Zasłony z jednej strony na oknie kuchennym, piękny wzór złożonych zasłon z lambrekinem na przelotce z chwytem w sypialni i na korytarz - Dom i styl - 2020
Dom i styl

Zasłony z jednej strony: stylowa asymetria we wnętrzu (24 zdjęcia)

Pin
Send
Share
Send
Send


Zasłony są ostatecznym elementem w projektowaniu różnych pomieszczeń, mówiąc nie tylko o szczegółach wystroju, ale także uczestniku w tworzeniu projektu. Wszystkie rodzaje i formy tekstyliów mają na celu stworzenie wyjątkowego, a jednocześnie prostego wnętrza.

Zasłony z jednej strony mają następujące zalety:

  • Jest łatwiejszy w użyciu w życiu codziennym: łatwo jest zamknąć okno, jest łatwy w składaniu i mocowaniu za pomocą pickupa;
  • pomieszczenie jest wentylowane swobodniej w żądanym miejscu kurtyny;
  • w bliskiej odległości od mebli można pięknie złożyć zasłonę z boku za pomocą dekoracyjnego pickupa;
  • Należy używać w kuchni (przy instalacji kuchenki gazowej przy oknie).

Mimo „jednostronnej” aranżacji kurtyna spełnia swoje funkcje w najszerszym zakresie: zdobi okno i jest aktywnym uczestnikiem dekorowania pokoju; zapobiega dostaniu się światła słonecznego do pomieszczenia i chroni środowisko przed blaknięciem.


shtori-na-odnu-storonu-stilnaya-asimmetriya-v-interere-24-foto


shtori-na-odnu-storonu-stilnaya-asimmetriya-v-interere-24-foto-2

Instalując zasłony z jednej strony, użyj różnych technik, co pozwala elegancko ułożyć zasłonę względem otworu okna. Najczęstsze opcje: solidne płótno na całym otworze okna (nanoszone na bok lub oddalające się), wąski pasek materiału, przymocowany do okapu po jednej stronie okna.

Niuanse wyboru zasłon

Aby zasłona wyglądała organicznie w pomieszczeniu, bierze się pod uwagę kilka czynników:

  • paleta kolorów i styl wnętrza pokoju;
  • poziom naturalnego światła;
  • ustawienia okna i jego lokalizacja;
  • przeznaczenie zasłon w oknie (preferowane jest zabezpieczenie lub uroda).

Aby stworzyć harmonijne środowisko, uwzględnia się następujące zalecenia: gęste zasłony nie są używane w zaciemnionych małych pomieszczeniach; lekkie tkaniny nadają pomieszczeniu lekkości.
W przypadku korzystania z półprzezroczystych tkanin pożądane jest zainstalowanie rolet lub rolet rzymskich w otworze. Jest to szczególnie ważne w pomieszczeniach wymagających odpoczynku, snu (sypialnie, pokoje dziecięce).

Oczywiście możesz wybrać odpowiedni wystrój i akcesoria do każdego wnętrza i pokoju. Aby cały wystrój wyglądał ekologicznie, zaleca się uwzględnienie niektórych cech wyboru zasłon w różnych celach.

Przytulna sypialnia

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę parametry pomieszczenia. Przestronne pokoje zostaną ozdobione podwójnym modelem podłogi. Klasyczna kombinacja zasłon w sypialni to gruba tkanina i lekki tiul. Co więcej, tylko grube zasłony mogą zasłonić pickup, a przezroczysta zasłona może swobodnie zwisać i całkowicie zamknąć okno.

Jeśli sypialnia ma skromny rozmiar, wówczas kurtyna świetlna do parapetu będzie wyglądać harmonijnie. Jednocześnie rolety rzymskie lub rolety mogą przyciemnić pokój.
Jako załącznik możesz użyć pojedynczych i podwójnych karniszy. Kurtyna świetlna na przelotce uszyta z przezroczystego materiału (szyfon, organza, batis) będzie wyglądać elegancko. Oprócz tego konieczne jest zainstalowanie rolety rzymskiej - aby regulować naturalne oświetlenie sypialni.


shtori-na-odnu-storonu-stilnaya-asimmetriya-v-interere-24-foto.jpeg">


shtori-na-odnu-storonu-stilnaya-asimmetriya-v-interere-24-foto-5

Spektakularny salon

Jednostronne modele wyglądają ciekawiej w salonach z jednym otworem okiennym. Preferowane są naturalne tkaniny o naturalnych odcieniach. Pamiętaj o uwzględnieniu trendów w modzie przy wyborze palety kolorów. W tym roku kolor niebieski i wszystkie jego odcienie stały się ulubionym, jednak konieczne jest ostrożne obchodzenie się z nim. W pomieszczeniach po północnej stronie zaleca się rozcieńczenie zimnej niebieskiej palety ciepłymi tonami.


shtori-na-odnu-storonu-stilnaya-asimmetriya-v-interere-24-foto-7


shtori-na-odnu-storonu-stilnaya-asimmetriya-v-interere-24-foto-8

Wybierając zasłonę na halę, bierze się pod uwagę, że możesz nadać pomieszczeniu elegancki i elegancki wygląd przy pomocy płócien, które wpadają w miękkie fałdy. Szerokie okno zostanie umiejętnie ozdobione małymi zasłonami po obu stronach otworu, pełniąc wyłącznie funkcję dekoracyjną. Oprócz tych zasłon zastosowano cienki tiul, welon, zakrywający całe okno.

