszczeń, racjonalne rozdzielenie stref nie jest łatwe. Wykonanie sypialni w Chruszczowie zakłada następujące strefy:

 • Obszary magazynowe - obecność tego obszaru eliminuje bałagan w umeblowanym pokoju. W tej strefie wykorzystywane są głównie szafki i szuflady pod łóżkiem. Małe wbudowane półki są dopuszczalne.
 • Teren rekreacyjny - główną częścią tej przestrzeni jest łóżko.Zagospodarowanie przestrzenne obejmuje kilka pomysłów na swój cel:

 • Sypialnia w salonie - zamiast łóżka używana jest rozkładana sofa.
 • Badanie sypialni - ta opcja pokoju o powierzchni 12 metrów kwadratowych będzie korzystna, jeśli łóżko zastąpi również sofę. W pokoju jest stół. Aby oddzielić przestrzeń roboczą, możesz użyć partycji, półki lub biblioteczki.
 • Buduar sypialny - miejsce do spania połączone jest z miejscem, w którym kobieta używa swoich „kobiecych rzeczy” do prowadzenia piękna. Do pięknego oddzielenia stref użyto lustra lub toaletki.

Podział na strefy można przeprowadzać w różnych obszarach pomieszczeń. W obecności jednopokojowego apartamentu nie wyklucza się możliwości aranżacji miejsca do spania. Jak w tym przypadku zorganizować podział stref? Można to zrobić za pomocą gęstych zasłon, ścianek ze sklejki, ścianek działowych. 12 metrów kwadratowych można oddzielić szafą lub szafą.

Meble do sypialni w jednym pokoju Chruszczowa są wybierane z uwzględnieniem faktu, że jest bardzo mało miejsca na ich umieszczenie. Wyposaż takie pokoje w składane łóżko, które w ciągu dnia można umieścić w ścianie. Korzystne jest również zastosowanie podium. Pod podium można postawić łóżko z mechanizmem przesuwnym.Mieszkanie 1-pokojowe jako szafa wymaga szafy narożnej.

Czasem przed właścicielami apartamentów o powierzchni 9 metrów kwadratowych z balkonem pojawia się pytanie - jak urządzić sypialnię w takim pokoju. Dodatkową powierzchnię balkonu można wykorzystać do ułożenia obszaru roboczego lub miękkiego narożnika. W tym celu obszar pokoju i balkonu łączy się, usuwając okno i jego partycje.

W obecności dwupokojowego mieszkania o powierzchni 9 m2 i mniej, chcę mieć dużą sypialnię z dużą powierzchnią do przechowywania. W tym przypadku możesz zrobić garderobę w obszarze spiżarni.
Oświetlenie w sypialni

Jak zrobić małe oświetlenie do sypialni. Stosowanie dużych żyrandoli i lamp podłogowych jest niedopuszczalne ze względu na ich podkreślenie ograniczonej przestrzeni.

Zaleca się zainstalowanie takich lamp:

 • Punkt;
 • Kinkiety ścienne;
 • Stylizowane.

W oknach najlepiej zawiesić przezroczyste zasłony, aby w ciągu dnia było więcej światła w pomieszczeniu.

Sypialnia w pokoju do samodzielnego przygotowania Chruszczowa z racjonalnym funkcjonowaniem odbywa się w sposób jakościowy. Przytulność i wygodę tworzy się za pomocą odpowiedniej kombinacji kolorów i elementów wyposażenia wnętrz.
Obejrzyj film: Отличная идея для маленькой комнаты купить фотообои расширяющие пространство! (Listopad 2019).

Загрузка...