Również jednostronna kurtyna uzupełniona o lambrekin doskonale spełni funkcję dekoracyjną. Klasyczna zasłona okienna w stylu prowansalskim będzie stylowo podkreślać lambrekin w postaci twardego, gładkiego płótna lub miękka, płynna kurtyna ozdobi wyrafinowany lambrekin ozdobiony fałdami. Nowoczesne wnętrza i minimalizm ozdobią zasłony na przelotce bez użycia chwytaków.


shtori-na-odnu-storonu-stilnaya-asimmetriya-v-interere-24-foto-9


shtori-na-odnu-storonu-stilnaya-asimmetriya-v-interere-24-foto-10


shtori-na-odnu-storonu-stilnaya-asimmetriya-v-interere-24-foto-11

Zasłona w kuchni - praktyczny wystrój

Być może jest to najbardziej popularny pokój ozdobiony jednostronnymi zasłonami. I to jest całkiem zrozumiałe. Najczęściej pokój ma 1 okno, które zajmuje większą część ściany, więc zasłona do kuchni, oprócz standardowych funkcji (w celu ochrony i dekoracji), również rozwiązuje zadanie naprawcze.

Prawidłowo zainstalowana kurtyna może wizualnie podnieść sufit (niska kuchnia) lub rozszerzyć pokój (wąski, rozciągnięty pokój). W pierwszym przypadku podwójny gzyms montuje się w pobliżu sufitu, a na całym oknie zawiesza się przezroczyste płótno i z jednej strony montuje się dekoracyjną zasłonę. W celu ekspansji wizualnej instalowana jest kurtyna kuchenna, uzupełniona prostym lambrekinem, a gzyms jest szerszy niż otwór okienny lub zainstalowany z przesunięciem.


shtori-na-odnu-storonu-stilnaya-asimmetriya-v-interere-24-foto-12


shtori-na-odnu-storonu-stilnaya-asimmetriya-v-interere-24-foto-13


shtori-na-odnu-storonu-stilnaya-asimmetriya-v-interere-24-foto-14

Przy wyborze tkanin stosuje się zarówno kombinację materiałów, jak i jednorazowego użytku. Podstawowe wymagania dotyczące tekstyliów: prosta pielęgnacja, wystarczająca przejrzystość światła słonecznego, odporność na zabrudzenia. Najlepiej używać bawełny lub lnu (z dodatkiem syntetycznych), organzy, tiulu. Materiały te nadają się również do szycia zasłon o wielu stylach i kształtach.
Przestrzeganie pewnych zasad przy wyborze kolorów i wzorów pomoże stworzyć harmonijne wnętrze kuchni.


shtori-na-odnu-storonu-stilnaya-asimmetriya-v-interere-24-foto-15


shtori-na-odnu-storonu-stilnaya-asimmetriya-v-interere-24-foto-16


shtori-na-odnu-storonu-stilnaya-asimmetriya-v-interere-24-foto-18


shtori-na-odnu-storonu-stilnaya-asimmetriya-v-interere-24-foto-19


shtori-na-odnu-storonu-stilnaya-asimmetriya-v-interere-24-foto-20

W kuchniach z wielobarwnymi dekoracjami ściennymi (tapeta z ornamentem / wzorem) lepiej jest ozdobić okno zwykłymi tkaninami, które wspierają kolorystykę ścian. Jeśli ściany są tego samego koloru, należy zawiesić zasłony w wzory / kolory / ozdoby.

W zwartych kuchniach nie zaleca się wieszania arkuszy ciemnych odcieni, które mogłyby wizualnie zmniejszyć pomieszczenie. Wyjątkiem jest kuchnia-studio, gdzie tkaniny w kuchni wspierają wystrój okien w jadalni, holu.

Głównym celem przy wyborze dekoracji okien jest harmonijne połączenie propozycji projektowych / opcji i życzeń właścicieli mieszkania lub domu, ponieważ nie ma nic gorszego niż zasłony, irytujący właściciele lub nudny i przygnębiający wygląd.


shtori-na-odnu-storonu-stilnaya-asimmetriya-v-interere-24-foto-21


shtori-na-odnu-storonu-stilnaya-asimmetriya-v-interere-24-foto-22


shtori-na-odnu-storonu-stilnaya-asimmetriya-v-interere-24-foto-23

Obejrzyj film: Szybkie Metamorfozy Szara eminencja - salon, program wnętrzarski, metamorfozy wnętrz (Grudzień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send